אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בצל גל הטרור: טקס יחידות מצטיינות של המשטרה

לאור חיזוק הפעילות בגל הטרור הנוכחי, משטרת ישראל קיימה את טקס היחידות המצטיינות. השר בר-לב: "נמשיך להפעיל יד קשה כנגד הטרור, ולא נהסס אף לצאת למבצעים צבאיים נרחבים יותר"

בצל גל הטרור: טקס יחידות מצטיינות של המשטרה
  המפכ"ל והשר לביטחון פנים בטקס (צילום: דוברות משטרת ישראל)

היום (שלישי) קיימה משטרת ישראל טקס יחידות מצטיינות לשנת העבודה 2021, במטרה להוקיר את פועלן למען הציבור ולהמשיך לטפח ולעודד מצוינות ארגונית.

היחידות המצטיינות נבחרו על סמך מגוון פרמטרים בתחום הלחימה בפשיעה ובטרור, השירות לאזרח, הישגים יחידתיים ובולטות תפקודית ברמה יוצאת דופן.

עוד באותו נושא

גל טרור: כוחות משטרה פועלים בביתר וגוש עציון

 

פרס מפכ"ל משטרת ישראל: הוענק השנה ליחידות חוליית סוכנים אח"מ, ימ"ר צפון, מדור למידה דיגיטלית באגף ההדרכה, פרויקט משטרה ירוקה של אגף תכנון לוגיסטי, פרויקט Payroll של החשבות (מערכת שכר), כאות להוקרה על עבודה מאומצת, יוצאת מגדר הרגיל, נחישות יוצאת דופן, תחכום, דבקות במשימה, שיתוף פעולה הדוק בין מערכים ובעיקר מקצוענות ברמה הגבוהה ביותר.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

היחידות המרכזיות (ימ"ר): היחידות המרכזיות של משטרת ישראל נלחמות בפשיעה החמורה, בארגוני הפשע, בכנופיות, באמל"ח הלא חוקי ועוד. יחידות אלו פועלות במגוון שיטות ואמצעים ופרושות ברחבי הארץ. בקטגוריה זו נבחרה השנה היחידה המרכזית של מחוז דרום (ימ"ר לכיש). בשנה החולפת בלטה היחידה בפענוח תיקי רצח מורכבים, פרשיות סחר באמל"ח והפעילה סוכנים בתחום האמל"ח והסמים. בפעילותה השפיעה ימ"ר לכיש על מפת הפשע המאורגן בנגב ובכך תרמה תרומה עצומה להעלאת תחושת הביטחון האישי של תושבי האזור.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

יחידות התנועה: בחזית המאבק המתמשך בקטל בכבישים, נמצאים שוטרי התנועה של משטרת ישראל, המבצעים מדי יום בכבישי ישראל פעילות אכיפה, מניעה, הסברה והכוונת התנועה, למען שלומם וביטחונם של כל משתמשי הדרך. שוטרי התנועה הפרוסים בכבישי ישראל, נעזרים באמצעים מגוונים בפעילות האכיפה, ופועלים ביצירתיות, בנחישות ובהתמדה במטרה להציל חיים. השנה נבחרה יחידת ימת"א שפלה לקבל אות הצטיינות על פועלה.

יחידות הסיור המיוחדות (יס"מ): יחידות הסיור המיוחדות של משטרת ישראל, ניצבות בחזית ההתמודדות עם הפרות הסדר, הפשיעה החמורה, עבירות האלימות והמאבק בטרור. בקטגוריה זו נבחרה יחידת יואב.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

מוקדים ומרכזי שליטה: המוקדים המחוזיים ומרכזי השליטה המשטרתיים מקבלים למעלה משמונה מיליון שיחות מדי שנה ונדרשים למענה מידי ומקצועי לכל אזרחי ישראל בכל ימות השנה ובכל שעות היממה. בקטגוריה זו נבחר משל"ט תל אביב, לאור הישגיו בתחום השירות לאזרח, הצבת השוטר במרכז העשייה, קיום הליכי פיקוח ובקרה, שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות, ומספר יוזמות מקוריות, כשכל אלו הובילו לאיתורם של מאות חשודים במגוון אירועי פשיעה.

יחידות התביעה המשטרתית: חטיבת התביעות של משטרת ישראל מטפלת במרבית מהתיקים הפליליים בישראל ומגישה את רוב כתבי האישום נגד חשודים בפלילים. התביעה המשטרתית מטפלת בכלל העבירות המשפיעות על תחושת הביטחון בהליך פלילי או באמצעות הסדר מותנה והיא הרגל המסיימת לתהליך מקצועי שעשוי להתחיל בקריאת 100, פעילות משטרתית יזומה או תלונה במשטרה. בקטגוריה זו נבחרה יחידת תביעות תעבורה חוף.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

יחידות משמר הגבול: בחיל משמר הגבול של משטרת ישראל, פועלים כ-7500 לוחמים ולוחמות לצד אלפי מתנדבים ומתנדבות ומערך מילואים. לוחמי ולוחמות מג"ב פועלים בכל רחבי הארץ, נלחמים בטרור, מתמודדים עם הפרות סדר ונלחמים בפשיעה החקלאית. משמר הגבול פועל יחד עם יחידות המשטרה השונות נגד הפשיעה על כל גווניה. בשנה החולפת יחידות משמר הגבול תרמו תרומה משמעותית להישגי הארגון והשגת יעדיו, וארבע יחידות מג"ב זכו לקבל השנה אות הצטיינות על פועלן: פלוגת נ"ה עוטף ירושלים, פלוגה כ"ג מג"ב איו"ש, פלוגה ג' מג"ב איו"ש, החטיבה הטקטית של משמר הגבול.

תחנות המשטרה: תחנות המשטרה הן אבן הבסיס של המשטרה ושוטרי התחנות הם אלו שבאים במגע ישיר ויומיומי עם האזרח. ברחבי הארץ פרוסים עשרות תחנות משטרה – מדן ועד אילת, הנותנות מגוון שירותי משטרה לאזרחי המדינה. לאחר סינון קפדני נבחרו שבע תחנות מצטיינות, אחת מכל מחוז, זאת לאור הישגים והצטיינות שהפגינו בשנה החולפת: תחנת קרית גת (מחוז דרום), תחנת זבולון (מחוז חוף), תחנת מוריה (מחוז ירושלים), תחנת רמלה (מחוז מרכז), תחנת טמרה (מחוז צפון), תחנת עציון (מחוז ש"י), תחנת לב תל אביב (מחוז ת"א),

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

בטקס הוזכרה גם יחידת הימ"מ, יחידה שערך המצוינות טבוע בה מימי הקמתה ושזכתה השנה לכבוד הראוי לה והוכרזה כיחידה הלאומית להשתלטות וחילוץ בני ערובה וללוחמה בטרור של מדינת ישראל. במהלך שנת 2021 ביצעו לוחמי הימ"מ 311 מבצעים ופעילויות מבצעיות בתחומי הלחימה בפשיעה החמורה, וכמובן הפח"ע וסיכול הטרור, פעילויות שהביאו למעצרם של עבריינים רבים ועשרות מחבלים.

בר לב: "כל מי שמבקש לפגוע בנו – דמו בראשו"

הטקס נערך במעמד השר לבטחון הפנים, עמר בר-לב, מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב (קובי) שבתאי, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ומפקדי היחידות המצטיינות.

(צילום: דוברות משטרת ישראל)

השר לבט״פ עמר בר-לב אמר: "השבועות האחרונים מבליטים ביתר שאת את חשיבותה של המשטרה, ואת עוצמתם של השוטרים והשוטרות ביחידות השונות. זה גם המקום להבהיר לדורשי רעתנו: מדינת ישראל וכוחות הביטחון שלה, בהם גם משטרת ישראל, ירדפו אתכם בכל מקום, ביום ובלילה, ויגיעו אליכם. יידע כל מי שמבקש לפגוע בנו, כי דמו בראשו.

כפי שפועלים בימים האחרונים כוחות המשטרה, צה"ל והשב"כ במחנה הפליטים ג'נין, נמשיך להפעיל יד קשה כנגד הטרור, ולא נהסס אף לצאת למבצעים צבאיים נרחבים יותר, בג'נין ובמקומות אחרים אשר מהווים קרקע פורייה לטרור. אל תנסו אותנו. אך לא רק במאבק בטרור מצטיינת משטרת ישראל: בחודשים האחרונים חלה ירידה משמעותית בנתוני הפשיעה, בפרט בחברה הערבית. גם כאן לא במקרה. אתם וחבריכם, מהמפכ"ל ומטה, מובילים מאבק עיקש ונחוש בפשיעה, ונוחלים הצלחות רבות, הנובעות מהמצוינות המאפיינת אתכם".

עוד באותו נושא

תושבי ג'נין חוסמים את הכניסה למחנה הפליטים


10

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי אמר: "המצוינות של משטרת ישראל הובילה לבחירות של מפקד הימ"מ להשיא השנה משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל לרגל שבעים וארבע שנים (74) למדינת ישראל. מפקד הימ"מ מייצג בראש ובראשונה את כל שוטרי משטרת ישראל. את העליות המשמעותיות במספר כלי הנשק שתפסנו, בכמות הרכוש שחילטנו, במספר העבריינים שעצרנו וכמות כתבי האישום שהגשנו, הרגיש כל אזרח במדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו