אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההתיישבות הצעירה: בנוסח הזה, מוותרים על החשמל

פורום ההתיישבות הצעירה העבירו היום מסר: נוותר על צו החשמל אם הנוסח המתוכנן ישאר במתכונתו ויכשיר ההשתלטות הפלסטינית. בנוסף קראו לאורבך שהם לא יהיו עלה התאנה להישארותו בקואליציה

ההתיישבות הצעירה: בנוסח הזה, מוותרים על החשמל
  פורום ההתיישבות הצעירה (צילום: דוד ולמן)

פורום ההתיישבות הצעירה התכנס היום (רביעי) בכנסת הגיב למתווה אותו מקדמת הממשלה לחיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל.

כזכור, לפי חוות דעת של עו״ד כרמית יולס, המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, ניתן להכשיר עקרונית את חיבורם לחשמל של יישובים עם ״אופק הסדרה״, ככל הנראה רובם של היישובים המדוברים.

עוד באותו נושא

חשש: פיזור הכנסת יגרום לאורבך להתפטר


8

בפרום ההתיישבות הצעירה אומרי כי "הקריטריונים אותם מתווה המדיניות השגויה של הממשלה עלולים לאפשר תוך זמן קצר להכשיר ולהלבין עשרות אלפי מבנים פלסטינים בלתי חוקיים בשטחי C! על גב ההתיישבות הצעירה שחלוציה נשלחו כדי למנוע את הקמת המדינה הפלסטינית, על הגב שלנו מנסים לסייע למדינת הטרור הזו תקום".

חברי פורום ההתיישבות הצעירה (צילום: דוד ולמן)

"אנחנו כאן כדי לומר בקול צלול וברור: אסור שזה יקרה ולא נאפשר זאת!", אומרים במסית העיתונאים אותה כינסו, "לא נסכים לקבל צו שיפגע בעתידה המדיני והבטחוני של מדינת ישראל גם במחיר של ויתור על הצו וחורפים נוספים שנאלץ לבלות בהם בחושך ובקור".

בנוסף הם העבירו מסר לחבר הכנסת ניר אורבך ואמרו: "העברנו ההסתייגויות לח״כ ניר אורבך שלקח על עצמו את האחריות לפעול לקידום הצו. הבהרנו שלא נסכים לקבל צו שיפגע בעתידה המדיני והבטחוני ישראל. צו החשמל חייב להחתם – אבל רק לאחר הטמעת ההסתייגויות".

"לצד הערכתנו לח״כ אורבך ופועלו ביקשנו להבהיר לו – בעקבות דבריו כי העברת הצו הינה תנאי מבחינתו להישארותו בקואליציה הנוכחית – שבשום פנים ואופן לא נהיה מוכנים להיות עלה תאנה כזה או אחר שיהווה הכשר לקיום הממשלה הרעה הזו", הודיעו חברי הפורום.

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין, הצטרף לדרישת פורום ההתיישבות הצעירה לא להכשיר בנייה ערבית בלתי חוקית ביו"ש:

"אני מחזק את תושבי ההתיישבות הצעירה שלא מוכנים לקבל חיבור לחשמל במחיר הכרה בהשתלטות ערבית על אדמות מדינה."

לוין הוסיף: "הכוונה של משרדי הביטחון והמשפטים לכרוך חיבור של חלק מההתיישבות הצעירה לחשמל בחיבור מקביל של בנייה ערבית בלתי חוקית לחשמל היא פסולה מיסודה. לחלוצים בהתיישבות הצעירה מגיע חשמל באופן מיידי, ללא התניה לחיבור מקביל של הערבים המשתלטים על אדמות המדינה ללא היתר."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אוי אוי כמה...
ישראל שמריהו יהודה | 11-05-2022 14:19
אוי אוי כמה סמוטריץ בוחש מאחורי הקלעים ולא מאפשר להתיישבות הצעירה לקבל חשמל הרי אם ממשלת בנט תתן חשמל להתיישבות הצעירה זה פצצה לפנים לסמוטריץ שבמשך 10 חודשים כשר בממשלת ביבי לא עשה כלום למען התיישבות הצעירה גם ישראל גנץ הולך כעיוור אחרי הנוד הנפוח סמוטריץ וגורם לנזק להתיישבות ולכל התקציבים לבנימין
על השמאלנים להתמודד עם העובדות...
רננה | 11-05-2022 15:00
אם העובדות של הפורום נכונות הרי זה אסון לאומי. ועכשיו נחשוב קצת ברצינות. כולם יודעים שהשליטים האמיתיים היום הם האיסלאמיסטים והשמאל הקיצוני. וכי הם לא יבקשו את ליטרת הבשר שלהם?
כיף לך...
מוטי | 11-05-2022 14:45
כיף לך עם הערבים בממשלה אה? גם לעודד טרור וגם ביד השניה לקחת כסף. תחשוב טוב מי האויבים שלך ומי העם שלך. תתתבייש
2
מסתבר שחברי ימינה...
יוסקה | 11-05-2022 14:20
מסתבר שחברי ימינה כולל אורבך ממשיכים לנכל ולרמות
3
ממשלת בנט 10 מעלות ימינה ממשיכה להשוות בחוצפה
אבי | 11-05-2022 16:55
ובעזות בין ישראלים לפלסטינים. עבירה גוררת עבירה
4
למה בכלל מגיע חשמל למי שמתיישב במקום לא שלו?
זה שמבין | 11-05-2022 18:25
אני גם יכול להתיישב איפה שבא לי ולצווח שאני רוצה מים חשמל ושמירה?!?
כנראה שאתה...
מתנחל גאה | 12-05-2022 6:51
כנראה שאתה ממש לא מבין . לכן אתה מתבטא ככה. חלק גדול מההתיישבות הצעירה ממש לא התיישבה איפה שלא בא לה
התיישבות צעירה זה...
שי | 11-05-2022 19:41
התיישבות צעירה זה השם הדוסי המכובס להתנחבלות?
5
אין גבול לחוצפה
זה שמבין | 12-05-2022 18:50
גם השתלטו על שטחים לא שלהם (אני גם יכול להעמיד קרווילה בכל מקום שבא לי?!?) וגם צווחים עד לב השמיים שיחברו אותם לתשתיות וישמרו עליהם. צריך להודיע להם שעוד שבועיים עוצרים את כל התשתיות והשמירה וזהו.
6
הנהגת ההתיישבות הצעירה...
יהודה מאיר | 12-05-2022 20:51
הנהגת ההתיישבות הצעירה רודפי כבוד ונרקומנים של מצלמות ופרסום, חלאס! תעשו את העבודה ומספיק עם הרדיפת כבוד ופרסום.
7
מחזק ידיהם מדובר...
דודו ג | 15-05-2022 21:44
מחזק ידיהם מדובר בשטחים ארץ ישראל ולמדינת ישראל שהיה על המדינה לבנות עלהם לכל תושבי מדינת ישראל היהודים תוך כדי הריסת ובילוק ערביי מדינת ישראל לירדן כי זאת לא הארץ שלהם במקום זאת נותנים לערבים לגור על אדמות שאמורות. להיות שייכות ליהודים בלבד בנגב בגליל וביהודה שומרון על המדינה להשמיד את כל הערבים שמסרבים לעבור לירדן ולא לתת להם חשמל או קרקעות חבל שהמדינה לא מבצעת את המחויבויות שלה משנת 1948 ובמקום זאת נטפלים למתישבים
8
התחשבות התנחלו. הכל...
דודו פ | 15-05-2022 21:49
התחשבות התנחלו. הכל מקובל העיקר שמדינת ישראל תגדל ותתפשת על כל שטחי ארץ ישראל הגדולה אני מברך על כך אבל זה צריך להיות בתמיכה תקציבית ובטחוניץ של המדינה יחד עם השמדת לחיסול הערבים כן אני לא מתבייש לומר זאת הערבים בני מול. צריך לחסל אותם בכל מחיר להשמיד את הכפרים שלהם לגדר אותם הגדרות חשמליים לכלוא אותם בפנים להרעיב ולחסל אותם אח. ולתמיד וזה המדינה צריכה לבצע לבנות גוף השמדה גסטאפו ישראלי שישמיד אותם במשרפות אחת ולתמיד אם לא יסכימו ללכת לירדן
9
ערבים להעיף אל...
מני מיליציה | 17-05-2022 13:23
ערבים להעיף אל ארצות ערב...אסור שיהיו פה ערבים...להעיף את המפלצות האלה מעל אדמת ישראל ומיד...מי שמתנגד , לחסל ולהשמיד אתו ואת משפחתו מהעולם. נקודה . ערבים הל הסרטן שבמדינת ישראל