אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האזינו: מה אמרה יהודית שילת שהרגיז את גיא זוהר

יו"ר פורום תקנה אמרה על חד מיניים "שיש הבוחרים בזה בגלל אקלים חברתי תומך" וזהר ביקש להפסיק את הראיון: "יש דברים שבהם יש לי קווים אדומים"

האזינו: מה אמרה יהודית שילת שהרגיז את גיא זוהר
  לא מוכן לשמוע על חד מיניים מבחירה. זוהר (פלאש90)

יו"ר פורום תקנה עלתה היום לשידור בתכניתו של גיא זוהר ב'רדיו ללא הפסקה', כדי לדבר על הקשר בין החקיקה לטובת החד מיניים לבין צמצום הילודה בקרב החוגים הליברליים.

"מדובר בנושא שהחברה החילונית והליברלית לא מתייחסת אליו את הדעת." הקדמה שילת ואמרה: "אני רוצה לדבר על המשמעויות של החקיקה לטובת החד מיניים, דהיינו קידום האג'נדה ההומו לסבית באמצעות חקיקה. אני לא רוצה להתייחס ליחידים וליחידות שרוצים לחיות כך או אחרת, אלא לשינוי בשיח הציבורי שיוצר ומאפשר אקלים שמקדם רעיונות הומו לסבים שאפילו הופכים אותם לתופעה נאורה, מתקדמת, ערכית ולגטימית.

אם מצרפים את התופעה של האקלים המקבל הזה לתופעה של רווקות מאוחרת ושל נישואים מאוחרים וצמצום ילודה או ויתור בכלל על ילודה, אנחנו לא יכולים להתעלם מזה שבצורה דמוגרפית מדובר בהתאבדות של קולקטיב מסוים. מסלול שהוא כבר לא כל כך איטי, ואולי הוא גם בטוח."

כאן התפרץ לדבריה המראיין זוהר ושאל: "למה את קושרת בין הדברים?"

כל הדברים האלה יוצרים מצב של ילודה שהם מתחת לקו החיים.

איך זה קשור להומואים ולסביות?

הקידום של נתינת זכויות של משפחות של הומואים ולסביות ביחד עם תופעות אחרות.

אבל למה את עושה קשר ביניהם?

כי הם חלק מהעניין. הם חלק מההתיחסות של שאלת הנישואין והמשפחה.

אבל הקמת משפחה היא סוג של בחירה, הומואים ולסביות לא בחרו בזה?

"בוא נשאיר את זה בצד", ביקשה שילת.

אין על זה ויכוח

מעטים מאוד האנשים שלא בוחרים בזה ויש רבים שיכולים לבחור בזה. וכשהופכים את זה למשהו לגיטמי ומקובל אז גם אנשים שלא נולדו כאלה יכולים לבחור בזה. אל תשכח, זה לא שמישהו יכול להגיד אני נולדתי כך אני לא בוחר בזה. יש אנשים שכן בוחרים בזה.

כאן קטע זוהר את השיחה ואמר כי הוא אינו מוכן להמשיך את הראיון: "כל אחד מאיתנו עושה בחירות בחיים, אחת מהן היא האם אתה מוכן להשלים ולשמוע אותם או לא. אי אפשר לקחת את זכויות ההומואים והלסביות בנשימה אחת עם דברים הקשורים להקמת משפחה. לא בתכנית הזו. אני אומר בואי נפרד כידידים ונפגש בפעם הבאה בנושא שאנחנו יכולים להסכים עליו. יש דברים שבהם  יש לי קווים אדומים, שאני לוקח על עצמי 'זה לא'. בכל השאר אני מוכן ללכת רחוק ולשמוע."

שילת השיבה "בוא ונשאר ידידים ולא נפרד, ונדבר על הנושא בלי ההקשר ההומו לסבי." כאן המשיכה שילת לדבר כמעט ללא הפרעה.

בסיום השיחה אמר זהר: "אני מודה לך על ההתעקשות להגיד ועל הדרך בה עקפת יפה את המכשול בינינו. למדתי משהו גם כן".

האזינו לדו שיח בין שילת וזוהר

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
צודקת בכל מילה שאמרה
ארנסט | 31-12-2013 13:21
כולנו מרגישים שיש מן אוירה שהיא אובר פתוחה כלפי הקהילה הזו, כחלק מאותה פתיחות נוצר מצב שמציגים את חברי הקהילה הזו כנאורים חכמים וכו' .ממש עצוב אוי לדור שכך עלה בימיו
2
דבריה לא עולים בקנה אחד עם המציאות
| 31-12-2013 13:31
יהודית שילת כנראה לא מספיק הסתכלה סביב וראתה את הנסיון והרצון האדיר של זוגות בני אותו המין להביא ילדים לכולם וכן ליצור המשכיות. איך זה עולה עם החשש שלה כלפי ירידה בילודה? דבריה מטובלים בפחד..כן מעולה שהיא פוחדת, זה בסה"כ ביטוי מציאותי לקרקע האידאולוגית שנשמטת מתחת לרגליה. אך האם היא הייתה פוחדת כך גם כשהיה מדובר על שיוויון זכיויות כלפי נשים, או כלפי מי שצבע עורו שונה? הינה השתנו סדרים חברתיים והיהדות עודנה עומדת ואף עומדת איתן. מספיק עם הפחד מהשונה ממך.
3
מה לעניין הנדון בראיון ולפורום תקנה?
פספסתי משהו? | 31-12-2013 13:45
4
לא נאור להיות הומו או לסבי - הנאורות היא בלהבין את זה
אייל | 31-12-2013 15:35
הומואים ולסביות פשוט קיימים - הם לא נאורים פחות או יותר מהאחרים. מי שמקבל אותם אכן יותר ערכי ונאור ולא טומן ערכיו בחול.
5
לרבנית שילת שלום
אלקנה | 31-12-2013 15:55
לא נאור להיות הומו או לסבי - הנאורות היא בלהבין את זה הומואים ולסביות פשוט קיימים - הם לא נאורים פחות או יותר מהאחרים. מי שמקבל אותם אכן יותר ערכי ונאור ולא טומן ערכיו בחול. וכאן:
6
אכזבה קשה משילת
אור | 16-01-2015 5:14
צורת החשיבה שלה הומופובית ביותר. הומואים ולסביות מתמודדים עם כל הרפש שהחברה שלנו זורקת לכיוונם ואחר כך יש תלונות עליהם ועלילות שווא.