אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תלמד להצלחתנו: הלימוד שלו, הזכות שלך

זה השיעור שלך, השיעור של הזוגיות שלכם, כשאת אומרת לו: עכשיו אני איתך אני מבינה שכל יום שאתה יוצא לשיעור דף יומי זה הברכה של הבית

תלמד להצלחתנו: הלימוד שלו, הזכות שלך
  (אילוסטרציה: פלאש90. צילום כותב: יקיר נבון)

השיעור שלך

בכל ערב שבת בשעה ששלהבת הנרות עולה למעלה לשמים את נושאת תפילה, תפילה שבביתך ישמע תמיד קול שמחה ושהברכה תשרה במעשה ידיך ושההכנות הרבות לשבת שריחם עולה כרגע באפך יהיו לרצון כל אנשי הבית וטרחתך הרבה בערב שבת תהיה שכרך בעולם הבא.

אבל יודעת את בתוך לבך שהדבר שהכי משמח אותך זה ילדייך היקרים עליהם את מבקשת הכי הרבה מזכירה כל אחד בשמו ומבקשת מרבונו של עולם תן בילדי זה קדושה וטהרה שמחה ואהבה תורה ויראת שמים.

וגם על אביהם היקר בעלי האהוב תן שכל טוב להנהיג את ביתנו שיהיה ספוג בגדולה ושרוח השם תהיה ספוגה בקירות הבית.

וכשאת מורידה את הידיים ומביטה סביבך על הבית הנקי והמואר ועל הילדים הרכים והטהורים את יודעת שעכשיו שהלב פתוח זה שעת רצון לקבל החלטה, החלטה גדולה ואמיצה שהמילים שיצאו מהלב דרך השפתיים אל השמים לא יישארו רק תפילה אלא יהפכו להיות מעשה, מעשה יום יומי קטן אבל כאשר הוא יהפוך לשגרה הוא יגדל ויֵגָדל. וכאן כבר את יודעת מה להגיד לבעלך.

תלמד להצלחתנו

וכבר מיד לאחר השבת שלום (והקידוש, הסלטים הטעימים והדג שטעמו כטעם הלויתן השמור לצדיקים) את אומרת לו: עכשיו אני איתך אני מבינה שכל יום שאתה יוצא לשיעור דף יומי זה הברכה של הבית. זה השיעור של כולנו של הילדים שרואים שגם כאשר אבא עייף עד כדי הֵרדמות בשעת ההרדמה הוא חוזר ונעור כאדם שעלה במוחו רעיון מבריק והוא קופץ ולוקח את הגמרא ויוצא, ואמא נשארת כאן בבית עם כל המשימות שיש לעשות והסיפורים שיש לספר ובפיה היא מצווה את בעלה תפילה "תלמד להצלחתנו".

וזה גם השיעור של קירות הבית שאט אט מתמלאים בספרים שיוצרים ונכנסים מהספרייה.

וזה גם השיעור של סעודות שבת שפתאום דברי התורה כבר מתחילים מהגמרא ואם מגיעים חברים אז בכלל פתאום השולחן שבת כמו מרחף ונוחת בבית מדרש.

וזה השיעור גם שלך הזמן היקר שאת משקיעה שגְדול הבית יהיה מחובר לתורה הוא בעצם מזכיר גם לך שביתך הוא בעצם בית של תורה המאמץ לשלוח את הבעל גם מעורר אותך למחשבות על התכלית של חייך.

השיעור שלכם לכל העולם

וזה השיעור גם של הזוגיות שלכם כן של הזוגיות שאת יודעת כמה היא יקרה וחשובה לך ובגלל זה תמיד את נזכרת איך פעם הייתם חולמים (היום ב"ה אתם מקיימים) שתתחתנו ויהיו לכם ילדים צדיקים ועכשיו את מבינה שהנה אני עושה עוד צעד להגשים את החלום שלנו זה השיעור של הזוגיות שלכם משום שהתורה מזכירה לבעלך שיש צורך תמיד בעבודה פנימית ומאמץ ושיש לעולמנו תכלית וגם כל כמה חודשים זה השיעור של הזוגיות שלכם כאשר בעלך לובש בגדי שבת וביחד אתם יוצאים מהבית וכשהילדים שואלים לאן? את עונה עם חיוך אנחנו הולכים לסיום מסכת שלמדנו ביחד וכל הדרך את מרגישה איך התורה של בעלך בכלל שלך היא.

וזה גם השיעור של בעלך ששוב יוצא בשמחה בערב לפגוש חברים והפעם סביב שולחן עמוס בספרים (וכמה נישנושים כדי לא להרדם אם במקרה עייפים באופן קיצוני) והמפגש עסוק בעבר הרחוק של עמנו העתיק אבל פתאום הכל כל כך רלונטי הרבה יותר מהחדשות של עכשיו.

זה גם השיעור של בעלך שיש לו פתאום כתובת לשאלות החיים והדמויות שהוא פוגש בשיעור (אלה שחיים ואילו שכתבו ספרים) מראים לו שיש עם מי להתייעץ ושיש את מי לשתף ושכל בעיותיו כבר פתורות מאליהם כאשר הוא עסוק בתורה. הקושי הופך לאתגר ורוחו עולה מעלה מעלה.

וזה גם שיעור לשכנים שרואים איך המשפחה מגויסת.

ושיעור גם למלאכי השלום שנכנסו עם אישך והם יאמרו אמן כן יאמר הא-ל בכל שבת ושבת כך יהיה ושיעור גם למלאך הרע שבעל כרחו יהיה מלאך טוב מליץ יושר ויגיד אמן ואמן בכל יום ויום.

ובשמים יושב הקב"ה ורואה את בִיתו האהובה מוסרת את רוחה ונפשה מקבל הוא את תפילותייך יחד עם תפילות אימותינו היקרות ועם תפילות רחל אשת רבי עקיבא ואומר יהי רצון מלפַנַי שכל משאלות ליבה הטוב של אם יקרה זאת יתקבלו ברצון ויישארו לעד ליד כיסא הכבוד ויעמדו להיות מליצות יושר בעד כל בית ישראל….

==

אז אם אתה עדיין לא לומד דף יומי, זה הזמן להצטרף, ביום רביעי מתחילים סדר נשים אפשר בשיעור הקרוב (הכי מומלץ) ואפשר גם בדרכים נוספות!

==

הרב ינון עזרא שרים לומד דף יומי בחבורה ורב בית כנסת בדימונה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
חזק וברוך הרב...
תלמיד של הרב | 09-03-2022 12:39
חזק וברוך הרב ינון.
2
הרבי
נועם | 26-03-2022 16:52
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף
3
יהודים
נועם | 26-03-2022 16:52
יהודים מתפללים למכה
4
דרוזים
נועם | 26-03-2022 16:53
דרוזים מתפללים למכה
5
ראפרים
נועם | 26-03-2022 16:57
ראפרים מתפללים למכה
6
נוצרים
נועם | 26-03-2022 16:58
נוצרים מתפללים למכה
7
מוסלמים
נועם | 26-03-2022 16:58
מוסלמים מתפללים למכה