אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מסגד הוצת בדיר איסתיא: "ד"ש מקוצרא"

מסגד בכפר דיר-איסתיא שבאזור אריאל הוצת הלילה. נזק חמור נגרם למבנה, אולם לא היו נפגעים. על קירות המסגד רוססו הכתובות "נקמת דם קוצרא" ו-"ד"ש מקוצרא". כוחות הביטחון פתחו בחקירת האירוע

מסגד הוצת בדיר איסתיא: "ד"ש מקוצרא"
  פעולת תג מחיר (צילום ארכיון: פלאש 90)

מסגד בכפר דיר-איסתיא שבאזור אריאל הוצת הלילה. נזק חמור נגרם למבנה, אולם לא היו נפגעים.

בנענע 10 דווח כי על קירות המסגד רוססו הכתובות "נקמת דם קוצרא" ו-"ד"ש מקוצרא".

נפתחה חקירה לבדיקת האירוע, עד כה לא נעצרו חשודים.

השבוע חשפנו כי אירועי 'תג המחיר' שהסתבך בכפר קוסרה בשבוע שעבר, והמשכן של פעולות 'תג מחיר' כנגד מטרות פלסטיניות, מביאים רבנים בציונות הדתית לחתום על עצומת רבנים המגנה את הפעולות כנגד ערבים.

תחת הכותרת: "עצומת רבני הציונות הדתית נגד 'תג מחיר' לחיזוק מתיישבי יש"ע" חותמים בימים האחרונים עשרות רבנים מכל גווני הקשת הציונית דתית על הקריאה בה נכתב:

"לצערנו אנו עדים לאחרונה להתגברות פעילות של פגיעות מסוגים שונים בערבים ללא הבחנה ותוך סיכון חיי אדם, המכונה 'תג מחיר'. אנו מודעים למצב הביטחוני הקשה השורר ביהודה ושומרון וידוע כי מהצד הערבי מגיעות התגרויות.

יחד עם זאת, פעילות זו אסורה על פי דין תורה, מנוגדת לחוק ולמוסר וגורמת לחילול שם שמים. מעשים אלו ,הנעשים על ידי בודדים, מכתימים את ציבור תושבי יש"ע אשר הינו ציבור שומר חוק, ופוגעים קשות במאמצי ההתיישבות בארץ ישראל.

אנו קוראים להפסיק לאלתר כל פעילות מעין זו, ופונים לרבנים ולאנשי חינוך מכל קצווי הקשת להבהיר באופן חד-משמעי שאין כל הצדקה למעשים חמורים אלו."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שהמשיח יבוא הם יעופו מכאן
ארד חיים אלבז | 15-01-2014 9:14
מיותר לא צריך לעשות מעשים כאלה עדיף להתמקד בתורה ובמעשים טובים המשיח כבר יעיף אותם מפה