תפרו לו תיק: רב העיר קרית ביאליק זוכה מעבירות מין - סרוגים

תפרו לו תיק: רב העיר קרית ביאליק זוכה מעבירות מין

ארבע שנים לאחר שהוגש כתב אישום נגד הרב עמינדב קריספין פסק היום בית המשפט בחיפה לזכות את הרב מכל האשמות. השופט העלה כי מזכיר המועצה הדתית בעיר ניסה לסחוט את הרב

author-image
תפרו לו תיק: רב העיר קרית ביאליק זוכה מעבירות מין
  פלאש90

שופט בית משפט השלום בחיפה, ד"ר זאיד פלאח, החליט עתה לזכות את הרב עמינדב קריספין (80), רבה של העיר קריית ביאליק, מכל האישומים שיוחסו לו בכתב האישום, ושעיקרן מעשים מגונים והטרדה מינית של שלוש נשים, שתיים מהן עובדות המועצה הדתית קרית ביאליק.

לפני ארבע שנים התלוננו נגד הרב שלוש נשים, חלקן עובדות במועצה הדתית, על כך שהרב נצמד אליהן וניסה לנשקן. נגד הרב הוגש כתב אישום בגין הטרדות מיניות, אך בבית המשפט התברר כי הרב היה נתון למסע סחיטה מצד מזכיר המועצה הדתית מאיר אוטמזגין.

בהכרעת הדין כתב השופט ד"ר זאיד פלאח, כי התנהל מו"מ מאחורי גבו של הנאשם, בין מקורביו ובין המתלוננות, באמצעות נציגם, מאיר אוטמזגין, מזכיר המועצה הדתית קרית ביאליק, כאשר חלק מהשיחות הוקלטו. בקלטת מופיע, שאוטמזגין ביקש מאות אלפי שקלים ממקורבי הנאשם, בתמורה לביטול תלונותיהן, ואוטמזגין הדגיש שבכל יום שיסרבו לשלם המחיר יעלה ב- 10%, וכי מדובר במתן בלבד ולא במשא ומתן. וכן הייתה דרישה שמקורבי הרב לא ימשיכו לעבוד ברבנות ובמועצה הדתית קרית ביאליק.

השופט פלאח כתב  בהכרעת הדין:  "גרסתו של אוטמזגין מקוממת – הוא ניצל את המצב שנוצר לצרכיו הפרטיים, ותעתע בכל הצדדים – הן המתלוננות והן הנאשם ומקורביו. אוטמזגין מעלה דרישות כספיות מופרזות, משנה מחירים, מטיל סנקציה של 10% לכל פעם שלא מגיעים להסכמה בנוגע לתשלום, ומסביר שכל הנושא הינו משחק או "הומור" כדבריו. בנוסף – אוטמזגין דורש שהנאשם יסיים את תפקידו ברבנות, ומתערב בזהות האנשים שיאיישו את משרתו אחריו, תוך הטלת חרם על מקורבי הנאשם. התנהלות מעין זו מטילה עננה כבדה על עצם קרות האירועים המתוארים, ואשר בגינן מבקש אוטמזגין להטיל את הסנקציות הכספיות והאחרות. לא ברור הכיצד פיצוי כספי יכול להביא לביטול התנהגות שתוארה ע"י המתלוננות כנוראית ובלתי נסבלת, ומדוע להטיל סנקציות נוספות של הימנעות מאיוש משרות ע"י מקורבי הרב. עולה בלבי חשש, שמא גורמים מסוימים מבקשים ל"חסל חשבונות" עם הנאשם וזאת למטרותיהם האישיות, והמתלוננות הפכו ל"כלי משחק" בידי אותם גורמים, עליהם מנצח אוטמזגין."

האזנה לקלטת המתעדת את המו"מ שהתנהל בין הצדדים מעלה חשש כבד, שמא מדובר בניסיון להוצאת כספים מהנאשם, ולאיוש תפקידים ברבנות ובמועצה הדתית, שלא כדין. החשש הכבד לביצוע מעשים לא ראויים הטיל ספק על מרקם הראיות שהוצגו בפני ביהמ"ש, וספק זה דבק בכל אחת משלושת המתלוננות.

על פי הכרעת הדין "התארגנות עדי התביעה יחדיו, ומינוי אדם בעל אינטרס לשם ניהול מו"מ עם מקורבי הנאשם, הביאה לזיהום הראיות בתיק, ובחינת מרקם הראיות בתיק, כפי שנעשה בהכרעת דין זו, העלה לפחות ספק סביר בכל הראיות".

למען הסר ספק, השופט איננו קובע כי המתלוננות אינן דוברות אמת, אלא מסקנתו היא שהנאשם עשה עליו רושם אמין, וכי עלה לפחות ספק סביר בגרסאות המתלוננות, וספק זה מוביל לזיכויו של הנאשם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו