אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההסתה: "סטרוק מכשפה משיחית, אני בעד לגרש אותה שוב"

דוברו של השר יעקב פרי, ניסן זאבי, כתב בצהריים: "מה המכשפה המשיחית הזו, שרק אתמול שהתפללה למותו של שרון, עושה בטקס האשכבה לכבודו?" והמליץ לגרש אותה שוב

ההסתה: "סטרוק מכשפה משיחית, אני בעד לגרש אותה שוב"
  מכשפה משיחית. הסטטוס של זאבי (צילום מסך)

ההסתה נגד ח"כ אורית סטרוק נמשכת והפעם היא מגיעה מצד דוברו של שר המדע יעקב פרי, ניסן זאבי.

הבוקר הופצה תמונה בפייסבוק בה נראית סטרוק כותבת הודעת סמס בזמן השיר שבוצע על ידי שרית חדד בטקס האשכבה של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "אורית סטרוק מתכננת את הסטטוס הבא על אריק לצלילי "אנחנו שנינו מאותו הכפר"." נכתב בהודעה שהפיץ ירון אברהם.

דובר שר המדע, ניסן זאבי שיתף את התמונה והוסיף: "מישהו יכול להסביר לי מה המכשפה המשיחית הזו, שרק אתמול שהתפללה למותו של שרון, עושה בטקס האשכבה לכבודו?" כתב זאבי והוסיף: "אני בעד לגרש אותה, שוב." למרות שסטרוק תושבת חברון, לא גורשה מגוש קטיף כפי שסבר.

1013681_10152266197500774_508997475_n

"מכשפה משיחית" הסטטוס של זאבי (צילום מסך)

כתבה והתנצלה

הרקע לתקרית הוא תגובתה של ח"כ סטרוק על פטירתו של שרון כשכתבה: "שרון היה מגדולי הבונים של ארץ ישראל – וגדול מחריביה. מי שידע לנצח את הטרור, ומי שהפך את כל דרום הארץ למוכה טרור. "נחישותו העצומה ויכולתו להחליט – ולבצע, אפשרו לו להגיע להישגים מרשימים, וגם למהלכים אסוניים". בשולי דבריה, ביקשה סטרוק "להודות גם לקדוש ברוך הוא, על כך ששרון נלקח מחיינו הציבוריים בטרם הספיק להמיט על תושבי יהודה ושומרון, ועל תושבי 'עוטף יו"ש' את האסון שהמיט על מתיישבי גוש קטיף ועוטף עזה".

לאחר מכן פרסמה הודעת הבהרה : "אני מכירה ומוקירה את פועלו של שרון למען עם ישראל וארץ ישראל ואף ציינתי זאת בתגובתי", כתבה לאחר-מכן. "לא התפללתי למותו של שרון, לא ביקשתי שייחלה, לא קיוויתי שכך תיפסק כהונתו ואין בי שמחה על הדרך שבה סיים את חייו. "אינני מנהלת את פנקס החשבונות של הקב"ה, אבל במציאות העובדה שלא יכול היה להמשיך בתוכניות ההרס והגירוש שלו הצילו את מדינת ישראל מהידרדרות נוראה. "אני מתנצלת בפני כל מי שנפגע מדברי".

בניגוד לאזרחים רגילים שיכולים לכתוב על חברי הכנסת כרצונם, זאבי, כעוזרו של השר פרי, נחשב עובד מדינה וחלים עליו כללי התקשי"ר, האוסרים עליו למתוח ביקורת פומבית על חברי כנסת או שרים. כעת הוא עשוי לעמוד בפני ועדת משמעת של שירות המדינה.

מלשכתה של ח"כ סטרוק נמסר בתגובה: "נשקול את צעדינו מול יו"ר הכנסת ונציבות שירות המדינה".

מהאיחוד הלאומי נמסר בתגובה: "מפלגת האיחוד הלאומי-הבית היהודי בתגובה לדבריו של ניסן זאבי דובר השר פרי על חה"כ סטרוק היום: "אנו מגנים בתוקף את דבריו של ניסן זאבי דובר השר פרי כנגד חה"כ סטרוק. מדובר בהעלבת עובד ציבור שאנו מקווים שלא תעבור מסדר היום. אנו קוראים לבירור המקרה על ידי האמונים על כך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
תתבייש לך רשע
ישראל | 13-01-2014 14:27
2
המחניפים לרשעים - יפלו בידם (סוטה מא:)
שמחה היא לפני הקדוש ברוך הוא | 13-01-2014 14:32
---------------------------------------------- המחניפים לרשעים - יפלו בידם (סוטה מא:) ---------------------------------------------- ברוך שפטרני מהחמור הכופר הזה ברוך שפטרני מהחמור הכופר המשומד הזה ברוך שפטרני מהחמור השמן הכופר המשומד הזה -------------------------------- מגילת תענית פרק יא "בשנים בשבט יום טוב, דלא למספד וכו' ששמחה היא לפני הקדוש ברוך הוא כשהרשעים מסתלקים מן העולם" ע"כ. המחניפים לרשעים - יפלו בידם (סוטה מא:) ---------------------------------- אלו דברי הרמב"ם בהלכות תשובה (פרק ג הלכה יא) הפורש מדרכי ציבור: (כגון החמור הכופר בד' המת דידן) אף על פי שלא עבר עבירות, אלא נבדל מעדת ישראל ואינו עושה מצוות בכללן ולא נכנס בצרתן ולא מתענה בתעניתן, אלא הולך בדרכו כאחד מגויי הארץ, (כידוע שהוא היה חי כגוי גמור) וכאילו אינו מהן--אין לו חלק לעולם הבא.
3
כל הכבוד לדובר השר
מא/עולף | 13-01-2014 14:56
מסכים עם כל מילה ! יישר כוח דובר השר ! כמו שאמר לא פעם המשורר י.פלדמן - "סעמק המדינה הזאת" אנחנו צריכים לתפוס את עצמנו בידיים ולנער אמירות שכאלו מצד שליחי ציבור. **כוונתי היא לאורית סטרוק ולא לדובר השר שבסך הכל שיקף מציאות עגומה.
4
הוא אפילו לא שמאלני
אבי | 13-01-2014 15:16
ולזהבה גלאון הוא קורא קרפדה לא צריך להיסחף.
5
לא מובן -לא מובן .. אלה הם האחים של בנט ??
חברון עוזיאלה | 13-01-2014 15:24
הפרד נא מעלי . ואל יהי חלקי עמך .
6
אם הוא עובד מדינה צריך להתלונן אצל נציבות שירות המדינה
לא לוותר | 13-01-2014 15:58
לא יכול להיות שעובד מדינה יקלל חברת כנסת
7
המתנחלים
ישראל | 13-01-2014 15:58
שורש הרע של מדינת ישראל אוכלי חינם זבלים מחרחרי מלחמות רעל ושנאה לכו לעזאזל
אירוני שקוראים לך ישראל - הרי אתה שונא ישראל
אוראור | 16-02-2017 19:49
שכתב רק דברי שטנה והסתה נגד המתנחלים.
8
סטרוק -אמרה את מה שכל העם היהודי האמיתי מרגיש!
גימי-יהודי מיהודה | 13-01-2014 16:33
שרון איבד את כל עולמו בשעה אחת! שעת גירוש יהודים !מסירת אדמת ארץ הקודש למפלצות רצחניות ! הרס בתים ונחלות !הרס בתי מדרש ובתי כנסת !הוצאת מאות מתים מקברותיהם! והריסת חייהם של אלפי יהודים!
9
מסית מסית מסית מסית !!!!
יעל | 13-01-2014 16:34
איפה אהרונוביץ ולמה כאן הואצ לא מבקש חקירה
10
הדובר המדברר
רחמים | 13-01-2014 17:52
למה כועסים על ניסן זאבי? הלוא הוא הדובר של ראש השב"כ לשעבר, שהקים את המחלקה היהודית והעסיק את ש"מפניה". האם מישהו שמע הסתייגות מפי אדונו. מן הסתם, בדבריו הוא בסך הכל דברר את אדונו.
11
Only a Few Dozen Show Up
| 13-01-2014 18:29
Only a Few Dozen Show Up for Sharon Burial Organizers expected thousands to arrive but the buses have remained empty. Two hours before Ariel Sharon was scheduled to be buried, the large crowd expected at the funeral ceremony had not materialized. Only a few dozen people had showed up at Havat Hashikmim – Sycamore Ranch – in the Negev, where the legendary general and former prime minister was to be laid to rest, reported Maariv-NRG. The civilians who came to pay their last respects were far outnumbered by hundreds of police and ushers at Givat Hakalaniyot, where Sharon will be laid to rest next to his late wife, Lily. Organizers even gave instructions to some of the people employed at the funeral to take part in the event as if they were regular members of the crowd, so as to honor the occasion with a more respectable showing. The reasons for the surprisingly poor showing are not known, but two likely causes come to mind: one, Sharon has been in a vegetative state for eight long years, and his death does not have the same effect on people that it would have otherwise had. The other possible reason is that Sharon’s greatest fans, the Israeli nationalists, were bitterly disappointed by his decision to uproot the communities of Gaza and northern Samaria in 2005. On the other hand, the people on the left wing who applauded him for this action never liked him, and the Disengagement did not make them like him.
12
אני מצטער, אבל זה לא נקרא הסתה
אדם | 13-01-2014 23:11
זה אולי חוצפה, אפילו אולי עילה לפיטורין אבל הסתה? ממש לא.
13
האמת, גם אני חושב שסטרוק לא אמורה הייתה להיות שם.
כרמל | 14-01-2014 0:52
ב"טקס האשכבה". אגב, מה זה טקס אשכבה ? נשמע נוצרי, לא ?
14
הפתרון לכל הבעיות. שיפסיקו לקשקש.
שרון א. | 14-01-2014 9:40
כל אחד יתעסק במה שהוא עושה. תלמדו מאריק, לא ידע לדבר, דיבר מעט. מספיק כבר עם מלחמות היהודים, יש מספיק אויבים מסביב.
15
אחדות נגד
המצליף | 14-01-2014 10:41
תיראו כמה השנאה נגד התורה מאחדת נא להיתעורר מה נגיד למשיח מה נגיד ביום הדין איפה התורה שלמדנו
16
הגברת סטרוק לא צריכה להתנצל כלל וכלל
פלא | 15-01-2014 2:04
למה אתם לא מפרסמים את התגובה שלי?
17
מעניין - למה הוא וחבריו שתקו
אוראור | 16-01-2017 18:39
כשלהבדיל מיליארדי הבדלות - הערבים חגגו את מותו של שרון ואפילו לא הצטערו על כך? נראה אותו אומר או עושה ל ה ם משהו.