"בית התקומה": יהודים מאכלסים מבנה חדש בחברון - סרוגים

"בית התקומה": יהודים מאכלסים מבנה חדש בחברון

לראשונה זה שנים, יהודים מתאכלסים מבנה חדש בעיר חברון, בשם "בית התקומה" לאחר שנרכש ושופץ. כזכור רק אתמול, אושרו תוכניות בנייה של כ-4,000 יח"ד ברחבי יהודה ושומרון

author-image
"בית התקומה": יהודים מאכלסים מבנה חדש בחברון
  צילום: עמיצור גולדברג

בשעות הצהריים נכנסו עשרות יהודים למבנה חדש בשם "בית התקומה", שנמצא על הכביש המחבר בין קריית ארבע לחברון.

בהודעה של המתיישבים נכתב: "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. בשעה טובה זכינו לגאול היום בנין נוסף בחברון עיר האבות – בית התקומה בעירו של אברהם אבינו ממשיך לפעום החזון הציוני של גאולת ארץ ישראל."

"זוהי השעה לזקוף קומתינו הלאומית עם הרחבתה של קריית ארבע חברון. מעמק חברון יוצאת בשורת גאולת הארץ: 'עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה.' הבנין ממוקם על הדרך הראשית בואכה מערת המכפלה סמוך ונראה לשכונת בית השלום."

בתגובה  נמסר מתנועת השמאל שלום עכשיו: "תחת ממשלה שבונה אלפי יחידות דיור בהתנחלויות ומתרפסת מול אלימות מתנחלים, מה הפלא שאיש הישר בעיניו יעשה. אנו דורשים משר הביטחון להורות על פינוי הפולשים עוד היום. הגיע הזמן ליד קשה מול כהניסטים שמנסים להבעיר את האיזור ולעצור את גירוש הפלסטינים בחברון, עיר הנישול והעוולות."

מת"ע אישרה בנייה ביו"ש

אחרי הקפאה ארוכה: מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי התכנסה היום (חמישי) לדיון על תכניות הבנייה בהתיישבות, במהלכה אושרה הבנייה של כ-4,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון במסגרת 25 תכניות בניין. למרות זאת, בהתיישבות חוששים שרוב יחידות הדיור לא יקודמו.

עוד באותו נושא

ניצחון להתיישבות: הודעות הברכה לשקד ואורבך


92

גורמים בהתיישבות ובמועצת יש"ע אמרו לסרוגים כי אין להם סיבה לחגוג את אישורי הבנייה, מכיוון שמספר יחידות הדיור שאושרו הוא נמוך יותר ממה שהיה אמור להיות (כ-6,000 יח"ד שהובטחו מול כ-4,000 שאושרו בפועל). בנוסף, ההערכה בהתיישבות היא ששר הביטחון בני גנץ ומשרד הביטחון יימצאו דרכים אחרות לתקוע את קידום הבנייה, כפי שקרה גם אחרי הישיבה הקודמת – כש-2,000 יחידות הדיור שאושרו לא קודמו מאז.

מעבר לכך, גנץ לא הביא לאישור גם את תכניות הבנייה לפלסטינים בשטחי C, כפי שתוכנן במקור. בשלב הזה לא ידוע למה יחידות הדיור הפלסטיניות לא הובאו לאישור, אך ייתכן שהדבר נובע מהביקורת שנשמעה על המהלך בשבועות האחרונים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
מרגש! ...
בן ציון | 13-05-2022 16:53
מרגש!
2
עובדי אלילים חסרי...
מוטי טוביה | 13-05-2022 17:26
עובדי אלילים חסרי אחריות .
המוסלמים עובדי...
המוסלמים עובדים אלילים, מפנים אחוריהם למקום מקדשנו, וראשם לכיוון עבודה זרה-אבן שחורה במכה. כל ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולתומכינו שגרים פה (מעמד גר תושב) שהם אחוז מועט (שבעדינו כמובן יישאר איתנו בארץ ישראל). | 15-05-2022 13:41
המוסלמים עובדי אלילים. הם מתפללים לכיוון אבן שחורה שבכלל הייתה של עובדי אלילים לפני הנבואות של מחמד שבכלל ידע דברים מרב יהודי שגורש מתימן ולמיד אותו את כל השטויות שהמוסלמים חושבים שהם נבואות. בכל קרה, כל ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. רבין היה חסר אחריות והוא ואנשיו קראו לנרצחים היהודים ייסורי שלום.
3
מה שמיתרחש בעיר...
בינימין בן אביב | 13-05-2022 17:29
מה שמיתרחש בעיר לוד, הוא חמור מאד, ומראה שאין בישראל לא ממשלה ולא מישטרה.
4
כל העיר צריכה...
למה יש מוסלמים בחברון? | 13-05-2022 17:41
כל העיר צריכה להיות יהודים בלבד או לפחות להעיף כל מי שלקח חלק בפרעות חברון (לא היו הרב שלא לקחו, אז רק כ1% אולי רשאי להישאר). המוסלמים רוצים כל מה שקדוש ליהודים.
5
להפסיק לדבר ביחידות...
ציוני | 13-05-2022 18:41
להפסיק לדבר ביחידות דיור ולהתחיל לדבר בדונמים
6
להחזיר עטרה ליושנה...
1234 | 13-05-2022 18:44
להחזיר עטרה ליושנה ואין ברירה אלא לחיות על חרבנו המגן עלינו
7
הסוף מתקרב... תבנו...
נאורה | 13-05-2022 23:08
הסוף מתקרב... תבנו לנו את המדינה ואנחנו בבוא היום נגרש אותכם מפלסטין
לא הבנתי...
מציעה לך ללכת לסוריה | 15-05-2022 13:33
לא הבנתי אם בגדר מהרסייך ומחרבייך או שאת צריכה שיפנו איתך לג'עורנה שבסעודיה שם היה מסגד אלאקצה בזמן זל נביא השקר מוחמד. נ.ב. מצחיק שפולשים לא יכולים להגיד זאת בערבית, כי אין P בערבית. עם שהומצא לאחר הציונות ממציא עוד דברים.
8
אני חילונית לחלוטין....
אסתי | 14-05-2022 10:31
אני חילונית לחלוטין. אבל השורשים שלי מחברון. דורות רבים שלי חיו בחברון הם עברו הרבה מהשילטון הבריטי ולפני זה מהתורקים והיום אני לא חיה בחברון אני עוד ישראלית חילונית שגרה במרכז אך דבר אחד אני יודעת, חברון יהודית והייתה יהודית ולקרוא לחברון עיר ערבית זה שקר ושיכתוב ההיסטוריה. אני לא אגור בחברון אך אם דתלשים רוצים לגור שם זו זכותם המלאה.
9
בראשית רבה עט,...
שלושה מקומות שנקנו בכסף מלא אבל כמובן המוסלמים הגזלנים רוצים דווקא אותם מכיוון שדתם בנויה על כך שהיהדות היא "דין אל בטל" (עפר לפיהם) ולכן דווקא אותם הם חומדים. | 15-05-2022 14:34
בראשית רבה עט, ז): אר יודן בר-סימון: זה אחד מג' מקומות שאין אומות העולם יכולים להונות את ישראל לומר; גזולים הם בידכם, ואלו הן: מערכת המכפלה ובית המקדש וקבורתו של יוסף (שכם). מערכת המכפלה, דכתיב (טז) וישמע אברהם אל עפרון וישקול אברהם לעפרון את הכסף; בית המקדש, דכתיב (דברי הימים א' כא כה) ויתן דוד לארנן במקום שקלי זהב משקל שש מאות; בקבורתו של יוסף שנאמר (בראשית לג יט) ויקן את חלקת השדה אשר נטה שם אהלו מיד בני חמור אבי שכם במאה קשיטה. כל מה ששלנו, רוצים לעצמם המוסלמים. לא משנה באיזה תירוץ...
10
לשם קדושה שמירת...
גאולה כהן | 16-05-2022 11:37
לשם קדושה שמירת הגועליציה ???? מה שלהם מותר וניתן בחינם, לנו בזכות אבות , אסור... בהודעה בערבית שפרסמה המפלגה נכתב כי כחלק מהסכם חדש עם הקואליציה, הממשלה תקבל מתווה שיאפשר לבנות הרחבות לבתים עד גודל של 70 מר מבלי לקבל צווי הריסה או קנסות. זאת, במטרה לפתור את המשבר סביב הר הבית. הליכוד: בנט ממשיך במכירת החיסול של המדינה כל מילה נוספת מיותרת...