אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט בהר הרצל: "אם לא נהיה ביחד – לא נהיה בכלל"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל, בהר הרצל: "אנחנו היינו שם כששלחנו את הבנים פנימה" ומדגיש: "זוהי המשמרת שלנו, זוהי המחויבות שלנו"

בנט בהר הרצל: "אם לא נהיה ביחד - לא נהיה בכלל"
  נפתלי בנט, ארכיון (צילום: מרק ישראל סלם/ פלאש 90)

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר היום (רביעי) בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל, בהר הרצל:  "אם לא נהיה ביחד – לא נהיה בכלל. אין לנו קיום כשבטים מסוכסכים, אלא רק כאומה מגוונת ומאוחדת".

הוא התייחס למעשי הגבורה של נתן אלבז ורועי קליין שקפצו על רימון ואמר: "52 שנים מפרידות בין מעשה הגבורה של נתן אלבז לזה של רועי קליין אך חוט של מסירות נפש וגבורה יהודית מחבר ביניהם. נתן אלבז ממרוקו, רועי קליין מרעננה. שונים ברקע, זהים באהבתם – אהבתם לארץ ישראל, אהבתם לעם ישראל, אהבתם למדינת ישראל".

בנט יצא מהנאום שכתב ואמר: "מדי שנה אני מגיע כשעה לפני הטקס לפגוש משפחות. הסתובבתי ופגשתי את שלושת אחיו של יחיאל בן ה-16 וחצי שנפל בגוש עציון בקום המדינה. לפתע, אני רואה את ילדי משפחת מורנו – את אביה, את נריה, נועם-ישראל, את אבא אלירן, האבא החדש-ישן כבר, את האחיות הקטנות".

"אני לא יכול לחשוב מה עמנואל היה אומר לו היה רואה את אביה, קצינה גדולה, כל כך יפה", אמר בנט. "עמנואל ואני לא רק שירתנו יחד אלא גם נישאנו יחד. אביה הוא לא הפסיק לחפור עלייך, והוא לא היה מרפה. שיחת הטלפון האחרונה עם עמנואל הייתה אחרי סוף מלחמת לבנון השנייה. עמנואל אמר באותה שיחה: "עם ישראל היה צריך לחטוף זעזוע כדי להתרומם מחדש" ואין לי ספק שעמנואל היה גאה בך אביה, וגם אני מתגעגע לאבא שלכם מאוד"

(צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ)

עוד באותו נושא

לפני הטקס: בנט בפגישה עם בתו של עמנואל מורנו


88

"כמה העם שלנו משתוקק לאחדות. כמה הערבות ההדדית טבועה בנפש שלנו. רואים זאת ברגעי משבר, רואים זאת גם ביום זה", הוסיף בנט.

הוא מתייחס לגל הטרור האחרון ולמלחמה מול המחבלים ואומר: "אזרחי ישראל, אנחנו נלחמים מול אויב אכזר ותאב-מוות. יום אחרי יום אנחנו מקבלים תזכורת לכך שהמסע טרם הושלם. אלימות וטרור הם לא תופעות טבע או גזירות גורל שמדינת ישראל תשלים איתן. אנחנו נכה לא רק במי שפוגע בנו ישירות, אלא גם במי ששלח את אותו. עידן החסינות של מחוללי הטרור נגמר".

ראש הממשלה מעביר בנאומו גם מסר לאויב: "לא רק המחבל השליח בקצה יישא במחיר, אלא גם שולחו, ואפילו אם הוא מרוחק אלף קילומטר מזרחה מכאן. משטר שמממן את הטרור, משטר שמחמש את הטרור, משטר שנותן את הפקודה לטרור לא יוכל להסתתר יותר, בפחדנות מרוחקת".

"אנחנו היינו שם כששלחנו את הבנים פנימה ואנחנו כאן כדי להמשיך במחויבות להשיב אותם הביתה". אומר בנט ומדגיש: "זוהי המשמרת שלנו, זוהי המחויבות שלנו".

נאומו המלא של ראש הממשלה

"יום הזיכרון לחללי צה"ל הוא יום מקודש במדינת ישראל. לפני כמה רגעים עמדנו יחד, כאיש אחד בלב אחד, לקולה המרעיד, המצמית, של הצפירה. קול דממה דקה. קול שתיקתם של אלפי הנופלים במערכות ישראל. מי באש ומי בחרב, מי בקרב, ומי במלחמה, מי באימון, ומי בתאונה. וספר הזיכרונות כבר נפתח מעצמו, ואנחנו זוכרים את החיוך, את החיבוק, את שיחת הטלפון האחרונה. ואנחנו מביטים סביב ורואים פנים חדשות, מיוסרות. פניהם של המצטרפים החדשים, בעל כורחם, אל משפחת השכול הישראלית הגדולה. גבורת לוחמינו מלווה אותנו מתעוזת אבותינו הקדומים, דרך שחר הציונות ועד ימינו אלו, כחוט שני.

נתן אלבז נולד במרוקו, עלה לבדו לארץ, והתגייס לגבעתי בשנת 1952. בעודו פורק רימוני יד באוהל שבבסיס, הוא שמע לפתע קול נקישה, והבין שהניצרה של אחד הרימונים השתחררה ושיש לו שלוש שניות בלבד למנוע אסון. הוא יצא מיד מהאוהל כשהרימון בידו, וצעק לחבריו שיסתתרו.

עוד באותו נושא

"לו יכלו, היו מבקשים מאתנו: תמשיכו לחיות יחד"


37

 

בשנייה שנותרה, הוא הבין שאין לו היכן להשליך את הרימון מבלי לפגוע בחבריו, הוא עטף את הרימון בגופו והתרחק מהם בריצה. הרימון התפוצץ. נתן אלבז נהרג תוך שהוא הציל את חיי חבריו. על מעשה הקרבתו של טוראי נתן אלבז הוענק לו עיטור המופת.

רועי קליין נולד ברעננה, לא רחוק ממקום מגוריי. הוא התגייס לצה"ל וצמח ביחידת אגוז. הוא יצא ללמוד תורה, ולמד גם באוניברסיטה, וחזר לצה"ל. במלחמת לבנון השנייה, הוא שירת כסמג"ד בגדוד 51 של גולני. במהלך הקרב הקשה בבינת ג'בייל, נזרק רימון לעבר הכוח עליו פיקד.

רועי קליין ז"ל (צילום: יח"צ בני דוד)

בחלקיק שנייה הוא זינק על הרימון, נשכב עליו, וקרא "שמע ישראל". רועי קליין נהרג תוך שהוא הציל את חיי חבריו. על מעשה הקרבתו של רב-סרן רועי קליין הוענק לו עיטור העוז.

52 שנים מפרידות בין מעשה הגבורה של נתן אלבז לזה של רועי קליין אך חוט של מסירות נפש וגבורה יהודית מחבר ביניהם. נתן אלבז ממרוקו, רועי קליין מרעננה. שונים ברקע, זהים באהבתם – אהבתם לארץ ישראל, אהבתם לעם ישראל, אהבתם למדינת ישראל.

נתן אלבז ורועי קליין, לצד כל החללים שלנו, הותירו לנו צוואה. במותם, הם ציוו לנו את החיים ביחד. אחיי ואחיותיי, אם לא נהיה ביחד – לא נהיה בכלל. אין לנו קיום כשבטים מסוכסכים, אלא רק כאומה מגוונת ומאוחדת.

אחינו ואחיותינו קבורים באדמת ארצנו, ומעמיקים את שורשי החיבור שלנו כאן, כדי שאנחנו נמשיך להצמיח כאן עץ חיים. עץ עם ענפים רבים ומגוונים, ועלים שונים ויפהפיים. אך כל הענפים וכל העלים מחוברים לגזע אחד, לעץ אחד. ביחד.

כמה העם שלנו משתוקק לאחדות. כמה הערבות ההדדית טבועה בנפש שלנו. רואים זאת ברגעי משבר, רואים זאת גם ביום זה.

העוצמה של עם ישראל

למעלה ממיליון וחצי ישראלים פוקדים ביום הזיכרון את בתי העלמין הצבאיים. זו תופעה ישראלית ייחודית שאין לה אח ורע.

