אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לפני סגירה? המדינה מוכנה לקחת אחריות על הר מירון

המדינה הודיעה לוועדת החמישה כי הם מוכנים לקבל את ניהול מתחם קבר הרשב"י בכדי למנוע את סגירת האתר: "והכל בכפוף לכל דין", הוסיף מנכ"ל המשרד לשירותי דת

לפני סגירה? המדינה מוכנה לקחת אחריות על הר מירון
  (צילום: דוד כהן\ פלאש90)

מנהל אתר קבר הרשב"י, אלי פריינד, הודיע לשר לשירותי דת מתן כהנא כי באם לא ימצא פתרון לנושא הביטוח באתר קבר הרשב"י, האתר יסגר היום (רביעי) בחצות. מנכ"ל המשרד לשירותי דת, שמעון (מוני) מעתוק: "לאחר היוועצות שנערכה בעניין זה, המדינה מוכנה להיכנס לניהול אתר הרשב"י במלואו באופן מיידי ככל שידרש וזאת על מנת שהאתר לא יסגר והכל בכפוף לכל דין".

הרב אברהם ישראל פרויליך, חבר ועדת החמישה (צילום: לע"מ)

בעקבות סוגיית הביטוח במתחם קבר הרשב"י במירון, שיגר מוקדם יותר היום מנכ"ל המשרד לשירותי דת, מכתב תשובה לאיום של ועדת החמישה על כך שבכוונתם לסגור את מתחם הציון באם לא ימצא פתרון לסוגיית הביטוח באתר.

עוד באותו נושא

הוחלט: ועדת החקירה לאסון מירון תפרסם דו"ח ביניים

מעתוק כתב: "ככל שאתם עומדים על הודעתכם כי בכוונתכם לסגור את האתר, נבקש כי חברי ועדת החמישה יודיעו לנו על כך באופן מיידי, על מנת שתיבחנה מלוא המשמעויות האופרטיביות הנובעות מהודעתכם זו. יודגש כי לאחר היוועצות שנערכה בעניין זה, המדינה מוכנה להיכנס לניהול אתר הרשב"י במלואו באופן מיידי ככל שידרש וזאת על מנת שהאתר לא יסגר והכל בכפוף לכל דין".

(צילום: יונתן זינדל\פלאש90)

עוד הוסיף מנכ"ל המשרד כי ייתכן שאין בסמכות ועדת החמישה לסגור לחלוטין את אתר הקבר, וכי לפי הוראות התכנית החלה על האתר, השימושים המותרים הם ציבוריים, וככאלה הם צריכים להיות פתוחים לכלל הציבור. מכתבו של מעתוק מגיע בתגובה לפנייתו של מר אלי פריינד, מנהל ועדת החמישה לניהול קבר הרשב"י, בו מלין פריינד על כך שלא נמצאה חברת ביטוח המוכנה לבטח את האתר בעקבות אסון מירון. בסיום דבריו כתב פריינד: "בעקבות המצב שנוצר, הנני להודיעך כי במידה ולא ימצא פתרון ביטוח לוועדת החמישה תיאלץ הוועדה להודיע על סגירת ציון קבר הרשב"י החל מהיום".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו