אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בשידור ישיר: הלווית ראש הממשלה אריאל שרון

בשעה זו נטמן ראש ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בגבעת הכלניות הסמוכה לחוות השקמים בו יישאו דברים בניו, הרמטכ"ל והרב הצבאי הראשי. צפו בשידור הישיר

בשידור ישיר: הלווית ראש הממשלה אריאל שרון
  טקס האשכבה לאריאל שרון (פלאש90)

הסתיים טקס האשכבה הממלכתי ברחבת משכן הכנסת, בירושלים. בטקס נשאו דברים נשיא המדינה, ראש הממשלה , יו"ר הכנסת סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ונציגי משפחת שרון. בטקס השתתפו גם אורחים בכירים מחו"ל ובהם ראש ממשלת צ'כיה, יו"ר הדומה הרוסי, שר החוץ של גרמניה, שר הפנים של ספרד, שר ההגירה של קנדה ואורחים נוספים.

בשעה 12:00, בתום טקס האשכבה, יצא מסע ההלוויה בשיירה צבאית לעבר חוות שקמים. בדרכו לחווה יעצור מסע ההלוויה בלטרון, שם יערך "כינוס הצדעה" מיוחד של פורום מטכ"ל, בסמוך לקיר הזיכרון עליו חקוקים שמות הנופלים במערכות ישראל. הטקס סגור ואינו פתוח לקהל הרחב.

בשעה 14:00 החלטקס הקבורה בחלקת הקבר ב"גבעת הכלניות" הסמוכה לחוות שקמים. הטקס יהיה צבאי ע"פ פקודת "חבצלת פרידה" כנהוג לאלופי צה"ל שהלכו לעולמם. במהלך הטקס יישאו דברים בניו של אריאל שרון, עומרי וגלעד, והרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. הרב הצבאי הראשי תא"ל רפי פרץ יקרא פרק תהילים, והחזן הצבאי הראשי סא"ל שי אברמסון יישא את תפילת "אל מלא רחמים". הטקס פתוח לקהל הרחב, אך היות ומספר מקומות הישיבה על גבעת הכלניות מוגבל – יורשו להיכנס אליו רק בעלי הזמנה למתחם. הקהל הרחב מוזמן לעמוד במתחמים סמוכים למקום, אשר הכשיר משרד הביטחון, שם יוכל לצפות בטקס ההלוויה על גבי מסכי ענק.

הציבור מתבקש להקדים את הגעתו עקב עומסי התנועה הצפויים ולהישמע להוראות משטרת ישראל. לא תתאפשר הגעה ברכב פרטי לכיוון חוות שקמים. משרד הביטחון יעמיד לרשות הקהל חניונים והסעות חינם ("שאטלים") ממכללת ספיר בשדרות ומקיבוץ דורות, החל משעות הבוקר.

צפו בשידור הישיר מההספדים לאריאל שרון

הצטרפו לשידור החי מאתר ynet:

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מאז היותו ראש הממשלה היה רע ואין זה סוד
מדברי חיים שאולזון | 13-01-2014 14:06
אין הקב"ה מקפח שכר כל בריה, ולכן אין ספק שבכל מה שהוא עשה טוב בחייו הקב"ה לא יקפח אותו, ואין לאף אחד את היכולת לבטל את הדברים הטובים שעשה, הוא היה שליח גדול במיוחד במלחמת יום כיפור ובכמה תקופות אחרות, רשימת זכויותיו אינה קטנה על כך אין וויכוח זו מציאות, ובכל זאת יוחנן למרות שהיה 80 שנה כהן גדול לבסוף נעשה צדוקי ונגמר על שם סופו כאשר אני צריך היום לסכם את שנות חייו של אריאל שרון, נמצא זמנים מאוד גדולים וחשובים שאין ספק שיש להעריכם, למרות שלא היה דתי ממקורו, אבל לא רק שאהד את הדת הוא הבין כי בלעדי לימוד התורה וחיזוק הדת אין לעם ישראל קיום. בניגוד לבן גוריון שתחילה חשב להקים מדינה חילונית מתוך חשבון כי אם יגורו בישראל רק יהודים אז לא צריך דת מפני שיתחתנו יהודים ויהודיות והעם היהודי לא יעצור מהלתקיים. רק מאוחר יותר קלט כי מדובר היה בחלום ולא מציאות וכי לדת היהודית מקום חשוב מאוד לקיום היהודי, החילוני כמות שהוא יכול להתבולל ולחיות עם כל העמים וככל העמים, מה שאין כן שומר תורה ומצוות המבין מדוע הקב"ה הבדילנו מן העמים אריאל שרון ברוב שנות חייו הראה את הצדדים הטובים והיפים שבו. הוא אישית אמנם חי כפוקר עול ממש עד כדי כך שאכל שיקוצים נבלות וטריפות ואף לא התבייש להתעסק עם דבר אחר ולאכול את האסור, ובכל זאת הוא הבין כי הקיום היהודי חשוב וכיבד את הרבנים ובעיקר את לומדי התורה ומקיימי המצוות ובכל זאת קרה לו משהו שקורה לכל מי שעולה לגדולה, ובשביל להבין את הדברים נמצאת משהו מדהים בתחילת ויקרא, כשהתורה עוסקת בקרבן חטאת בכל נושא וענין כתוב 'ואם' שפירושו אם יקרה כך או כך אז צריך להביא חטאת, אבל כשמגיעים ל'נשיא' כאן לא כתוב עוד 'ואם' אלא 'אשר נשיא יחטא' מי שנושא תפקיד של שררה אין מציאות שלא יחטא, מפני שהתפקיד משחית ולכן אין זה פלא מדוע אריאל שרון כשנשא את תפקיד ראש הממשלה שינה כיוון מקצה לקצה, עד כדי כך מהיותו איש ימין הפך להיות שמאל יותר משמאל, הרחיק עד כדי התנתקות מוחלטת שמצד אחד אולי טוב מי צריך את האיזור ההוא, אבל מאידך בטחון המדינה צריכה היתה להלקח בחשבון, הוא האמין כי אם יתנו להם הם יהיו מרוצים, וכבר לא הספיק ללמוד שיש לנו עסק עם מי שאם תתן להם אצבע ירצו את כל היד ההתנתקות היתה פשע, תחילה שפיכות דמים של אלפי משפחות, ואחר כך הביטו וראו מה גרמה ההתנתקות הקסמים והטילים ומראין בישין אחרים הם מנת יומנו באיזור הלהעביר לידי הערבים שטחים בכזה קלות, מוכיח כי משהו חולה מאוד בו ומכאן אני עובר לאריאל שרון במצבו הנוכחי. הכרעת החיים הוא על פי הסוף, מציאות היא כי מי שחזר בתשובה לפני מותו נידון על פי סופו, ישנם מי שכל חייהם חיו חיים מופקרים לא שמרו על תורה ומצוות, אבל בסוף ימיהם שינו את דרכם ושמרו תורה ומצוות הם מאושרים מפני שקיימו את השוב יום אחד לפני מיתתך, ואילו אצל אריאל שרון קרה הפוך, היו לו כל כך הרבה זכויות, ודוקא בסוף הוא גמר זאת רע, שפך הרבה דם, ויחד עם זאת לא השיג דבר בתחום הבטחון אריאל שרון יזכר כמי שהביא חורבן על כלל ישראל, צעדיו מאז היותו ראש הממשלה היו רעים ואין זה סוד איך הוא סיים את חייו בחטא ובדרך חמורה אותה הוקיעו כל כך הרבה, ולכן למרות זכויותיו בעבר, הוא נידון על פי סופו מהתנהגותו האכזרית מתגנב החשש שמא נכונה הטענה כי אמו לא היתה יהודיה, אכזריות שכזו מתאימה למי שלא יהודי, יהודי לא היה יכול להתעלל בצורה שכזו בכל כך הרבה משפחות לנתק אותם מאדמתם מדברי חיים שאולזון
2
לא להבין
| 13-01-2014 14:51
---------------------------------------------- המחניפים לרשעים - יפלו בידם (סוטה מא:) ---------------------------------------------- ברוך שפטרני מהחמור הכופר הזה ברוך שפטרני מהחמור הכופר המשומד הזה ברוך שפטרני מהחמור השמן הכופר המשומד הזה -------------------------------- מגילת תענית פרק יא "בשנים בשבט יום טוב, דלא למספד וכו' ששמחה היא לפני הקדוש ברוך הוא כשהרשעים מסתלקים מן העולם" ע"כ. המחניפים לרשעים - יפלו בידם (סוטה מא:) ---------------------------------- אלו דברי הרמב"ם בהלכות תשובה (פרק ג הלכה יא) הפורש מדרכי ציבור: (כגון החמור הכופר בד' המת דידן) אף על פי שלא עבר עבירות, אלא נבדל מעדת ישראל ואינו עושה מצוות בכללן ולא נכנס בצרתן ולא מתענה בתעניתן, אלא הולך בדרכו כאחד מגויי הארץ, (כידוע שהוא היה חי כגוי גמור) וכאילו אינו מהן--אין לו חלק לעולם הבא.