ההשתתפות האדירה הזו היא עדות למחויבות שלנו כאומה לנופלים, ולערבות ההדדית המפעמת בעורקיה של החברה הישראלית. זו עדות לערך החברות ולכבוד שאנו רוחשים, למי שמסר את נפשו, למען המדינה, למעננו. זו שבועת אמונים, ברית, שלנו כעם. זו הצהרה שבמסע הישראלי הזה – מסע של גבורה, מסע של אבל וכאב, מסע של מסירות ועוצמה – כולנו שותפים. כולנו יחד כאן. עם גורל אחד. עם ייעוד אחד.

זר לא יבין זאת. אבל כאלה אנחנו – עקשנים, נחושים, חדורי מטרה, מלאי אמונה בצדקת הדרך.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

כשאתה פועל בשכם או תופס קו במוצב בצפון, כשאתה פוגש לוחמים-אחים ונלחם איתם, כשאתה מכיר אחד את השני, הנפשות נקשרות. כשמגיעים לבקו"ם כמתגייסים צעירים, פוגשים מתגייסים אחרים, שאינם מוכרים. מהר מאוד צומחים להיות אחים, לוחמים, משפחה. לומדים לפעול כמו גוף אחד, נכונים למסור את נפשנו איש עבור חברו, לא משנה איפה גדלנו, וכיצד חשבנו שנכון לעצב את המדינה הזו, היקרה לכולנו כל-כך.

מלחמה תמידית

אזרחי ישראל, אנחנו נלחמים מול אויב אכזר ותאב-מוות. יום אחרי יום אנחנו מקבלים תזכורת לכך שהמסע טרם הושלם. אויבנו, במקום לבנות את חייהם ועתידם, לא מרפים מהרצון שלהם להרוס את חיינו. אבל איפה הם ואיפה אנחנו.

האויב מתבוסס בעוני ובתחושת קורבנות אומללה, ואילו אנחנו בנינו כאן מדינה פורחת, חזקה, אופטימית. התשובה שלנו לאויבינו: קיר ברזל של עוצמה. אלימות וטרור הם לא תופעות טבע או גזירות גורל שמדינת ישראל תשלים איתן. אנחנו נכה לא רק במי שפוגע בנו ישירות, אלא גם במי ששלח את אותו. עידן החסינות של מחוללי הטרור נגמר.

(צילום: שיר תורם/ פלאש 90)

לא רק המחבל השליח בקצה יישא במחיר, אלא גם שולחו, ואפילו אם הוא מרוחק אלף קילומטר מזרחה מכאן. משטר שמממן את הטרור, משטר שמחמש את הטרור, משטר שנותן את הפקודה לטרור לא יוכל להסתתר יותר, בפחדנות מרוחקת. הוא כבר החל לשלם את המחיר, שרק יילך ויגבר. אויבנו ייפגשו עוד ועוד יוזמה, תקיפות וחדשנות. לעימות הבא, אם נידרש לו, אנחנו נחושים להגיע מוכנים ומאומנים, מפתיעים ולא מופתעים, ולהכות באויב מכה קשה וחותכת.

אנחנו נמשיך להתעצם בהיקפים כאלו כך שבסופו של דבר, יום אחד, אויבינו יבינו כמה חלומם להשמידנו הוא חסר תוחלת.

לא שוכחים אף אחד

חבריי, איננו שוכחים את השבויים והנעדרים, את אלה שלא שבו מהקרב. את הדר גולדין, ואת אורון שאול. את אברה מנגיסטו ואת הישאם א-סייד, שאר הנעדרים שלנו.

אנחנו היינו שם כששלחנו את הבנים פנימה ואנחנו כאן כדי להמשיך במחויבות להשיב אותם הביתה. זוהי המשמרת שלנו, זוהי המחויבות שלנו. איננו שוכחים גם את אלו הפצועים בגופם ובנפשם, את אלה שיצאו מהמלחמה אבל היא לא יצאה מהם. אנחנו נמשיך ונלווה אותם את נכי ופצועי צה"ל ומערכות הביטחון בגוף ובנפש במלחמה היומיומית שלהם לחיים של כבוד וביטחון.

משפחות אהובות, כל האהבה שאנחנו מבקשים להרעיף עליכם ביום הזה, אין בה כדי להשקיט את הכאב. יותר מתמיד, אנו נדרשים לחזק את הרקמה האורגת את כולנו לאומה אחת. להוכיח שאפשר לפעול ביחד לא רק בשדות הקרב, אלא במרחבי החיים. האחדות היא יסוד העוצמה שלנו. "שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלָ‍ִם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ. לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ. לְמַעַן בֵּית אדוני אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ".

