אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הממשלה ממשיכה להפקיר את משפחות הרוגי מירון"

לאחר שהצעת החוק של יעקב אשר נדחתה ע"י הממשלה, בנו של ההרוג מהאסון, משה צרפתי ז"ל, מגיב להחלטה: "מורחים אותנו, לא מפתיע ומעצבן בכל פעם מחדש"

"הממשלה ממשיכה להפקיר את משפחות הרוגי מירון"
  צילום: דוד כהן/פלאש 90

הבוקר (ראשון) החליטו שרי הממשלה לדחות את החוק של ח"כ יעקב אשר, להסדרת פיצויים למשפחות הנפגעים באסון מירון, עד לקבלת החלטה ממשלתית בסוגיה.

שי צרפתי, שאביו משה נהרג באסון מירון, הגיב בכעס להחלטת השרים: "הממשלה ממשיכה למרוח ולהפקיר את משפחות ההרוגים במירון."

"כנראה ש-45 הרוגים ולמעלה מ-100 פצועים לא מספיקים כדי שמישהו יבין שצריך לשנות התנהלות."

אסון מירון (צילום: דוד כהן/פלאש 90)

"מריחה של עוד שלושה, אחרי מריחה של שמונה חודשים היא הדרך של הממשלה לומר בקול ברור למשפחות אתן לא מעניינות אותנו. לא מפתיע ומעצבן בכל פעם מחדש"

ח"כ יעקב אשר עצמו מגיב להחלטת ועדת השרים לחקיקה שדחתה את הצעת החוק לפיצוי כלכלי למשפחות הרוגי ופצועי אסון מירון.

"הסיוע הכלכלי למשפחות הרוגי ופצועי אסון מירון היה צריך להינתן מזמן, כל יום שעובר הוא עוד סבל וקושי למשפחות שממתינות כבר מעל 8 חודשים ולא קיבלו עדיין כל סיוע."

חבר הכנסת אשר אומר שיתמוך בהצעה הממשלתית, אך לא יסבול דחייה ארוכה מידי: "אם במקום אישור החוק שהגשתי תובא החלטת ממשלה שתעניק את הסיוע הנדרש – אתמוך בה, אך אין צורך ביותר משבועיים שלושה כדי להביא החלטה שכזו, כפי שאמרו שר הביטחון גנץ ושרים נוספים שתמכו בהצעת החוק שהגשתי ועל כך אני מודה להם."

"בשיחה עם שר המשפטים גדעון סער, הבהיר לי כי יבחן את קיצור ההליכים כדי להביא את ההחלטה הממשלתית באופן המהיר והטוב ביותר. הסכמתי להמתין עד חודש ימים עם העלאת החוק במליאה כדי לאפשר לממשלה לקדם מתווה פיצויים מהיר."

"להביא זאת כהחלטת ממשלה"

כאמור, ועדת השרים בראשותו של שר המשפטים סער החליטה לדחות את ההצעה של ח"כ אשר בשלושה חודשים, וזאת במטרה להעלות הצעה ממשלתית להסדרת הפיצויים למשפחות אסון מירון.

אחרי ההחלטה, אמר סער: "הצעתי בשבוע שעבר לשר האוצר הצעה למתווה פיצוי. בהצעתי אני מבקש להביא זאת כהחלטת ממשלה ולא כחקיקה. דחיית החוק בשלושה חודשים היא לצורך בחינת המתווה שהצעתי לשר האוצר."

"ראוי שתובא החלטת ממשלה בנושא לפני הגשת התביעה לפיצויים ע״י המשפחות."

עוד באותו נושא

מסקנות ועדת החקירה: רק הדלקה אחת במירון


3

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בודאי צריך לפצות...
שלם ישלם המבעיר את הבערה | 02-01-2022 10:47
בודאי צריך לפצות את משפחות הנספים - ולחייב בתשלום את כל הפוליטיקאים, הרבנים והפונקציונרים שהתרשלו בתפקידם, התעלמו מהסכנות ואף דחפו לקיים הילולה גדולה מבלי להתחשב בכללים הבסיסיים ביותר. לא ייתכן שאנשים שגרמו לאסון - לא יפצו את הנפגעים בו. זה כלל בסיסי בכל שיטת משפט וכלל בסיסי מוסרי שמחוייב לו כל אדם מאמין.
2
עם כל הצער,...
שרה | 02-01-2022 11:22
עם כל הצער, למה אתה חושב שמישהו חייב לכם משהו? אם יש לך ביטוח אישי לך תפעיל אותו.
3
הוא לחץ לקיום האירוע המופקר
לאריה יש כסף | 02-01-2022 11:49
שישלם אבל אנשי שס נובחים הב הב
4
אין שנאה
עמדין | 02-01-2022 12:48
אין שנאה עמוקה יותר משנאת הכיפות הסרוגות לחרדים ,אפילו בעשו שהלכה היא בידוע ששונא ליעקב, אמרו חזל שבפגישתו עם יעקב בשובו מבית לבן ,נכמרו רחמיו באותה שעה,אבל אצל הכיפות הסרוגות אש השנאה בוערת תמיד ,לא תכבה,והצבועים האלה עלאק מדברים גבוהה גבוהה על אהבת ישראל,אשר פיהם דיבר שוא וימינם ימין שקר
בוודאי
נתן העזתי | 02-01-2022 14:05
בוודאי שהקבה יעזור אני ממש לא דואג,אבל אין לזה שום קשר למה שצריך להתריע ללא הפסקה להתרחק מהרשעים חובשי הכיפות הסרוגות ,השומע ישמע והחדל יחדל ,מי שרוצה לשמור על נפשו ולא להתחבר לכת הארורה הזו ,אשר ללא ספק אחריתם רע ומר ,הם אלו שיקומו באחרית הימים בתחית המתים לדראון עולם ,תולעתם לא תבוש ואשם לא תכבה,אנא שומר נפשו ירחק מהם ומהמונם,ולמזהיר ולנזהר שלומים תן כמי נהר
הסרוגים חילקו דייסה
שבתי צבי | 02-01-2022 13:58
הסרוגים חילקו דייסה ,53 מיליארד לדעאש ,מליארדים ללהטבים,מיליארדים לרפרמים,מיליארדים לנורווגים,מיליארדים לחתולים,מילארדים לטיסות של ראש הממשלה הרזרבי,מיליארדים לשוטטות באוויר של שרי הממשלה,מיליארדים לארגוני המסיון ,מיליארדים למוסדות הסרוגים שוחד בחירות,מליארדים לממשלה מנופחת,מיליארדים לסגני שרים שפרו ורבו כחול על שפת הים,רק לנפגעי מירון לא נשאר אפילו שקל,מה עשו הסרוגים ?הלכו הלכו הלכו הלכו,,,,,,,,,
, מדוע...
ישועת השם כהרף עיין - איפה הבטחון שלך ? | 02-01-2022 13:36
, מדוע המדינה אחראית לפצות מי שנזוקו בגלל הפוליטיקאים והעסקנים החרדים שבהחלטותיהם סיכנו את הרבים ?
מדברים...
מגלגלי העיניים לשמיים | 02-01-2022 13:34
מדברים על שינאה....תקראו מה אתם כותבים ( ולא בפעם הראשונה ) על הסרוגים...שינאה מלוא חופניים, בשצף קצף, במין תאווה מיוחדת. ואתם מדברים על שינאה...פיצוי שכזה איננו מובן מאליו ואיננו עניין אוטומטי. הוא מחייב חקיקה. מוסכם היה על כולם שיש מקום לשקול פיצוי. רוצים להביא הסדר מתוכנן ומפורט - אבל אתם ישר מתנפלים עם מילות השינאה שלכם. במקום להתנפל על הסרוגים - תתנפלו על מנהיגי, עסקני ורבני המיגזר החרדי , שאיש מהם לא התייצב ונטל אחריות לרשלנות הפושעת שהביאה לאסון.
לשדוד לאור יום
מרדכי היהודי | 02-01-2022 13:12
לשדוד לאור יום 53 מיליארד מכספי הציבור לממן את דעאש והאחים המוסלמים דמי אתנן כדי לתחזק את ממשלת הזימה והתועבה שלהם , לזה יש להם לכיפות הסרוגות כסף ,לשדוד מאות מיליארדים לארגוני הרפורמים והלהטבים יש להם ,לזה הם מפזרים כסף כחול אשר על שפת הים אבל לנפגעי מירון אין להם , ריח הטומאה של הכיפות הסרוגות נודפת למרחקים
5
ממשלת נתניהו, דרעי...
רחל | 02-01-2022 17:56
ממשלת נתניהו, דרעי וסמוטריץ' עשתה כל כך הרבה נזקים שאי אפשר לבקש מהממשלה החדשה לתקן את הכל בחצי שנה... קודם כל הממשלה החדשה מונעת הישנות אסונות דומים במירון בזכות עבודה מסודרת של הוועדה בראשות השר מתן כהנא, ובקרוב גם תפטר בעיית הפיצויים. מזל גדול לעם ישראל שהתחלפה הממשלה!!
6
אשר פופוליסט זול....
אליהו | 02-01-2022 23:50
אשר פופוליסט זול. המפלגות החרדיות בהובלת דרעי הובילו לאסון. עכשיו הוא נדיב לחלק פיצויים בכדי למצוא כן כאשר הוא יודע מראש שהחוק שיזם לא יעבור כאשר הוא באופוזיציה. דמגוגיה זולה על חשבון המשפחות.