מלחמת אוקראינה וקץ הפמיניזם - סרוגים

מלחמת אוקראינה וקץ הפמיניזם

זה נראה כאילו הפער המגדרי חזר מאתיים שנה אחורה. בשעת האמת, הנשים בורחות, והגברים לוחמים. מדובר כאן בלא פחות מקץ הפמיניזם. מתברר שיש משמעות שורשית להבדל בין נשים לגברים

author-image
מלחמת אוקראינה וקץ הפמיניזם
  אילוסטרציה, למצולמ/ת אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: שאטרסטוק)

נראה כי מלחמת אוקראינה מבשרת את קץ הפמיניזם. כי במאה העשרים ואחת, אחרי כל המאבקים המגדריים, מיליוני הפליטים מהמלחמה הן נשים וילידיהן. הגברים נשלחים להילחם ולמות. רק נשים בורחות וניצולות. הן פטורות לחלוטין מהלחימה.

מדובר במיליוני נשים הנמלטות. הביקורת אינה על עצם ההימלטות המתבקשת. אלא על העוול המגדרי. על שתיקת כל הפמיניסטיות הלוחמניות, כל זמן שזה אינו נוגע למלחמה. איפה הן? איפה כל הנשים, הנאבקות בעוולות המגדריות? מדוע לא נשמע קולן כשבעת המבחן האולטימטיבי של חיים ומוות, נעשית אפליה מגדרית בלתי נתפסת.

עוד באותו נושא

המספר האסטרונומי של פליטים שברחו מאוקראינה

מה קרה פתאום? הרי תמיד הן לחמו כדי להתקבל ליחידות קרביות. כדי להיות טייסות או מפקדות טנקים. ולפתע פתאום, בצורה כל כך טבעית, בשעת האמת, הנשים בורחות, והגברים לוחמים. שתיקתן של הפמיניסטיות רועמת יותר מאשר קולות הקרב.

כי מדובר כאן בלא פחות מקץ הפמיניזם. מהפכה מגדרית. פתאום מתברר שיש משמעות שורשית להבדל בין נשים לגברים. הגברים צריכים להילחם ולמות, והנשים צריכות לשרוד ולגדל את הילדים ולהקים משפחות אחרי המלחמה.

זה נראה כאילו הפער המגדרי חזר מאתיים שנה אחורה. מסתבר שכל ההצלחות של הפמיניסטיות הן שטחיות ובלתי מוסריות, שאין להן כל אחיזה במציאות.

יום אחד המלחמה תסתיים. ולאחר זמן לא רב, יבואו הנשים הפמיניסטיות בטענה שאין שוויון מגדרי באוקראינה במספר חברי קבינט הבטחון. ושזה לא בסדר שאין אלופות במטכ"ל ואין שרת מלחמה אלא רק גברים. כמה גרוטסקי זה ישמע. כמה עלוב. כמה חף מכל מוסר אנושי.

ומדוע כל נשות העולם שותקות? האם מקובל על כולן שכל הנשים יהיו פליטות ורק הגברים יילחמו? איך יכול להיות שלא נשמעת כל זעקה. ואלה שמציעים שיהיה הורה 1 והורה 2, למה לא במלחמה? הרי הוכח כבר שגם הנשים יכולות להילחם. לשאת נשק. לתפעל מערכות מלחמה טכנולוגיות. למה הגברים והנשים לא נושאים בשווה בנטל המלחמה באוקראינה?

התופעה המדהימה הזו, היא קץ הפמיניזם. כי ברגע המכריע ביותר, ברגע המכונן ביותר, מוכח שיש גברים ויש נשים, והנשים והגברים אינם אותו דבר.

מעתה ואילך כל הדרישות לשיווין מגדרי יבחנו לאור המהפכה הנשית במלחמה באוקראינה. קולן של הפמיניסטיות כבר לא יהדהד כל כך בקלות. זמן רב יידרש להחזיר את המוסר לבסיס התביעות שלהן. לא נראה שיהיה להן הסבר מניח את הדעת לכך שכל הפליטים הם נשים וכל הלוחמים הם גברים. הן בורחות והם נלחמים על נפשם. זה פשוט לא יאומן. והדבר הקשה ביותר הוא, שכל העולם מקבל תופעה זו כדבר טבעי מאליו. המחזות קורעי הלב של נשים פליטות עם ילדיהן או לבדן, עושה כותרות בכל עיתוני העולם. רק אף אחד לא מעיז לשאול למה בכל התמונות האלה מופיעות רק נשים?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
לשם שינוי הוא...
זלמן | 15-03-2022 17:00
לשם שינוי הוא צודק
2
מה שנכון נכון...
קקק | 15-03-2022 17:02
מה שנכון נכון
3
תמיד ימצא הדביל...
דביל מושלם | 15-03-2022 17:48
תמיד ימצא הדביל התורן שימצא בסבל של האחר קרדום לחפור בו.
4
דב
דן lau | 15-03-2022 18:28
דב, הכתבות הראשונות שקראתי ממך בדעה בכיקר השבת נימאסתי, אבל כנראה שעברתה טיפולי המרה לטובה, לך והצליך
5
דבר ראשון יש...
לא פמניסטית אפילו | 15-03-2022 18:43
דבר ראשון יש נשים בצבא האוקראיני. דבר שני, לא ברור בכלל שלברוח לגורל לא ידוע עם ילדים קטנים ולהשאר את הבעל מאחור זה יותר קל מלהשאר ולהילחם. דבר שלישי, אתה משליך מתנועה של נשים בישראל שרוצות להיות לוחמות על נשים אוקראיניות, שם אפילו לא כל הגברים שירתו עד היום בצבא, ממש ערבוב של שמחה בשמחה. ודבר רביעי ואולי הכי חשוב, פמיניזם זה לא אומר בהכרח לתמוך בנשים לוחמות.
6
צודק ...
צודק | 15-03-2022 19:20
צודק
7
הכותב הוא בבחינת...
לשימחה זו מה עושה ? | 15-03-2022 19:30
הכותב הוא בבחינת מרים עצמו בציצית ראשו. התופעה שעליה מצביע הכותב היא תוצאה של חוסר שיוויון, ולא הוכחה לנכונות חוסר השיוויון בין גברים לנשים. עובדתית, גם הכותב לא מדייק : מצד אחד יש גם נשים לוחמות ומצד שני יש גם גברים שנמלטים מאוקראינה. כך או כך, מלחמה היא דבר נורא ועדיף שלא גברים ולא נשים ייאלצו להילחם.
8
רבנים אורתודקסיים נגד נשים - כרגיל
המורה להיסטוריה | 15-03-2022 19:31
כמה שטויות במאמר אחד. פמיניזם מעולם לא טען שאין הבדלים בין נשים וגברים. פמיניזם יוצא נגד הדיעה של אנשים כמו רבנים שההבדל הפיזיולוגי בין נשים וגברים גורר זכויות יתר לגברים. פמיניזם יוצא נגד ההסללה המטורפת שקיימת במערכת האפלייתית הדתית. המלחמה הנוראית באוקראינה - מלחמה שהתחיל אותה גבר שוביניסט ודיקטטור, לא מסמלת שום קץ של פמיניזם. היא אולי מבשרת את קיצו של הימין הדתי ששוב פשט את הרגל ומראה את חוסר המוסריות שלו. הימין הדתי שתומך ברוסים האלימים, הימין הדתי שמצדיק את האלימות כלפי אזרחים. הימין הדתי ששמח לאידם של אוקראינים. הימין הדתי שבודק את אברי המין של התינוקות שבורחים מהתופת ואת אילן היוחסין שלהם - כמו שבדקו את אילן היוחסין של יהודים וצאצאיהם אצל הגרמנים. מי שפושט את הרגל ומי שהגיע לקיצו זה הדת הרבנית שמחריבה כל חלקה טובה במדינה ובעולם
לומר שפמיניזם...
איש | 16-03-2022 1:22
לומר שפמיניזם טען משהו זו הטעות המשותפת לך ולכותב המאמר. לדוגמא, פמיניזם טוען שאישה היא לא רק ליופי, וזה שנשים מדגמנות זה מחפיץ, אבל הוא גם טוען שאם זה מה שהאישה רוצה אז חייבים לתת לה דווקא מתוך תפיסה פמיניסטית. לאמור, פמיניזם זו תנועה שבאה לקדם, אלא שאף אחד לא ניסח לקדם את מה. אנחנו יודעים במעורפל שזה קשור לנשים, אבל אין מצע ברור של מטרות התנועה, יעדים מוגדרים ודרך פעולה. הרעיון הוא בסך הכל לחרב את מה שהיה פעם מתוך הנחה שזה ודאי גרוע מאוד.
9
בסך הכול צודק...
אדם הדיוטי | 15-03-2022 20:46
בסך הכול צודק
10
לשוטה הזה לפעמים...
חן ברג | 15-03-2022 22:17
לשוטה הזה לפעמים יוצאים דברים סבירים מהפה. כמו שעון מקולקל שמכוון פעמיים ביום
11
האמת הוא צודק
ליאורה | 15-03-2022 23:54
פמיניזם בגרוש
12
לגבר אלוהים נתן כלי{זין} מלחמה ולאשה קיבול
אמת | 16-03-2022 6:45
לכל הפמיניסטיות שבגללן מתגרשים אלפים. תנו כבוד. תנו תמיכה. תנו לגברים להילחם ותפסיקו לכסות ערוותכן בהצטדקויות....
13
בעיות כאלה ואחרות
אנונימית | 16-03-2022 9:37
ויתכן ואנשים, עלולים ללקות בחרדה ובבעיות מורכבות נוספות (לעתים הפגיעה באדם עלולה להתרחש משמיעת רעש חזק מאד במלחמה או אף מעצם הידיעה שיש מלחמה) והפגיעה יתכן ועלולה להתרחש אף במדינות הרחוקות מהמקום בו מתרחשת המלחמה וזאת בשל צפיה בחדשות, קריאה באתרים וכיוב, וכאשר האדם לוקה חס וחלילה חס ושלום לא יוכל לטפל בילדיו ואף הם עלולים ללקות בדברים מעין אלה, כך שמלחמה, הגם אם במקום אחר, יתכן וטומנת בחובה סכנות רבות לאנשים באשר הם, קל וחמר לנמצאים באזור המלחמה.
14
נראה לי שיש...
מ | 16-03-2022 10:22
נראה לי שיש כאן בילבול. הכתבה משקפת את הפמניזם הראדיקאלי. דרישת הפמניסטיות (הלא ראדיקליות) היא שיוון במקומות אחרים כגון שכר לאותה משרה בין גברים ונשים, תנאים וכד'. רוב הנשים מבינות שאי אפשר להתווכח עם השוני אלה עם היחס המבדיל בין שני המינים.
15
הפרוגרסיבים יודעים לפרק...
aba | 16-03-2022 12:53
הפרוגרסיבים יודעים לפרק באמצעות מחלוקות יצירת עויינות ומלחמות פנימיות בכל מסגרת קיימת, הפמיניזם זה בסך הכל עוד מכשיר לייצירת כאוס, המטרה היא להחליש את החברה ואת מוקדי החוסן שלה כדי לשמר את מעמד האליטות שנאחזות במוקדי הכוח במשטר הדמוקרטי ומוציאות אותו מכלל פעולה, הם הדקטטורים החדשים שגם מטיפים מוסר ובכך שוללים את היכולת לבקר אותם או לערער את שלטונם העריץ.
16
מי קורה לעצמו...
משה | 16-03-2022 14:22
מי קורה לעצמו גבר שרוצה לשלוח את אישתו בשם השוויון להילחם נשים הם חלק מהמלחמה כשהן רווקות או עם חבר רואים שלא עזבו ועוזרות בתפקידים שונים מה לעשות לצערנו נשים עם ילדים חייבים וכולם מחויבים להעבירם למקום בטוח עד יעבור זעם.לשמחתו במלחמות ישראל אף אחד לא נאלץ לעזוב את ביתו ורכושו או את אישתו וילדיו לכן התגובות הם של צעירים
17
קצת הרחקת לכת בפרשנות שלך....
אמממממממממ | 16-03-2022 15:09
כיום לגברים האוקראינים אסור לעזוב את המדינה - המדינה מגייסת אותם ולא מאפשרת להם לצאת. אז מה אתה מציע שהנשים ישארו עם הגברים והילדים יעזבו לבדם??????
אזזזז בא...
יוסף | 16-03-2022 20:20
אזזזז בא נחשוב אחרת שהגברים יברחו עם הילדים, והנשים תשארנה למלחמה, ואז מה מממממממ?
18
במלחמת עולם השנייה...
אסנת | 16-03-2022 19:10
במלחמת עולם השנייה היו הרבה נשים לוחמות, מה קשר לפמיניזם? היו גם נשים צעירות שהשאירו ילדים לסבתא וסבא והלכו להילחם, גם בבית ביום יום אנחנו מתחלקים במטלות בהתאם ליכולות של כל אחד ואחת , פמיניזם השיג לנשים זכות לעבוד ולא להיות תלויות כלכלית בגברים
19
רוב הפליטים מהמלחמה...
קרן | 16-03-2022 20:56
רוב הפליטים מהמלחמה בסוריה הם גברים, אז הטענה שלך לא ברורה. האם בדקת אם נשים משרתות בצבא אוקראינה? בדקת פלח גילים? יש לי תחושה שהשירות הצבאי שלי ויכולת הלחימה שלי יותר גבוהה משלך. אם בכלל התגייסת לצבא !!!!!
20
זה חדש לכם שההבדל בין גברים לנשים הוא שורשי?
אמת אחת | 17-03-2022 2:18
זה חדש לכם שההבדל בין גברים לנשים הוא שורשי? טוב שהתחלתם להפנים.., גבר לא בנוי לתפקיד האשה והאשה לא בנויה לתפקיד הגברי זה למה הם כאן בעולם הגבר נילחם והאשה תימור על הילדים ותמצא דרך להמלט אם שניהם ילחמו לא יהיה עולם הילדים ימותו ואין דור הבא, תפנימו שהפמניזם לקח צעד קדימה מעבר לאמת זה יפה לבוא בעד נשים ולדרוש את הזכויות המתאימות אבל לא, אי אפשר לעולם לומר שהאשה יכולה לבצע כל מה שגבר עושה וכן להפך
21
למה אתה מפריע...
יואב בן צרויה | 17-03-2022 15:16
למה אתה מפריע לצבועות הנוכלות 1000 נשים בישראל שהן הרומסות הגדולות ביותר של האישה הישראלית להמשיך לצווח וטעון נגד הגבר. הרי מי שעמוק בתוך פעילות חברתית יודע שארגוני הנשים הן הנצלניות והאלימות ביותר נגד נשין, מתפעלות מחסני כליאה של חלדים ילדות הנגזלים מאמהות והורסות חייהם באמצעות מנגנון אמתני של סחר בבני אדם. במסווה של בתי מקלט ואומנה . 18.000שח מקבלות עבור כליאת הילדים בחודש . ועל מנת לקבל עוד עבור החוסה האומלל שהן הורסות חייהם גם מלעיטות אותם בכדורים פסכיאטרים וכך מתקבל עוד 7000שח לכל גולגולת. 90 אחוז מהנאנסות הן מצויות במחסני ארגוני הנשים במה הם לא סוחרות אברים מהחי ,רחם נשים, יבוא תינוקות בגרוש וחצי ממדינות עניות ומכירתם כאן ברבע מליו דולר . 1000נדים כאן המנהלות סמביוזה של שמירה זו על מרחב ההתקדמות של השניה בתחום המשפט העתונות הכלכלה ובדרך רומסות את האידה העניה . לא צריכים להרחיק לכת עד אוקראינה לגלות את פרצופן הצבוע. מספיק להתבונן לבתופעה המחרידה ההמונית בה אלפי ילדי גנים עוברים התעללות עי גננות סיעות נשחם הן לא פוצות פה . אין את הרעש על רצח של 7 או 8 נשים הנרצחות בישראל כשמספר זה מצביע על כך שבישראל האישה הכי מוגנת בעולם . ביחס לעולם המערבי המתקדם והגבר הישראלי הינודי הכי פחות אלים כאשק המספרים למיליון בעולם פי 270 גבוהים יותר. ושוב אותן 1000נשים גם מתופעה שולית זו יוצרות עיוות ותהודה ומציגות הגבר היהודי המגן הלייל המקריב חיו למען ביטחונן כאלים ועבריין מין. בישראל 1200זרועוץ תמנון יצרו כאן פיגוע מגדרי נגד הגבר עי אוסף מופרעות נוכלות תעמולניות