אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גבי אביטל: "איפה מתחבאים היום הארגונים הירוקים?"

ד"ר גבי אביטל, טוען כבר שנים שהארגונים הירוקים משקרים בנוגע ל'התחממות הגלובלית' ואחרי הסופה שפקדה את הארץ הוא מאשים אותם גם בקריסת המערכות בשל התנגדותם להטמנת כבלי חשמל באדמה "היום הם מסתתרים, כדי שלא ישאלו אותם את השאלות הקשות, איפה הייתם כל הזמן"

גבי אביטל: "איפה מתחבאים היום הארגונים הירוקים?"
  הירוקים שיקרו לכולנו. ד"ר אביטל (ערוץ מאיר)

ביום שלאחר הסופה הקשה ביותר שפקדה את ישראל במאה השנים האחרונות, מאשים ד"ר גבי אביטל, מי שהיה המדען הראשי של משרד החינוך, את הארגונים הירוקים בחוסר המוכנות של המדינה לסופה.

בשיחה עם סרוגים הוא אומר כי הארגונים הירוקים מטעים את העולם בכל הקשור ל'התחממות הגלובלית'.

מזג אוויר כזה סוער הוא נורמלי?

"הסופה היא חלק ממהלך אקלים עולמי, אין פה שום חידוש מיוחד, אולי בתדירות. יש שאמרו שמדובר בסופה של פעם ב-150 שנה, אבל הם לא מדייקים, כי מדובר על דצמבר בלבד.

באופן כללי, האקלים בארץ ישראל, ואני מדבר רק על ארץ ישראל, האקלים הוא מאוד מגוון. מהחרמון שהוא מושלג ועד לאילת ששם שנה של עשרות מילימטרים גשם נחשב הרבה.

השנה, תודה לאל אחרי נובמבר שחון וחם, באה תקופה של גשם ובצידו גם שלגים. העוצמה לא נמדדת לפי ההרס, ממש לא. אלה שלגים שאמורים לרדת בטמפרטורות מסיומות לפי הטבע, אנחנו כאנשים מאמינים מוסיפים את התפילה לגשם וכדומה.

אז אין התחממות גלובלית?

כבר המון שנים, אני חושב שארגוני הירוקים בארץ ובעולם מוליכים שולל, עד הרגע הזה, שכדור הארץ מתחמם בגלל התנהגות האדם. אז קודם כל צריך להגיד שכדור הארץ לא מתחמם, ובטח שלא בגלל מעשי האדם. בנוסף האקלים הזה הוא תולדה של התנהגות ארוכת שנים, אין לנו יכולת לחזות אותו. וכשאתה אומר "עוד כמה שנים תבוא קטסטרופה" והיא לא באה, ואתה משלם על זה כסף, אז אני כועס. והיום פתאום הם מסתתרים.

ומה הקשר שלהם לנזקי הסופה?

כי חברת החשמל רצתה פעם אחר פעם לטמון כבלי חשמל, למשל בערי ירושלים, אבל הירוקים התנגדו כי צריך לכרות שורת עצים ליד. הם מונעים כריתת עצים ליד בתים, כי צריך להשאר ירוק. זה בסדר, אבל צריך לראות מה המאזן? במקום זה עצים נפלו על חוטי חשמל ועשרות אלפים היו מנותקים במשך יומיים.

היום הם מסתתרים, כדי שלא ישאלו אותם את השאלות הקשות, איפה הייתם כל הזמן.

הם גם דרשו מחברת החשמל, שיפור רדיקלי בפליטת עשן הפחם בארובות בחדרה למשל, זה עולה שמונה מיליארד שקלים, הכספים האלה יחד עם החוקים הירוקים מביאים שההוצאות הולכות לכיוונים אחרים. הממשלה השקיעה 2 מיליארד שקל כדי להקטין את גזי החממה, אבל התיאוריה הזו נפלה, אז אתה משקיע לריק. ואני רוצה לשאול אותם, איפה הם היום?

ואני לא אומר את זה בגלל הסופה, אלא למרות הסופה, כי אקלים לא נמדד לפי סופה אחת או שתיים.

.

נזקי הסופה בירושלים (פלאש90)

עדיף התחממות על התקררות

היום אנחנו רואים מה זו תקופת קרח, שחלילה תבוא, ודווקא עדיף התחממות על פני התקררות, ההפך ממה שהם אומרים, וזה עוד נושא שצריך לדון בו הרבה. אבל הם לא מוכנים לדון על כלום. הם החליטו שהמדע קבע כי כדור הארץ מתחמם. וזהו נקודה.

העולם השקיע טריליון (אלף מיליארד) דולר בניסיון להקטין את גזי החממה, כשהם לא עושים שום דבר רע. הם הפכו את הCO2 שהוא המנוע של הצמחים לרעל. האנרגיה הירוקה הסולארית ושימוש ברוח, לא יכולות להיות חלופה לנפט וגז. ובזה הם טועים. אין התחממות ולא צריך להלחם בה

החודש הקודם היה חם יחסית?

מדע של מזג אוויר לא מסתמך על נתונים של שנה או חורף אחד, אלא עושים שיכלול של כל האזורים בכל העולם. הם לקחו רק נתונים קרקעיים מחצי הכדור הצפוני במספר שנים ועשו ממוצע. התוצאות האמתיות מראות שב-16 השנים האחרונות אין התחממות. אז זה חוסר אחריות של הירוקים והיום לא תשמע מהם כלום.

ומה אתה רוצה מהם היום?

בתוך כל ועדות החקירה שמקימים, עם כל הטררם על חיפוש האשמים, האם לדעתך מישהו יאשים אותם? מישהו יבדוק מה חלקם בחוסר המוכנות לסופה? תוכל לרשום שהם לא יתנו את הדין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
הטעיה והתממות
דוד | 17-12-2013 3:30
ההתחממות הגלובלית אין פרושה שמזג האוויר בכל העולם ייעשה יותר חם. בגדול, משמעותה היא שארועי מזג אוויר קיצוניים יותר שאוזנו בעבר ע"י הרכב מסויים של האטמוספירה השתנו בעקבות מעשי ידי אדם. גם אם קשה להוכיח זאת באופן מוחלט הרי שיש ראיות סטטיסטיות מצטברות ומודלים שמראים את השפעת זיהום האוויר על האקלים. דווקא בתור מי שמתנגד לוודאות המוחלטת של מסקנות אלו, הייתי מצפה מד"ר אביטל למעט צניעות. כנראה שעדיין איננו יודעים הכל, ולכן ייתכן שהשפעתנו על מזג האוויר זניחה - או שלא. בכל מקרה ההתקפה על הארגונים הירוקים שבסה"כ פועלים מתוך דאגה לעתיד, איננה במקומה, גם אם לא תמיד יש לקבל את מלוא התביעות של ארגונים אלו.
2
אוי איזו בורות!
סטודנט למדעי כדו"א | 17-12-2013 5:15
למהנדס הזה אין מושג על מה הוא מדבר, סופות קיצוניות רק מחזקות את הטיעונים של ההתחממות ולא שוללים אותם.
3
גבי ישר כח על האומץ לא ללכת בתלם .ולהציע חלופה
יגנה | 17-12-2013 8:58
4
תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי
דן | 22-12-2013 5:38
לא מסכים איתו למעט דבריו מן מהפיסקה הזאת: "חברת החשמל רצתה פעם אחר פעם לטמון כבלי חשמל, למשל בערי ירושלים, אבל הירוקים התנגדו כי צריך לכרות שורת עצים ליד. הם מונעים כריתת עצים ליד בתים, כי צריך להשאר ירוק. זה בסדר, אבל צריך לראות מה המאזן? במקום זה עצים נפלו על חוטי חשמל ועשרות אלפים היו מנותקים במשך יומיים".
האירגונים הירוקים מתנגדים לתחנת כח סולארית
מענדי ברגר | 11-07-2016 14:10
האירגונים הירוקים מתנגדים לתחנת כח סולארית שאמורה לקום בנגב ולספק 2% מהחשמל בארץ...
5
מענה למגיב מס 2
מרותקת | 19-05-2016 7:15
לתגובה מס 2.לקרוא לפיזיקאי שחוקר טת התחום בור..כנראה שזה עושה אותך טיפש במיוחד (: