אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מקלב: "הורוביץ מונע מאנשים דתיים מלקבל טיפול רפואי בבתי החולים בפסח"

על רקע הפנייה של שר הבריאות הורוביץ למנהלי בתי החולים, חבר הכנסת אורי מקלב בביקורת קשה: "שר הבריאות מכניס את האג'נדות האישיות שלו למשרד"

"הורוביץ מונע מאנשים דתיים טיפול רפואי בפסח"
  צילום: אבשלום ששוני/פלאש 90

אחרי שנודע כי שר הבריאות ניצן הורוביץ שלח מכתב למנהלי בתי החולים, ובו הוא דרש שיקיימו את פסיקת בג"ץ, המתירה הכנסת חמץ לשטחי בתי החולים במהלך הפסח, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) תוקף את ההחלטה.

מקלב: "לצערנו שר הבריאות מכניס את האג'נדות האישיות שלו למשרד הבריאות על חשבון בריאות הציבור. רוב העם בישראל שומר מחמץ בפסח, שר הבריאות מונע מאנשים דתיים ומסורתיים מלקבל טיפול רפואי בבתי החולים בחג הפסח."

מקלב (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)

"זהו לא רק פגיעה בצביון המדינה אלא גם באופן המעשי זו מכשלה אדירה – לא ניתן לתת כשרות לפסח במקום בו מכניסים חמץ." לסיכום ח"כ מקלב תוהה: "איך ניתן לראות את ליל הסדר בבתי החולים כאשר משהו יבוא עם פיתה פלאפל?"

גם יו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת הבריאות, ח"כ עידית סילמן, הגיע למכתבו של שר הבריאות ואמרה: "התוצאה של ההנחיה הזו עלולה להדיר ציבור שלם מבתי החולים במהלך החג ובכך לפגוע בבריאותם של רבים. אני מציעה לשר הבריאות להתמקד בנושאים המחברים וקוראת למנהלי בתי החולים לנהוג כמו בתי החולים שנמנעים מכך ולבקש מהציבור להימנע מהכנסת חמץ."

עוד היא הוסיפה: "הכנסת חמץ לבתי החולים תהווה שבירת סטטוס קוו חמורה וחוסר התחשבות ברגשות הציבור הדתי והמסורתי בישראל."

עוד באותו נושא

הרב אברהם סתיו: זו הבעיה העיקרית שלנו מול החילונים


40

" לאפשר לכל מטופל לנהוג על פי דרכו"

במכתב של שר הבריאות הורוביץ נכתב: "מחובתנו לאפשר לכל מטופל לנהוג על פי דרכו, ללא כפייה. המטופלים ששוהים במוסדות הבריאות בישראל ובני משפחותיהם לבטח היו שמחים לבלות את החג ולסעוד עם יקיריהם בבתיהם, ולא בבית החולים".

"משום כך עלינו לשמור על רווחתם וכבודם של מי שמעוניינים לקיים את מצוות החג, וגם על רווחתם וכבודם של מי שאינם חפצים בכך."

כזכור בית המשפט העליון קבע כבר בינואר 2021 כי תותר הכנסת חמץ לבתי החולים בפסח.

(צילום: בית החולים הלל יפה)

בפסיקה נכתב: "ישנם חולים שרוצים לאכול את המזון שהם רגילים לאכול במשך כל השנה, ואינם מעוניינים לשמור על דיני הכשרות לפסח. הטלת איסור לאכול מאכל מסוים מטעמי דת, על מי שאינו מעוניין בכך, פוגעת בחופש שלו מדת, ובאוטונומיה שלו לחיות את חייו בהתאם לערכיו ורצונותיו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
בפסח רק הומואים ולסביות חילונים וכמובן ערבים-
אריי | 29-03-2022 14:43
הם יקבלו טיפול ואתה תשלם..
2
השמאל הקיצוני שבממשלה...
מסורתי לא אוכל חמץ. | 29-03-2022 14:56
השמאל הקיצוני שבממשלה לא מסוגלים לכבד את צרכי האזרחים המסורתיים והדתיים והחרדים במדינה. הפכו את היוצרות במדינה . במדינת היהודים לא מתחשבים בצורכיהם היהודים של האזרחים.!! נתניהו חזור מהר להחזיר את הסדר במדינת ישראל !!!!
3
הדסה הוא בית...
שפוי | 29-03-2022 15:33
הדסה הוא בית חולים ציבורי כלומר אינו שייך למדינה. המדינה קונה שירותים מבית החולים ומשלמת באופן חלקי מאוד את השאר בית החולים מגייס בעצמו מתרומות. משרד הבריאות נותן אישור פעילות כמו לכל מוסד רפואי אחר. אכ מבחינה ניהולית, איך בסמכות השר להתערב לבית חולים פרטי בענין כזה?
4
יש משהו יסודי...
מירי | 29-03-2022 15:45
יש משהו יסודי שצר הבריאות לא מבין. אין דבר כזה חופש. תמיד מה שאפשר לצד אחד יבוא על חשבון הצד השני. אם נאפשר חמץ הדתי ירגיש מודר ואם לא נאפשר החילוני ירגיש מודר. אם נאפשר תחבורה בשבת או בתי קולנוע בשבת הדתי ירגיש מודר או ההיפך. לכן אין מה לחפש צדק כי תמיד הצדק של האחד הוא החיסרון של השני. גם כליאת רוצח מגבילה את חירותו על מנת לשמור על טובת האזרח. ואם נשחרר אותו טובת הרוצח תבוא על חשבון הביטחון של האזרחים. לכן קנה המידה הזה הוא לא צודק ולא נכון. עכשיו יש, לשקול באיזו מידה אנחנו מחסרים מהאחד על חשבון השני. ומה נחשב נסבל לאחד כדי לאכוף את טובת השני. בעניין החמץ יש את צד הדתי שאינו יכול לראות חמץ כן זה האיסור. ומצד שני אדם שיכול לאכול ה כ ל חוץ מלחם. האם זה נורא לבקש מאדם לוותר על הלחם כדי לאפשר לשני לקבל טיפול רפואי?
הם אטומים לגמרי במה שנוגע ליהודים...
לא יאומן | 29-03-2022 16:27
הכל נכון בהחלט, אבל ראשם אטום לחלוטין. מרוב הרצון של הממשלה הנוראית הזו לחלן את המדינה, לא אכפת להם להציק לכל היהודים שהפסח יקרה להם.
5
אין חשיבות למדינה...
אא | 29-03-2022 16:12
אין חשיבות למדינה יהודית,כמה שיותר להרוס את היהדות ,עיוור מי שלא רואה שמשיח צידקנו בפתח,שונאי התורה שולטים בדיוק כמו שכותבת הגמרא.
והכל באדיבות...
שפוי | 29-03-2022 17:34
והכל באדיבות ובניהול המזרחניקים
6
האשמים הם בנט מהגדה המערבית וחסידיו השוטים...
חשבון פשוט | 29-03-2022 16:23
לערבים מוסלמים לא היו מתנכלים בצורה כל כך מחפירה. כי עם עבאס ועם ערבים גאים לא מתחילים. ואם מתחילים אין ממשלה באותו הרגע. את היהודים שומרי המסורת זורקים מתחת לגלגלים בחג חרותינו... איך אינכם מתביישים להתנכל לחולים היהודים בחג הפסח?
7
שיהיה בית חולים לדתיים , ולשמאלנים וערבים
אורי | 29-03-2022 16:53
אין מנוס אלא לחלק את בתי החולים, חלקם לדתיים ומסורתיים ומי שהדת חשובה לו, והשאר לשמאלנים והערבים ומי שרוצה מדינת כל אזרחיה. גם בתי קברות והכל צריך לחלק כך. אין ברירה
8
תעביר ממשלת זדון מן הארץ...
נופר | 29-03-2022 17:07
חרפה ובושה במדינת היהודים. ממשלת הריפורמים על מלא. אפילו את חג המצות רוצים לבטל. רק דואגים לכל הסוטים למיניהם...
9
בעזרת השם נבער...
שולטי | 29-03-2022 17:10
בעזרת השם נבער אותך ואת כל הסוטים הארורים כמוך עד ערב פסח אתם תהיו אבק וכולל כל הטינופת במרץ הארורים ויחד איתכם כל ממשלת הטרור בקרוב מאוד אמן,
10
ממתי מעניין את...
כ | 29-03-2022 20:02
ממתי מעניין את הורוביץ רגשות של הציבור הדתי.
11
תלמד דינים החמץ...
בת של מלך | 30-03-2022 18:27
תלמד דינים החמץ בפסח הוא הפקר העיקר לפגוע בממשלה הזאת כל אחד דתי אבל לו מכיר דינים לו מבין שהבחירה של אלוהים היתה הממשלה הזאת וירוס בצע כסף הם יעשו כל דבר תחשבו בשקט פתתחו דינים לפסח ותביאו אהבת חינם לעם ישראל
12
הרבי
נועם | 31-03-2022 6:12
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף