אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הישיבות הסרוגות שמשתתפות בהלווית הרב קנייבסקי

מאות תלמידי ישיבות סרוגות ישתתפו במסע הלוויה של הרב חיים קנייבסקי. בין הישיבות שיגיעו: אלון מורה, איתמר, אריאל, ראשון לציון, מכינת בית אל, ישיבת קריית שמונה וישיבת לב התורה

הישיבות הסרוגות שמשתתפות בהלווית הרב קנייבסקי
  (צילום: שאול גרינפלד)

בדומה לעולם התורה החרדי, ישיבות סרוגות רבות הודיעו לתלמידיהן כי הם משוחררים מהגעה לישיבה לצורך השתתפות בהלוויתו של הרב חיים קנייבסקי זצ"ל. בנוסף, ישנן ישיבות שהוציאו הסעה מאורגנת להלוויה.

עוד באותו נושא

שו"ת | ברכת 'חכם הרזים' בהלוויית הרב קנייבסקי

לסרוגים נודע כי ישיבת 'הכותל' הגיעה הבוקר לישיבת רמת גן, לתפילה ולימוד. לאחר מכן יצאו תלמידי שתי הישיבות להלוויית הרב קנייבסקי.

בנוסף, בישיבת כרמיאל ביקשו מהתלמידים להגיע ללוויה, ובישיבת שעלבים אישרו לתלמידים לנסוע לבני ברק.

ישיבות נוספות שמשתתפות בהלוויה: אולגה, דימונה, יפו, אלון מורה, איתמר, אריאל, ראשון לציון, מכינת בית אל, ישיבת בית אל, ישיבת קריית שמונה וישיבת לב התורה.

יומיים אחרי שהלך לעולמו בגיל 94, מאות אלפי בני אדם הגיעו היום (ראשון) לבני ברק להלווייתו של הרב חיים קנייבסקי זצ"ל. כבר בשעות הבוקר המוקדמות נחסמו מספר צירים מרכזיים לתנועה, ובמשטרה נערכים בכוחות מתוגברים למה שצפוי להיות ההלוויה הגדולה ביותר בהיסטוריית המדינה.

מסע ההלוויה ייצא בשעה 12.00 מביתו של הרב קנייבסקי ברחוב רשב"ם בבני ברק. במסע ההלוויה יינשאו הספדים מפי הרב גרשון אדלשטיין, הרב יצחק זילברשטיין – חבר מועצת גדולי התורה וגיסו של הרב קנייבסקי, והרב אליהו מן – תלמידו הקרוב. עוד יאמרו פרקי תהילים וסליחות ע"י הרב משה בויאר.

עוד באותו נושא

הלוויית הרב קנייבסקי: אלו הכבישים החסומים

לאחר מכן, מסע ההלוויה ייצא לכיוון בית העלמין זכרון מאיר בבני ברק, שם ייטמן הרב לצד רעייתו. במשטרה מבהירים כי לא תותר כניסה כלל לתוך שטח בית העלמין וסביבתו עד לאחר הקבורה, והציבור נקרא לא להתקרב למיטתו.

בעיריית בני ברק נערכו לפריסת מסכי ענק ומערכות הגברה באזורים נרחבים בעיר, על מנת למנוע דוחק באזור ההלוויה. כמו כן, אורגנו 2 אזורי ריכוז לנשים, בצמתי הרחובות הרב לנדא ורבי יהודה הנשיא וכן בצומת רחוב בן יעקב ובן דוד.

"אנו חוזרים ומזהירים: אין להגיע לאזור ואין לנסות ולהידחק ללא טעם וללא אפשרות" נמסר מהעירייה. "האזור כולו וכל רחובות מרכז העיר יהיו לב ליבו של מסע ההלוויה ולכל אורכו יעמדו גם גדולי התורה מאורי הדור. אנו קוראים להורים להזהיר את ילדיהם תלמידי התתי"ם ובפרט בני הישיבות בכל לשון של בקשה: לא לנסות ולהגיע לאזורי הדחק, ובשום צורה שהיא לא לנסות ולגשת לציר מסע הארון. כמו כן, לא לטפס על תחנות, גגות ומבנים מסוכנים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
כתבה נכונה
ותיקין זה החיים | 20-03-2022 12:00
היום חזרתי מהתפילה כמו שאני לא מפספס אף פעם וראיתי כמה מיניבוסים של כיפות סרוגות, לשאלתי ענו לי שהם תלמידי הרב טאו בישיבת נאות דוד בדרך להלוויה
2
תלמדו תורה לזכרו....
שימי | 20-03-2022 12:23
תלמדו תורה לזכרו. זה יותר עדיף
3
צדיק גדול הדור...
אביה | 20-03-2022 14:31
צדיק גדול הדור הלך לנו מול העיניים נהינו יתומים כעת
4
הגיעו המון מכרם...
רק חשוב שיהיה מובן... | 20-03-2022 16:33
הגיעו המון מכרם ביבנה ומרכז והר המור ומתתים וישיבות תיכוניות ומעוד הרבה מאוד מקומות שלא מצוינים, הכתבה קצת נותנת תחושה שחלק קטן מהציבוק הגיעו
5
הציבור שלנו מראה שלתורה אין גבולות מיגזר...
תורה מן השמים | 20-03-2022 17:36
ההשתפות ההמונית בלווית הרב מוכיחה שהתורה מאחדת את כולם מעבר לשאלת המיגזר...
6
היי
צוריאל | 20-03-2022 18:34
למי שכתב שעדיף שילמדו תורה לזכרו, אז שידע שמבטלים תורה בשביל סתם מת שנפטר, וכל שכן, וכל שכן, שמבטלים בשביל ללכת ללויה של צדיק בסדר גודל כזה, שזה זכות למי הולך ללוויתו.
7
לפחות חמישה אוטובוסים...
דוד | 21-03-2022 0:30
לפחות חמישה אוטובוסים יצאו מהר המור.....
8
הרב חיים קנייבסקי...
משה | 21-03-2022 7:16
הרב חיים קנייבסקי זצל החזיר את נשמתו הטהורה לבוראה בשושן פורים סמוך לכניסת השבת ... מדוע הלינו את המת ולא הביאו אותו למנוחת עולמים לפני כניסת השבת? המרחק מביתו לבית החיים בבני ברק הוא כעשר דקות הליכה! היה סיפק בידי העוסקים לארגן את טהרתו, חלקה קבורה היתה זמינה לו עוד בחייו, ומדוע הלינו את המת לעוד יממה ולא הובא לקבורה במוצאי יום מנוחה? עלמא דשיקרא! כוחות המשטרה ההסעות וההצלה ביצעו הערכות והתארגנות בשבת קודש, ההתעלמות מחילולה של השבת על ידי כל הזרמים והמיגזרים אומרת דרשני! ההיזדהות של כל הזרמים והמיגזרים בתורתו תורת חיים אשר הגה בה בהתמדה ראויים להערכה! האם כל הזרמים והמיגזרים היו מזדהים עם דמות גדולי תורה מהציונות הדתית?
ניסית לחשוב אולי...
קזימודו | 24-03-2022 5:46
ניסית לחשוב אולי רצו לתת אפשרות להמונים להגיע להלווייה גולל מחול ? קשה קצת להפעיל את התאים האפורים ? זה הרי נאמר בצורה מפורשת ביום פטירתו . אז איפה בדיוק הבעיה . אם זו ההחלטה אותה לקחו בני ביתו ?
9
צ
יהודי | 21-03-2022 8:10
מהר המור יצאו 4 אוטובוסים אם לא יותר.
10
לב התורה איננה...
חיים | 21-03-2022 8:25
לב התורה איננה ישיבה
11
באמת לא היתם...
רוני | 21-03-2022 13:09
באמת לא היתם צריכים להישתתף,כי אנחנו מאוד מכירים את הנפשות הפועלות שלכם שם,ומי שבאמת ובתמים הישתתף לא צריך את הפירסום שהסרוגים גם הישתתפו,ממש מיותרת הכותרת הזו, ולא ראויה, מי שעשה זאת רק ביגלל הניראות טוב יעשה וידום בעת ההיא,כל מי שעשה זאת אמש הוא בא בשביל לכבד גדול דור,בחסד של אמת,ולא לחפש כותרות,כי ספר תורה ניגנז,ועל זה הצער,
12
הרבי
נועם | 30-03-2022 11:59
הרבי מלובביץ' ישו
13
המצולמים הם מישיבת בת-ים
אני | 18-04-2022 17:10
של הגאון הרב דוד חי הכהן