אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האם ח"כ הרב אמסלם מש"ס בדרך אל הציונות הדתית?

חשיפה: לפני כמה חודשים נפגש יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כץ כצל'ה עם הרב מזוז, מהרבנים החשובים של ש"ס. הרקע לשיחות: יוזמת האחדות של כצל'ה ודיבורים על חבירה של ח"כ הרב אמסלם למפץ הפוליטי של יו"ר האיחוד הלאומי. האם ח"כ הרב חיים אמסלם בדרך אל הציונות הדתית?

האם ח"כ הרב אמסלם מש"ס בדרך אל הציונות הדתית?
  הרב מזוז. שוחח עם כצל'ה

כבר כמה חודשים שח"כ יעקב כץ כצל'ה עובד על יוזמת האחדות בין חברי הכנסת הדתיים בסיעות השונות. עכשיו מתברר, שהדיבורים על כניסתו של ח"כ אמסלם ליוזמת יו"ר האיחוד הלאומי הם יותר מסתם דיבורים. לפני כמה חודשים, כצל'ה, מסתבר, נפגש עם פטרונו הרוחני של ח"כ הרב חיים אמסלם לשיחת היכרות חשובה.

לא מדובר היה רק בשיחת היכרות. הסיבה שהרב אמסלם פתח את דלתו של רבו לפני יו"ר האיחוד הלאומי, נובעת מהעובדה שח"כ הרב אמסלם חושב ברצינות על יוזמתו של כצל'ה.

באותה שיחה לא כל כך דיברו על פוליטיקה אלא יותר על אידיאולוגיה וערכים משותפים. הרב מזוז נחשב לאחד הרבנים החרדיים שמתנגדים למסירת שטחים וחלקים מארץ ישראל. עם זאת, ברור הדבר שהפגישה נערכה על רקע השיחות בין כצל'ה לח"כ הרב אמסלם לשתף פעולה ביחד ברשימה אחת.

לאמסלם יש מתנגדים בש"ס. דעותיו החופשיות, הביקורת שלו כלפי נציגי ש"ס, פרשת הגיור והתייצבותו לימין התלמידים הספרדים בפרשת עמנואל כאשר נציגי ש"ס שותקים גרמו לעמיתיו למפלגה להתנגד לו ולדרכו.

בתפיסתו הוא קרוב לעולם הציונות הדתית. הוא ציוני, אוהב את המדינה, בעד שירות בצבא ובעל תפיסה דתית מתונה וממלכתית. החיבור ליוזמה של כצל'ה הוא טבעי.

יוזמתו של כצל'ה היא ניסיון לחבר את כל חברי הכנסת הדתיים תחת מפלגה אחת גדולה שתדגיש את הלאומיות והמסורת היהודית. כצל'ה יצר קשר עם חברי כנסת מקדימה, הליכוד, ש"ס, ישראל ביתנו, יהדות התורה והבית היהודי. כצל'ה התבטא בעבר כי העלאת אחוז החסימה תכריח את המפלגות הדתיות וחברי הכנסת הדתיים להתאחד תחת רשימה אחת.

ח"כ אמסלם סירב להגיב לדברים. הראל כהן, דוברו של כצל'ה שנמצא בחו"ל מסר: "יו"ר האיחוד הלאומי חה"כ יעקב כץ (כצל'ה) מקורב מאוד לגדולי ישראל מכל הזרמים, נפגש עמם לעיתים מזומנות ורואה את עצמו כיד הארוכה שלהם בכנסת. ושילחותו בה הינה בהנחיית גדולי ישראל. בראש המשימות שקיבל עליו: פעילות נמרצת למען ריצה משותפת של כל נציגי התורה בכנסת בבחירות ולשיתוף פעולה ביניהם, רב ככל האפשר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
חבושה
משה | 24-08-2010 12:45
ברוך הבא
2
ברוך הבא כבוד ההרב
tnxko | 24-08-2010 12:47
מה אתה חושב שכאן יותר טוב מש"ס?
3
ברוך ומזומן ...תלמיד חכם עצום!!!
| 24-08-2010 13:32
4
כיסוי לאשכנזים
שמעון | 24-08-2010 14:42
כבוד הרב אמסלם, זה מה שהם צריכים ספרדי מחמד במפלגה אשכנזית, ואם אתה גם חרדי מה טוב. אל תתחבר אליהם הם יאכלו אותך בלי מלח, הקם מפלגה מתחרה לש"ס.
5
כצלה צודק!
| 24-08-2010 15:24
הגיע הזמן למפלגה אחת דתית, ציונית, ומחזירה חילונים בתשובה! לא ירחק היום עד שיהיה ראש ממשלה/שקר בטחון חובש כיפה!(וזה לא משנה אם סרוגה או שחורה)
6
הלוואי והוא יצטרף
מתנחל שלא מתנצל | 24-08-2010 18:15
מייצג את דעת הספרדים האמיתיים אוהבי עם וארץ ישראל ללא סייג! אלא שכמו מגיב 2 הנכבד חוששני לאור נסיוננו בעבר שקבלת הפנים לא תהיה ממש נעימה..
7
מגיבים תפסיקו עם אי האמון שלכם בכוח האחדות של עם ישראל!
| 26-08-2010 1:45
8
אריה דרעי
רם אברהם | 27-08-2010 16:17
לדאתי אפשר גם לצרף את אריה דרעי וכך אתה תקבלו מ7מנדטים ל20