אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב ורד: הפכנו את הרצח למשהו סחיר

בשיעור במכון מאיר התייחס הרב אייל ורד לשחרור המחבלים הערב: "אנחנו סוחרים ברצח של יקירנו. התחייבנו ונשבענו להם ש'מדינת ישראל תרדוף ותשיג' ועכשיו הרוצחים משתחררים"

הרב ורד: הפכנו את הרצח למשהו סחיר
  סוחרים בגופות. הרב אייל ורד (ערוץ מאיר)

אם הקב"ה לא ירחם עלינו, אז הלילה תהיה עוד 'פעימה' של שחרור רוצחים.

צריך לשים לב גם למילה 'פעימה' שהיא לא סתם. פעימת לב, פעימת מעין זה מבטא חיים התחדשות, ולמילה היפה הזו הדביקו לרוצחים הכי נאלחים שאיבדו צלם אלוהים ורצחו במו ידיהם נשים, ילדים, תינוקות ואפילו אחד שרצח איש שב"כ.

משחררים רוצחים שהופכים את כל הערכים שלנו למשהו סחיר. אם יש משהו שאתה אומר לעצמך זה עקרון שממנו לא זזים, לא משחררים רוצחים. זה נגד המוסר, זה נגד היושר, זה ביזיון לחיילי צה"ל זו חרפה לחיילים שמסרו את הנפש כדי לתפוס אותם, זה חרפה לאלה שנרצחו.

צפו בשיעור של הרב אייל ורד (באדיבות ערוץ מאיר)

משחררים רוצחים שהרגו במו ידיהם בסכין. למה משחררים אותם? למה משחררים אותם ולא את הרוצחים של משפחת פוגל? כי פה עברו עשרים וחמש שנה ופה עוד לא. הפכת את המוות את הרצח, למשהו רגשי.

פה מתרגשים, ושם הפסקנו להתרגש, או שההורים מספיק זקנים שאין להם כוח לצעוק. הפכנו את הרצח לסחיר. ואילו התורה אומרת: "ולארץ לא יכופר כי אם בדם שפכה לא תתן כופר לנוס שמה רוצח" אי אפשר לתת כופר למי שרצח. זה עקרון ברזל. ואנחנו סוחרים בזה במו ידינו.

זה התמוטטות וזו חרפה שאין כדוגמתה והחרפה הכי גדולה שהיא שמייצרים משוואה. פה נשחרר רוצחים ובתמורה נבנה בהתיישבות, שזו משוואת דמים, כאילו אפשר לקנות אותנו בפשע החמור הזה. הדבר הזה הוא בלתי אפשרי הוא לא עובר. כי אם הוא עובר זה אומר שיש כאן קריסה טוטאלית של הדברים הפשוטים ביותר שמי שאיבד צלם אלוהים, ורצח במו ידיו, אתה לא משחרר אותם.

האם יש עקרון אחד שאתה יכול להיות בטוח עליו שמדינת ישראל תעמוד מאחוריו. אין. הקב"ה עשה איתנו חסד שהפלסטינים כל הזמן מפוצצים את ההסכמים, אבל מה שתלוי בנו, אחרי דבר כזה שהוא טאבו. במבצע אנטבה סיכנו מאות לוחמים ועשרות בני ערובה הוציאו ארבעה מטוסים והכל בתמורה למה? ל-52 מחבלים, אפילו חלק לא היו רוצחים. קחו זה עודף. בשביל זה שלחת מטוסים כדי להגיד את האמירה העקרונית.

זה חוסר דעת, אובדן דעת. ובעיקר זה חרפה למדינת ישראל ולחיילי צה"ל ולכל מי שמסר את הנפש לתפוס את הרשעים האלה, ולכל מי שנרצח ולכל מי שהדם שלו נשפך. אם אתה רוצה באמת לחיות כדאי מאוד שתגדיר לך למען מה אתה מוכן למות. על איזה עקרון אתה לא זז. ומתברר שהם מבינים את זה מהר מאוד. הם מבינים את זה. הם רואים שאנחנו חלשים וטיפה לוחצים ואנחנו נכנעים. ופה מדובר בדבר שהוא מאוד חשוב. זה לא קשור לימין ושמאל ולעקרון של ארץ ישראל. זה עניין מוסרי נטו.

אין לנו שום עקרון שאנחנו יכולים להגיד עליו 'יהרג ואל יעבור' שממנו אנחנו לא זזים. זה חלק מהתרבות המערבית הסוחרת בהכל, אנחנו סוחרים באנשים שלנו שנפלו ונהרגו והתחייבנו ונשבענו להם ש'מדינת ישראל תרדוף ותשיג' וכל הטררם הזה, ועכשיו אנחנו משחררים את האנשים האלה. וזו חרפה שאין כדוגמתה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
סוף-סוף מישהו אומר פה את האמת!
דן | 31-12-2013 0:21