אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט על הרב טאו: מדובר בחששות אותנטיים

נפתלי בנט ניצל את תורנות המליאה שלו כדי לענות על שאלות גולשים. על הביקורת מצד הרב טאו ועוד רבנים השיב: "החשש שלהם הוא לעתיד הזהות היהודית של המדינה, והם דואגים"

בנט על הרב טאו: מדובר בחששות אותנטיים
  מקבל את הביקורת. בנט (פלאש90)

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הגיב היום לביקורת הנמתחת נגדו מצד רבנים בציונות הדתית.

את תורנות המליאה שלו ניצל בנט לשו"ת וירטואלי בדף הפייסבוק שלו, שם שאל אותו הגולש שלומי ליס: " האם אתה חושב שיש גרעין של אמת בטענות של הרב טאו וסביבתו נגדך?"

כזכור, נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי ישראל טאו, יצא בחודשים האחרונים בסדרה של התקפות נגד הבית היהודי והיו"ר נפתלי בנט. במודעה שפרסם בעיתון לפני הבחירות לעירייה כתב הרב טאו: "האג'נדה של הבית היהודי היא חיסול כוחן של המפלגות הדתיות הציוניות, כדי לקעקע את הסטטוס קוו, למען הפרדת הדת מן המדינה בכל התחומים ולפרק כל זיקה של מדינתנו אל התורה".

גם רבני תקומה יצאו נגד התנהלות הבית היהודי ובאגרת שפרסמו נכתב: "רבות הובטחנו כי ההסכם ביניכם לבין 'יש עתיד' והכניסה המשותפת לקואליציה כללו הבטחות ברורות לשמירה על הישיבות ולומדיהן שלא ייפגעו, ולשמירה על כבוד התורה כמו גם שמירה על שלימות הארץ ועל אחינו המתנחלים, ולא היה ספק שדברים אלו יעמדו בראש העשייה המוצלחת שלכם למען ישראל והתורה ומדינת ישראל.

למרות כל האמור אנו רואים כי ההבטחות אינן מקויימות וכבוד התורה ולומדיה הושפלו". כתבו הרבנים.

על הטענות האלה השיב בנט, אולי לראשונה, במלים: "אני חושב שמדובר בחששות אותנטיים ובאמת כואב למבקריי. החשש שלהם הוא לעתיד הזהות היהודית של המדינה, והם דואגים."

על השאלה לגבי עתידה של הברית עם לפיד השיב בנט: "אני מקווה לשמור על מבנה הממשלה הנוכחית. זה מאוד תלוי בשותפים האחרים–האם רוצים לריב או לעבוד. אם זה תלוי בי–לעבוד!"

על נושא הלגליזציה של סמים קלים: "לא העמקתי בעניין לגליזציה, ולכן אני בינתיים הולך עם שרת הבריאות בעניין. רק לאחר שאעמיק אשקול עמדה אחרת"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בנט מתקפל
עמי | 23-12-2013 21:52
כמו תמיד אנשי הבית היהודי מתקפלים ודווקא בפני אנשים שמצביעים שס
2
בנט תתבייש -
זיו | 23-12-2013 21:54
למה אתה מתכופף לפני אנשים שלא מצביעים לבית היהודי?
3
טאו שלח טיל לאו- תרתי משמע
אלעזר | 23-12-2013 21:54
4
בנט עושה תרגיל לחרדלניקים,הוא מכיל אותם,אבל הרב טאו לא
יואב ברנוי | 24-12-2013 9:42
יקנה את זה. הוא עשוי מחומרים אחרים והוא לא יקנה את השטיקים של בנט ויועציו . הוא הבין שלנבט יש אג'נדה...להיות ראש ממשלה ובדרך אל הוא יהיה ביבי2 . אל תדאגו גם בענייני ארץ ישראל הוא יאכל לימניים את הלב.הוא יצטרך הרי להתחשב עם מצביעי מרכז אותם ירצה לכבוש בדרך אל ואז הוא יעשה למצביעיו דתיים כיפה אדומה,או שקופה..
5
נו ו....?
האחד | 24-12-2013 10:30
חששות, חששות ומה אתה עושה עם זה? ממשיך להפגיז את עולם התורה? ממשיך בחקיקה האנטי יהודית? רומס את הזהות היהודית באמצעות חקיקה של חד מיניים וכו'? לצער כולנו בנט אלוף העולם בהבטחות ודיבורים ומאוד חלש בביצוע בינתיים - הרפורמים למעלה ואנחנו למטה!
6
חבל מאד שהוא לא ענה לעניין
| 24-12-2013 13:10
ציפיתי לשמוע ממנו שאין ממה לחשוש בנושא הזהות היהודית במדינה ומסתבר שלא. ולא! אינני תלמיד של הרב טאו
7
תשובה ממש מביישת
דניאל | 25-12-2013 23:37
נשאלת שאלה, תענה מה אתה מתפלסף ? הבית היהודי איבדה את זהותה תחת הרצון להיות עם סקטור רחב יותר. הטיפשות הגדולה היא שבזמן שהבית היהודי נותן יד לחקיקה אנטי דתית ולריסוק עולם התורה, הראשונים שירימו יד לריסוק מפעל ההתישבות הם החברים שלו בקואליציה, אז תגיד לי נפתלי אתה רוצה להביא אותנו למצב שינשלו אותנו מאדמותינו יחד עם חוקים אנטי דתיים ?