אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבן שלי היה בקוסרה: "אבא, הערבים הורגים אותנו"

בדרך אחד החבר'ה התקשר למוקד בנימין, "בואו מהר, הם הורגים אותנו, זה לינץ'" אך המוקדנית חשבה שהוא מתלוצץ, לבסוף השתכנעה לשלוח ג'יפ סיור, הם המשיכו, הקיפו אותנו מכל הכיוונים וניווטו אותנו לתוך הכפר שלהם, כשהגענו לשם נכנסנו בלית ברירה לבית נטוש לתפוס מחסה ושם הבנו שהכל היה מתוכנן, מסביב לבית חיכה המון זועם עם כ30 צלמי עיתונות, הם היכו אותנו בכל הבא ליד, לומים טוריות בלוקים נזרקו לעברנו, אחד החברה שכב מחוסר הכרה מתבוסס בדמו, הערבים דרכו לו על הראש והצטלמו, פחד מוות!

הבן שלי היה בקוסרה: "אבא, הערבים הורגים אותנו"
  למצולם אין קשר לכתבה (ארכיון פלאש90)

יום שלישי ו' שבט בשעות הבוקר המאוחרות הבן שלי מתקשר. מה נשמע אבא? היה פינוי של מטע זיתים ליד אש קודש ביקשו עזרה בשיקום, אפשר ללכת? כן, אמרתי, למרות שהיה לי בלב תחושה לא כ"כ טובה. מתי אתה חוזר לישיבה? תוך שעתיים, אל תדאג רק הולכים לעזור קצת לתושבים.

לאחר שלוש שעות אני מתקשר, אין מענה. עוד שעה ועוד שעה והתחושה הלא טובה שהיתה לי מתחילה לתפוס מקום. בשעה 17:00 מקבל טלפון מהבן, אבא הערבים עשו עלינו לינץ' אני בדרך לעין כרם! הלם!

רץ לאוטו מניע וטס לעין כרם, פוגש את הבן בחדר מיון, פצוע ביד עם חשש לשבר, מסביבו עוד נערים בגילו פצועים בפנים ובשאר מקומות, מה קרה?

הם ארבו לנו, הגענו לשם, עזרנו במה שיכולנו ואז חשבנו ללכת לטבול בבאר המים שליד עלי (מקום מטוייל ע"י המתיישבים במקום) לא התרחקנו כ"כ ופתאום הגיעו לכיון שלנו כמה טנדרים, פרקו מתוכם כ30 ערבים והתחילו לזרוק אבנים, כאשר הם יוצרים טבעת סביבנו ולא נותנים לנו לחזור לישוב, התחלנו לרוץ אולי נצליח להגיע לישוב אחר, אך לכל מקום שהגענו כבר חיכו לנו ערבים, רצנו שעה וחצי, מנסים לא להפרד כדי שלא יחסלו אותנו אחד אחד, בדרך אחד החברה התקשר למוקד בנימין, "בואו מהר, הם הורגים אותנו, זה לינץ'" אך המוקדנית חשבה שהוא מתלוצץ, לבסוף השתכנעה לשלוח ג'יפ סיור, הם המשיכו, הקיפו אותנו מכל הכיוונים וניווטו אותנו לתוך הכפר שלהם, כשהגענו לשם נכנסנו בלית ברירה לבית נטוש לתפוס מחסה ושם הבנו שהכל היה מתוכנן, מסביב לבית חיכה המון זועם עם כ30 צלמי עיתונות, הם היכו אותנו בכל הבא ליד, לומים טוריות בלוקים נזרקו לעברנו, אחד החברה שכב מחוסר הכרה מתבוסס בדמו, הערבים דרכו לו על הראש והצטלמו, פחד מוות!

משמים הגיע שוטר פלסטיני עם אלה הוא צעק לפורעים "חלס", הם לא הקשיבו, הוא נכנס לתוך הבית ואז הם קצת נרגעו, אמר לנו להרים ידים, והתחיל לכפות אותנו בחוטי ברזל, מי שהעז להוריד ידים חטף מהאלה שלו. הסהר האדום הגיע, אולי קצת עזרה רפואית? רחמים? הם יורדים עם אלונקות, פותחים אותם, מוציאים גזה, מצטלמים… וסוגרים חזרה ונעלמים, רחמנות של ערבים!

למה לא עוצרים את הערבים?

לאחר חצי שעה הגיע הג'יפ הראשון 4 חיילים סה"כ, הם היו מפוחדים. הגיע עוד ג'יפ, 8 חיילים מול מאות פורעים, הקצין הגיע אלינו ואמר "מגיע לכם לא הייתם צריכים להכנס לכאן", "אבל לא נכנסנו הכניסו אותנו", הוא כבר לא מקשיב. לאחר משא ומתן עם השוטר הפלסטיני, הוחלט שהחיילים יחלצו אותנו וכך מצאנו את עצמנו מובלים ע"י החיילים כאשר ההמון עדיין מכה אותנו תוך כדי חילוץ.

נכנסו לג'יפים בדרך לבסיס הקרוב, שם חיכו לנו כוחות של יס"מ, כל אחד קיבל אחר כבוד מספר על היד, ולאחר תחקור קצר העבירו אותנו לעין כרם.

2.00 בלילה, אין שבר ברוך ה' חוזרים הביתה!

בדרך אנחנו כבר שומעים בחדשות על "תג מחיר", של מי? של הערבים? לא. בתקשורת מציירים שהיהודים הלכו לעשות "פוגרום" (כך המשטרה הגדירה זאת לאחר מכן) והמקומיים התגוננוו ואף הואילו בטובם להגן על המתנחלים, מציאות מדומה? מתברר שיש מי שיש לו כח ליצור מציאות, הקרבנות הפכו לנאשמים!

בבוקר כבר מתחילים הגינויים, החל מדני דיין ומשר הביטחון מימין, וכלה בידידנו מהשמאל המשבחים את ערבי כפר קוצרא הרחמנים שהגנו על המתנחלים. מה צריך לעשות עכשיו? להתנצל? טוב מילא, לפחות הילדים בחיים!

יום חמישי ח' שבט 1:30 בלילה, דפיקות עזות על הדלת, מי שם? "משטרה, לפתוח מיד!"

אני פותח, שלושה בלשים פורצים לי לבית, איפה הבן? יש לנו צו מעצר משופט! הוא חשוד בתקיפה בנסיבות מחמירות! חשוד? אבל תקפו אותו? זה לא משנה! איפה הוא? הילדים הקטנים מתעוררים. אנחנו הולכים לחדרו, אני מעיר אותו בנחת שלא יכנס ללחץ גם כך עבר טראומה מטלטלת, "קום משטרה, תתלבש", הם לא יוצאים מהחדר, מזמינים גם את שני השוטרים החמושים שנמצאים בחצר, "טוב תנו לי גם להתלבש, אני גם רוצה לבוא", הם עוקבים אחרי לכל מקום. לאחר כמה דקות הם שמים אזיקים על ידיו ורגליו של הבן, הלא הוא התוקף למי ששכח.

אני נוסע אחריהם בדרך "למחלקה לפשעים לאומניים" במחוז ש"י במעלה אדומים. מגיעים לשם בשעה 3:00 בערך, בנתיים מגיעים עוד 3 עצורים עם אבותיהם, כולם מוכנסים לחדר המתנה מבודד, כולם עם אזיקים, מגיע עו"ד מעמותת חוננו, אך לא מרשים לו להכנס.

7:00 בבוקר מגיעים החוקרים, כולם מובלים לחדר החקירות, 3 שעות של חקירה מתישה ע"י חוקר מיומן שחוקר נער בן 15 על "פוגרום" שהוא ערך לערבים התמימים במקום.

הרבה דמעות יורדות מעיני, על הבן! על המצב! על המדינה!

כמה אירוני, בחדר ההמתנה היה תלוי מודעת תדרוך לשוטרים – "יש להגביר עירנות מאירועי פח"ע בעקבות המשא ומתן לשלום עם הפלסטינים", אולי בגלל זה גם אנחנו פה?

אחד הבלשים יוצא, מסביר לנו ההורים שהילדים שלנו הם פושעים מסוכנים, ואנחנו הולכים לבית המשפט השלום בירושלים להארכת מעצר ל5 ימים, הדיון בשעה 11:00. מגיעים לבית המשפט, בנתיים יש כבר 7 עצורים, כולם מובלים כפושעי ישראל, 3 הראשונים נכנסים, אחריהם נכנסים שני עו"ד מחוננו ברוך ה' שיש כאלו צדיקים, לאחר כמה דקות אנחנו רואים את השוטרים בלחץ, מה קרה? השופט הורה לשחרר את כולם! אין שום ראיות, ההיפך אומר השופט "מכל הצילומים רואים ערבים מרביצים ולא יהודים, אם אתם רוצים אז מעצר בית – ישיבה לעשרה ימים, וזהו!", את הארבעה הנותרים השופט לא רוצה כלל לראות, הבלשים לא מוותרים מיד הם מגישים ערר למחוזי, דיון בשעה 13:00, ומה עם השבת? ה' ירחם!

בית המשפט המחוזי, שוב אותו תסריט, השופט מעיין, לפני שהוא מחליט הבלשים עוד מספיקים ליצור קשר עם פרקליט המדינה – שי ניצן, הם מביאים ממנו מסמך המבקש מהשופט צו עיכוב ל48 שעות, השופט לא מתרשם, כולם משוחררים!

בשעה 15:30 הגענו הביתה ברוך ה' שבת בבית!

יום ראשון יא' שבט, כולם מוזמנים שוב לחקירה במחוז ש"י, הפעם גם אני חוטף שיחת מוסר, "למה אתם לא עוצרים גם הערבים" אני שואל? "נראה לך שלא נעצור?" עונה לי החוקר הקשוח, נחיה ונראה אני חושב לעצמי.

שוב חקירה, שוב צעקות ואיומים, לאחר שעתיים של סיוט, יוצאים ברוך ה' מהמקום הארור הזה, חוזרים לישיבה…

אני מגיע הביתה בערב פותח את המחשב ומנסה להבין מיהם החברה האלו מהמחלקה לפשעים לאומניים, מגלה כתבה בהארץ, עד עכשיו חקרו יותר מ800 איש על תג מחיר, ו… אין כתב אישום אחד! יש בכלל דבר כזה תג מחיר? אולי המותג הזה – "תג מחיר" משרת אינטרס של מישהו?

במחשבה שניה – בעצם יש תג מחיר! יש תג מחיר כדי להשיג הסכם שלום, למסור שטחי מולדת, הרי היינו כבר בסרט הזה, הכה במתנחלים וצא מהשטחים!

קרבנות השלום כבר אמרתי?

==

שמו של הכותב שמור במערכת

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
זעקת הקוזאק הנגזל
אשר | 19-01-2014 12:45
שמתחבא מאחורי "השם שמור במערכת"
2
כאבא יש לך אחריות
מתנחל | 19-01-2014 13:06
אני כותב לך כתושב ישוב באזור בנימין, שרואה יום יום את המכונים "נוער הגבעות". אני בטוח שהם נפלאים, צדיקים, ואידיאליסטים וככה גם בנך. אבל הם מתבלבלים לגמרי. חסרה להם הכונה, והכוחות והמרץ שלהם הולכים לכיוונים שליליים של התכתשויות עם ערבים ועם צה"ל. מאוד מצטער, אבל גם סתם "טיול" באזור כזה היה מועד לפורענות. מנהיגי הטיול מדברים על "נס" "גברוה" אבל על ניסים כאלה עושים צום לא מסיבת הודיה. הנוער הנפלא הזה חושב שאפשר לעשות הכל ראש בקיר כי הוא שומע את הסיסמאות. אבל אתה כאבא צריך לתפוס את הילד ולתת לו פרופרציות, להסביר לו מהי אחריות, על סכנות, על משמעות ההסתבכות עם החוק, וכן גם לגעת להגיד לו לא ללכת למקומות מסויימים ולא ללכת עם חבר'ה שגוררים אותו למעשים אלימים ומסוכנים.
3
ל-1: אשר, שנה את שמך למשהו אופנתי יותר
שי | 19-01-2014 13:22
נגיד, מוחמד או אחמד. הרי בין כה וכה אתה מזדהה עם האויבים ולא עם הידידים.
4
אשריך אבא יקר! עולם הפוך ראיתי.
ישראל | 19-01-2014 13:32
5
הבן אמר לאביו שהוא "הולך לעזור בשיקום" הכרם שנעקר
| 19-01-2014 14:01
הוא גם הבטיח לחזור לישיבה תוך שעתיים. אבל פתאום הוא מוצא זמן על חשבון לימודים בישיבה "ללכת לטבול בבאר". פה חשדתי... מלבד זאת כדאי שיתאם לפחות גרסאות עם חבריו לטיול שחלקם כבר אמרו בפירוש בתקשורת שהם יצאו לטיול כחלק מהמחאה על עקירת הכרם - לא איזו טבילה תמימה בבאר
6
ל- 5 היקר
דידי | 19-01-2014 19:58
טיול מחאה עדיין אינו פעולת פוגרום או תג מחיר, קצת פרופורציות. גם בית המשפט הבינו שאין כאן קייס ושחררה את כל החבר'ה.
7
כל הכבוד לך ולבנך!
דניאל יקיר | 19-01-2014 20:49
יום יבוא ואלו שעצרו אתכם יעמדו לדין. אין אימון במשטרע.
8
גם אני חשבתי במשך הרבה זמן שאין אמת שיש דבר כזה תג מחיר
| 19-01-2014 22:31
וזה הכל המצאה של השמאל. אבל מהיכרות של מספר חבר'ה מנוער הגבעות, מראיונות שלהם בתקשורת, מתמיכה שהם מקבלים מגופים פוליטיים כמו דניאלה וייס ומיכאל בן ארי- הגעתי למסקנה שיש ללא ספק דבר כזה, רק שהחבר'ה שם עושים עבודה טובה מאוד במידור המידע וכך לא תופסים אף אחד. חוץ מזה, שכן תפסו על חם מספר חבר'ה... בקיצור, החבר'ה האלו לא נשמעים לי שה תמים, אם הם היו באמת נגד 'תג מחיר' אז כנראה שאפילו האשמה נגדם לא הייתה. זה שהם תומכים בשתיקה- זה כבר די חמור.
9
ל-6 המתוק
מגיב 5 | 19-01-2014 22:54
מסכים איתך שטיול מחאה זה לא פוגרום ואינו מצדיק ח"ו את אלימות הערבים. מצד שני הרבה שכל לא היה פה ליוזמי הטיול אלא אדרבה, טפשות גדולה כפי שרואים במבחן התוצאה מבחינה הסברתית. הערבים הציגו את ה"מטיילים" כמי שבאו ל"פוגרום" ולאור עשרות מכוניות שרפות, עצים כרותים וכתובות גרפיטי שלא משנה מי באמת עשה אותם, הציבור קשוב לגרסא שלהם. חמור מכך ה"שוטרים" הפלסטינים "יצאו צדיקים" בכך שהצילו את ה"מטיילים"
10
בוגדים
דב שטיין | 20-01-2014 10:37
תהלים פרק קיט (קנ) קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ: (קנא) קָרוֹב אַתָּה יְקֹוָק וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת: (קנב) קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם: (קנג) רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי: (קנד) רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי: (קנה) רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ: (קנו) רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְקֹוָק כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי: (קנז) רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי: (קנח) רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ: (קנט) רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְקֹוָק כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי: (קס) רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ: (קסא) שָׂרִים רְדָפוּנִי חִנָּם וּמִדְּבָרְךָ פָּחַד לִבִּי:
11
צריך להגדיל ראש
אריאל ב. | 21-01-2014 0:33
אם יוצא לאחד מאנשי הישוב מסביב לקרוא את זה אשמח אם תעבירו : נכון שאתם מתיישבים שם הרבה זמן ונכון שזה היה מוזר שהערבים עשו לינצ' ,אבל זה פשוט ראש קטן לא לשים לב למצב שתמיד יכול להיות לינצ' כל עוד יש ערבים מסביב . אפילו בגוש דן נוצרים מצבים כאלה בוודאות ,ותמיד צריך להיזהר(מתנדב במשמר אזרחי,שמעתי על הרבה מקרים ויצא לי להתקל במצב) לא "לחשוב שמשהו לא בסדר"-לדעת שמשהו לא בסדר . תמיד חשוב להיזהר ולא לקחת סיכונים או להקטין ראש..
12
"אחד החבר'ה" .. אתה אדם הזוי ומסוכן
נועם | 23-01-2014 12:05
וכל החברים שלך .. "אחד החבר'ה" ? יותר ראוי לכתוב "אחד הטרוריסטים היהודים"