אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
הורות ולידה, סרוגות, תוכן שיווקי

ביטוח נסיעות בזמן הריון: כל מה שחשוב לדעת

המסע הכי מרגש בחיים יצא לדרך? איזו התרגשות! הנה הפעולות שיאפשרו לך לשמור על עצמך ועל העובר במהלך הנסיעה לחו"ל

ביטוח נסיעות בזמן הריון: כל מה שחשוב לדעת
  (צילום: שאטרסטוק)

אין דבר יותר מרגש מהבאת חיים חדשים לעולם. מסע הבאת החיים החדשים לעולם הוא מסע מורכב, שבמהלכו הגוף עובר שינויים פיזיולוגיים משמעותיים לקראת הלידה. למרות שבמהלך תקופת ההיריון אפשר לטוס לחו"ל, הסיכון לפיתוח בעיות בריאותיות במסגרת נסיעה לחו"ל נוטה לעלות בקרב נשים בהריון. זה לא אומר שצריך לוותר על הנסיעה לחו"ל, זה רק אומר שחשוב לבצע היערכות מקדימה, למקרה שיהיה צורך בסיוע רפואי במהלך הנסיעה. 

נכנסתי להריון. עד איזה חודש מומלץ לטוס?

ככלל, ההמלצה היא להימנע מנסיעה לחו"ל לאחר השבוע ה- 32 (בתוך השליש השלישי של ההיריון), וזאת בין היתר בעקבות החשש ללידה מוקדמת במהלך הנסיעה לחו"ל.

(צילום: שאטרסטוק)

כך למשל ניתן לטוס לחו"ל בשליש הראשון של ההיריון. אך השליש הראשון נחשב לתקופה קריטית שבמהלכה מתפתחים האברים החיוניים של העובר, ובנוסף היא כרוכה בבדיקות מרובות. מסיבות אלו דווקא השליש השני נחשב לפרק הזמן האידיאלי עבור נסיעות לחו"ל, והבונוס: לרוב הוא מלווה בפחות בחילות ובפחות שינויים במצב הרוח.

ומה לגבי השליש השלישי? הכניסה לשלבי ההיריון המתקדמים פחות מומלצת בכל הקשור לנסיעה לחו"ל. 

באיזה מצבים כדאי לשקול את הנסיעה לחו"ל?

ישנם מצבים שבהם כדאי לשקול את הנסיעה לחו"ל, כגון הריון בסיכון גבוה, הריון מרובה עוברים, היסטוריה של לחץ דם או סוכרת בהריונות קודמים ועוד. כמובן שגם סיבוכי הריון או בעיות בריאותיות אחרות מצריכות התייחסות ובדיקה, כל מקרה לגופו. במקרים מסוג זה ובמקרים אחרים שבהם עולה ספק, חשוב להתייעץ עם רופא הנשים בנוגע לבטיחות הטיסה לחו"ל במהלך ההיריון. 

לצד המצב הרפואי, במהלך ההיריון חשוב לבחון את יעד הנסיעה בהתאם למספר קריטריונים:

משך הטיסה – הטיסה ליעד אמורה להיות ארוכה? טיסות ארוכות עלולות להכביד על הגוף בכל מצב, קל וחומר במצבי הריון. לכן כדאי לשקול את מידת היכולת של הגוף לעמוד בטיסה ארוכה, ובמידת הצורך לשקול טיסה ליעדים קרובים יותר.  

טיב השירותים הרפואיים – טיסה למקומות אקזוטיים יכולה להיות מהנה, אך במהלך ההיריון השיקול המרכזי צריך להיות טיב השירותים הרפואיים במדינת היעד. כדאי לטוס למדינות שבהן השירותים הרפואיים מפותחים, למקרה שיהיה בהם צורך. 

ללכת על הקצה? בפעם אחרת. פעילויות אקסטרים כמו קפיצות בנג'י, צלילה או צניחה חופשית הן מחוץ לתחום במהלך ההיריון. אחרי הכול, הגוף שלך כבר עובר את חווית האקסטרים הכי גדולה שאפשר לדמיין. 

המצב מאפשר נסיעה לחו"ל במהלך ההיריון? מעולה. עכשיו אפשר להתפנות לאחת הפעולות החשובות ביותר במסגרת ההכנות לנסיעה. 

לראות את הנולד: למה צריך ביטוח נסיעות לחו"ל בזמן הריון?

כפי שכבר הבנו, בשל השינויים הפיזיולוגיים הרבים שעובר הגוף והמאמץ המושקע ביצירת חיים חדשים, הצורך בקבלת סיוע רפואי נוטה להיות גבוה יותר בקרב נשים בהריון. על מנת לקבל את הסיוע הרפואי הטוב ביותר חשוב לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל.

