אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר בכנסת: "תוגבל חזרתו של עבריין מין לסביבת הנפגע"

הצעת החוק של ח"כ שולי מועלם עברה היום בקריאה טרומית בתמיכת 33 ח"כים וללא מתנגדים. על פי ההצעה יוכל בית המשפט להגביל את מקום מגוריו או עבודתו של עבריין מין ולהרחיקו מסביבת הנפגע

אושר בכנסת: "תוגבל חזרתו של עבריין מין לסביבת הנפגע"
  "חוק חשוב ומתבקש". מועלם (פלאש90)

ברוב של 33 וללא מתנגדים  ובתמיכה של שרת המשפטים ציפי לבני עברה היום (ד') בקריאה טרומית הצעת חוק מגבלות על חזרתו של עבריין מין לסביבת הנפגע של ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) ואורלי לוי אבוקסיס (הליכוד ישראל ביתנו)

הצעת החוק תאפשר לבית המשפט להטיל על עבריין מין מגבלות על מגורים או על עבודה בקרבת מקום המגורים או מקום העבודה של נפגע העבירה אם שוכנע כי יש צורך בהטלת מגבלות משום שלנפגע העבירה עלול להיגרם נזק נפשי של ממש אם עבריין המין יתגורר או יעבוד בקרבת מקום מגוריו או מקום עבודתו.

סעיף 4 לחוק קובע  כי בית המשפט המקיים דיון בבקשה רשאי למנות מומחה מטעמו אשר יחווה את דעתו בכתב על מצבו של נפגע העבירה, כאשר חוות דעת כזו תכלול הערכה של הנזק הנפשי שעלול להיגרם לנפגע העבירה כתוצאה ממגורים או מעבודה של עבריין המין בקרבת מקום מגוריו או מקום עבודתו של נפגע העבירה. עוד קובע החוק כי בהחלטתו אם למנות מומחה, יביא בית המשפט בחשבון את עמדת עבריין המין.

חוות דעת כאמור עשויה לכלול חומר מקיף ורחב, המתייחס לפרטים אינטימיים של נפגע העבירה ומשפחתו. העברת חומר רגיש זה על מצבו של נפגע העבירה לרשותו של הפוגע, עשויה לגרור פגיעה חמורה בנפגע העבירה ולהשאירו חשוף מאוד מול מי שפגע בו. בנסיבות כאלו נפגע העבירה שמבקש למצות את זכותו החוקית מכוח החוק עשוי להיפגע פגיעה קשה בנסיבות בהן רב הנזק על התועלת. לפיכך מוצע לקבוע  כי לבית המשפט הדן בבקשה תהיה האפשרות לקבוע, במקרים המתאימים, כי חומר רגיש זה יועבר לעיונו של בית המשפט בלבד כאשר עבריין המין יקבל את תמצית המידע הנחוץ לו לניהול ההליך. באופן כזה  לא תפגע אפשרותו של עבריין המין להתגונן, אך גם תמנע פגיעה מיותרת בנפגע העבירה מפני נזק נוסף שעלול להיגרם לו מהעברת חומר רגיש זה בשלמותו.

ח"כ שולי מועלם רפאלי: אמרה לאחר ההצבעה "חוק  זה חשוב ומתבקש לצורך שמירה על נפגעי תקיפה מינית גם לאחר מיצוי תקופת העונש של עברייני מין. תחושת הביטחון מחייבת אותנו כמחוקקים לדאוג לנפגעי תקיפה מינית תוך שמירה על זכויותיהם של עברייני מין".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו