אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבי נעים, על פיצוץ בלון הגז בירושלים: "אמרנו לכם!"

יו"ר ועדת הבטחון במרכז לשלטון מקומי אומר כי פיצוץ בלון הגז שגבה את חייה של משפחה בירושלים אומר כי הכתובת הייתה על הקיר: "בפועל אין פיקוח ראוי על על תקינות הצנרת וצוברי הגז וקיים חוסר שיתוף פעולה בין הרשויות לחברות הגז."

אבי נעים, על פיצוץ בלון הגז בירושלים: "אמרנו לכם!"
  התקנים מיושנים. נעים (יח"צ)

"במדינת ישראל בה גורמי הביטחון מדבר על תרחישים אפשריים של נפילת 1000 טילים ביום במלחמה הבאה, על איום ממשי ברעידת אדמה ועל מעגלי טרור ואלימות מתחדשים לא ייתכן שעשרות אלפי פצצות מתקתקות מפוזרות מתחת לבתים של אזרחי המדינה והאדמה לא רועדת".

כך אומר יו"ר ועדת הבטחון במרכז לשלטון מקומי (מש"מ), אבי נעים בעקבות פיצוץ בלון הגז שאירע אתמול (א') בירושלים וגבה את חייהם של שלושה בני משפחה ופצע 11 בני אדם נוספים.

"נכון לרגע זה פזורים במדינת ישראל, מתחת לפני הקרקע כ 50,000 צוברי גז בבעלות עשרות חברות גז פרטיות. על פי דו"חות של רשויות הכיבוי בשנה מטופלים כ 3,000 אירועי חירום כתוצאה מדליפות גז. אין ספור הניסיונות של רשויות המדינה והרשויות המקומיות לקבל לידיהם את מיפוי צנרת הגז וצוברי הגז העלו חרס. מסתבר שחברות הגז מסרבות לחשוף את הנתונים ההכרחיים בתואנה כי מדובר בסוד מסחרי!

מרכז השלטון המקומי שוקל להגיש תביעה ייצוגית בשם כל הרשויות המקומיות כנגד חברות הגז על מנת לקבל את הנתונים של פריסת צנרת הגז וצוברי הגז בתחומי הרשויות המקומית." מוסיף נעים.

הכתובת הייתה על הקיר

"לא ראוי כי במדינת ישראל, המתיימרת להיות מעצמת גז, התקינה בתחום כל כך מיושנת והאחריות מתחלקת בין שלושה משרדי ממשלה (התמ"ת, הגנת הסביבה והאנרגיה). בפועל אין פיקוח ראוי על על תקינות הצנרת וצוברי הגז וקיים חוסר שיתוף פעולה בין הרשויות לחברות הגז.

במדינת ישראל בה גורמי הביטחון מדבר על תרחישים אפשריים של נפילת 1000 טילים ביום במלחמה הבאה, על איום ממשי ברעידת אדמה ועל מעגלי טרור ואלימות מתחדשים לא ייתכן שעשרות אלפי פצצות מתקתקות מפוזרות מתחת לבתים של אזרחי המדינה והאדמה לא רועדת.

הקלישאה על פיה 'הכתובת על הקיר' אולי שחוקה, אך לבטח תישמע אם לא ייעשה סדר של ממש בנושא הטיפול בגז", הוסיף נעים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לאבי !! למה ביבס ?? למה ???
נדב | 20-01-2014 11:34
2
יש כבר תביעה ייצוגית
יש כבר תביעה ייצוגית | 20-01-2014 12:38
התעוררתם מאוחר מדי. יש כבר תביעה ייצוגית שהוגשה על ידי עו"ד יוסי פוקס.
3
הכתובת על הקיר .. כי על הדירות שם פיצלו ללא היתר..
אחד שגר שם בעבר | 20-01-2014 17:42
הבניין הזה מכיל כפול דיירים ממה שתוכנן. לא רשת החשמל עומדת בעומס, לא מערכות המים והביוב . . . ולא כל חיבורי הגז הפיראטיים שנעשו לטובת הדירות שפוצלו . . . . אי אפשר להאשים רק את טכנאי הגז... צריך לתבוע את מי שסיפק גז לדירות מפוצלות ללא היתר. . . וללא רישוי . . . .