אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התרופה לילד חולה סרטן: "תניח את הפאות לפני האוזניים"

הרב חיים קנייבסקי, ממנהיגי הציבור החרדי, מקשר בין פאות המונחות מאחורי האוזניים למחלות קשות. לילד החולה בסרטן הוא הורה להוציא את הפאות מאחורי אוזניו ואמר לו: "בזכות זה תבריא"

התרופה לילד חולה סרטן: "תניח את הפאות לפני האוזניים"
  הרב חיים קנייבסקי עם הילד החולה (צילום: באדיבות לב מלכה)

אל ביתו של הרב חיים קנייבסקי, אחד ממנהיגי הציבור החרדי, נכנס באחרונה הילד אליהו בן 10 החולה במחלת הסרטן.

הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה' שנכח בפגישה סיפר לרב קנייבסקי כי לפני כשנה, כשהילד חלה בסרטן, הם זכו לברכת הרב שאמר להם "רפואה שלמה בקרוב'. לדבריו, לתדהמת הרופאים, הילד הבריא מהמחלה.

למרבה הצער, המחלה שבה אליו בשנה האחרונה וכעת הוא שוב עובר טיפולים קשים. "אנחנו רוצים שהרב יברך שוב את הילד", אמר הרב אברמן לרב קנייבסקי.

הרב קניבסקי שמע את הסיפור, ולפתע הרים את ידו והוציא את פאותיו של הילד אליהו מאחורי אוזניו והניח מקדימה. "תניח את הפאות לפני האוזניים ובזכות זה תבריא", אמר במפתיע.

זה לא המקרה היחיד שבו קישר הרב קנייבסקי בין מחלה לפאות המונחות מאחורי האוזניים: באחרונה דווח כי בחור ישיבה הסובל מבעיה בריאותית בא לרב כדי לבקש את ברכה לרפואה שלמה.

הרב קנייבסקי הביט בו, וראה כי פאותיו מונחות מאחורי אוזניו. "אם תעביר את הפאות קדימה, תבריא", אמר לו במפתיע.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
bu
| 26-12-2013 9:21
2
כותרת משנית מטעה
על כבוד הרב | 26-12-2013 9:35
אם הרב אומר להתחזק במשהו (במקרה הזה לא להסתיר את הפאות) זה ממש לא נכון לומר בשם הרב שבגלל זה הילד חולה . רפואה שלמה
3
פרשנות מטעה
איתי | 26-12-2013 9:49
לפעמים אדם מגדיל את הסרטן שלו בגלל עצבות או ייאוש, והרבה חולי סרטן אמרו שמה שגרם להם להתרפא הוא שמחה ותקווה. אז הרב אמר לו את זה כדי לעודד אותו ולתת לו תקווה. ולכן אמר לו דבר קטן שביכולתו לעשות כמו הפאות. למה בזמן האחרון יש כאן כתבות שמקטינות את הרב קנייבסקי? הרי מה רציתם שאנשים יחשבו שהם יקראו את הכתבה הזאת?
4
אין שום הבדל בין סרוגים לאתרים חילונים
ישראל | 26-12-2013 10:30
האתר הזה עסוק בלהקטין את גדולי ישראל בגלל יסורי מצפון שאוכלים אותם בגלל שלא הולכים בדרך ה האמיתית אלה הנוחה להם...מכיר הרבה כאלה שרק נשאר מהם הכיפה והשמות היהודים של הילדים...אפילו ברכות על אוכל לא מברכים...זה יהדות דתית זה ...אתם תתנו את הדין לא תברכו ממנו... אתם מנסים לבזות פה את ארון הקודש אפילו עם תגדלו פאות עד הרצפה עד שלא תבקשו מחילה לא יעזור לכם....אין תרופה למכתך כתב יקר...
5
רמת פופוליסטיות ושקר כמו באתרים החילונים
שמואל גר הצדק | 29-12-2013 9:14
בס"ד. כן כן... הד"לים המיקלים [לא הצדיקים המחמירים] מראים את פרצופם המכוער. מוציאים שם רע לרבנים, מילא על ידי האמת, אבל הם אימצו עוד משהו מהחילונים נעשה כתבות וכותרות מוגזמות לבזות את קדושי ישראל בשביל הרייטינג. רמת פופוליזם וסילוף האמת בדרגא חדשה. אך ידוע שזהו דרכם של המתחברים לרשעים. בהתחלה זה כדי "לקרב אותם ליהדות" כשזה בפועל אומר אני מתקרב לחילונות והולך לצפצף על המצוות.