אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יהונתן פולארד: "אני לא יכול לשתוק יותר"

בעקבות גל הפיגועים האחרון, יהונתן פולארד זועק להנהגה בישראל. "הגיע הזמן שהנציגים שלנו יפעלו ברצינות בכדי להביס את אותם ארגונים ומדינות שפועלים על מנת לחסל אותנו"

יהונתן פולארד: "אני לא יכול לשתוק יותר"
  צילום: ניר דבוש

אחרי כל השנים שעברתי, הנטייה הטבעית היא לנסות להתמקד בשיקום חיי. כך ניסנו לעשות רעייתי האהובה אסתר ואני במשך שנת החסד שניתנה לנו לחיות כאן יחד וכך אני מנסה לעשות כעת לאחר שאיבדתי אותה. אבל הידיעה הברורה לאיזה אסון אנו מובילים את עצמנו, מראות החודשים האחרונים, ובמיוחד הטבח המזעזע באלעד אינם עוזבים אותי. אני פשוט לא יכול לשתוק יותר.

במשך עשרות שנים אסתר הלכה בשמי להיות עם משפחות חללי צה"ל ונרצחי הטרור בשעתן הקשה. אני לא מבין איך היא הייתה מסוגלת לעמוד בזה. מאז פטירתה אני מנסה להמשיך את דרכה גם בכך אבל מראה פניהן של המשפחות שעולמן חרב עליהן לא עוזב אותי ומגע היד הרועדת מהחיבוק בלוויה ממשיך לצרוב לי את הגוף והנשמה – במיוחד כי כמוהם וכמו כולנו אני לא יכול לברוח מהידיעה שמדובר בקורבן שניתן היה למנוע.

עוד באותו נושא

מחבל חדר לתקוע עם סכין; תושב ירה בו בפתח הבית


15

במשך שלושים שנה בהן חייתי בכלא, חייתי בפחד ודאגה מתמידים לחיי. הייתי צריך להיות דרוך בכל רגע, לא יכולתי לישון בלילה מחשש שמישהו ייכנס לחדרי וידקור למוות אותי או את שותפי לחדר. הייתי צריך תמיד לשאת סכין ולהיות מוכן להשתמש בו ללא היסוס. שוב ושוב נאלצתי להיות עד למקרי מוות נוראיים של אנשים אחרים וחברים שלי בפרט, שהתרחשו ללא אזהרה מוקדמת. בכלא, הדבר הקשה ביותר הייתה העובדה שמי שהיו אחראים להגן עלינו, היו מפוחדים לחלוטין מהאסירים האלימים והכילו את ההתנהגות שלהם כמה שרק יכלו.

בפשטות, הרשויות בכלא רצו "שלום בכל מחיר", גם אם המשמעות הייתה שאנשים חפים מפשע נרצחו ללא השלכות רציניות כלפי אלה שתקפו אותם. לא יכולנו לסמוך על השומרים שיגנו עלינו מכיוון שהם חששו שאסיר אלים שייפצע על ידם יגרור אותם לבית המשפט. מהר מאוד למדתי שאין לנו את הזכות להגנה עצמית בשום מצב. אנשים לא מסוגלים להאמין לי כשאני מספר להם כיצד מי מאיתנו שניסה להגן על עצמו מתקיפה נענש בחומרה על מנת שיהיה ברור שהוא לא טוב יותר מזה שתקף אותו. זה היה טירוף מוחלט.

התפללתי והאמנתי שכשאזכה יום אחד להגיע הביתה, לא אצטרך לחיות בצורה כזו. לצערי הרב טעיתי. למעשה, לנוכח מה שראיתי בשנה החולפת, זה אפילו חמור יותר כעת, משום שהפעם לא מדובר באדם אחד או שניים שנהרגים באופן אקראי אלא באומה שלימה שחיה באימה מפני צבא של אנטישמים צמאי דם שהרשויות מפחדות "להתסיס". חייתי כבר בסרט הזה, וזה אף פעם לא הסתיים טוב.

בכלא, היו לי חבר טוב אחד או שניים שהשגיחו עלי ואני השגחתי עליהם, חייתי תחת השגחת ה' וניסיתי לזכור לא לפחד מאף אחד מלבד ה'.. ולתקוף ראשון. כאן, באופן בלתי נתפס, אני חי במדינה שנעה בין פחד מוות להכחשה.

אנו כולנו סובלים מאותו תפיסה של אליטה פולי טית, תקשורתית, צבאית ומשפטית, שמגלה יכולת הכלה אינסופית לסבל של אזרחיו תוך שיתוף פעולה ורמיזה כאילו אנחנו אחראים בדרך כלשהי לכל האלימות שמופנית נגדנו. עם מערכת שמתעקשת להכריח את החיילים שלנו לנהל מערכה צבאית בכלים המיועדים להתעסקות עם עבריינים פליליים, עם יועצים משפטיים ובית משפט שנכנסים לתווך שבין קנה הטנק למטרה ותוך מחויבות חד-צדדית לקודים אתיים מנותקים שאויבינו בזים ומתפקעים מצחוק לראות כיצד דבקותנו בהם מונעת מאיתנו להכריע את רוצחי נשינו וילדינו.

אני רואה את פניהם של המחבלים שנתפסו לאחר שביצעו את הטבח הנורא באלעד ורואה היטב שהם לא מפחדים מהכלא – הם יודעים שמחכים להם שם תנאים משודרגים פי כמה וכמה ממה שמקבל כל אסיר פלילי, משכורת עתק מהרשות הפלסטינית כהוקרה על מעשי הרצח שביצעו, ועוד עוד.

אוי, אני יודע היטב איך נראה בית סוהר שמיועד להוציא מהאסיר את הרצון לחיות… אבל כאן תנאי הכליאה של הרוצחים המתועבים האלה רק מעודדים את המחבלים הבאים להצטרף למועדון. איך אפשר לתת למצב הזוי כזה להימשך אפילו עוד רגע אחד?

אני עייף מזה. עייפתי מלראות את מי שאמורים להנהיג אותנו, לוקחים את הדגל שלנו ומוחקים ממנו את הכחול ומשאירים אותו כדגל לבן של כניעה.

אני מחכה למישהו, למנהיג. מנהיג יהודי אמיתי, שיצעד קדימה וישיב את הפסים הכחולים והמגן דוד אל הדגל שלנו.

אני מחכה למנהיג שיכניס פחד מה' בליבם של שונאינו.

אני מחכה למנהיג שיפעל בלי לחשוש ממה שכל אחד אחר מחוץ למדינתנו חושב. תהיה זאת ארה"ב, האיחוד האירופי, האו"ם, או כל אחד אחר שחושב שיש לו את הזכות לומר לנו איך לחיות וכיצד להגן על עצמנו.

אנחנו יודעים למה אנחנו כאן. ה' נתן לנו את הארץ הזו. לא האימפריה הבריטית, חבר הלאומים, וושינגטון או האו"ם. אך למרות העובדה הזו, זה עצוב להבין שהמשימה הקדושה שלנו להקים מחדש את ביתו הלאומי של העם היהודי בפעם השלישית, איננה אפילו בחצי הדרך. וזאת בשל הפחד והחרדה שלנו, לא בגלל פעולותיהם של אויבינו. עדיין לא השבנו אלינו את ארצנו, את הביטחון העצמי שלנו ואת העצמאות שלנו באופן שאליו אנו מחויבים לאחר 2000 שנות פוגרומים, מסעות צלב, אינקוויזיציות וניסיונות חוזרים ונשנים להשמיד את עמנו.

העברתי שלושים שנה בכלא בתקווה ובתפילה שאבוא הביתה למדינה שיודעת כיצד להגן על אזרחיה. האם טעיתי?

לצערי אני לחלוטין מרגיש כך. אני רואה פעם אחר פעם כיצד אחי ואחיותיי, נאלצים להגן על עצמם ועל הסובבים אותם, לא רק מהאויב אלא מהממשלות שלנו. שמפחדת מדי בכדי לעשות את מה שנדרש כדי למגר את איום הטרור. מצב העניינים הזה הוא לחלוטין בלתי ניתן להשלמה!

אנו חייבים להיפטר מהמנטליות הגלותית שמעדיה את הצורך "להבין" את אויבינו על פני ביטחונם של בני עמנו. אנחנו פשוט לא יכולים לחשוב כמו המרגלים שהשליכו על אחרים את מה שהם חשו כלפי עצמם – "ונהי בעיננו כחגבים". אני אינני חגב וגם אחי ואחיותיי בארץ הזו אינם חגבים.

אנו צאצאיהם של לוחמים גאים ואצילים שחששו רק מהקב"ה ומעולם לא היססו להגן על ארצנו מפני כמה מהאימפריות הגדולות ביותר שהעולם ראה אי פעם. במשך שנים רבות, המנהיגים שלנו ניסו ללא הרף לגרום לנו לשכוח את העובדה הזו לטובת אימוץ תפיסה ליברלית ופוסט-מודרנית יותר שבהם אנו "חולקים" את אדמתנו עם אלה המבקשים בגלוי להשמיד אותנו.

די! איננו חייבים לדחות את התבוסתנות הצינית הזו לפני שהיא הורגת אותנו. זה הזמן להשיב לעצמנו את הכבוד העצמי האישי והקולקטיבי שלנו. הגיע הזמן שהאומה שלנו תדרוש שלמנהיגים שלנו יהיה אכפת מאתנו יותר מאשר מאדונים זרים.

הגיע הזמן שהנציגים שלנו יפעלו ברצינות בכדי להביס את אותם ארגונים ומדינות שפועלים על מנת לחסל אותנו.

לכל הפחות, אנו רוצים שהפיקוד העליון של הצבא יתעורר ויפסיק להעמיד פנים ש"לנהל את הסכסוך" זו דוקטרינה אסטרטגית שניתן לקבל. זו לא. זו סוג של "פיוס" שמגן על האויבים שלנו תוך שהוא גורם לנו להיראות חלשים וטיפשים.

אני יודע שאנו יכולים לבצע את השינויים החיוניים האלה. אם אנחנו באמת רוצים להיות מדינה עצמאית – אין לנו שום ברירה אחרת. אנחנו חייבים לראות את המטרות הללו כמחויבות קדושה שלנו לא רק כלפי עצמנו אלא גם כלפי הדורות הבאים שלנו.

מי ייתן והקב"ה יעניק לנו את החכמה והכוח לעשות זאת.

==

יהונתן פולארד הוא מרגל ישראלי שריצה עונש מאסר עולם בארה"ב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
69 תגובות - 40 דיונים מיין לפי
1
כל מילה בסלע
אילה | 09-05-2022 7:04
יישר כוח יונתן פולרד - השאלה איך נתגבר ונגן על עצמנו
2
צודק 100% פולארד, רואה...
יעלה | 09-05-2022 7:12
צודק 100% פולארד, רואה אותנו ומתאכזב! הפכנו לעם שמתרפס ... שמתרץ...שמכיל... חשב שאנחנו חזקים! אוי לבושה!
יש ארץ...
ארץ ישראל השלימה!!!! | 10-05-2022 19:51
יש ארץ ישראל השלימה ויש כאלה שזה גורם לתזה שלהם על דתם להיראות טיפשית (לדוגמא הקתולים או חלק מהמוסלמים שבשבילם הדת שלבם שווה רק אם היהדות היא חס וחלילה דין אל בטל ולכן הם רוצים שנוותר על כמה שיותר מארץ ישראל שהרי כשירדן כבשה חלק מארץ ישראל הם היו בסדר עם זה אבל כשירדן נסוגה הם רוצים להעבירה לכל מלך או רשות שאיננה מבני ישראל רק כדי שלא יתסתכלו בעיניהם הכלות על הצלחת בני ישראל). אל תחיה בסרט...
, לא...
רואה נכוחה | 09-05-2022 9:01
, לא מכילים ולא מתרפסים. יש פה מלחמה בין שני עמים, על אותה כברת ארץ. אם התנאים בבית הסוהר יהיו קשים יותר או קשים פחות - לא זה מה שירתיע או יעודד מחבלים. רובם בכלל יוצאים מנקודת הנחה שייהרגו בעת הפיגוע והם מוכנים להקריב את חייהם. הגיע הזמן להבין את שורשי הסכסוך, ולהפנים שגם אצלם קיימות נחישות והקרבה. הזילזול במוטיבציה של המחבלים, גורם לתפיסה מעוותת כאילו תנאי הכלא ישנו משהו - ממש לא. במחבלים צריך להילחם על ידי צבירת מודיעין איכותי וסיכול הפיגועים עוד בטרם יצאו לדרך. יש לנסות ליצור מנופי לחץ כלכליים - יציאה לעבודה בישראל, יצירת מקומות עבודה בשטחים עצמם, וצעדים דומים במטרה שיהיה לציבור הפלסטיני מה להפסיד ויווצר לחץ נגד פיגועים - כך פחות יתפתו לבצע פיגועים. בשורה התחתונה : בכל מקרה הטרור לא ייעלם מחיינו כל כך מהר.
3
כל-כך צודק ...
אלברט ריכטר | 09-05-2022 7:16
כל-כך צודק
4
ישר כח על...
יהודיה מאשדוד | 09-05-2022 7:21
ישר כח על דברים אמיתיים שכל מילה בסלע ומשקפת לחלוטין את תחושת רוב הציבור היהודי כאן, בעה שרק נזכה לגאולה השלמה ובראשה המנהיג - משיח
5
אמת
יו יו, גם | 09-05-2022 7:27
אמת מארץ תזעק, נמאס להכיל, נדמנו כחגבים.
6
1. במציאות בטחונית...
אלי | 09-05-2022 7:29
1. במציאות בטחונית כל כך מסובכת אנחנו זקוקים לתינוקות של בית רבן שילמדו תורה להצלחתנו הבטחונית. לבחורי ישיבה מעל גיל 13 ועד 18 שילמדו תורה להצלחתנו הבטחונית. לפנסיונרים שילמדו תורה להצלחתנו הבטחונית. לעובדים ולחיילים שילמדו הדף היומי להצלחתנו הבטחונית. לחילונים ולחרדים שיתגייסו לסדיר ולמילואים וישתפו פעולה ביחד להצלחתנו הבטחונית. לכך אנחנו זקוקים כיום יותר מכל. 2. אין שום רפיסות . הכל חלק ממהלכים מדיניים וסיכונים מחושבים שלא אני, לא אתם ולא יהונתן מבינים אותם. 3. אנחנו במזרח התיכון לא בשווייץ. 4. רבי עקיבא ובר כוכבא מרדו ברומא. יצאנו ל 1800 שנות גלות. 5. הרב פולארד כבודך במקומך מונח. יש מגבלות לכוח. יש מגבלות לכוחי ועוצם ידי. אנחנו ואויבינו רצי מרתון. רק בסוף נדע מי ניצח. 6. לא רק אנחנו מאמינים בקדוש ברוך הוא. גם הם מאמינים.