האם הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול כולל כיסוי רפואי לנשים בהריון? ביטוח נסיעות לחו"ל בזמן הריון הפניקס smart travel מכסה הוצאות רפואיות במקרים שבהם ההיריון התגלה לראשונה בחו"ל, עד השבוע ה- 12 להיריון. בכל מקרה אחר, יש לרכוש הרחבת היריון כדי שההוצאות הרפואיות הקשורות להיריון יהיו מכוסות במהלך הנסיעה לחו"ל.  

(צילום: שאטרסטוק)

מה מכסה הרחבת הריון? הרחבה זו מעניקה כיסוי להוצאות רפואיות בעקבות החמרה בלתי צפויה בהיריון, לרבות ביקור אצל רופא, רכישת תרופות, הגעה לבית חולים ואשפוז. במידת הצורך, ההרחבה מעניקה כיסוי במקרים של לידה מוקדמת, טיפול בנולד והטסה רפואית של האם והתינוק חזרה ארצה. 

חשוב לדעת (ובאופן כללי, לקרוא את תנאי הפוליסה המלאים): הרחבת הריון לביטוח נסיעות מכסה הוצאות רפואיות במקרי החמרה וחירום בלבד, ואינה כוללת כיסוי הוצאות רפואיות עבור בדיקות שגרתיות או בדיקות מעקב הריון תקופתיות. בנוסף, ההרחבה מכסה הריון עד השבוע ה- 32. 

מה עושים כשצריך סיוע רפואי בחו"ל במהלך ההיריון?

סיבוכים רפואיים אפשריים של ההיריון בחו"ל, עשויים להיות מלווים בדאגות וחששות רבים לשלומך ולשלום העובר. כדי לקבל את המענה המהיר ביותר ולהוריד דאגות מהראש, מומלץ לוודא שהצטרפת לביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפליקציה ייעודית. אפליקציה שתאפשר לך לקבל סיוע רפואי בלחיצת כפתור, בלי לחכות על הקו ובלי להסתבך עם עניינים בירוקרטיים בזמן הכי פחות מתאים. 

חשוב לבדוק מה האפליקציה כוללת, ואיזה פעולות היא תאפשר לך לבצע ברגע האמת: כך למשל האפליקציה הייעודית של ביטוח הנסיעות הפניקס smart travel מאפשרת לך גם לחפש רופא בקרבת מקום – וגם לקבוע תור מתוך האפליקציה. זאת בשונה מאפליקציות שמצריכות יצירת קשר עם המרפאה לצורך קביעת התור. בנוסף, האפליקציה מאפשרת לקבוע תור לרופא במגוון דרכים: להגיע למרפאה או לקבוע תור לפגישת ווידאו, במהלכה יוכל הרופא לתת הפניות או מרשמים בהתאם לצורך הרפואי. בחלק מהמקרים ניתן גם להזמין רופא עד אליך דרך האפליקציה. 

על מנת להוריד ממך התעסקויות מיותרות, לאחר קביעת התור דרך האפליקציה הפניקס תשלם עבורך ישירות לרופא, בלי לשלם מהכיס ולעסוק בהחזרים. 

השירות באפליקציה ניתן ע"י חברת Air Doctor הישראלית. 

לקראת הנסיעה: איזה פעולות חשוב לבצע?

לצד ההצטיידות בביטוח נסיעות הכולל הרחבת הריון, ישנם מקרים שבהם צריך להצטייד באישור מהרופא המטפל: כך למשל טיסה בחברת אל על במהלך השבוע ה- 28 ומעלה להיריון, מצריכה אישור מהרופא המטפל הכולל מידע לגבי ההיריון. על האישור להיות עדכני, ולהינתן עד 48 שעות לפי מועד הטיסה. 

כך או כך, חשוב להצטייד במסמכים המכילים מידע על המצב הרפואי כגון בדיקות רפואיות, למקרה שיהיה צורך בסיוע רפואי במהלך הנסיעה. חשוב גם להצטייד בטלפון של הרופא המטפל ובוויטמינים ותרופות שאת נוטלת באופן קבוע. 

ומה בנוגע לביגוד? שם המשחק הוא נוחות, ולכן חשוב להצטייד בבגדים נוחים ורפויים לקראת הטיסה והנסיעה כולה. 

אומרים שילדים זה שמחה – וכך גם נסיעה לחו"ל. ביצוע ההכנות המתאימות יאפשר לך לשלב שמחה בשמחה ולשמור על הבריאות – שלך ושל העובר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו