אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אשר לאורבך: מורשת הרב קוק?! שברתם את שיא הצביעות!

לאחר שעבר החוק של ניר אורבך להנצחת הרב קוק בקריאה טרומית, תקף אשר אותו ואת הממשלה בחריפות: "אי אפשר לרמוס את המוסד שהוא הקים ואז לעשות יום להנצחת זכרו"

אשר לאורבך: הרב קוק?! שברתם את שיא הצביעות!
  (קרדיט: ערוץ הכנסת)

לאחר עבר בקריאה טרומית החוק להנצחת הרב קוק זצ"ל בהובלתו של ח"כ ניר אורבך (ימינה), תקף אותו בחריפות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) וקרא לממשלה צבועה בנושא. צפו:

"הבוקר התרחש במליאה משהו מאוד תמוה", אמר אשר, "עברה פה הצעת חוק של ח"כ ניר אורבך להנצחת זכרו של הרב קוק, כשביום שייקבע ילמדו על מורשתו של הרב קוק וכן תוקם מועצה ציבורית שתייעץ בנדון. ואני שואל, ככה מכבדים את מורשתו של הרב קוק?"

עוד באותו נושא

עוד שלב: חוקי הרב קוק וכצנלסון אושרו בטרומית

"אתה כנראה מתכוון באמת, אבל איך זה מכבד את הרב קוק כשבמפלגה שלך ובממשלה שאתה חבר בה מחריבים את מוסד הרבנות הראשית שהרב קוק הקים? מה תספרו לתלמידים באותו יום הנצחה, שבמקום מועצת הרה"ר הקמתם מועצה מייעצת להנצחות? אי אפשר לרמוס את המוסד שהוא הקים ואז לעשות יום להנצחת זכרו, שברתם את כל השיאים של הצביעות".

בתגובה אמר לו ח"כ האוזר שניהל את הישיבה כי "כדאי שתקרא מה שכתב הרב קוק שבמקום למחות על הבערות צריך להוסיף אמונה, להוסיף אור". אשר הגיב לכך כי "קראת את כל מה שכתב הרב קוק? תקרא גם את מה שכתב על הרבנות הראשית, ואז תראה איפה הבערות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
עבירה גוררת עבירה...
צבועים נמאסתם | 02-02-2022 17:21
תקראו מה שכתב הרב קוק זצ'ל (מייסד ובונה הרבנות הראשית לארץ ישראל בדם לבבו) בנושא גיור של גויים. הרב קוק החמיר בזה מאד מאד. ואתם רק מזלזלים ומגחכים את הגיור... אתם מתיימרים להנציח את הרב קוק? אתם מקטינים את הרב ואת מורשתו לדורות...
הצביעות מושלת בכיפה...
חחחחח | 02-02-2022 22:20
גם כיפה שחורה וגם כיפה סרוגה אינם ערובה לא ליושר לא לדת... ראה ערך מנדלבליט וראה ערך בנט...
אלמלי ניתנה תורה
ישראל איסר | 02-02-2022 18:24
אלמלי ניתנה תורה היינו לומדים איסור לא תגנוב מבנט שקד אורבך וכהנא,לפיד, איסור לקיחת ונתינת שוחד מהנל מנדלבליט אליקים רובינשטיין ואהרן ברק שם רשעים ירקב, איסור לא תנאף, מהרב שיינברג, משה דיין ,שמעון פרס, ברק ,סער,והרב צבי יהודה, לא תרצח מיגאל עמיר בן גוריון ורבין,שרות בצהל מיאיר לפיד ,ווהאחים של הכיפות הסרוגות מנסור עבאס והאחים המוסלמים[בהם הם מקיימים את מצות אהבת ישראל]יגיע כפיים מיאיר לפיד ליברמן המתנחלים והכיפות הסרוגות שבמשך עשרות שנים השתלטו על רוב הנדלן בתוך הקו הירוק ,ומחוץ לקו הירוק, בדרכי רמיה והונאה ,וכמו כן השתלטו על רוב המשרות הממשלתיות הבכירות במאות אחוזים יותר מהיחס שלהם באוכלוסיה והכל בשיטות הנוכלות והרמיה שלהם[לבנט וחבריו היה ממי ללמוד]איסור עבודה זרה בשיתוף מהכיפות הסרוגות איסור כפירה מהכיפות הסרוגות
תם עידן מרן הראי''ה קוק זצ''ל
הרב זוננפלד ניצח | 02-02-2022 17:59
היום רואים כמה צדק מרן הגאון רבה של ירושלים רבי יוסף חיים זוננפלד זיע''א. תנועת ''המזרחי'' הפכה להיות גרועה מהרפורמים. ה' ישמרנו. מי יגלה עפר מעיניך רבינו הגריח''ז זיע''א
, תקראו...
אכן, צבועים נמאסתם | 02-02-2022 17:36
, תקראו מה כתוב בתורה על לא תגנוב, על לא תחמוד, על איסור לקיחת שוחד, על חובת יציאה למלחמה, על חובת אדם לפרנס את עצמו ומשפחתו. ספרו את סיפורי הצדיקים שלכם לפינחסי, דרעי, ליצמן, הרב מצגר וכל היתר. אתם מדברים על צביעות ? חצי המיגזר החרדי עובד בשחור. החצי השני סתם בטלן שמתחמק מכל חובה אזרחית.
2
שיא הצביעות הוא...
וביערת הרע מקירבך | 02-02-2022 17:24
שיא הצביעות הוא של פוליטיקאים חרדים שרומסים את עשרת הדברות ונושאים את שם השם לשוא. אנשים כמו דרעי, ליצמן ואחרים, שהיו לפניהם באותו מקום. מרמים ומשקרים על ימין ועל שמאל. מגבים ותומכים באנסים דוגמת חיים ולדר, מתחמקים משירות צבאי בטענות שוא כאלה ואחרות, לא עובדים למחייתם - בקיצור, ממש לא מקיימים את התורה. הם הצבועים האמיתיים. מוטב לבר הכנסת אשר להסתכל לתוך מחנהו פנימה.
3
גם אי אפשר...
מני | 02-02-2022 17:35
גם אי אפשר לקרוא לתלמידיו רבנים קטנים. כנראה על זה לא נשמע ממנו ביקורת..
@ ממתי הרב...
נו באמת | 02-02-2022 18:46
@ ממתי הרב אמסלם תלמיד הרב קוק? תלמידי הרב קוק הם הרב אריאל הרב ליאור הרב טאו ועוד רבנים גדולים שמתנגדים לרפורמות של הרפורמים
רבנים קטנים
למני | 02-02-2022 18:31
רבנים קטנים,אבל רשעים גדולים, כל מה שמעניין אותם זה השם שלך ,מאני[כסף]
4
לפחות האוזר מודה...
העוזר | 03-02-2022 16:09
לפחות האוזר מודה שהם הבערות בסיפור. אולי בכל זאת נקלט אצלם משהו מתורת הרב
5
גם את הירשזון,...
ירמיה בן יאשיה | 04-02-2022 7:52
גם את הירשזון, אולמרט, מצגר או דנקנר שלחו לכלא כי הם מחלוף? מתבכיין ציני