אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הורוביץ מגיב ליברקן: "השוואה מעוררת בחילה"

לאחר שגדי יברקן טען כי ישראל מקימה "מחנות ריכוז" לאלו שאין להם תו ירוק, שר הבריאות ניצן הורוביץ תקף בתגובה: "ההשוואה מעוררת בחילה. הדברים גובלים בהכחשת שואה ומבזים את הקורבנות והניצולים"

הורוביץ מגיב ליברקן: "השוואה מעוררת בחילה"
  (צילום: אבשלום ששוני\פלאש 90)

לאחר הסערה: שר הבריאות ניצן הורוביץ גינה היום (ראשון) את דבריו של ח"כ גדי יברקן בדיון ועדת החוקה של הכנסת, בהם טען כי ישראל מקימה מחנות ריכוז עבור 5 מיליון אזרחים שאין להם תו ירוק בתוקף. בדבריו הורוביץ אמר כי מדובר ב"השוואה מעוררת בחילה".

"ההשוואה שעשה ח"כ יברקן בין אמצעי הזהירות לשמירה על בריאות הציבור ומניעת מחלה, לבין מחנות ריכוז שהקימו הנאצים – מעוררת בחילה" אמר הורוביץ. "הדברים גובלים בהכחשת שואה ומבזים את הקורבנות והניצולים. זו אמירה מחפירה ונאלחת במיוחד גם כלפי צוותי הרפואה שנותנים את הנשמה למען הבריאות של כולנו".

עוד באותו נושא

יברקן על התו הירוק: רק חסר מחנות ריכוז


94

כאמור, בדיון בוועדת החוקה של הכנסת האשים יברקן כי ישראל מקימה מחנות ריכוז עבור אלו שאין להם תו ירוק, ואמר כי "זה כמו באוסטריה". יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב הוציא אותו מהוועדה ונזף בו: "השימוש שלך בצמד המילים הזה הוא דבר בזוי ונאלח".

קריב הסביר את הסיבה להוצאתו של יברקן מהליכוד: "ח"כ גדי יברקן רושם על שמו את הזכות המפוקפקת להיות הח"כ הראשון שמוצא מדיוני הוועדה בראשותי. כל כך לא רציתי להוציא אותו, אבל בחירתו בצמד המלים "מחנות ריכוז" לתיאור מדיניות הממשלה שנאבקת על שמירת בריאות הציבור – לא מקובלת. אפשר להתווכח, אפשר לחלוק, אי אפשר להשתמש בהשוואה הבזויה הזאת. רגע של שפל".

יברקן התייחס גם הוא לדבריו בעקבות הסערה בוועדת חוקה: ״לפי נתוני משרד הבריאות, רק 45% מאזרחי מדינת ישראל מחזיקים בתו הירוק. קרי, לרוב הציבור אין ׳תו ירוק!׳התו הירוק רומס את חוק כבוד האדם וחירותו ללא תכלית ראויה. הוא אינו אמצעי אפידמיולוגי ואינו מונע את המחלה. כך אמר גם שר הבריאות".

"ההוכחה לכך, לדבריו של פרופ׳ זרקא, פרויקטור הקורונה, שישנה רק אישה אחת בדיור מוגן שהיא חולה קשה באומיקרון. האם בשל מקרה אחד כזה הממשלה מתכננת להטיל הגבלות שאפילו במדינות דיקטטורית אינן קיימות? הגבלות אלה הן פגיעה קשה בכבוד האדם וחירותו. על זה כל עם ישראל צריך לזעוק!. רק באוסטריה יש ׳מחנות ריכוז׳ לאזרחים שלא חוסנו והיא הדוגמא הקיצונית לטיפול בקורונה. אני חושש מכך שהממשלה עלולה להביא אותנו לקיצון.״

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
מזל שהליכוד אימץ את יברקן
קר קר קרקר קרעי | 26-12-2021 15:39
הוא אבוד ומבולבל - שמרו עליו כמו שאתם שומרים על כל השורה השלישית של הליכוד. בזיון
מצטרף לבקשה
משיח | 26-12-2021 16:56
.
2
יברקן לא העיפרון...
יברקן מנסה להיות יותר ביביסט מביביסט. כלומר, יותר טיפש מטיפש. | 26-12-2021 16:51
יברקן לא העיפרון הכי חד בקלמר. או שאינו יודע מחנה ריכוז מה הוא, ומה הקונוטציה המתבקשת - או שהוא סתם טיפש. או כך, מאור גדול הוא לא.
3
מדבר מכחיש השואה הראשי...
חכם בלילה | 26-12-2021 17:01
מר ניצן הורביץ, ניצולי השואה מתביישים בצעדים שאתה עושה נגד המדינה שהם ראו בה בית, בעזרת השם חתרנותך תבוא לדין.
4
הוא צודק 100% יותר קל לברוח מהנושא במקום ל-
די לעיוורון | 26-12-2021 17:18
להתייחס לעיקר הטענה ולהתעמת עם העובדות. המחוסן נדבק ומדביק ולכן אין כל הצדקה לסייג אף אחד ולא להדביק לו הגדרות כלשהן, ולא לפגוע בחופש הבסיסי שלו, רק בגלל שאינו מעוניין לקבל את הזריקה המהוללת. זה שרוצים לשווק בכל הכוח חיסונים זה אופרה אחרת. יש אמון עיוור, ולצערנו העובדות ורק העובדות מלמדות שאין לתת אמון עיוור!!! הדיווח על מספרי הנפטרים מקורונה בעולם ובארץ פשוט רחוק מלהיות אמתי, כי הוראות ה-WHO ארגון הבריאות העולמי - פשוטו כמשמעו מורות לכתוב סיבת מוות מקורונה גם כשיש מחלות רקע וגם ..כשכלל לא בוצעה בדיקה לוירוס הקורונה. לא מאמינים. היכנסו נא לאתר הארגון ותראו בעצמכם את המסמך המזעזע מ4/2020. תקראו ותבינו שפשוט משתמשים בנפטרים שממליא מתו מדברים אחרים, על מנת לכתוב שסיבת המוות קורונה, וככה בונים מספרים גדולים ומטפחים את תודעת מגיפה, כשהמטרה האמתית היא שיווק החיסונים באופן שנהפוך לצרכנים כרוניים! יש אינטרס ממוני מובהק לגורמים רבים לשווק לנו ללא לאות את המגיפה ואת הצורך הכרוני בחיסונים. לא מאמינים. תראו בעצמכם. תקתקו שניה מכון ויצמן למדע ותראו באתר שלהם שהם שותפים של פייזר משנת 2016!!! ובעזרת חברת ידע של המכון דרכה הם עושים כסף יחד הגיעו למחזור מכירות ב2019 של 37 מיליארד דולר!!! כך כששומעים ורואים וקוראים מומחים של המכון כמו פרופ' ערן סגל ועוד רבים שמשווקים בכל המרץ את הצורך בחיסונים, באצטלה של אובייקטיבים, אז תדעו שאין גילוי נאות בכלי התקשורת ולא מגלים לנו שהם נגועים ביותר בניגודי עניינים בלשון המעטה... גם הפרופסורים מביח שיבא שעשו את המחקר לפיו העיזה מדינת ישראל לתת ראשונה בעולם את הזריקה השלישית הבוסטר - מקבלים מימון משמעותי מ...? נחשתם - מפייזר!!! עוד דוגמא מעלפת? בכבוד: תקתקו פרופ' גבי ברבש ותראו שהברנש הזה שמסתובב כבר שנתיים בכל אולפן ועיתון, בכל אתר ותחנת שידור, לדחוף את שיווק החיסונים, ותחזוקת תודעת במגיפה – הוא לא פחות מאשר חבר דירקטוריון של חברת היצור של החיסונים של פייזר כבר 20 שנים תמימות, כשהיה במקביל מנכל ביח איכילוב ואחכ מנכל משרד הבריאות!!! קשה להאמין? עובדות!!!
5
תגובה מעוררת בחילה...
שוני | 26-12-2021 18:44
תגובה מעוררת בחילה כל הכבוד לך כבוד השר, ניצן הורוביץ. דייקת מאוד לגבי תגובתך לחכ הבזוי וההזוי וחסר הבושה.
6
יברקן אותם כוזרים...
הזועם | 26-12-2021 19:15
יברקן אותם כוזרים שבהקמת המדינה חטפו ילדים לאימוץ ולניסויים רפואיים אכזרים לא יאפשרו לשחור כמוך להביע את דעתו אותם כוזרים שביצעו מעשי פשע מחפירים פתאום מתרגשים משתי המילים מחנה ריכוז.
/ זעם...
אני 2- צאצאית ר' ברוך כהנא דיין, צפת הישוב הישן. | 26-12-2021 19:44
/ זעם לא בריא לבריאות; הוא מחליש את מערכת החיסון. אתה מדבר כאילו ואתה עשית בדיקת ד.נ.א ויש באפשרותך להוכיח משהו על עצמך. אם תעשה לא בטוח שתמשיך לדבר בטירלול על יהודים אשכנזים. גם אם כוזרים התייהדו וגם אם שבטים בתימן או צפון אפריקה או בהודו התייהדו ; קבל זאת כמו שהיהדות מצווה במגילת רות.
7
לידיעת הורוביץ: מחנה ריכוז זה לא רק שואה
אורן | 26-12-2021 19:16
מחנות ריכוז היו גם במדינות טוטאליטריות שונות ובתקופות שונות. השר, שמייצג את הלבנים המשכילים מתגלה כבור ועם הארץ (טיפש הוא הי תמיד)
8
מאיר העיניים מאדישות
מירי | 26-12-2021 19:42
חבר הכנסת יברקן עוזר לציבור לפקוח את עיניו סוף סוף
9
הורוביץ אתה מעורר...
מ | 26-12-2021 20:27
הורוביץ אתה מעורר בחילה הרבה יותר טפו עליך להקיא ולחרבן עליך
10
אני ממש לא...
אסףכ"ץ | 26-12-2021 21:41
אני ממש לא מרוצה מירבקן ומדבריו אולם זאת איננה סיבה לשתוק כאשר יושב ראש הוועדה משקר, רק באתר זה קראת על חמישה מקרים שבהם הוציא חברי כנסת מהאופזיציה מהדיונים, מספר מדהים בהתחשב בחרם הכמעט מלא של האופזיציה על הוועדות
11
יברנקו , למה...
מבריק ממש | 27-12-2021 0:33
יברנקו , למה אתה מפר את החרם של האופוזיציה ? שב עם ביבי או לוין בלשכותיהם ותקרא ספר או שחק שש בש . האופוזיציה לא עובדת רק מטרללת , כך אמר המלך הערום .
12
בושה לכנסת שגדי...
יגאל יואב | 28-12-2021 14:21
בושה לכנסת שגדי יברקן, בור ועם הארץ מכהן בה.