יהי זכר הנופלים ברוך ונצור בליבנו לעד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
42 תגובות - 30 דיונים מיין לפי
1
בנט אין לך זכות לתת מוסר
אני | 04-05-2022 11:37
ולתת עצות לעם כי המעשים שעשית הם אלו שמפרקים את העם! תחזיר את המפתחות ותן לעם להחליט מה טוב בשבילו ולא מה טוב בשבילך!!!
מושחתיהו חייב להיכנס לכלא, שם מקומו
אין מה לעשות | 04-05-2022 15:36
תגיע לבקר...
רון | 04-05-2022 14:48
תגיע לבקר את האבא האסיר שלך, והאימא השרמוטה שלך בבית כלא נוה תירצה,שם מעבירה קורסים למוסלמיות אך להביא חלאות כמוך לעולם ולהפקיר אותם,אתה סתם צאצא שלא קיבל כלום, רק גונב ופורץ למיחיתך חולירע, מהורים כאלה אתה לא תצא חצרוני,אולי מטאטא בחצר של הכלא זבל מאוס,
נתניהו גיבור...
גיל | 04-05-2022 14:29
נתניהו גיבור ישראל אתה ו ממשלה הרופסת לכלא מלאי שינאת חינם משפט שנמשך ונמשך לא מוצאים כלום מלבד שינאת השמאל העכור
ליכוד זה ארגון פשע מסוכן שחובה למגר
מושחתיהו לכלא | 04-05-2022 12:53
.
ממשלה שכל קיומה שנאה יוקדת...
צבועים | 04-05-2022 12:28
כולם יודעים שהדבק היחידי שמחזיק את הממשלה המוזרה הזו - השנאה היוקדת ותאוות הנקמה של ליברמן וסער, שחברו לגרועים שבתנועה האיסלמאית. ואם חסר משהו מצטרפת לכך תאוות השלטון הבלתי נשלטת של בנט, והזלילות והבזבוזים של הבנטים. והדובדבן שבקצפת הבית המשופץ בעשרות מיליונים...
2
ההישענות על תומכי...
יהודי | 04-05-2022 11:41
ההישענות על תומכי טרור גורמת לפילוג בעם. אתה לא מבין זאת מר בנט.
3
אחדות רק עם המינסטרים זה אחדות לפי בנט
מאור | 04-05-2022 12:08
העדיף את טובתו האישית על חשבון חצי עם
4
על מי הוא...
על מי כוונתו? | 04-05-2022 12:17
על מי הוא מתכוון לא נהיה ביחד? על חברי הקואלציה שלו עם מר. עבאס או על אלו שהוא וחבריו החרימו? (שזה הרוב היהודי כאן?)
5
חתיכת חולה נפש.גונב...
נדביה | 04-05-2022 12:23
חתיכת חולה נפש.גונב את דעת בוחריו וגונב שלטון,דיקטטור שעושה קואליציה עם האחים המוסלמים ולא עם אחיו ואחרי זה מטיף לאחדות?! מקרה פסיכיאטרי.
6
תגלגל הודעות מההה לא...
לב | 04-05-2022 12:56
תגלגל הודעות מההה לא ברור לך הרסתתתת את המדינה הפכת אותה למדינת הפקר אתה ולפיד חלאותתתת בחירות ודחוףףףףף אם יש מה לתקן
7
בנ״ט תרשום לפניך...
שלמה | 04-05-2022 13:02
בנ״ט תרשום לפניך ולזכותך את התחלת פירוק מדינת ישראל
מושחתיהו חייב להיכנס לכלא, שם מקומו
www | 04-05-2022 13:20
/
8
ראש הממשלה אתה...
אחלה בנט | 04-05-2022 13:24
ראש הממשלה אתה גיבור ישראל חזק ואמץ
זו בדיחה?...
אזרחית דוויה | 04-05-2022 13:58
זו בדיחה? עבאס גיבור ישראל
9
בנט הכל דיבורים...
אסתי | 04-05-2022 13:30
בנט הכל דיבורים ומעשים 0 ,האדם הכי מפלג והמסכסך והמסיט והמשניא את עצמו על הציבור,מדבר על אחדות,אתה ואחדות,זה קצר חשמלי,אנו משפחת השכול לא נשכח ולא ניסלח על הפשע שמכרת אותנו למחבלים,הפכת להיות משתפ של רעם והשמאל שהלכו היום ליום הזיכרון של המחבלים שרצחו את בנינו.
10
הילדים החללים הקדושים...
אליה | 04-05-2022 13:35
הילדים החללים הקדושים היו מתביישים באותם שצועקים על ראש הממשלה ומנסים לעשות שימוש פוליטי נבזי בטכסי הזכרון.
אתה טועה...
מיכאל לוי | 04-05-2022 18:22
אתה טועה האיש הזה חושב שלמדינה ולעם אין חשיבות. לא משנה כמה בחרו בו, לא משנה איזה קואליצייה הוא הקים, לא משנה מה הוא הבטיח לציבור בוחריו. על איזה אחדות הוא מדבר , הוא הפר אמונים לבוחריו הדבר הגרוע ביותר למוקרטייה. אני מצפה לראות היום את הנוכל בזהו זה מוכר פלפל. ליצן רמאי גנב. רעננה 50000 שח מזון על חשבון המדינה.
אני אח...
נ. | 04-05-2022 14:42
אני אח שכול ואחי לא היה מתביש בי היה כועס עלי אם היתי שותק, כי האיש שאתה מנסה ליצג הוא לא מיצג כאן אף אחד,ויהיה זיכרם ברוך של כל חללי מערכות ישראל בלעדי הנוכל, המפלג,וממשלתו שנישענת על מוסלמים, שהמיט עלינו אסון,חובתנו לזעוק על ממשלה שלא מיצגת את העם ובמיוחד את זכר הנופלים,לא על זיכרם הוא צריך להיבנות,וככל שילך מחינו יהיה הרבה יותר טוב,
11
עלוב חושב שכולם...
אבי | 04-05-2022 13:36
עלוב חושב שכולם סתומים כמוהו תתפטר העם לא רוצא אותך סכתן
12
שקרן שקרן ונוכל...
יצחק אאא | 04-05-2022 13:38
שקרן שקרן ונוכל .אנחנו רואים את ההרוגים היהודים מידי יום שנרצחים .ועד היום מאז שגנבת לי את השלטון אף ערבי לא נהרג יחי מנסור עבאס שעושה לך בית ספר
13
ביום כזה שיש...
אשר גינצבורג | 04-05-2022 13:51
ביום כזה שיש בו הרבה מהקדושה כולנו עם המשפחות השכולות בכאבם. כן, צורם לי, שבנט, אדריכל הפירוק והפיצול של הציונות הדתית נואם על אחדות ויחד. אבל היום, רק היום, לאורו של היום, הוא גם ראש הממשלה שלי. מחר נחזור לריב.
14
אנחנו נהיה אתה...
יעקב | 04-05-2022 13:57
אנחנו נהיה אתה ושכמותך תעלמו ארכי נוכל רמאי שקרן וגזלן
15
מחורבנט אם אתה...
נפתלי הרופס | 04-05-2022 13:59
מחורבנט אם אתה וממשלת החזירים העלובים והרופסים שמיתחנפים ברפיסות לתומכי טרור לא תהיו איתנו אנחנו נתקעים לעד במדינת היהודים.עם הממשלה החולה והבזויה הזאת אין לנו עתיד להתקיים פה.
16
נהיה ביחד עם...
יעל | 04-05-2022 14:11
נהיה ביחד עם האנשים שאנחנו אוהבים ואתם לא נמנים על אנשים אלו לעולם לא. אתם האנשיים הכי שנואים במדינה
17
מחורבנט הכישלון מרגיש...
גיל | 04-05-2022 14:25
מחורבנט הכישלון מרגיש שהכיסא בורח לו יאללה עוף שב בפינה שלך ואל תתבלבל לנו המוח הרסתה מעל ומעבר לא רצוי לך לך לך
18
בנט לא שמע...
טלי | 04-05-2022 15:00
בנט לא שמע על המילה דמוקרטיה, לא פלא שהוא מבטל את הבגרות באזרחות. דמוקרטיה זה מגוון של דיעות ואף אחד לא חייב לך כלום. אם היית ראש ממשלה בזכות ולא כי גנבת, הכל היה אחרת אידיוט. לל תחפש ליטופים וסבבי בבי מהתקשרת שמעניקה לך חופשי חופשי
19
מעדיף לא להיות...
משה יוסף | 04-05-2022 15:14
מעדיף לא להיות בכלל מאשר להיות עם נוכל כמוך
20
בנט אתה מפלג...
צצצ | 04-05-2022 16:53
בנט אתה מפלג את העם ולא מסוגל לאחד פשוט אין לך את זה.גדול עליך איש קטן ורמאי.
21
בנט הפודל של...
מ | 04-05-2022 18:18
בנט הפודל של מנסור אם לא נהייה זה אך ורק בגללך אתה ומשפחתך מקוללים לעולמי עד מוקצים ואסור להתחתן איתכם שהילדים שלך יתחתנו רק עם בדואים אמן וככה זרעך האשפה יעלם מעל האדמה
אם ההורים...
מ | 04-05-2022 21:00
אם ההורים והילדים שלך
מעניין...
מוטי טוביה | 04-05-2022 19:30
מעניין אם את/ה חולק/ת את אותו ביוב עם חכ אמסלם
22
הציונות הדתית וחסידיה...
מוטי טוביה | 04-05-2022 19:18
הציונות הדתית וחסידיה הפכה לילד המופרע של הפוליטיקה הישראלית.
23
הבנתי שמי שהתפרע...
אורי | 04-05-2022 20:39
הבנתי שמי שהתפרע בטרס היה פעיל ליכוד בשכר בשם משה מירון שבכלל אינו ממשפחה שכולה. בושה
ההורים של...
מ | 04-05-2022 21:02
ההורים של חגג שנירצחה על ידי כלבים חזירים שבחרו בנט גם איתם יש לך בעייה אתה שמאל הזוי ומסטול
24
ביחד זה לא...
אביחי | 04-05-2022 22:03
ביחד זה לא אומר שהנוכל צריך להיות ראש ממשלה
25
בנט נוכל ...
איילת הנוכל | 04-05-2022 22:06
בנט נוכל
26
אתא אנוכל נפתלי...
פופר | 05-05-2022 5:40
אתא אנוכל נפתלי בנט לא חלק מי עם ישראל אתא חלק מימי שבגד,בעם ישראלאתא אנוכל נפתלי בנט חלק מי תומחה טרור אתא אשם ברצח של 15 אזרחים אתא יושב אים עאבס,תומך טרור אתא חלק מי אטרור נוכל נפתלי בנט אן לאחה תורת ישראל אתא אנוכל נפתלי בנט שארס בת כנסת מקום קדוש לעם ישראל אתא אנוכל בנט גם אבית שאלחה יארס תאבו אלחה קללה מי שה אורס בת כנסת זאיה איטלר ואתא אבוגד בנט בדיוק כמו איטלר בנט אבית שאלחה איה מקולל ואיה בואו צער ומודעות אבל לא איוה לאחה חיים טובים יותר איה לאחה ראק צער וצער עד מותחה תמות מיצר וסבל וזה איה אקללה ליהודי שארס בת כנסת בית של הלואים של עם ישראל תוריד את אכיפה מראש שאלחה בוגד מפתלי בנט בגד,בתורת ישראל
27
הוא באמת לא...
אחד שלא מבין | 05-05-2022 9:25
הוא באמת לא מבין שהמילים שהוא אומר והמעשים שהוא עושה הם הפוכים לחלוטין?
28
לך תזדיין !!!!!...
גיא | 05-05-2022 10:54
לך תזדיין !!!!!
29
אז נא דחוף...
ציקי | 05-05-2022 11:03
אז נא דחוף להתאחד עם המפלגה הגדולה ביותר.גדולה ביותר זה מי שיש הרבה מנדטים לא הכי פחות
30
איזה יחד? מכרת...
נפלתי בנט | 05-05-2022 15:02
איזה יחד? מכרת אותנו עבור כסא, נתת לאחים המוסלמים לקבוע את הממשלה, נתת לירדנים לנהל את המדינה. אתה שקרן וגנב, כך הדורות ההמשך שלך יתביישו להגיד שהם קשורים אליך.