אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שטרן מאוכזב: "חבל, התפלאתי ואפילו נדהמתי"

הרב שטרן מבקר את יוזמי מכתב הרבנים: "אכן יש דברים שאולי טעונים תיקון אך יש לעשותם בצורה מכובדת ומתאימה לתלמידי חכמים ולא בהתנצחות בראש כל חוצות בדרך שהיא כל כך מכוערת"

הרב שטרן מאוכזב: "חבל, התפלאתי ואפילו נדהמתי"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן מאוכזב מהגורמים שיזמו בשבוע שעבר מכתב רבנים נגד הרב אליעזר מלמד.

במכתב פומבי שפרסם הרב שטרן והגיע לידי סרוגים, הוא כותב בין השאר: "התפלאתי ואפילו נדהמתי לראות תלמידי חכמים מובהקים יוצאים כנגד תלמידי חכמים העוסקים בתורת ישראל הנקראת נועם."

עוד באותו נושא

סערת הרב מלמד | האם כל תלמיד חכם רשאי לפסוק כהבנתו?


35

על הסגנון של המכתב הוא כותב: "כולנו יודעים במי מדובר ובטוחים שכל מה שעושה הרב המותקף זה לשם שמים, ואשרינו שזכינו לראות איך התרבו בסייעתא דשמייא רבים מתלמידי בית המדרש ההולכים בדרכו של מרן הרב זצ"ל, וגדלו בתורה בצורה מרשימה ביותר, והנה עתה, במקום לעודד ולחזק, מוצאים הם את עצמם נתונים לביקורת קשה בסגנון שאינו מתאים כלל לסגנונו של הרב זצ"ל, וחבל."

ובתוכן הדברים טוען הרב שטרן, כי את הביקורת והפולמוס יש להשאיר בתוך בית המדרש: "אכן יש דברים שאולי טעונים תיקון אך יש לעשותם בצורה מכובדת ומתאימה לתלמידי חכמים שמרבים שלום בעולם, ולא בצורה שמרחיקה את התלמידים שנבהלים לראות את רבותיהם שמתנצחים בראש כל חוצות בדרך שהיא כל כך מכוערת. לכן אף אני פונה לכולם, שיחזירו את המחלוקת שהיא לשם שמים לתוך בית המדרש ושם מקומה".

לקראת יום הזיכרון של הרצי"ה בשבוע הבא מזכיר הרב שטרן: "דווקא כעת כאשר מעלים את זכרו של מו"ר הרב צבי יהודה זצ"ל, מן הראוי שנזכור שזכה להעמיד תלמידים הרבה שעוסקים בתורת ארץ ישראל, ולפי טבעו של עולם יש להם דעות שונות ושיטות שונות ויישר כוחם של כולם."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אולי אתר סרוגים יואיל בטובו
יאיר | 07-02-2022 10:52
לפרסם את מכתב הרבנים, ויפסיק לשתף פעולה עם ערוץ 7 בטאטוא האמת ובהנדסת התודעה של כל הציבור. אנחנו פשוט חיים בהזיה ששני אתרי המגזר הגדולים עושים יד אחת ומסתירים מהציבור את המכתב עצמו, עם כל חתימות הרבנים הגדולים, ורק מפרסמים את התגובות המזדעזעות של כמה רבנים. בנוסף ישנה חוברת, שם גם מפורט כמה פניות נעשו לרב מלמד, פניות בדרך ארץ של תלמידי חכמים, כפי שהרב שטרן היה רוצה, ומה הייתה תגובתו או תגובת אנשיו. ה' ישמור עלינו ממהנדסי התודעה.
אתה יודע...
דוד | 10-02-2022 9:03
אתה יודע בכלל על מה אתה מדבר? עם כל הכבוד לפי התגובה שלך אני מבין שאתה סתם מחפש לרשום משהו כנופיה וכל מה שאתה אומר לא קיים אותו דבר אני יכול לקרוא לך מחבל (כי אתה מוציא שם רע ומלבין פנים ללא ידיעת הפרטים)...
ברוך הבא מר ברדוגו - מהנדס התודעה
ליאיר | 09-02-2022 17:31
מר ברדוגו הכניס לחיינו את הנדס התודעה ומאז אנחנו נאלצים להסביר שאין לנו אחות . כבוד הרבנים האם תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם ? או עסוקים בברדוגואיזם דייי לחילול השם - הנוער מבציע ברגליים שהוא רואה ושומע אתכם מספיק
המכתב על הרב מהר ברכה
אבנר | 07-02-2022 20:17
המכתב הראשון הישיר על הרב מלמד נכתב על ידי הרב דב ליאור. המכתב המרוכך נכתב על ידי הרב יעקב אריאל
שכנופית מלמד רדפה את הרב שלמה אבינר כולם שתקו
שלומי רוזנטל הפודל | 07-02-2022 20:09
שכנופית מלמד רדפה את הרב שלמה אבינר כולם שתקו! למה??? עכשיו פתאום רבנים מזדעקים בליטופים על אליעזר מלמד כי הרבנים פוחדים שמנגנוני הכנופיה יפגעו בהם
אולי כבודו יציג עובדות ולא יפריח שקרים באוויר
עמיחי | 07-02-2022 17:16
הרב מלמד נפגש עם עשרות רבנים, להרבה מהמבקרים והחותמים נגדו הוא אף נסע לביתם. מוטב שתפסיק להמציא דברים ללא ידיעה. יש כאן מסע רדיפה ותו לא.
2
אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר
איצ'ה | 07-02-2022 11:13
אם בארזים נפלה שלהבת המחלוקת מה יגידו אזובי הקיר? אנו אזובי הקיר אומרים לארזים : די ! אנו לא שכחנו שתלמידי חכמים מרבים שלום בעולם
שלום...
היי אחי | 08-02-2022 0:18
שלום אחי מה שלומך מתי קראת פסקים של מור הרב שלמה גורן לאחרונה? ממליץ ללמוד את הדברים בפנים.... דווקא משתמע מדבריך על יראת כבוד מתלמידי חכמים לכן נראלי שראוי שתראה את הדברים בפנים (:
עיני העדה
עמדין | 07-02-2022 15:01
לא סתם הרב אלישיב לחם למנוע ממנו את רבנות ירושלים,לא סתם הרב אלישיב אמר שהוא גרוע עשרת מונים משלמה גורן שם רשעים ירקב
3
צ
יהודי | 07-02-2022 12:33
יש אנשים שמגלים פנים שלא כהלכה. מה יש להבין. אדם הנותן תמיכה לתנועה הרפורמית ועוד מכח הרב שבו זו חציית כל גבול אפשרי. יש תורה בישראל והיא צריכה להנהיג את חיינו....התנועה הרפורמית היא עקירת היהדות מכף רגל עד ראש. שוב פעם אנשים נופלים לאיסטיטקה במקום למהות.
4
מישהו מוכן להפנות...
זלמן | 07-02-2022 13:08
מישהו מוכן להפנות למכתב המדובר כדי שנדע בכלל מה כתבו. לא ראיתי אותו בשום מקום וראיתי רק פולמוס ביחס אליו. נראה לי שהרב ליאור תלמיד חכם מספיק גדול כדי שדבריו יתפרסמו. ואם לא מפרסמים אז גם שלא יפרסמו את התגובות למכתב, לא עושים איפה ואיפה.
אם היית רואה את כל הרבנים החתומים היית עלול ל
משה ד | 07-02-2022 16:22
לחשוב אחרת ממה שמעונינים חזקי ברוך ומשפחת מלמד על כן הוא מוסתר
5
הרב אריה שטרן...
דרום | 07-02-2022 14:32
הרב אריה שטרן יישר כוח! טוב שנשארו כמה צדיקים שיודעים מהו היחס לתורה ולחכמים. אחרת היינו מאבדים את האמונהת חכמים לגמרי
לפני
עמדין | 07-02-2022 16:11
לפני שנלמד על היחס לחכמים,צריך לדעת מי הם החכמים,איך המר המולדובי?לטיפשים יש טלפון חכם
6
לצערי רוב הרבנים...
חד | 08-02-2022 0:55
לצערי רוב הרבנים התחרפנו ורואים את זה מיחסם לבנט.
7
לא לכתבות על מי שלקח את קולו הימין ועשה ההיפך
אתר דתי לאומי | 09-02-2022 6:24
לא לשים כתבות על מי שלא מייצג את הדתיים לאומיים