7
היום זה מאוד...
קובי | 09-05-2022 7:48
היום זה מאוד באופנה להתנשא על חילוניים וערבים. פולארד החילוני לשעבר החליט להצטרף לאופנה הזאת. צריך לטפל בבעיות. זה ברור. אבל ללא התנשאות מיותרת.
8
פולארד קבל הרבה...
רטחה | 09-05-2022 7:55
פולארד קבל הרבה כסף מישראל אבל עשה הרבה נזק כואב הלב על התקופה שישב בכלא אבל טוב שלא יתערב בעי ני המדינה
שקר וכזב....
יהודייה | 10-05-2022 19:11
שקר וכזב. פולארד חתך את התוכנית דאז בארהב לרגל אחרי ארץ ישראל... היום בזכותו יש חברות אמת ולא ריגול... (אם כי רק טראמפ וחלק מהאוונגליסטים חברים של ארץ ישראל. אנשים כמו ברק חוסיין אובאמה הם שונאי ישראל שהיו מתים לרגל אחרי ארץ ישראל. כמובן שאובאמה היה מת שניסיון הריגול היה מצליח...)
שתוק יא יודנרט, של נעליך ככל שזה קשור לפולארד
דורון שטאובר | 10-05-2022 17:40
שתוק יא יודנרט, של נעליך ככל שזה קשור לפולארד, הוא שילם במיטב שנותיו למען ביטחון מדינת ישראל. הוא הרוויח את הזכות להביע את דעתו ב30 שנות מאסר למעננו. לא שהוא זקוק לרשותך הארורה להביע דעתו. מה גם שהוא צודק ב100%.
כנראה שאתה לא...
יוסי כהן | 09-05-2022 11:13
כנראה שאתה לא מכיר את הוראות הפתיחה באש. אתה צריך לחכות עד שהאויב יוכל להרוג אותך ורק אז לירות. אסור חס ושלום להפציץ מחסן טילים אם יש לידו ילדי האויב. וכו.
אתה חוזר שוב...
אחד העם השקרן | 09-05-2022 8:51
אתה חוזר שוב ושוב על שקר מתועב. איש במערכות החוק והמשפט לא כבל את ידי חיילי צהל או האזרחים, ולא נטל מהם את הזכות להגן כל עצמם. במשך השנים חוסלו מאות ואלפי מחבלים שסיכנו חיי ישראלים, באין פוצה פה ומצפצף. אף חייל ואף אזרח שהרג מחבלים כשהגן כל עצמו או על חיי אחרים לא הועמד לדין. זה שקר מתועב. הועמד לדין ליאור אזריה אחד, שהגיע לזירת פיגוע זמן רב אחרי האירוע וירה במחבל שכבר נוטרל ולא סיכן איש. השקר נותר שקר גם כשחוזרים עליו שוב ושוב. בשם איזו אג'נדה שקרית אתה מסית נגד שופטים ופרקליטים, נגד מערכות החוק והמשפט - הכל ללא קשר לעובדות האמיתיות. מספיק לשקרים.
אהרן ברק
אחד העם | 09-05-2022 8:13
אהרן ברק,אליקים רובינשטיין,ויתר הזבלים והחולרות מבתי המשפט,פרקליטות,והשמאל הרדיקאלי על כל העמותות המטורפות והמרושעות שלהם,שם רשעים ירקב ,שקיבלו מיליארדים ממדינת ישראל, ולצערי לא ישבו בכלא אפילו יום אחד, למרות שהיו צריכים לשבת בצינוק לכל ימי חייהם,עשו נזק בלתי הפיך למדינת ישראל, הם אחראים על נהרות הדם המיותרים שנשפכו פה ,הם אלו שעשרות שנים כבלו את ידיהם של החילים והאזרחים ונטלו מהם את הזכות להגן על עצמם ו,כך הרימו את המורל של ארגוני הטרור,עד שלא יעשו מהפך מהיסוד בבתי המשפט לא יעצרו את שפיכות הדמים ומסע ההרג המטורף של אזרחים תמימים שכל חטאם היותם יהודים,מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו
9
בקיצור רק...
דן | 09-05-2022 8:03
בקיצור רק בן גביר, לכל הגאונים שהיצביעו בעבר לביבי בנט גדעון צער וכדומיהם
10
ש׳כויח גדול, קראתי...
יונה | 09-05-2022 8:12
ש׳כויח גדול, קראתי בשקיקה ואני מקווה שלא יפול על אוזניים ערלות, נמאס להיות בשר מותר בבית שלנו
11
איש צדיק!!!! ...
יש | 09-05-2022 8:22
איש צדיק!!!!
, האיש...
על היש ועל האין | 09-05-2022 9:04
, האיש צדיק אבל תפיסתו ילדותית משהו. אין לו שום יתרון על פני כל אזרח אחר, ובוודאי שאין לו את הידע והנסיון הנדרשים כדי להחליט על מדיניות כזו או אחרת. לכל החלטה יש השלכות שונות, ולא את כולן פולארד מביא בחשבון בדבריו.
12
טרור ערבי
יעקב לוי | 09-05-2022 8:58
מסכים לכול מילה --ושולח ליונתן פואלרד יישר כוח --ברכה והצלחה
13
פולארד תאב הבצע...
עוד מגלומן תאב פרסום ... | 09-05-2022 9:01
פולארד תאב הבצע , עם המגלומניות שלוותה אותו משחר נעוריו ... עדיף שיסתום , את הנזק שגרם למדינה לקח שנים לתקן ... ושלא יציג עצמו כפטריוט גדול כשפועל דרש וקיבל סכומי כסף אסטרונומים , שהיה נדרש אישור מיוחד על מנת שיהיה אפשר לשלם לו ...
אתה שקרן. הוא...
צודק שצריך לגדוע את הטרור | 11-05-2022 2:35
אתה שקרן. הוא גילה תוכנית אמריקאית לרגל אחרי ארץ ישראל כאויבת. כיום בזכותו ארהב רק מרגלת אחרי אויבים ובכך הציל את שתי המדינות. בזכות פולארד יש יחסים נורמליים בין שתי המדינות. אני מאוד שמחה שהוא מביע את דעותיו והוא צריך להיות חלק אינטגרלי מהכול. ההתקרבות שלו לדת (גם בעידוד רעייתו זכרונה לברכה) גם מדהימה ובאמת משתלבת עם מגמת ההתחזקות פה בעת האחרונה. רק הוא צריך להכין עצמו לתגובות פה באתר שיכולות להיות די מגעילות לעיתים אבל ככה זה ותכלס עדיף צבר מאשר מתייפייף מאירופה.
שתיקה לחכמים,...
תתביש לך יהונתן גיבור | 09-05-2022 14:47
שתיקה לחכמים, יהונתן פולארד הוא גיבור ישראל, הלוואי ירבו נמותו בישראל
אתה היית...
יהודי | 09-05-2022 13:15
אתה היית מוכן להתחלף איתו,ולעבור את מה שעבר?! ברור לי שאם אתה תעבור את זה תדרוש פי שמונה ממה שהוא דרש ובצדק.בגדנו בו.הוא עזר לנו הרבה ובשעת המבחן עזבנו אותו לסבול מהאמריקאים.הוא ההוכחה הגדולה ביותר כמה זה טעות לעזור למדינת ישראל.ואם יש מישהו שיכול לדבר הוא הראשי.הוא סבל בגללנו.נבגד מאיתנו והמשיך לחיות.אין יותר גיבור ממנו.
14
טוב שאדם כמוך כותב את זה
מנחם | 09-05-2022 9:05
לפעמים התחושה שחלק אחד מהפוליטיקאים חושבים רק על הקריירה שלהם והחלק השני פשוט לא מתאימים לתפקיד
15
רק אידיוט יכול...
זה כל הסיפור ... | 09-05-2022 9:06
רק אידיוט יכול לחשוב שנתן לשלוט על 3 מיליון אנשים חסרי זכויות במשך עשרות שנים ... ולצפות שהם ישבו בשקט ... כל עוד לא ימצא פתרון מדיני , נהרות הדם ימשיכו לזרום ... זה כל הסיפור , מאד פשוט , לא מסובך , אבל כרגע ללא פתרון ...
הם לא...
מירי | 11-05-2022 5:46
הם לא חסרי זכויות. אני מזמינה אותך לראות את הישובים בנגב מאוהל עברו לווילה מגמלים עברו לוולוו. מרועי צאן הפכו לרופאים עורכי דין ועוד...... האם היו בסוריה ובלבנון היו חיים כמו בישראל?
אני מסכים, אי אפשר לשלוט עליהם, אז מה שצריכים
דורון שטאובר | 10-05-2022 17:42
אני מסכים, אי אפשר לשלוט עליהם, אז מה שצריכים לעשות זה לגרש אותם, ויודנרטים כמוך, אל מחוץ לגבולות ארץ ישראל השלמה.
רק אידיוט מצדיק את האויבים
שי | 10-05-2022 16:06
מאז 1967 היו להם יותר זכויות מאשר בכל מדינה ערבית שכנה. עד לפרוץ האינתיפאדה הראשונה בשטחים פעלו סניפים של חברות ישראליות, והערבים יכלו לעבוד בארץ באין מפריע. את כל הצרות הם עושים בעצמם ולעצמם.
רק אדיוט...
דרור | 10-05-2022 14:30
רק אדיוט יכול לחשוב שאם נקיים מדיניות של בת יענה,זה פתרון. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל בלבד מי שמתאים לו מוזמן להשאר,מי שרוצה לשחוט אותנו,צריך להשכים להורגו.
אל...
אלי | 10-05-2022 6:28
אל תשוו מעצמות עולמיות לישראל. מספיק עם הכוחי ועוצם ידי הזה.
אז באמת...
שלוימלה | 10-05-2022 1:41
אז באמת אתה אדיוט ראה את אמריקה ,רוסיה,שולטים על מיליונים ואין את הטרור שיש כאן למה? כי יש אדיוטים כמוך
צריך פתרון סופי...
יוסי כהן | 09-05-2022 11:09
צריך פתרון סופי לאויב הערבי בארץ ישראל
16
מלך ירדן צריך...
מירה | 09-05-2022 10:03
מלך ירדן צריך לקחת אותם ולדאוג להם לא מדינת ישראל.
17
כל מילה בסלע...
שרי לוי | 09-05-2022 12:28
כל מילה בסלע
18
יהונתן היקר!! עם ישראל...
אחיה | 09-05-2022 14:13
יהונתן היקר!! עם ישראל איתך!! אתה צודק לחלוטין! יהי רצון שה' ישלח לנו מנהיג אמיתי אשר יחרוט על דגלו את השבת הזהות היהודית שלנו!! אנחנו לא עם ככל העמים אלא עם ה'! חזק וברוך!!
19
Dear Jonathan, BH...
Odehleyah Ross | 09-05-2022 16:52
Dear Jonathan, BH that you are out of the horrible jail. People don't understand the amount of injustice that was done to you. You are a true hero. People who were accused and charged with crimes that were way worse than yours, saw freedom within a few years. USA refused to give you justice, they made an example out of you. I suggest that whoever criticizes you should go and read about your ordeal. You are a true mench. Some accuse you for not talking until now, do they understand that you were still under court order when you were released? That you were in jail when you were out of the physical jail? Your freedom of speech was stripped of you. I shed tears reading your words for the first time about the dangerous conditions that you were under. About losing your wife. Always be strong and be yourself. The true Israeli nations and Jews all over the world love you, embrace you and support you. With admiration, Odehleyah.
אודהליה , ...
מני | 09-05-2022 20:23
אודהליה , יונתן פנוי. את יכולה לנסות להשתדך אליו.
20
אין מילים ...
אין מילים | 09-05-2022 17:51
אין מילים
21
ווואוו. שנזכה באמת,...
מאיר | 09-05-2022 23:39
ווואוו. שנזכה באמת, במהרה לגואל צדק ומנהיגות יהודית אמיתית
22
אתה יכול בהחלט...
עם ישראל חי | 10-05-2022 0:20
אתה יכול בהחלט להיות ראש ממשלה עם כזה חזון.. אתה צודק ב100% ישר כוח!!!
23
יונתן אתה גיבור...
גואל | 10-05-2022 0:21
יונתן אתה גיבור גדול וה' רצה שתשרוד סבל של 30 שנה כדי שתכתוב ותיתן כח ואומץ למנהיגי העם שמפחדים מהאויב. רוץ לפוליטיקה!זקוקים לאמת שלך
24
את מי מעניינים...
מוישהמוישה | 10-05-2022 13:31
את מי מעניינים ההגיגים הלאומניים של? שב בשקט ותהנה מהחיים.
הבעיה היא...
רק כשנשלוט בכל ארץ ישראל השלימה, בצורה מוחלטת, אז יהיה פנאי להינות בלי לרצות את ה"רשות" הפולשת או חמאס-עבאס | 10-05-2022 18:59
הבעיה היא שקשה להינות עם כל הטבח הנורא והניסיון הגלוי של עבאס למכור אותנו למלך ירדן
25
כל הכבוד.
שוקי26 | 10-05-2022 15:11
הלוואי שנשמע עוד ממנו
26
אל תתרשמו ממנו....
דוד | 10-05-2022 16:19
אל תתרשמו ממנו. הוא הציע מידע מסווג לכל מדינה תמורת בצע כסף
איש קטן...
טומי | 12-05-2022 23:00
איש קטן אתה
אתה חצוף....
יהונתן הגן עלינו וממשיך להגן בכך שמבינים שלא ניתן לנסות להשמיד את ארץ ישראל. | 10-05-2022 18:56
אתה חצוף. אלמלא הוא, אזי ברק חוסיין אובאמה היה מקבל מידע סודי מארץ ישראל.
27
פולארד גיבור אמיתי....
פולארד כל הכבוד!!! | 10-05-2022 19:43
פולארד גיבור אמיתי. הוא גדע תוכנית לרגל אחרי ארץ ישראל. אם לא פולארד, אז ביידן היה מחבב את ארץ ישראל כמו שהוא מגן על אוקראינה... בזכות פולארד יש יחסי חברות בין ארץ ישראל לארהב (כמובן לא כולל אנטישמים כמו אובאמה). פולארד אדם מיוחד שבימים כמו הטבח והתפרעות פראי אדם, נותן תקווה. אגב, פולארד גם עזר לארהב להבין שצריך לרגל אחרי סוריה ולא אחרי ארץ ישראל אז בפועל פולארד עזר לארץ ישראל ולארהב (כמובן עם אנשים פטריוטים בשתי הארצות ולא שונאי ארצינו כמו אובמה שגרם להורדת מעמד ארהב אפילו בקרב מדינות מוסלמיות או אנשים בקרב עמנו שקראו לרצח יהודים ייסורי השלום)
28
מרגש אמיתי ומאושר....
מירי | 11-05-2022 5:42
מרגש אמיתי ומאושר. הגיע הזמן שנפסיק להתרפס ולהצטדק שיש לנו מדינה. זוהי מדינה יהודית הנותת זכויות שוות לכל אזרחיה ומי שלא מוכן לקבל זאת יגורש.וכל הפוגע יועמד לדין בחומרה אפילו עונש מוות . למוסלמים יהיה זכות להיות בכנסת אבל לא בממשלה .
29
יהונתן פולר .יהודי...
הדואג למדינת ישראל | 11-05-2022 15:11
יהונתן פולר .יהודי יקר , סבלת מאוד למען מדינת ישראל. ובכן בארץ ישראל (ערב רב ) עלה איתם .יש לנו היום הנהגה שלא יודעים לנהל מדינה וחבל. מדינת ישראל קמה בדם בנינו הטובים .ומנהיגים של הדור הזה לא מאריך את זה וחבל. אין לנו מנהיגים נבונים. אבל יש לנו הרבה .בונייך ומחריבייך יצאו ממך השם ישמור!!!!!
30
לתרגם ולשלוח לעולם
ורד | 11-05-2022 19:23
מר פולארד היקר, אנא ממך פרסם זאת בכל מקום על הגלובוס.אנו זקוקים לדוברים נאמנים
31
פולארד
אני | 12-05-2022 17:56
האמת שאין לנו מנהיגים ראויים , אולי בגין היה חריג , לא ראיתי לאורך השנים מנהיג עם כריזמה שיודע לסחוף אחריו , שעומד איתן מול העולם , ממה אתם מפחדים מטומטמים . יש לנו נשק גרעיני כולם אמורים לפחד מאיתנו ולא הפוך . יש לנו מנהיגים חלולים ללא כריזמה ,מה שמניע אותם זה הכיסא והמעשה של ימינה ברשות בנט זה הדובדבן בקצפת המרירה והמגעילה של מנהיגי ישראל , אולי עוד נזכה לאחד שיעמוד באום ויכריז שממקורות הירי של טיל שנורה מעזה נשיב אש למקורות הירי שיהיה זה בית חולים גן ילדים לא משנה ונפסיק לבזבז תחמושת על מחסנים ריקים החל ממחר בבוקר , גירוש ממשפחות מחבלים ועוד ועוד ועוד , אבל למנהיגי ישראל בעשורים האחרונים אין ביצים ( אולי ביצי גוזלים ) ויש שמאל של אוילים שחושב שהערבים אוהבים אותם וחושבים שלום למרות שהכל מתפוצץ להם הפרצוף כולל בדיזנגוף , חיים בהכחשה ,יהודים גלותיים .
32
פולארד תודה לך....
ציוני7 | 13-05-2022 19:57
פולארד תודה לך. תודה על מה שעשית עבורנו ועל מה שאתה אומר כעת. כל מילה שלך אמת לצערי. שבת שלום איש יקר
33
פולארד הגיבור? בוגד תמורת...
זאב ???? | 14-05-2022 5:34
פולארד הגיבור? בוגד תמורת כסף
הוא ישב...
פולארד גיבור והציל חברות ישראל-ארה"ב (שהפסיק תוכנית ריגול אחר ישראל. לא מרגלים אחרי חברים...) | 15-05-2022 16:06
הוא ישב בכלא והפסיק ריגול על ישראל. גם אם ניתן לו מיליארד זה יהיה פחות מההגנה שנתן הן לישראל והן לארהב (בכך שהבינו לא לרגל על חברים).
בוגד תמורת...
הדס | 14-05-2022 8:45
בוגד תמורת כסף? אולי אתה לא הוא
34
דבריו בסלע. איש...
יואב הן צרויה | 14-05-2022 11:04
דבריו בסלע. איש נבון פאר העם היהודי. מביש שבכירי המערכת הפוליטית השבכ הביטחון ופירמות עסקיות מובילות מגלגלים עסקים של עשרות מליארדים עם החמאס בשיטת תפוס כפי יכולותך ועשה טוב לחמס ומנע פגיעה בו לפי מייטב השפעתך על פוליטקאים. ככה צהל הפציץ דיונות חול גלי ים מחסנים רחקים ונתן לכמופיות החמאס להתפתח לארגון שהיום מפציץ שדות תעופה אזרחיים צבאיים משבית ברצותו את כל המדינה ,והנהגת ישראל פוחדת נמנעת מלשטח את שכונת רימל בה אצולת הממון והחמאס מתגוררת מבטיחה לה חסינות ומעניקה לחמאס שתי עירות שדרות ונתיבות בהסכמה בשתיקה שיערכו עליהם נוסוי קסאמים ללא מענה .
35
שגיא גרוס! ...
ישראלית | 14-05-2022 12:00
שגיא גרוס! כשראיתי את התגובה הנוראית שלך, הבנתי שהתעלמת מכל מה שמר. פולארד חרד, מיד חיפשתי מה שם משפחתך, וכשראיתי שאתה גרוס, הבנתי שלא טעיתי. זה כבר הספיק לי!!!!
מה הקשר...
דני54 | 16-05-2022 6:42
מה הקשר לשם המשפחה?
36
מי ביקש לשמוע...
פיני והב | 15-05-2022 7:53
מי ביקש לשמוע את דעתו?דעתו האישית ממש לא חשובה
אז למה...
מי שקורא, כנראה שאכפת לו... | 15-05-2022 16:01
אז למה קראת? האם במידה והיה רושם בנט מספר 1 היית מסכים? כנראה שרצית לראות האם הכתבה פרו בנט...
הממשלה בראשות עבס...
ב | 15-05-2022 10:49
הממשלה בראשות עבס לא מסוגלת להגן על התושבים מצטערים יונתן פולארד
ודעתך ...
ירון | 15-05-2022 10:35
ודעתך מאוד לא חשובה
37
האוייבים המרים שלנו...
תחום אנשי הדת וטיקסיהם מוגבלים לתוך כותלי בי"כנ לא בחיינו הפרטיים ואו הציבוריים. | 15-05-2022 12:12
האוייבים המרים שלנו היו *אנשי הדת (מאז שמואל שהוביל לקרע שלא התכחה בעם מפני כבודו ומעמדו) וה*אימפריות. מה קשור כבודנו? כבוד ובושה הם תרבות האיסלם. ההתנהלות של המדינה הביאה עד כה למצבנו הטוב בעולם. אין דבר כזה זבנג וגמרנו זה לוקח זמן. אתה לא אמור לדעת ולשפוט את הטיפולים הנעשים. יותר מעניין אותנו לשנות דעתם של אוייבנו מאשר חלילה לשחוט בהם. מה ששיך למוחמד ישאר אצל מוחמד. העם היהודי עם שונה. מה שעשו היימניים בהשפעת הרבנים הארורים הביאה עלינו את הרומאים ואת חורבן בית שני ולגלות ארוכה ואת נטישת הדת ואת העולם היהודי עד היום האוייבים שלנו ושל הערבים ושל שאר העמים הם אנשי הדת מאז ומתמיד משני הצדדים.
38
סרוגים ארורים אתם...
אורי | 15-05-2022 12:12
סרוגים ארורים אתם צריכים לציין שהוא מרגל, ימח שימכם ארוריםסרוגים,אתר אנטישמי,
למה, הוא...
דני54 | 16-05-2022 6:40
למה, הוא לא היה מרגל?
39
כל מילה של...
יעקב משה | 16-05-2022 22:35
כל מילה של פולארד אמיתית ונכונה. ממתינים בקוצר רוח למנהיג אמיתי שיקום וינהיג את המדינה בעוז רוח
40
כתבה מעניינת מאוד....
צ.ש. | 16-05-2022 23:06
כתבה מעניינת מאוד. איש חכם פולארד. אני רוצה ששום ערבי ( שונא ישראל ויהודים) לא ייכאן כשר או כחבר כנסת בכנסת ישראל. הם מסכסכים בין היהודים שבכנסת, בין השמואל לימין. זה הצעד הראשון למלחמה בפשיעה שבארץ ישראל = חקיקת חוק לסילוק אדם מהכנסת שלא בעד קיום מדינת ישראל. עבאס וטיבי תסתלקו כבר לתמיד מכנסת ישראל בבקשה.