אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועמד למנכ"ל הרבנות הראשית - לא דיווח את כל המידע לוועדת האיתור כנדרש

מועמד למנכ"ל הרבנות, יהודה כהן, לא דיווח לוועדת האיתור על דו"ח מבקר המדינה אשר מתח ביקורת על התנהלותו בתפקיד שעשה בעבר -זאת לאחר שהוועדה בחנה טענות אחרות שהיו בענייניו

מועמד למנכ"ל הרבנות - לא דיווח את כל המידע לוועדה
  צילום: שלומי כהן/פלאש 90

פרסום ראשון: המועמד למנכ"ל הרבנות הראשית, יהודה כהן, לא דיווח על מידע בעייתי אשר עלה בעניינו מדו"ח מבקר המדינה שפורסם בשנת 2019. הדו"ח מתח ביקורת על התנהלותו של כהן כאשר שימש כיו"ר זמני של המועצה המקומית בוקעאתה.

עוד באותו נושא

נחקר בחשד לשחיתות: זה המועמד למנכ"ל הרבנות


11

כאמור, כהן לא דיווח על הדו"ח לוועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל הרבנות הראשית אשר בראשה עומד מנכ"ל המשרד לשירותי דת מוני מעתוק, זאת למרות שלאחר הפרסום הקודם בסרוגים על אי סדרים שהתגלו בתפקידו של כהן כראש המועצה המקומית בנתניה – וועדת האיתור דנה שוב במועמדתו ואישררה אותו.

בדו"ח מבקר המדינה נכתב כי במועד הביקורת שימש יהודה כהן כראש המועצה בבוקעאתה. בין הטענות עולה כי בבוקעאתה הועסקו מקורבים והיו חשש לניגוד עניינים.

"בפברואר 2018 התכנסה במשרד הפנים ועדה לבחירת עורך דין שייצג את המועצה המקומית בוקעאתה בעתירה מינהלית שהוגשה נגדה בעקבות מכרז לבחירת יועץ משפטי. חברי הוועדה היו מ"מ הגזבר הנוכחי, המזכיר ומ"מ הגזבר הקודם ושני נציגי הלשכה המשפטית במשרד הפנים. ראש המועצה הממונה השתתף בוועדה כמשקיף. הוועדה החליטה לבחור בהצעת עו"ד א', שהייתה הזולה ביותר, "בכפוף לבחינת חשש לניגוד עניינים". ראש המועצה הממונה  לא הצהיר על היכרותו המוקדמת עם עו"ד א', ולא נמצאו במועצה מסמכים המלמדים כי נבחן החשש לניגוד עניינים", נכתב בדו"ח מבקר המדינה.

 

כזכור, לפני כחודש פרסמנו בסרוגים כי על פי דו"ח מבקר עיריית נתניהו,  כהן נחשד בשחיתות של כספי ציבור בזמן שהיה ראש המועצה המועצה הדתית בנתניה.

בין האשמות שנשמעו בדו"ח צויין כי יהודה כהן השתמש בכספים של המועצה הדתית לצרכיו האישיים ואף פעל בניגוד לחוק בעניין שכרו האישי ושעות עבודתו. 

בדו"ח המבקר של שנת 2015 נכתב: "חמורה עוד יותר התנהלותו של מורשה החתימה בהקשר להיעדר דיווחי נוכחות העובדים, בכך שניצל את התנהלותו והיעדר הפיקוח והבקרה בנושא דיווחי הנוכחות ובחר גם הוא שלא לדווח על שעות עבודתו וימי חופשה שלקח לאורך תקופת עבודתו. אף כשסיים את עבודתו החמיר התנהלות זו בכך שדרש לקבל פדיון ימי חופשה תוך מתן הצהרה בדיעבד כי לאורך 3 שנים לא לקח ולו אך יום חופשה אחד (מלבד חופשות בחגים).

מלשכת השר כהנא נמסר: "השר מתן כהנא לא ימנה מנכ"ל לרבנות הראשית עד שכל הטענות שהועלו כנגד כלל המועמדים ייבדקו. הטענות ייבחנו ביסודיות ורק לאחר מכן ייבחר מנכ"ל לרבנות הראשית"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
שימו את הרב הלל הורביץ כמנכל הרבנות
אריק | 14-02-2022 17:08
והוא יעשה עבודה טובה
איך יעשה עבודה טובה? דרך השמצות בתקשורת?
אחד שיודע | 14-02-2022 18:36
שימשיך לחפש עוד שלדים
2
כמו כל המנויים...
שמעון יפרח | 14-02-2022 17:39
כמו כל המנויים של ממשלת הזדון שקמה בחטא.יועצת משפטית משחק מכור. ממ גלי צהל ללא מכרז ולא שירתה במהלך מנכל הרבנות הראשית שכח לציין איך נכשל בתפקידו הקודם חחח...חבורת נוכלים
3
אין גוף מושחת...
רק הפרטה | 14-02-2022 18:38
אין גוף מושחת יותר מהרבנות הראשית. חייבים להפריט!!!
לשון הרע...
משה | 14-02-2022 20:35
לשון הרע על רבים.
4
כעורך דין אם...
עמית | 14-02-2022 19:21
כעורך דין אם זה נכון כל הפרטים יש מקום רחב להדחה על ידי בגץ
בג"ץ
שלמה | 14-02-2022 20:06
לפי פסיקות העבר בגץ לא יתערב, ככל שוועדת האיתור והנציבות יעמדו על דעתם
בג"ץ
שלמה | 14-02-2022 20:05
על פי פסיקות העבר בגץ לא יתערב, ככל שוועדת האיתור והנציבות יעמדו על דעתם.
5
מה חדש ......
הכל שקרים , קומבינות , וגלגולי עיניים למרומים ... | 15-02-2022 15:03
מה חדש ... תראה לי דתי ישר דרך ואראה לך עץ מדבר ...