אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר: שימוע פומבי למועמדים לביהמ"ש העליון

הוועדה לבחירת שופטים אישרה את הצעתו של גדעון סער לערוך שימוע פומבי לשופטים המועמדים לבית המשפט העליון, שיועבר בשידור חי בטלוויזיה

אושר: שימוע פומבי למועמדים לביהמ"ש העליון
  (צילום: לע״מ, ניב מוסמן)

הועדה לבחירת שופטים אישרה היום (שני)  את הצעתו של שר המשפטים גדעון סער לשימוע פומבי למועמדים לשיפוט בבית המשפט העליון. כמו כן, בחרה הועדה בשופט פוגלמן לתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון.

הפומביות תחול על מעמד הראיונות של המועמדים בפני ועדת המשנה של הועדה (בה משתתפים בד״כ, כשמדובר בראיונות למועמדים לבית המשפט העליון, כלל חברי הועדה). לפי ההצעה, יועברו הראיונות לציבור בשידור חי בטלוויזיה.

בחירת המועמדים שתכלול את מרכיב השימוע הפומבי תחול על המועמדים לביהמ״ש העליון שצפויים להיבחר ע״י הועדה מכאן והלאה. בנוסח ההחלטה נכתב כי "הוועדה לבחירת שופטים מחליטה כי הופעת מועמד לכהונה בבית המשפט העליון לפני ועדת המשנה, תצולם ותשודר לציבור בשידור ישיר".

בפתח הישיבה אמר השר סער: "אני מבקש להודות במיוחד ולבטא את הערכתי לנשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות. את ההצעה אני מביא היום מתוך ראיה משותפת בדבר חשיבות השקיפות. זה לא מובן מאליו. כל מערכת ציבורית צריכה לדעת לעשות שינויים מושכלים. אני משוכנע שהמרכיב הפומבי בהליך הבחירה והשקיפות שלו יתרמו להגברת אמון הציבור בהליך הבחירה לערכאת השיפוט העליונה שלנו".

עוד באותו נושא

המלכוד של סער: תקווה חדשה בצומת הכרעה


34

"מעמדו של בית המשפט העליון, העובדה שהכרעותיו מהוות תקדים מחייב למערכת השיפוטית כולה והיקף עיסוקו בנושאים בעלי חשיבות ציבורית מבססים את הצורך במימד פומבי בחלק מהליך הבחירה" הוסיף. "במשך שנים רבות פעלתי לקדם שינוי זה. עתה בשלה העת לביצוע המהלך בדרך המלך שהיא באמצעות החלטת הועדה לבחירת שופטים עצמה על פי סמכותה כחוק".

בנוסף, הועדה בחרה בשופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן למשנה לנשיאת בית המשפט העליון . השופט פוגלמן יחליף בתפקיד המשנה לנשיאת בית המשפט העליון את שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, אשר צפוי לפרוש בסוף חודש אפריל. השופט פוגלמן מכהן בבית המשפט העליון החל מאפריל 2007. טרם מינויו לבית המשפט העליון כיהן כשופט במשך 9 שנים, החל מחודש נובמבר 2000, בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אחרי שגנבו את הסוסים עושים שימוע...
משחק מכור | 11-04-2022 15:11
רק לאחרונה הם בחרו אנשי שמאל קיצוניים ביותר לנהל את המדינה בתור שופטים. למה לא ערכו שימוע קודם שהעם יוכל להתרשם מהדעות הקיצוניות שלהם.