אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שקד עוקפת את נתניהו: יוזמת חוק שימנע שחרור אסירים רוצחים

הסוף לשחרור המחבלים? הצעת חוק חשדה של ח"כ שקד וצור מבקשת לאפשר לשופטי בית המשפט להוסיף סעיף שישלול מתן חנינה עתדית במקרים של רצח או פעילות טרור

שקד עוקפת את נתניהו: יוזמת חוק שימנע שחרור אסירים רוצחים
  הסוף לשחרור המחבלים. (פלאש90)

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) וח"כ דור צור (התנועה) הגישו היום (ג') תיקון להצעת חוק יסוד, שיאסור חנינה לרוצחים. על הצעת החוק חתמו חברי סיעת הבית היהודי, התנועה, הליכוד, ישראל ביתנו וקדימה.

לפי החוק הנוכחי, נשיא המדינה מאפשר לנשיא המדינה לחון פושעים. התיקון להצעת החוק מבקש לאפשר לשופטי בית המשפט אשר דנים בעת משפטי רצח על רקע לאומני, פעילות טרור או רצח כל רצח מתועב אחר, לשלול בעת מתן גזר הדין את האפשרות למתן חנינה עתידית, כלומר הגבלה לסעיף החנינה הקיים.

שקד התייחסה לנושא שחרור המחבלים ואמרה: "שחרור מחבלים מעולם לא היה קו אדום של אף ממשלה. אי לכך חשוב שנוכל בתור מחוקקים לעצור תהליכים בזויים ומתועבים של חנינת טרוריסטים רוצחים. דווקא כיום בצל השחרורים של הרוצחים חשוב יותר מתמיד לקבוע את גבולותיה של אי השפיות המדינית. מהיום יוכלו שופטי בית המשפט להחליט, כל מקרה לגופו, האם יכולה בכלל להינתן זכות החנינה במקרה. במקרים קיצוניים תישלל זכות החנינה, כך שאותם רוצחים לא יוכלו כלל להיות כלי למשא ומתן עתידי. בצורה חוקית זו נוכל למנוע שחרור עתידי של מחבלים בעסקאות שחרור שאין להם מידתיות ולא טעם, ובכך להחזיר את המדינה למסלולה".

דוד צור אמר: "הצעת החוק באה להבטיח שרוצחים מתועבים, שלקחו חייהם של תמימים ונשלחו למאסרי עולם ממושכים, לא יזכו להליך חנינה מנהלי שפוגע בצדק".

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "בשנים האחרונות שחררה מדינת ישראל מספר רב של מחבלים כחלק מעסקאות שחרור שבויים או כמחוות מדיניות. מציאות זו הובילה למצב אבסורדי בו מחבלים שביצעו מעשי רצח כחלק ממאבקם במדינת ישראל, משתחררים זמן ארוך לפני סיום ריצוי עונשם. עובדה זו מהווה כשל מוסרי שיש בו משום זילות בחומרת מעשיהם של המחבלים ובסמכותה של מערכת המשפט בישראל. כמו כן, נכון להיום נקצב עונשם של רוצחים גם אם ביצעו מקרי רצח חריגים בחומרתם, כגון רצח ילדים…. אשר על כן קובעת ההצעה כי במידה ומתקיימים טעמים מיוחדים רשאי בית המשפט לקבוע ביחס למי שהורשע ברצח ממניעים לאומניים עונש מלא של מאסר עולם ללא אפשרות להקלה בעונשו או קבלת חנינה מאת נשיא המדינה. בנוסף, באה הצעת החוק לאפשר לבית המשפט לקבוע כי במקרי רצח חמורים במיוחד, כגון רצח ילדים וכו', לא תהיה אפשרות לקציבת עונשו ולחנינתו של הרוצח."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אפשר לחשוב מה קרה כבר
מ | 31-12-2013 14:55
שקד יצאה בעוד הצהרה, עאלק באמת יקרה עכשו משהו בעקבות זאת