אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תוך עשרה ימים: המעגן שהוסגר לישראל נתן גט לאשתו

סוף טוב: הבעל המעגן שברח לארה"ב לאחר שנתגלה כי הוא פדופיל והוסגר לראשונה ע"י שלטונות ארה"ב לפני כשבוע וחצי, בתחילת השבוע לאשתו את הגט המיוחל. מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מימון: "המסר לבעלים המעגנים הוא ברור: אין לכם להיכן להימלט, אגף עגונות יגיע אליכם בכל מקום בעולם"

תוך עשרה ימים: המעגן שהוסגר לישראל נתן גט לאשתו
  חתם על הגט תוך עשרה ימים (שאטרסטוק)

סוף טוב לפרשה העגומה. לפני כשבוע וחצי הובא לראשונה לישראל בעל שעיגן את אשתו וברח לארה"ב לאחר שנתגלה בעיצומו של הליך הגירושים כי קיים מערכת יחסים כפויה עם קטינים.

מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מימון, פנה למנהל המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים בבקשה לטפל בהסגרת הבעל לארץ בתואנה כי מדובר באדם מסוכן בעל רקע פדופילי וכי הוא מעגן את אשתו. לאחר משא ומתן ארוך עם השלטונות באמריקה, נעתרו השלטונות לבקשת המחלקה הבינלאומית והבעל נעצר בארה"ב.

למחרת הוא הובא לארץ למעצר בבית הכלא, אך בית המשפט העביר אותו למעצר בית, זאת בניגוד להחלטת בית הדין הרבני שטען כי אדם כזה מהווה סכנה לסביבה והוא עלול לברוח בכל עת.  בית הדין הרבני זימן את הבעל לדיון שנערך ביום ראשון שעבר בבית הדין הרבני בירושלים אך הוא לא הגיע. למחרת ערך בית הדין מבצע חשאי למעצרו באמצעות הפעלת חוקר פרטי וכוח משטרתי שהכניסו אותו למעצר. מאז ועד אתמול הובא בתכיפות גבוהה בניסיון לתת גט, אך לשווא. שלשום (א') הוא נשבר ונתן לאשתו את הגט.

בית הדין נלחם למען העגונה

גרושתו של הבעל המעגן: "כמעט שלוש וחצי שנים מאז שהחל התהליך הארוך הזה, מרגע שהתיק הועבר למחלקת עגונות בבית הדין, בהנהלת הרב אליהו מימון, הרגשתי שיש סיכוי טוב שאראה את הגט. הרב מימון דאג לעדכן אותי בכל שלב ורגע נתון, כשהיו לי שאלות או חששות התקשרתי והוא ענה בסבלנות. ברגע שהוא הגיע לארץ, בית הדין לחץ לקיים דיון בהקדם כדי שאזכה לראות את הגט כמה שיותר מהר.

הבעיה הייתה ברגע שבית המשפט הכניס אותו למעצר בית ושם לו אזיק אלקטרוני. ממש חששתי שהוא יקרע אותו ויעלם שוב, זו לא בעיה לעבריין שכזה אבל בית הדין נלחם והביא למעצרו בכלא.

ברגע שהוא הגיע לדיון בבית הדין הדיינים אמרו לו או כלא או גט, אתה לא תצא מהכלא בלי גט. הוא ישר הכריז שלא ייתן גט לעולם, שהוא לא מפחד מהכלא כי כבר ישב בכלא בארצות הברית. הוא זלזל בכולם, בדיינים, ממש צחק להם בפנים, ומהצד השני עמדה המשפחה שלו שתמכה בו ולא הפסיקה לצעוק ולהשתולל. בית הדין הוציא את המשפחה מחוץ לחדר הדיונים, כדי שלא יקשיב להם וימשיך להקשות עליי.

אני חייבת תודה גדולה לבית הדין, להרכב הדיינים, למזכיר הראשי בירושלים משה ביטון, שישבו איתו שעות ארוכות ושכנעו אותו לתת לי גט. לא האמנתי כשהגעתי לבית הדין שהוא יסכים לתת גט, הייתי בטוחה שעוד ייקח הרבה זמן, הוא היה כל כך נחרץ שהכלא לא מפחיד אותו.

הוא ישב וצחק על כולם, לי יש כוחות סבל. בסוף הוא נשבר וראה שבית הדין חזק".

מנהל אגף עגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים, הרב אליהו מימון: "מדובר במקרה קלאסי של אדם שיכל לסיים את ענייניו בצורה מכובדת וללא גרימת נזק לעצמו ולמשפחתו. הוא בחר בדרך אחרת שבה בסיכומו של עניין גם נתן גט, גם ישב בכלא וגם יעמוד למשפט על מעשיו.

המסר לבעלים המעגנים הוא ברור: אין לכם להיכן להימלט, אגף עגונות יגיע אליכם בכל מקום בעולם. הסדירו את ענייני הגט בצורה המכובדת והמהירה ביותר לבל תקלעו למצבים בלתי נעימים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו