אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארגון בית הלל ישתתף במיזם 'שמיטה ישראלית'

לקראת שנת השמיטה הבאה, ארגון ”בית הלל“ ישתתף במיזם 'שמיטה ישראלית' כחלק מהנגשת הלכות השמיטה לכלל הציבור דתיים וחילוניים. הרב מאיר נהוראי: "יש להשיב את רוח ההלכה למקומה"

ארגון בית הלל ישתתף במיזם 'שמיטה ישראלית'
  יקחו חלק ב'שמיטה ישראלית' (יח"צ)

לקראת שנת השמיטה הבאה, ארגון ”בית הלל“ יוביל את המיזם 'שמיטה ישראלית' את הקו ההלכתי בכל הקשור להנגשת הלכות השמיטה לכלל הציבור דתיים וחילוניים.

המיזם הארצי מבקש לחבר בין החברה הישראלית המודרנית לבין שנת השמיטה היהודית ועקרונות השמיטה ובהם חיזוק ערכי האחווה והמשפחה, עצירת מירוץ החיים והתבוננות פנימה, החיבור לקרקע ולטבע, וצמצום פערים בחברה.

במהלך דיונים שהתקיימו בשולחנות עגולים אתמול לרגל השקת המיזם, פרסמו ארגון בית הלל מספר יעדים אותם יישמו בשנה הקרובה כחלק מאחריות הארגון על הפן ההלכתי במסגרת המיזם 'שמיטה ישראלית' במהלך שנת תשע"ה.

בארגון, מתכננים להנגיש את הלכות שמיטה לכלל הציבור ולהנחיל את מושג "קדושת פירות שביעית" גם בקרב המגזר החילוני. בין היתר מקווים בבית הלל להעצים את המצוות הקשורות בחיבור לטבע כגון: מנוחת הקרקע וגינון נכון ברחבי הערים. בנוסף יעסקו בארגון בלימוד מצוות הקשורות לכלכלה באמצעות עידוד הלוואות בלא ריבית, דחיית פירעון של הלוואות ללאחר שנת השמיטה, הקמת קרן הלוואות לפירעון ויצירת שיח בחברה הישראלית אודות המושג שמיטה בהקשר להתנהלות הפיננסית.

מנכ"ל בית הלל הרב רונן נויבירט אמר במהלך האירוע היום כי "יש להפוך את השמיטה מסלע מחלוקת לאבן בניין בחברה הישראלית. את חווית השמיטה ההלכתית יש להנגיש לציבור בצורה חיובית ולא טראומטית. יש לשים את הדגש לא על "חשש שמיטה" אלא על "זכות השמיטה". את ההדרכה לציבור יש לעשות מתוך ראייה לאומית וכלל חברתית, ועל פיה לקבוע את סדרי העדיפויות ההלכתיים"

הרב מאיר נהוראי יו"ר בית הלל הוסיף ואמר כי "יש להשיב את רוח ההלכה למקומה הראוי ובצד ההנחיות ההלכתיות לחקלאים בשנת השמטה יש למצוא מיזמים חברתיים שבכוחם לצמצם פערים וליצור חברה יותר שוויונית בדומה ליעד שהציבה התורה בשמיטה"

מארגני הפרויקט ציינו כי המיזם החדש מבקש להפוך את שנת השמיטה למושג שנוגע לכל עם ישראל, זאת לאור המציאות הנוכחית בה קיומה של שנת השמיטה לא משפיע על מערכת החינוך והערכים בישראל, אלא בעיקר על דוכני השווקים וכשרות הפירות והירקות במרכולים.

”שמיטה ישראלית נועדה בראש ובראשונה להחזיר את משמעות שנת השמיטה ללוח השנה של כולנו במדינת ישראל, כשנת שיא של למידה ושינוי, ערבות הדדית, צמצום פערים ואחריות סביבתית. כחלק מהפרויקט יתקיימו פעילויות שונות ברחבי הארץ בתחומי החברה, הסביבה, הכלכלה, התרבות, ההשכלה, תוך שילוב בין מגזרים שונים מהעם וגופים חברתיים וחברות עסקיות" מסרו הארגונים העומדים מאחורי המיזם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מי סומך על נאורפורמים?
שמעון | 16-12-2013 9:49
2
כל הכבוד!
דוד | 16-12-2013 11:18
סוף סוף מיזם תורני שעושים בית הלל
3
כל הפרובוקציות יוצרים אשכנזים
yeshurun | 16-12-2013 11:53
הם מוצאים כל מיני רעיונות חנופתיות וצבועות העיקר לבלוט להחניף ולהתבלט. גם " בית הלל" הוא בסך הכל בית כופרים המתחכמים ורוצים לערוך רפורמה בהלכות ולבטל את השולחן ערוך כמו בתקופת ההשכלה , כי התביישו באמונתם והתבדלותם ואורח חייהם השונה מהגויים גלויי הערווה. לכן גם באה השואה הארורה בגלל אותם חנפנים שגרמו לשינאה. בית הלל שהוא לפי הפרצופים והפתרונות שהם מציעים מגלה שהם אכן בדרך להיות רפורמים וילדיהם יצאו כופרים. זו הצוצאה של הציונות הדתית "יותר משקרבה חילוניים ליהדות, קרבה היא את בניה ובנותיה לכפירה ולחילוניות. הגיע הזמן שהחרדלע"ם יפרשו מהציונות ויתחברו לחרדים. המסיתים והמדיחים חיחןניים נגד הירדים ושמחים לאיד הם הציונות הדתית על רבניה וראשיה ובראשם רבני צוהר"
4
מה תהיה התגובה של אפרתי ו"דרך אמונה"?
| 16-12-2013 14:44
משהו בנוסח "אין שמיטה ישראלית. שמיטה זו מצווה ייחודית לחקלאים של "הר המור" וכל שאר אנשי המעשה שיצאו משם"
5
נוייבירט אינו ראוי להנהגה הלכתית ציבורית
גיימס הטפילד | 16-12-2013 19:26
אדם שלא שנה ולא למד אינו ראוי למעמד בו הוא מנכס עבור עצמו
6
ל-5: גם אם הרב נוייבירט לא ראוי להנהגה הלכתית ציבורית
| 17-12-2013 8:40
הוא בוודאי ראוי להנהגה ציבורית שאיננה הלכתית - ואת זה הוא עושה טוב מאוד. מה האלטרנטיבה שלך? אפרתי????? אסור לאדם שימלא פיו שחוק בעוה"ז!