הרב בן דהן: אסור לנו לשתוק על חילול בית כנסת

ביום שישי האחרון הושחתו שני בתי כנסת במושב עזר וסגן השר לשירותי דת תוהה לאן נעלמו הנשיא, ראש הממשלה והרבנים הראשיים שרגילים לגנות כל השחתת מסגד?

הרב בן דהן: אסור לנו לשתוק על חילול בית כנסת
  איפה הגינוי? בית הכנסת המחולל בעזר (דוברות המשטרה)

ביום שישי דיווחנו בסרוגים על השחתה וונדליזם בשני בתי כנסת בישוב עזר בחבל לכיש.

גבאי בית הכנסת המרכזי ביישוב שהגיע בבוקר כהרגלו הבחין כי בית הכנסת נפרץ, דלת ארון הקודש נעקרה ממקומה וספרי התורה נקרעו ונזרקו על הרצפה כמו גם תשמישי הקדושה של בית הכנסת שהושחתו והושלכו. בבדיקה שערך בבית כנסת סמוך הממוקם בקראוון נמצא נזק דומה לספרי התורה ותשמישי הקדושה.

השחתת בית הכנסת עברה בקול דממה דקה מצד גורמים פוליטיים ורבניים. היום (א') הודיע סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, כי הוא מתכוון להגיע ביום חמישי לבית הכנסת המחולל.

בהתייחס לאירוע אמר סגן השר: "ראו, איני מאמין שיהודים מסוגלים לפגוע בקודשי העם היהודי. ובאותה מידה צר לי ששוב אנחנו לא שומעים את נשיא המדינה, ראש הממשלה או את הרבנים הראשיים מקימים קול זעקה לאור השחתת בתי הכנסת."

"ואולי השתיקה הרועמת שנשמעת בכל פעם כאשר מחולל בית כנסת במרכז הארץ, בלכיש ובמקומות נוספים, היא משום שעלינו להאיר מחדש את קרנה של היהדות. דבר אחד ברור: אסור לנו, כאזרחים וכעם, לתת למעשים כאלה לעבור בשתיקה. הצטרפו אליי בדרישה להעמיד את האשמים לדין ובאמירה ברורה: הפעם לא עוברים על מעשה נפשע כמו חילול בית כנסת, בשתיקה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ה יצילנו!
אבי | 12-01-2014 21:09
אוי לה לאותה בושה שכך מתבזים הערכים היקרים ביותר לעם היהודי. ס"ת שנפל מתענים עליו. איפה אתם הרבנים הראשיים? כבר נבחרתם בקומבינות אולי תעשו משו?!
2
זה לא המקום היחיד שמבזים
איתי | 12-01-2014 23:39
בית המקדש רבותיי, מבוזה ואין פוצה פה ומצפצף, כבר התרגלנו..
3
כל יום חוק נגד הדת
ניר | 13-01-2014 8:16
אז מבזים ספרי תורה בן דהן הביתה
4
תורה
המצליף | 14-01-2014 10:46
לרב בן דהן ולמגיב תלמידי חכחמים יותר מספר תורה בהיכל
5
ועל הרס בתים ביו"ש מותר לשתוק?! נמאס ממכם!!!
תג מחיר!! נ נח נחמ נחמן מאומן!!! | 15-05-2014 0:00
רק תג מחיר מעורר אותם!!!