אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האב על שתי בנותיו: "בלילה שתיהן עוד רקדו, מישהו בא וחטף אותן"

"אני מבקש מאביגיל ויעל, תינוקות שלא חטאו, נשמות טהורות, תבקשו על האחים חסדי שמיים", אמר האב שמעון גרוס בלווית שתי בנותיו וביקש מהציבור להמשיך ולהתפלל על שני בניו הנאבקים על חייהם

האב על שתי בנותיו: "בלילה שתיהן עוד רקדו, מישהו בא וחטף אותן"
  מלווים את בנות משפחת גרוס (משה מזרחי, חדשות 24)

המונים משתתפים במסע הלוויה קורע לב בו מובאות למנוחות האחיות יעל ואביגיל גרוס ז"ל, בנות שנה וחצי וארבע, לאחר שנפטרו כתוצאה מהרעלה בעקבות הדברה שנערכה בביתן בשכונת גבעת מרדכי בירושלים.

מסע הלוויה נערך בבית ההספד קהילת ירושלים גבעת שאול כאשר בסיום ההספדים האחיות יטמנו זו לצד זו בהר המנוחות.

האזינו לדברי האב בלווית שתי בנותיו

(באדיבות חדשות 24)

תחילה נשא דברי הספר האב הרב שמעון גרוס, שבקול שבור, ובבכי קורע לב אמר:  "אין לנו שאלות לבורא עולם. השם נתן והשם לקח יהי שם השם מבורך".

האב הוסיף ואמר מול מיטת בנותיו: "אולי לא היינו רואים לפיקדון הזה", כשהציבור כולו גועה בבכי אחריו, "לא יודעים למה דווקא אנחנו, אבל אם הקדוש ברוך בחר בנו והביא אותנו לניסיון, שייתן לנו כוח לעמוד בו ושיהיו אלו הייסורים שאנו נעבור".

IMG-20140123-WA0071

מלווים את בנות משפחת גרוס (משה מזרחי, חדשות 24)

IMG-20140123-WA0076

מלווים את בנות משפחת גרוס (משה מזרחי, חדשות 24)

IMG-20140123-WA0078

"עוד שבועיים לאביגיל היה צריך להיות יום הולדת 4. ילדה זכה וטהורה. הקדוש ברוך הוא נטל אותה לידיו. כל דבר שאלה אותי אם אני אעשה כך או כך זה יעשה מצווה. היא הלכה עם מוצץ בחוץ, אמרה אולי זה חילול השם. היא כל כך אהבה לעזור, כזו נשמה טהורה. יעל רק עכשיו החלה לדבר ולומר אבא ואמא. איזו מתוקה", אמר האב.

"איזה חברות טובות הן היו, אי אפשר להאמין, אתמול בבוקר שתיהן עוד שמחו, בלילה שתיהן עוד רקדו. מישהו בא לכאן וחטף אותן מרגע לרגע, אפילו לא הספקנו להתפלל", ספד האב בכאב.

"אני מבקש מאביגיל ויעל, תינוקות שלא חטאו, נשמות טהורות, תבקשו על האחים חסדי שמיים", המשיך האב, "שיהיה להם רפואת נפש וגוף. תבקשו מהקדוש ברוך שיאמר לצרותינו די שלא יהיו עוד ניסיונות. תצילנו מכל הצרות הקשות והאכזריות".

"אני מבקש מהציבור להתחזק ולהתפלל. אין משהו אחר לעשות. דיברתי עם הרופאים בבוקר ובלילה. עושים את ההשתדלות המרבית, אבל אנו רק בני אדם. בטוח שאם כל אחד יתפלל, אם כלל הציבור יתפלל, תהיה להם רפואה שלמה", סיים האב את דברי הפרידה מבנותיו.

ההורים, שמעון ומיכל גרוס, שוחררו הבוקר מבית החולים 'שערי צדק' בו היו מאושפזים לאחר שהוברר כי לא נשקפת להם עוד סכנה. בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה ממשיכים להילחם על חייהם של שני האחים – חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזיק בן מיכל – המאושפזים במצב קשה מאוד בעקבות ההרעלה.

IMG-20140123-WA0079

מלווים את בנות משפחת גרוס (משה מזרחי, חדשות 24)

המדביר עצור עד מחר

בית משפט השלום בירושלים האריך מוקדם יותר ביממה את מעצרו של המדביר החשוד כי התרשל בתפקידו ובכך גרם למותן של יעל ואביגיל. מחר הוא ישוחרר במעצר בית למשך שלושה ימים.

מחקירת המשטרה עולה כי יום קודם לכן ביצעה המשפחה הדברה בבית והזמינה את החשוד לבצע הדברה. החשוד השתמש בחומר מסוכן ולטענתו היה אמור לחזור ביום שישי בבוקר ולאוורר את אותו חדר שבו שם את החומר המסוכן.

כמו כן אמר החשוד לבעלת הבית כי החומר אכן מסוכן ובמידה ויריחו ריח או משהו יהיה, שיברחו מהבית. נכון לעכשיו נציג המשטרה ציין בבית המשפט כי יש כמה פעולות שבכוונת המשטרה לבצע על מנת להגיע לחקר האמת ולבדוק איזה סוג חומר השתמש אותו חשוד ודרכי טיפולו, שופט בית המשפט יצחק שמעוני ציין בהחלטתו כי "המשיב נעצר אתמול בשעות הצהריים בחשד לביצוע עבירות של גרימת מוות ברשלנות של שתי פעוטות בנות שנה וחצי וארבע שנים וכן שימוש רשלני בחומר רעיל.

ראשית, הלב דואב נוכח הטרגדיה האיומה שפקדה את משפחת הפעוטות עם פטירתן, כשאחיהם הקטנים נאבקים על חייהם. שנית מציין השופט שמעוני, כי אין כמעט מחלוקת על קיומו של חשד סביר על ביצוע העבירות המיוחסות למשיב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
דברי התעוררות כנסו חבירי
| 23-01-2014 16:39
העולם עכשיו עומד לפני בואו של משיח צדקנו. לכן עכשיו הצרות עוברת כל גבול, וכפי שידוע לנו מנבואות חז"ל [שבסוף הגלות לפני ביאת משיח צרות ירבה – מסכת סנהדרין דף צז סוטה מט ועוד]. הצרות עומדת להגיע לשיא ח"ו . זו הצרות של העולם שלפני משיח ועכשיו אנחנו חיים את התקופה הזאת. עכשיו הצרות בלתי נסבלת. זו תקופה של צרות כל כך גדולה שהגיעה לכל מקום בעולם. ודווקא זה הזמן שכל יהודי צריך לחזור לאמת, לשורש שלו [לקב''ה]. זה הזמן שכדי לשרוד כל יהודי חייב לעשות תשובה שלמה. להיפרד מהגשמיות ולטהר את עצמו מכל העבירות שלו. ודווקא ברגע הכל כך חשוב הזה, זמן של דין שמים, זמן שכל יהודי חייב לקבל על עצמו עול מלכות שמים, דווקא ברגע זה, יש הרבה צרות, שהמנהיג שלהם זה הסטרא אחרא בעצמו [היצר הרע]. נכון, אנחנו החרדים באופן כללי שותקים ולא שבים בתשובה שלמה. אבל השתיקה הזאת זועקת עד השמים – ומורידה דמעות כמבול. אבל זה לא ממש יעבור בשקט. הקב"ה בעצמו, באופן ישיר, מעניש את כולנו בגלל זה ח"ו [''ותטמא הארץ ואפקוד עוונה עליה'' (ויקרא יח)]. כי זה העלבון האחרון שאפשר לספוג. יהיה עונש מן השמים, ואל תהיו מופתעים. עונש מהשמים [מי שיש בידו למחות בעבירה ואינו מוחה, נענש על אותה עבירה (ראה מסכת שבת דף נד)]. אלה שכן עושים למנוע את התועבה, הם לא ירגישו את העונש. עם ישראל, עם ישראל, הסוף של עולם הגשמיות והשקר מגיע. הוא מגיע במהירות הבזק. כולם כבר יכולים לראות את זה. מצב מפחיד ביותר. ברחבי העולם ובמיוחד בארצות המערב, הארצות העשירות יותר, המצב הכלכלי מדאיג מאד. מחיר הנפט עולה בצורה שלא היתה כמוה, וזה גורם לעליות מחירים דרסטיים בכל תחומי החיים הגשמיים [כש''כ שם במסכת סנהדרין וכו' שלפני ביאת המשיח ''היוקר יאמיר'']. בנקים רבים עומדים לפני קריסה והעוני בעולם המערבי עלה במידה מדאיגה. מחיר האוכל עלה בעולם בצורה איומה בלי שליטה. אנחנו רואים שהעולם רועד [לקראת סופו והתחלת עולם המשיח המתוקן, וכנבואת ישעיה ע''ה (פרק נא): ''הארץ כבגד תבלה'' וכמבואר בהרחבה במהר''ל נצח ישראל פל''ה]. רועד כלכלית, רועד יציבות הטבע ורועד מקולות של מלחמות שקיימות וממלחמה גדולה שעומדת להיות [כנ''ל]. אוי לנו, אוי לנו, דור כל כך נמוך. דור כל כך מִסכן, דור כל כל עקום, דור כל כך מלוכלך, דור שלא מבדיל בין טוב ובין רע, בין מותר ובין אסור, דור שלא מכבד מורים, מורות, צדיקים, צדקניות, לא מכבד את התורה ואת המצוות ולא מכבד בדרך כלל את הקב"ה. לא מכבד את הקב"ה שיצר אותנו וגאל אותנו, ונותן לנו את הנשימה ואת האוכל ואת כל מה שאנחנו צריכים ומבקש מאתנו רק דבר אחד: לעשות את רצונו – את המצוות. וכלול בזה, להתקרב אליו ולבטוח בו שהוא הכל יכול ונותן לנו חיים ומכלכל אותנו עד היום האחרון וגם אחר כך. כל אדם שרוצה להינצל ולזכות לקבל משיח צדקנו צריך לעשות תשובה שלמה [''כל הנביאים כולן צוו על התשובה ואין ישראל נגאלין אלא בתשובה'' (רמב"ם הל' תשובה פ''ז)]. ה' מוכן לקבל כל בעל תשובה, או בעלת תשובה ולהחזיר אותם לביתו ולתת להם חיי נצח. וכל אדם שרוצה להינצל חייב גם לבקש ברור, עם כל הלב שלו, עם כל מהותו, את הגאולה השלמה [רמב''ם הלכות מלכים פי''א]. את משיח צדקנו, את בית המקדש. ולקבל עם כל מהותו עול מלכות שמים [מצוות כנ''ל]. רק האדם כזה יזכה לגאולה שלמה.
2
הבנות רוקדות בגן עדן
| 23-01-2014 20:34
והוא רחום יכפר עון ולא ישחית וגו' החתם סופר כותב שהגלות הזה גרוע מכל הגלויות בצרות גדולות מכיון ששכיח הפריצות אצל הנשים שלא היה כן בשאר הגלויות והוא גרוע מכל העבירות שבתורה עכדה"ק, ומכש"כ בזמננו שהפריצות גרוע פי אלף מבקודם ונתפסו בזה גם חלק גדול מהכשרות. וכעין זה מובא בשם הרה"ק ר' מנחם מנדל מרימנוב שאמר שמקובל שכל הגזרות והתגברות הגלות וצרות שונות וחלאים ופגעים רבים באים מפריצות הלבוש "וכל מאדע חדשה מביא מחלה חדשה בעולם רח"ל" עכדה"ק, בואו נחשוב כמה מחלות לא עלינו נתחדשו לאחרונה ד"י. עוד אמר שהלובשים מלבושים פרוצים או אפילו רק תפורים לפי חוקותיהם עי"ז שולטים עליהם עין הרע, ובאים עי"ז לכל הרעות שבעולם בגשמיות וברוחניות, [היינו שגורם שליטת היצה"ר על האדם] והלבוש היודי כפי המסורה הוא שמירה מכל זה [ומיצה"ר]. גם החפץ חיים כותב במכתבו הגלוי כעין הנזכר וז"ל כלל הדבר המאדע (אפילו כשמכסה כל הגוף עי' לקמן פ"ד הלכה ה') הגרועה הזו מביאה לאדם לידי הרהורים רעים… ומבטלין בידים מאמרו של הקב"ה "והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר" ומתגבר כח הטומאה מאוד עי"ז וממילא נפסקה השפעת הברכה מכל אחד ואחד בעסקיו ונסבו עי"ז כל הצרות והרעות … על כן החוב מוטל על כל איש לכבות האש הנורא הזה ולתקן בביתו שיהיה הכל עשוי כדין ולא יתנהגו בפריצות עכ"ל. עוד כתב החפ"ח במכתב (אחר) מתאוננים כל א' וא' על רוע מצבו ... עיקר סיבת הדבר ... חוסר הצניעות ... השטן מתחכם ליטול מישראל כח קדושתם ... ומה שהיה צריך היצה"ר מלפנים לעמול כמה שנים התחכם היום ועושה בזמן קצר (כלומר שפעם (כלומר לפני זמנינו) היה צריך היצה"ר לעמול שנים הרבה בכדי להרס את הכל כי לא היה באפשרותו לבטל מהאדם בפעם אחת אפילו מצוה אחת עד תומה אלא היה מוריד מעט מעט מכל מצוה בבחינת מה שאחז"ל היום אומר לו עשה כך ומחר עשה כך עד שלבסוף ... אבל היום שהגיעה העולם למצב כזה שהצניעות היא ירודה כל כך עד שכמעט נשכחה לגמרי מכל וכל מושג הצניעות ד"י, וממילא יכול היצה"ר בקל להשפיע להרס לגמרי את הצניעות אצל כל מי שאינה שומרת על הצניעות במסנ"פ שלא לזלזל ולהקל אפילו כחוט השערה (כי השומרת את הצניעות במסנ"פ כנזכר יש לה בזה הגנה וחומה חזקה נגד היצה"ר כנ"ל אבל אלו שנתפסים אפילו במקצת בפריצות הדור או בזלזול וחוסר הצניעות ה"ז כבר גורם סדק קטן שדרכה יכול כבר היצה"ר לפרוץ בפנים) ועי"ז כבר יש בידו השליטה על כל האדם ואת הכל יכול להרס בקל בזמן קצר) על כן מחוייב כל איש לתקן בביתו וכו' ... עכ"ל, ובמכתב הנ"ל כתב בלשון זה, "החוב מוטל על כל איש ואיש לכבות את האש הנורא ולתקן בביתו וכו' וביותר החוב על הרבנים שבכל עיר ועיר לדרוש ברבים מגודל הענין (אולי צ"ל "העוון") הזה בנוגע לקיומנו ולהצלחתינו בגוף ובנפש בזה ובבא עכ"ל. ובספר קב הישר (פרק פ"ב) כתב שהנשים שאינן הולכות בצניעות המה מעכבות את הגאולה. והוא רחום יכפר עון ולא ישחית וגו'
3
צריך שיפור גדול - תיקון גדול
| 23-01-2014 20:59
והוא רחום יכפר עון ולא ישחית וגו' זמן להתחזק......... בצער גדול אני כותבת: שהחתם סופר ז"ל, כבר כתב שהגלות הזה גרוע מכל הגלויות בצרות גדולות!!! מכיון ששכיח הפריצות אצל הנשים שלא היה כן בשאר הגלויות והוא גרוע מכל העבירות שבתורה עכדה"ק, ומכש"כ בזמננו שהפריצות גרוע פי אלף מבקודם ונתפסו בזה גם חלק גדול מהכשרות. וכעין זה מובא בשם הרה"ק ר' מנחם מנדל מרימנוב ז"ל, שאמר שמקובל שכל הגזרות והתגברות הגלות וצרות שונות וחלאים ופגעים רבים באים מפריצות הלבוש "וכל מאדע חדשה מביא מחלה חדשה בעולם רח"ל" עכדה"ק, בואו נחשוב כמה מחלות לא עלינו נתחדשו לאחרונה ד"י. עוד אמר שהלובשים מלבושים פרוצים או אפילו רק תפורים לפי חוקותיהם עי"ז שולטים עליהם עין הרע, ובאים עי"ז לכל הרעות שבעולם בגשמיות וברוחניות, [היינו שגורם שליטת היצה"ר על האדם] והלבוש היודי כפי המסורה הוא שמירה מכל זה [ומיצה"ר]. גם החפץ חיים ז"ל, כותב במכתבו הגלוי כעין הנזכר, וז"ל כלל הדבר המאדע (אפילו כשמכסה כל הגוף עי' לקמן פ"ד הלכה ה') הגרועה הזו מביאה לאדם לידי הרהורים רעים… ומבטלין בידים מאמרו של הקב"ה "והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר" ומתגבר כח הטומאה מאוד עי"ז וממילא נפסקה השפעת הברכה מכל אחד ואחד בעסקיו ונסבו עי"ז כל הצרות והרעות … על כן החוב מוטל על כל איש לכבות האש הנורא הזה ולתקן בביתו שיהיה הכל עשוי כדין ולא יתנהגו בפריצות עכ"ל. עוד כתב החפ"ח ז"ל, במכתב (אחר) מתאוננים כל א' וא' על רוע מצבו ... עיקר סיבת הדבר ... חוסר הצניעות ... השטן מתחכם ליטול מישראל כח קדושתם ... ומה שהיה צריך היצה"ר מלפנים לעמול כמה שנים התחכם היום ועושה בזמן קצר (כלומר שפעם (כלומר לפני זמנינו) היה צריך היצה"ר לעמול שנים הרבה בכדי להרס את הכל כי לא היה באפשרותו לבטל מהאדם בפעם אחת אפילו מצוה אחת עד תומה אלא היה מוריד מעט מעט מכל מצוה בבחינת מה שאחז"ל היום אומר לו עשה כך ומחר עשה כך עד שלבסוף ... אבל היום שהגיעה העולם למצב כזה שהצניעות היא ירודה כל כך עד שכמעט נשכחה לגמרי מכל וכל מושג הצניעות ד"י, וממילא יכול היצה"ר בקל להשפיע להרס לגמרי את הצניעות אצל כל מי שאינה שומרת על הצניעות במסנ"פ ממש שלא לזלזל ולהקל אפילו כחוט השערה (כי השומרת את הצניעות במסנ"פ כנזכר יש לה בזה הגנה וחומה חזקה נגד היצה"ר כנ"ל אבל אלו שנתפסים אפילו במקצת בפריצות הדור או בזלזול וחוסר הצניעות ה"ז כבר גורם סדק קטן שדרכה יכול כבר היצה"ר לפרוץ בפנים) ועי"ז כבר יש בידו השליטה על כל האדם ואת הכל יכול להרס בקל בזמן קצר) על כן מחוייב כל איש לתקן בביתו וכו' ... עכ"ל, ובמכתב הנ"ל כתב בלשון זה, "החוב מוטל על כל איש ואיש לכבות את האש הנורא ולתקן בביתו וכו' וביותר החוב על הרבנים שבכל עיר ועיר לדרוש ברבים מגודל הענין (אולי צ"ל "העוון") הזה בנוגע לקיומנו ולהצלחתינו בגוף ובנפש בזה ובבא עכ"ל. ובספר הקדוש קב הישר (פרק פ"ב) כתב שהנשים שאינן הולכות בצניעות המה מעכבות את הגאולה. והוא רחום יכפר עון ולא ישחית וגו'
4
יהודים יקרים רחמנים בני רחמנים!
יהודים יקרים | 24-01-2014 2:01
יהודים יקרים רחמנים בני רחמנים! כולנו ביחד נעצור "עכשיו" רגע, ונחשוב. אמא ואבא צעירים שלא יודעים איפה להיות. בהלווית שתי הבנות הקטנות, שנלקחו בחטף, או ליד מיטת שני בניהם הנאבקים על חייהם! אפשר להבין? לקלוט? אפילו להתאבל ולשבת שבעה אין ביכולתם! עוד 2 בנים יקרים, שנלחמים על חייהם. בואו נקבל קבלה טובה. תפילה אחת. בקשה אחת מאלוקים. שיחוס וירחם ויקרע את רוע הגזירה. שיהיה להורים במי לקחת נחמה. בבקשה עצרו הכל! שימו פרוטה לצדקה וקראו תהילים ששאר המשפחה תשרוד בע"ה! שמות הילדים: רפאל יצחק אייזיק בן מיכל, וחיים מיכאל שלמה בן מיכל, ההורים שמעון עוזר בן צפורה, ומיכל בת רחל. דחוף מאוד! לא להתביש, כל מי שרואה את ההודעה שיעשה חסד גדול וישלח את ההודעה לכמה שיותר אנשים בלי לשבור. * * * כידוע לכולנו [בין אם נאשר ובין אם נטמון את הראש בחול...], האינטרנט הפרוץ הוא הגז והרעל הקטלני ביותר, ברוחניות ובגשמיות. ידוע שלפעמים נלקחים אנשים טובים בגלל מעשי האנשים ה..., קרבן ציבור בגלל עוונות הדור. מי יודע אם אין קשר בין נגע האינטרנט למקרים המזעזעים. מי יודע חשבונות שמים. רמב"ם הלכות תענית (פרק א) וזה לשונו הזהב: דבר זה מדרכי התשובה הוא. שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן ככתוב (ירמיה ה כה) 'עונותיכם הטו' וגו'. וזה הוא שיגרום להסיר הצרה מעליהם. ואבא שבשמים יואמר לצרותינו די!!! אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית [-במקרה], הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה (ויקרא כו-כז) 'והלכתם עמי בקרי' (ויקרא כו-כח) 'והלכתי עמכם בחמת קרי'. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי. * * * ידידים יקרים! בואו נקבל על עצמינו להתחזק בצניעות ולהתנתק מהאינטרנט הפרוץ. ולמי שבס"ד כבר מנותק מהאינטרנט, יקבל על עצמו להשפיע על מינימום עוד יהודי להתנתק מהאינטרנט, ולקרבו לתורה ומצות. ובזכות זה יאמר השם יתברך לצרותינו די בקרוב ממש.