אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
חדשות, חדשות בארץ, תוכן שיווקי

יצאנו לראות בשטח: כך נראה שידרוג רחוב ירמיהו

יצאנו לראות את העבודות לשידרוג רחוב ירמיהו לקראת הקמת הקו הירוק של הרכבת הקלה. מנהל הפרויקט מספר: "משדרגים את הביוב והניקוז, בונים מדרכות חדשות בסטנדרט גבוה. איכות הסביבה תשתפר ורמת החיים תעלה"

יצאנו לראות בשטח: כך נראה שידרוג רחוב ירמיהו
  שי קטנא-כהן באתר העבודות ברחוב ירמיהו (סרוגים)

רחוב ירמיהו בירושלים הפך לזירה של הפגנות נגד עבודות הרכבת הקלה שמתבצעות בו בחודשים האחרונים. קבוצה של קיצוניים, שככל הנראה מגיעה מחוץ לירושלים, מפגינה במקום ומחבלת בעבודות התשתיות לקראת הנחת מסילות הרכבת. בשיחה עם מנהל הפרויקט שי קטנא-כהן מחברת WXG, הוא מספר לסרוגים שהעבודות מתבצעות בשיתוף פעולה עם התושבים, שלא מרוצים מההפגנות שמעכבות את הסיום.

התושבים כבר בשלב הזה נהנים מתשתיות חדשות

אנחנו רואים מקטע ברחוב ירמיהו של הקו הירוק של הרכבת הקלה, שיצטרף לקו האדום שכבר פעיל. הקו הירוק יעבור משכונת גילה בדרום עד הגבעה הצרפתית בצפון דרך האוניברסיטה העברית, התחנה המרכזית ורחוב בר אילן.

עוד באותו נושא

מהגג הכי גבוה: כך נראית מהפכת התחבורה בירושלים

אנחנו רואים את השלב של העתקת התשתיות עבור הרכבת הקלה. מפנים את התשתיות מתוואי הרכבת, ניתן לראות עבודות פיתוח. השלב הראשון הוא ביצוע תשתיות תת-קרקעיות: צנרת ביוב, ניקוז, מים, חשמל ותקשורת. עכשיו אנחנו בשלב של בניית המדרכות מחדש והכבישים, כולל אבני שפה חדשות, נטיעת עצים, הנחת ספסלים, בניית גני שעשועים ועוד.

הרכבת הקלה תעבור במרכז הכביש, והתנועה תעבור משני הצדדים שלה. התושבים כבר בשלב הזה נהנים מתשתיות חדשות, משדרגים להם את הביוב, הניקוז, מדרכות חדשות בסטנדרט גבוה. איכות הסביבה תשתפר ורמת החיים תעלה. מדובר ברכבת חשמלית שתחליף את עשן האוטובוסים ותוריד את הכמות שלהם ברחובות. עיריית ירושלים שמה בראש סדר העדיפות שלה את הולכי הרגל, אחר כך את הולכי הרגל ובסוף את הרכבים הפרטיים.

התושבים מעורבים בכל שלב בפרויקט, אנחנו מנהלים דיונים שופטים עם המנהליים הקהילתיים, אנחנו עושים שיתוף ציבור ברמה יומית, מקשיבים לצרכים שלהם, חלק מהתכנית משתנות במהלך העבודה בעקבות דרישות של התושבים.

ההפגנות מעכבות את הפרויקט וגורמות סבל לתושבים

העבודות האלה נמשכות כשנה וחצי בקטע הזה, אלה קטעים לא קלים, אנחנו חווים התפרעויות ברמה היומית, נזקים וונדליזם. מחבלים לנו ממש בעבודות. המפגינים הם לא תושבי השכונה, אלה פלגים קיצוניים שבאים מחוץ לאזור וגורמים לנו נזקים.

והתושבים אומרים: אנחנו רוצים שתגמרו את העבודות האלה כמה שיותר מהר? 

לגמרי. אין ספק שההפגנות מעכבות את הפרויקט, וגורמות לסבל של התושבים.

אין ספק שהרחוב הזה ייראה אחרת

פרויקט הרכבת הקלה הוא לא רק שיפור תחבורתי הוא גם שיפור פני העיר. אנחנו מבצעים מדרכות חדשות עם סטנדרט גבוה, בונים גני שעשועים, ספסלים. מוסיפים ירוק לרחוב על ידי עצים, ערוגות ופרחים. אין ספק שהרחוב הזה ייראה אחרת.

סיום העבודות, מתי תוכל לבשר להם שיסתיים?

אנחנו את השלב הראשון מסיימים ברבעון הראשון של 2023, אחרינו ייכנס הזכיין ויקים את תוואי המסילה. בינתיים תוואי המדרכות יישאר פתוח לציבור.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
עבודות
ירושלמית | 25-05-2022 7:09
עד שהעבודות יושלמו נחנק בפקקים ובכבישים משובשים. הכל הולך לאט ובסירבול