אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: נתניהו סופד לשרון ולא מזכיר מילה על ההתנתקות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד הערב לשרון בעיקר על מאבקו לביטחון המדינה בלי להזכיר מילה על ההתנתקות. יו"ר הבית היהודי בנט ביקש "בערב זה נזכור את מעשיו הגדולים ונותיר את המחלוקת על אחריתו לימים אחרים". הנשיא פרס אמר: "הוא לא ידע פחד. הוא נטל החלטות קשות. הוא יישם אותן באומץ לב צבאי ואזרחי כאחד"

צפו: נתניהו סופד לשרון ולא מזכיר מילה על ההתנתקות
  שרון ונתניהו (ארכיון פלאש90)

״מדינת ישראל מרכינה את ראשה על לכתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון" ספד הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו עם צאת השבת.

נתניהו הקפיד להזכיר לשרון רק את חלקו הצבאי "לאריאל שרון היה חלק מרכזי במאבק על ביטחונה של מדינת ישראל לאורך כל שנותיה. הוא היה בראש ובראשונה לוחם אמיץ ומצביא דגול, מגדולי המפקדים בצבא ההגנה לישראל. משחר נעוריו התייצב לשרת את עם ישראל בשדה הקרב. הוא עשה זאת כחייל במלחמת העצמאות, כמפקד במבצע סיני ובמלחמת ששת-הימים, ועד לתפקידו המכריע בקרב בתעלת סואץ שהביא את המפנה במלחמת יום הכיפורים. בתווך הקים שרון את יחידה 101 וקידם את תפיסות היוזמה והתגמול במלחמה נגד הטרור שהפכו לנכס צאן ברזל של מדיניות ישראל."

על חלקו בהחרבת ישובי סיני וההתנתקות הקפיד נתניהו שלא לומר כלום "כשפשט מדים המשיך בדרכו לפעול למען עם ישראל, הן בתפקידיו הרבים בממשלות ישראל וכמובן כראש הממשלה ה-11 של מדינת ישראל. זכרו יהיה נצור לעד בלב האומה".

צפו בהספד של ראש הממשלה בנימין נתניהו

נשיא המדינה שמעון פרס נשא גם הוא הספד של ידידו הקרוב, בפני כלי התקשורת הישראליים והבינלאומיים: "מדינת ישראל אבלה היום על מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. אריק שרון היה מנהיג גדול ונועז. מצביא משכמו ומעלה. הוא אהב את עמו. עמו אהב אותו. הוא היה בונה ארצנו ומצביא חילותינו. הוא זה שהפך את מלחמת יום הכיפורים מתבוסה אפשרית לניצחון מפתיע. הוא לא ידע פחד. הוא נטל החלטות קשות. הוא יישם אותן באומץ לב צבאי ואזרחי כאחד, הן בשעות מלחמה ובשעות שלום."

 "הוא ייזכר לעולם כמנהיג ייחודי בתולדות עמנו, וכאישיות מוערכת בעולם כולו. אריק היה איש משפחה למופת. הוא ראה בישראל כמשפחתו המורחבת. מאז ימיה הראשונים של ישראל ועד היום, קיימנו ידידות אמיצה ומרגשת. הוא יחסר לי מאד. לבנו עם משפחתו, עם עמרי וגלעד שעמדו לצדו, במסירות ובאהבה שאין לה גבול, יום ולילה עד הרגע האחרון. אריק, מהאדמה באת ולאדמתך אתה חוזר ועל מצחך פלדת ניצחונות וזהב תקווה. יהי זכרך, אריק, ברוך".

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, ביקש לזכור לשרון את הרגעים הטובים ולשכוח לו את את ההתנתקות, בהספד שנשא הערב אמר: ״אריאל שרון תמיד היה בנקודת ההכרעה, הוא היה מצביא גדול שקם למדינת ישראל. חלקו של אריאל שרון בביטחון ישראל יזכר לעד, מהקמת יחידה 101, דרך פיקודו בשנות ה-50 בקרב על המיתלה. בששת הימים פיקד שרון על אוגדה באחד המבצעים המזהירים בתולדות צה"ל, ובמלחמת יום הכיפורים הביא, אחרי שבועות של כשלונות, למפנה בכיתור הארמיה השלישית ליד התעלה – במלחמה זו הציל שרון את מדינת ישראל.

אחרי האינתיפאדה הפלסטינית יזם שרון את מבצע חומת מגן, מבצע שהוכיח שטרור ניתן להכניע בכוח. לאורך כל שנותיו בביטחון ישראל במקום להגיב ולהתגונן – התקיף ויצר הרתעה ועל כך עם ישראל חב לו חוב גדול. באחרית ימיו יזם וביצע את תכנית ההתנתקות – החרבת גוש קטיף וגירוש 8000 תושביו.  בערב זה נזכור את מעשיו הגדולים ונותיר את המחלוקת על אחריתו לימים אחרים.

יהי זכרו ברוך".
מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו