אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רבנית, לוחמת וזמרת: הזוכות בד"ר לשם כבוד

אוניברסיטת בר אילן תעניק השנה, את התואר "דוקטור לשם כבוד" לשמונה נשים משפיעות במגוון תחומים | בין מקבלות התואר: חוה אלברשטיין, ד"ר אורנה ברי, ג'וליה זאהר, יעל ארד, גלילה רון-פדר-עמית והרבנית מלכה בינה

רבנית, לוחמת וזמרת: הזוכות בד"ר לשם כבוד
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

אוניברסיטת בר אילן תעניק השנה, באופן יחודי, את התואר "דוקטור לשם כבוד" לשמונה נשים משפיעות במגוון תחומים. בין מקבלות התואר: היוצרת חוה אלברשטיין , ד"ר אורנה ברי ממייסדות ההייטק הישראלי, אשת העסקים ג'וליה זאהר , יו"ר הועד האולימפי יעל ארד , הסופרת גלילה רון-פדר-עמית והרבנית מלכה בינה.

זו היתה השנה של הנשים!  שנה בה אנו מציינים ממשלה עם תשע שרות מכהנות, תשע מנכ"ליות של משרדי ממשלה, שנה בה נשים משפיעות כמדעניות ומנהלות מובילות במערכות הבריאות. לכן סברו באוניברסיטה כי זה הזמן להצדיע לנשים ולציין את השפעתן על החברה.

שמות הנשים להן יוענק התואר: היוצרת חוה אלברשטיין, יו"ר הוועד האולימפי והמדליסטית הראשונה יעל ארד, מייסדת ומנהלת מדרשת מת"ן לנשים הרבנית מלכה בינה, ד"ר אורנה ברי ממייסדות ההייטק הישראלי, אשת העסקים ג'וליה זהר, פרופ' ג'ואן סטייץ מחלוצות המחקר בתחום ה-RNA בעולם, הפילנתרופית גייל פרופ והסופרת גלילה רון-פדר-עמית.

מתוך נימוקי ועדת האיתור על הנשים שנבחרו:

חוה אלברשטיין:" מבקשים להוקיר ולהעלות את אדוות ההשפעה שלך בתרבות הישראלית, את הצלילים שמחברים לנצח בין העבר וחיבורו להווה בדבק של חדשנות ואופטימיות. באמצעות שיתופי פעולה עם מוזיקאים צעירים את בונה את העתיד".

יעל ארד: "ועדת התואר להעלות על נס את ערך המצוינות המהווה נדבך מרכזי בפעילות הוועד האולימפי להנחלת תרבות הספורט בישראל. ואת יעל, כמדליסטית הישראלית הראשונה, הפכת למופת בעבור דורות של צעירות וצעירים, סיפקת להם את ההוכחה שבעבודה קשה, מיקוד ודבקות במטרה – יוכלו גם הם להגשים את חלומם".

יעל ארד (צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

הרבנית מלכה בינה: "מבקשים להוקיר את דרכך החלוצית והמהפכנית מהווה השראה לכולנו: כאשת חינוך – זיהית צורך ובנית לו מענה ראוי, יזמת הקמתם של מוסדות לימוד תורניים לנשים, ראשונים מסוגם, המושתתים על שוויון בחינוך ועל הכלה חברתית. כפעילת ציבור – יצאת אל העולם בשליחות מדינת ישאל והנחלת את ערכי הציונות ואהבת ישראל בקהילות היהודיות.

גלילה רון-פדר-עמית: "ועדת התואר מבקשת לכבד את תרומתך שלך לספרות העברית, באין־ספור נכסי צאן ברזל שהנחלת לתרבות ולחברה הישראלית. זה יובל שנים זוכים דורות של קוראים וקוראות ישראלים לשאוב כוחות מגיבורייך ולהתעצב לאור הערכים הציוניים, הישראליים והאנושיים המוטמעים בסיפוריהם־סיפורייך".

ד"ר אורנה ברי- "מבקשים להוקיר את הנחישות מעוררת ההשראה בה סללת לך את דרכך שלך: למדת, התמחית והצטיינת בתחומים שבחזית המדע ומהם פרצת לעולמות הפיתוח והחדשנות. החריצות, הסקרנות וההתמדה בשילוב הכישרונות והידע מיצבו אותך בחזית העשייה הלאומית והבין־לאומית, ולא־פעם זכית לקבוע שיאים חדשים".

ג'וליה זאהר: "מבקשת ועדת התואר להוקיר ולכבד את פועלך ואת תרומתך שלך לחברה. בנחישות למדת את רזי הניהול, בצניעות ובעבודה קשה, הקפדת על שימור שיטות העיבוד המסורתיות הנהוגות במפעל ולצד זאת חידשת ופיתחת אותו והבאת את טחינת אלארז – ואת שמה של ישראל – אל העולם כולו".

פרופ' גו'אן סטייץ: "מבקשים להוקיר את השפעתך החלוצית על המחקר בתחום הRNA ועבודתך כחוקרת ומרצה פורצת דרך באוניברסיטת ייל שבארה"ב. כאשה יחידה בסביבה גברית את מהווה השראה לחוקרות עד היום ".

גייל פרופ: "מבקשים להוקיר את תרומתך הרבה לאוניברסיטה כחברה במועצת הנאמנים הגלובאלית שלנו וכמי שפועלת לקדם את האוניברסיטה וערכיה בארצות הברית. אנו גאים שאשה התורמת רבות לקידום החינוך באתיופיה ובמקומות נכשלים נוספים באפריקה היא חלק פעיל מקהילת בר-אילן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו