אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קריאה לאנשים פשוטים / הרב אלחנן בן נון

כשאנו עוסקים בקטנות, אנו נגררים לוויכוחים, להטחות, לחשבונות קטנים וידינו רפות. 'בני העם בישראל בחרו בכם כדי להוביל את מדינת ישראל קדימה'. המבוכה ורפיון הרוח הן תוצאה של פירוד

קריאה לאנשים פשוטים / הרב אלחנן בן נון
  הרב אלחנן בן נון

לא עת היא לבכות, לבקר או להטיח דברים. עם ישראל הוא עם גיבור וחזק במוסר שלו, במורשת שלו ובתחייתו בארצו ככתוב בספרי נביאינו.

עוד באותו נושא

ההרוגים בפיגוע: יזן פלאח ושיראל אבוקרט


6

העם הזה יודע להתנער בגבורה כאשר הוא נדרש לה. איננו ששים אלי חרב, אבל יודעים אנו לאחוז בה, ולהשתמש גם בה כדי להגן על עמנו, ועל ארצנו.

לא די לעשות דין במרצחים לאחר מעשה. אחריות בסיסית של כל עם היא לבער שפיכות דמים, ולהגן על מולדתו. מסורת היא ביד אבותינו, שאין כוחנו אלא מתוך אחדותנו. יש לקרוא למנהיגינו מכל שדרות העם 'לא עת היא לעסוק בקטנות'.

כשאנו עוסקים בקטנות, אנו נגררים לוויכוחים, להטחות, לחשבונות קטנים וידינו רפות. 'בני העם בישראל בחרו בכם כדי להוביל את מדינת ישראל קדימה'. המבוכה ורפיון הרוח הן תוצאה של פירוד.

'התאחדו, ותמצאו בדיוק את הדרך כיצד לחזק את ארצנו את מולדתנו. תמצאו את העם כולו עומד מאחוריכם מוכן למשימות גדולות', ומתוך אחדות נגיע לחג הגאולה העומד בפתח.

=======

הרב אלחנן בן נון הוא רב היישוב שילה לשעבר ואב שכול.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
אשרינו שאלו רבותינו! רק...
כ | 28-03-2022 10:00
אשרינו שאלו רבותינו! רק חשוב לציין שהרב אלחנן בן-נון הוא הרב לשעבר של היישוב שילה. כיום מכהן הרב יונדב דרורי כרב היישוב.
קריאה ללא תוכן
אחד העם | 28-03-2022 17:30
מדובר באנשים שמרדו בעם ישראל והעלו לשלטון את הגרועים שבאויבנו, אויבי הגוף ואויבי הנפש, אחדות עם מי?עם השטן?במקום לזעוק, להריע, ולהתריע ,ולמחות ,כנגד פורצי הגדר שגדלו בערוגות שלכם,אתם קוראים קריאות נבובות,האנשים הפשוטים הם בסדר .בסדר גמור אוהבי תורה ומכבדי מסורת,מי שלא בסדר הם אלו שבחרו באנשים הלא פשוטים, בישראל הראשונה,אתם צריכים חשבון נפש גדול,מה שקרה זו תוצאה ישירה של חינוך לצביעות,של מוסר כפול