אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בקרוב: מטוס אייר פורס 1 לראש הממשלה

הממשלה החליטה בניגוד לעמדת יאיר לפיד על הקמת ועדה שתבחן אפשרות לרכישת מטוס עבור טיסות רה"מ ונשיא המדינה, כפי שנהוג במדינות רבות בעולם

בקרוב: מטוס אייר פורס 1 לראש הממשלה
  בקרוב מטוס פרטי? נתניהו (פלאש90)

הממשלה אישרה הקמת ועדה ציבורית, בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס ומבקר המדינה לשעבר אליעזר גולדברג. בוועדה הציבורית יהיו חברים מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף (מיל.) עידו נחושתן ורו"ח איריס שטרק.

הוועדה תבחן את האפשרות לרכישת מטוס עבור טיסות רה"מ ונשיא המדינה, כפי שנהוג במדינות רבות בעולם, כשהמוכר ביותר הוא האייר-פורס1 של נשיא ארה"ב. כיום נשכרים מטוסים מחברות מסחריות שעלותם מגיעה לעיתים למיליוני שקלים לנסיעה. ובנוסף תבדוק אפשרות להקמת מבנה אחוד למשרד רה"מ ובו גם מעונו של רה"מ כפי שקיים במדינות רבות בעולם. בכל מקרה, אם תחליט הוועדה על הקמתו של מבנה אחוד, הוא צפוי להיות מוכן רק בעוד שנים רבות.  את המלצותיה תגיש הועדה למליאת הממשלה לאחר שתבחן את ההיבטים הכלכליים והביטחוניים.

מי שהתנגד להחלטה הוא שר האוצר יאיר לפיד שאמר כי בשעה שהמשק נתון ב'סגירת חגורה' אי אפשר להחליט על הוצאה גדולה שכזו שנראית בזבזנית. אך דעתו נדחתה משום שמדובר בהוצאה חד פעמית שתחסוך הוצאות שוטפות. רק בשבוע שעבר נתקל יו"ר הכנסת במקרה בו רצה לצאת להלווית נלסון מנדלה אך לא היה בנמצא מטוס פנוי שיטוס לדרום אפריקה.

מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט אמר: "מדובר בצורך ביטחוני לאומי שישרת את מדינת ישראל לעשרות שנים לפחות. בנוסף, כיום אין אמצעי קשר תקינים במטוס ראש הממשלה, דבר הקיים כמעט אצל כל ראש מדינה מתקדמת בעולם. בעבר גם קבע משרד האוצר כי רכישת מטוס היא כלכלית. גם אם יוחלט להקים את המבנה, הוא יהיה מוכן רק בעוד שנים רבות. כרגע כלל לא מדובר על סכומים אלא רק על המלצה האם לבנות משרד ממוגן ולרכוש מטוס".

בתשובה לשרים שהציעו לקבל החלטה על רכישת מטוס והקמת משרד רה"מ ללא ועדה, אמר מזכיר הממשלה כי "ניתן היה לקבל את ההחלטה ישירות בממשלה, אבל חשבנו שנכון יותר להקים ועדה חיצונית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ראש הממשלה הזה זמנו עבר תשוש, תנו לאחרים לשרת את העם
מרקו | 15-12-2013 20:12