"מעלה פולה": אנשים שבאו לעשות סיבוב על הנגב - סרוגים

"מעלה פולה": אנשים שבאו לעשות סיבוב על הנגב

מכירים את מי שנמצאים בכל מקום בו פורצת דליקה? ובכל מקום בו יש פוטנציאל לקטטה? וכשהוא נתפס הוא מעמיד פני תמים? כששמעתי על התעלול של הקמת מאחז בכאילו באיזור רהט, נזכרתי שהמחויבות שלנו היא להוסיף מן האור גם ברגעים של חושך

"מעלה פולה": אנשים שבאו לעשות סיבוב על הנגב
  מעלה פולה (צילום: עזרי טובי) תמונת כותב (צילום: גיל יערי/ פלאש90)

השבוע הגיע האיש שנמצא ליד כל דליקה, איתמר בן גביר, עם אורית סטרוק כמה חברים מתנחלים ותלמידי ישיבות הסדר בדרום, לנגב. הם הקימו מאחז לא חוקי לצרכי יחסי ציבור ומאז ייללו עד לב שמיים על "הבדואים האחים המוסלמים" שמשתלטים על הנגב. ועל זה שמפנים רק יהודים (בנגב נהרסים מדי שנה אלפי מבנים של בדואים.

בשנים האחרונות נמחק ישוב שלם, אום אל חיראן, אבל התיאבון להרס של בן גביר וחבריו הוא אינסופי). מחרחרי ריב ומדון. זורקי שמנים על אש שהם בעצמם הציתו.

עוד באותו נושא

רבני חיפה למיכאלי: החלטה פרובוקטיבית בלי היגיון


27

אין גבול לציניות. האקטיביסטים לרגע קראו למאחז "מעלה פולה" (על שם רעיית בן גוריון). הם טענו שהם ממש כמו הדגניות, שהוקמו בימי השלטון העות'מאני. והם נלחמים ב"חוסר המשילות". האירוניה התאבדה והתהפכה בקברה. ממשיכי כהנא ממשילים את עצמם למי שמקימים ישובים בשלטון זר (משל היו ראשוני נטורי קרתא), וטוענים לחוסר משילות כאשר הם מורידים לטמיון מליוני שקלים שלנו בהעסקה של מאות שוטרים, כדי לאכוף את החוק על פורעי החוק., הם עצמם…

ח"כ קרעי ורוטמן (דוברות מעלה פולה)

אין גבול לציניות. ואם לא נתעורר, כבר יהיה מאוחר מדי. הנגב הוא המקום שבו הצלחנו לטפח, בניגוד לרוחות הרעות, קיום משמעותי משותף. בו הקמנו את מועצת הנגב, חיבור בין כלל ראשי הרשויות בנגב: ראשי ערי פיתוח, ראשי מועצות אזוריות, ראשי רשויות בדואיות. ימנים ושמאלנים, מזרחים ואשכנזים, יהודים וערבים. ואם לא ניכנע לכהניסטים נוכל גם לקדם מה שבאמת נחוץ: הכרה בכלל הישראלים בנגב, יהודים וערבים. הכרה בכפרים הישראלים- בדואים הלא מוכרים ובעיקר הכרה באחריות המדינה על הקהילות העניות ביותר בישראל.

בדואים בעיקר, אבל גם מזרחים, יוצאי אתיופיה ודוברי רוסית. ראינו איך הדביקו "תרבות של פשע" למזרחים (מרוקאי סכין זוכרים?) וליוצאי אתיופיה. הבדואים הם כוכבי הסדרה הזו.

אין גבול לציניות. לגרור מי שרוצים להיות תלמידי חכמים צעירים לפעילות הזו. כאלה שכנראה לא הפנימו שתלמוד תורה ללא דרך ארץ וללא כבוד לאכסניה שלך, הוא חסר שורשים ופשר. כאלה שלא טרחו להכיר באמת את הנגב ולבחור האם הם רוצים בו באמת כבית. ואם כן, ערי הפיתוח ישמחו כל כך לקלוט אותם. כאלה ששכחו את האמירה של אבטליון: " חכמים – הזהרו בדבריכם, שמא תחובו חובת גלות, ותגלו למקום מים הרעים, וישתו התלמידים הבאים אחריכם וימותו, ונמצא שם שמים מתחלל".

אין גבול לציניות. בן גביר וחבריו גם הופיעו בדרום תל אביב, כשהתושבים זעקו שם. האם היתה בעיה אמיתית? ודאי. האם הם התעניינו כקליפת השום בתושבים הותיקים? ודאי שלא. כשנתניהו אישר תכנית, שכללה השקעה של מאות מליונים בשכונות, הם טירפדו אותה. האם לפחות טרחו להתעקש שהתקציבים ישארו? נו, באמת, הצחקתם. אימי גדלה בשכונת התקווה, והימין והשמאל התקוטטו שם על מבקשי המקלט, מעל לראש האוכלוסיות הותיקות. זה גורל הפריפריות החברתיות והגיאוגרפיות, אם לא נתעקש על הקול שלנו. אם נסבול את זה, כמאמר השיר, הילדים שלנו יהיו הבאים בתור להיות קורבנות הציניות והשנאה הזו, שמטפחים בן גביר וחבריו.

אין גבול לציניות. הכהניסטים וחבריהם רוצים לחרב את הנגב. רוצים יד איש באחיו. הם חושבים שזה מתאים לאינטרסים הפוליטיים הקטנים שלהם ולמיליציות היהודיות שהם מטפחים. ואולי הם פשוט מתענגים על האש. אם לא נתעורר, הלהבות הקטנות יאחזו בקירות הבית.

חבר הכנסת איתמר בן גביר (צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב)

ולמי שמתעקש על "חוסר משילות" ופשיעה, אני אומר: יש בעיה אמיתית של פשיעה. היא מנופחת מעבר לכל פרופורציה והיא בעיה של יהודים ובדואים בנגב, גם יחד. יש בעיה אמיתית של אי הסדרה (על 3% מאדמות הנגב) והיא לא תיפתר עד שמדינת ישראל לא תיכנס ברצינות לעניין ותביא פתרונות בדיאלוג עם החברה הבדואית, שמחויבת אף היא להנהיג לשגשוג קהילותיה והנגב בכלל. אני מתעקש שבנגב יש שותפות, שהולכת ומעמיקה, ושמי שבא מבחוץ לומר כמה הכל נורא וכמה "הבדואים" אשמים, מוזמן לחזור למקומו. למה? כי אכפת לי מהילדים שלי ועתידם. אכפת לי מעתיד הנגב. ואכפת לי מאוד מעתיד החברה הישראלית. בגלל האנושיות. בגלל הציונות. בגלל היהדות.

 

אבי דבוש הוא פעיל סביבתי, חברתי ופוליטי. משמש כמנכ"ל שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
23 תגובות - 20 דיונים מיין לפי
1
רשע
א | 10-02-2022 11:15
למה מפרסמים באתר הזה דברי בלע של רשע כזה? איש שמטרתו למחוק את המושג הגזעני והחשוך: עם ישראל. דמגוג רשע. למה לתת הכרה בכפרים לא-מוכרים בנגב? הם משתלטים על הארץ שלנו! וגם אם הם לא היו עושים זאת ממניעים לאומיים, למה להכנע לפשיעה שלהם? למה לא להרוס להם את הכל ולומר להם שאם אין להם מקום לגור בו הם מוזמנים לקנות דירה כמו אזרחים אחרים בארץ? אם לא לקנות אז לשכור. בקיצור האיש הזה שמתהדר ברך ארץ שלו רמאי, נוכל ומלא שנאה.
2
לא משנה מה...
יקיר גרוסר | 10-02-2022 11:24
לא משנה מה נעשה זה לא יהיה טוב בעיני השמאל. אז במחילה שב בשקט ותפסיק לבקר כל הזמן
3
זה אתר סרוגים?
פינחס | 10-02-2022 11:25
תחליפו השם ל פרומים בושהה וחרפה
4
דו הקיום של עולם פשע
אזרח מהדרום | 10-02-2022 11:45
כמה שטויות אתה יכול לכתוב? איזה ניתוק מהמציאות. כשבנות יהודיות מפחדות להיאנס כל לילה אתה מדבר על דו קיום? כשבדואים יורים בנשק אוטומטי לכיף והשעשוע ועוברי אורח נהרגים אתה מקבל את זה בשלוות נפש? שתוק והיכלם בבורותך שמתפרסמת במאמר הטיפשי שכתבת כאן, ולא מכבד את האתר שטרח להעלות אותו.
5
מעלה פולה עם...
חיים | 10-02-2022 11:48
מעלה פולה עם תמונה של דוד חחח
6
תפקידו של הכותב צריך היה להיות בכותרת הראשית.
ידידיה שילה. | 10-02-2022 13:01
זה היה חוסך לי את הקריאה של המאמר.
7
מאמר ממומן בכספי האיחוד האירופי.
ידידיה שילה | 10-02-2022 13:02
אם היה אפשר לקרוא בכותרת מי כתב את המאמר זה היה חוסך לי ולרוב הקוראים את זמן הקריאה.
8
דבוש הטרחן כאשר...
המיואש | 10-02-2022 13:54
דבוש הטרחן כאשר בדואים ירצו ממך פרוטקשן נשתדל להתרחק מאיזור הדליקה שחס וחלילה לא ניכווה
9
תשנה את השם...
עמוס זוארץ | 10-02-2022 21:58
תשנה את השם משפחה שלך מדבוש לשם אשכנזי, אתה בושה לעדה הטריפוליטאית שבמהותה היא ציונית ובאה ליישב את ארץ ישראל כחלק מתהליך שיבת ציון. צא מתוכנו ולך לחבריך האשכנזים השמאלנים שמעדיפים ערבים על פני יהודים ולא מבינים שארץ ישראל שייכת לעם ישראל.
לא כל...
עמוס זוארץ | 11-02-2022 7:08
לא כל האשכנזים שמאלנים, אבל כל השמאלנים אשכנזים או משתכנזים. אלו העובדות, לא קשור לגזענות, וזאת בדיוק הסיבה שהאשכנזים הגזענים קוראים לימינים בכנויי גנאי כי יש כאן גזענות כלפי ספרדים. אז אל תדבר על גזענות.
מז זאת...
לא אשכנזי | 11-02-2022 2:07
מז זאת אומרת של אשכנזי? למה כל האשכנזים שמאלנים? גזען דוחה
10
סרוגים חפשים כותרות.. ומצאו. ולגופו של עניין
אני | 10-02-2022 23:00
באמת שאין מה להגיב לגיבובי ההבל האלה
11
אחי אתה מדבר...
ישראל ר. | 10-02-2022 23:05
אחי אתה מדבר שטויות . לך תגור שבוע בנגב , ואחר כך תגיד שיש בעייה קטנה של חוסר משילות גם אצל הבדואים וגם אצל היהודים . הבדואים בגב עושים מה שבא להם , גונבים מאיימים בונים איפה שרוצים. קצת היכרות בסיסית עם המציאות
12
המאמר הזה בושה....
ישראל | 11-02-2022 0:13
המאמר הזה בושה. ציניות מגעילה. אני לא מבין למה זה מקבל במה באתר ימני
@ מאיפה לקחת...
נו באמת | 11-02-2022 11:17
@ מאיפה לקחת שהאתר ימני?
13
למה נותנים לזה...
שמואל | 11-02-2022 10:55
למה נותנים לזה במה פה????
14
כמו הקיום המשותף...
קיום משותף בנגב? | 11-02-2022 11:04
כמו הקיום המשותף בין הזאבים לכבשה
15
לא הייתי מצפה...
דוד החרטטן | 12-02-2022 21:12
לא הייתי מצפה מאבי דבוש למשהו חכם עם כל זאת הוא צודק ביחס לבן גביר, הוא אשכרה כהניסט שמאמין ולא רק נהנה משריפות והוא אשכרה מסוכן למדינה למפעל ההתנחלות ולהכרת העולם בכיבוש היהודי. בגללו יתכן שחלון הזמן בו אנו יכולים לכבוש חזרה את ארץ אבותינו ינעל וכל מי שמנופח משחצנות יזכור איך בתוך שנה פינו אלפי מתיישבים מסיני ואיך פינו עשרות אלפים מעזה לאחר השקעה של מליונים וכמעט שלושים שנה. אל תחשבו שההזדמנות שנתנה לעם היהודי להשיב את ארץ אבותיו לידיו תחזור על עצמה, אנחנו כיום במצב גאופוליטי יחודי מאוד שיכול לסייע לנו להשתלט חזרה על כמה שיותר שטחים ביוש שנספיק, חימום הנגב מסוכן לנו חימום הגזרה ביוש באופן לא מבוקר מסוכן לנו. זה שדעותיו וטענותיו של בן גביר צודקות לא מכשיר את מעשיו, רק בשקט מוחלט נצליח. מלבד זאת ללא שנכניס מליון יהודים ליוש ומליון לנגב לא יעזור דה פקטו תפיסת שום שטח ובמציאות הערבים ישתלטו אט אט על הכל חישוב דמוגרפי פשוט, ההתיישבות לא תצליח להכניס מליוני יהודים בדיוק בגלל אנשים כמו בן גביר.
16
כמה כסף קיבלתם...
חנוך דה סילבה | 13-02-2022 8:06
כמה כסף קיבלתם מהקרן החדשה?, קודם שמואל שטח הרפורמי ועכשיו אבי דבוש העוכר, סרוגים הופך להיות אתר הבית של מיקי גיצין עוד שנייה
17
כל הכבוד להם!...
רחל דרום | 13-02-2022 14:50
כל הכבוד להם! מישהו צריך להתעורר לגבי הנגב. למה אסור להקים יישובים יהודים??
18
(-: העגלה מלאה...
למה מפריעים לי בתא הד (אקו צ'יימבר) שלי? | 15-02-2022 1:51
(-: העגלה מלאה באפס תשובות.
19
מי ממן את האיגוד לזכויות אדם וכד ?
יאיר | 15-02-2022 19:42
הקרן החדשה לישמעאל ? ו/או מדינות אירופה העוינות את הריבונות היהודיתבארץ ישראל כגון (למעשה כמעט כל מדינות אירופה) אז למה סרוגים נותנים במה למסית ומדיח כמו הדבוש הזה ?
20
דבוש = דב שכול הוא לי
צפורה | 15-02-2022 19:44
אויב המתהדר בתואר רב ואוהב זכויות אדם - צבוע ופעיל חב-רע-תי, לא סתם. רע רע מאד