אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה: מגבלות התו הירוק יחולו על קניונים

משרד הבריאות הודיע על הגבלות נוספות כלפי סרבני החיסונים - כשלראשונה התו הירוק יחול גם בקניונים. עוד הוחלט על מתווה בידוד חדש לשבים ממדינות אדומות

לראשונה: מגבלות התו הירוק יחולו על קניונים
  (צילום: מרים אלסטר\פלאש 90)

החמרה במגבלות: משרד הבריאות הודיע הערב (רביעי) על סדרה של מגבלות חדשות שנועדו למנוע את התפשטות הקורונה – בראשם החלת התו הירוק על קניונים ומתחמי מסחר סגורים.

ההחלטה התקבלה בתום דיון שנערך היום עם ראש הממשלה, שר הבריאות וגורמי מקצוע נוספים. יש לציין כי החלטות אלה יכנסו לתוקף לאחר אישור הממשלה ובכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

לפי החלטת הממשלה,  כללי "התו הירוק" יוחלו על כלל מתחמי המסחר הסגורים שגודלם מעל 10,000 מ"ר. בדומה לנהוג במקומות אחרים, התו הירוק יסרק על ידי אנשי הביטחון בכניסה למתחם – ולאחר האישור כל אחד יקבל צמיד שיאפשר לנוע בצורה חופשית ברחבי הקניון. הצמידים יהיו בצבעים אחידים, והצבע ישתנה באופן יומי כדי למנוע שימוש חוזר.

עוד באותו נושא

הקורונה בטיסת רה"מ: בנט החליט על החמרת נהלים


5

פטור מהצגת תו ירוק יינתן למי שיבקשו להיכנס למתחם המסחר לטובת כניסה למקום שירות חיוני בלבד. רשימת השירותים החיוניים המותרים תגובש על ידי גורמי המקצוע והייעוץ המשפטי לממשלה. אדם שייכנס למתחם המסחר לצורך קבלת שירות חיוני לא יקבל צמיד, אלא יהיה רשאי להיכנס למתחם לצורך הגעה למקום השירות החיוני ולקבלת שירות באותו מקום בלבד.

במקביל להחלת כללי "תו ירוק" במתחמי מסחר סגורים, ילדים ומבוגרים שחוסנו בחיסון ראשון בלבד יהיו זכאים לקבל תו ירוק זמני (שיהיה בתוקף ל-30 ימים ממועד קבלת החיסון הראשון).

"הסכמון" ומלוניות: מתווה הבידוד החדש

עוד הוחלט על מתווה בידוד חדש לשבים מחו"ל, אשר יעשה שימוש באפליקציית "הסכמון" שמשמשת למעקב אחרי המחויבים בבידוד במקום איכוני השב"כ. ההנחיות החדשות ייכנסו לתוקף בחצות בלילה שבין חמישי לשישי הקרוב.

לפי המתווה החדש, מחוסנים ששבים לישראל ממדינות אדומות יחתמו על "הסכמון" לאחר ביצוע הבדיקה בנתב"ג, ויכנסו לבידוד ביתי למשך 7 ימים שבסופם ידרשו לבצע בדיקת PCR נוספת. לאחר תשובה שלילית בבדיקה זו, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

עוד באותו נושא

בנט: "חייבים לעשות הכל לעכב את כניסת האומיקרון"


32

מנגד, אלו שאינם מחוסנים ושבים לישראל ממדינות אדומות – יופנו לבידוד במלונית עד לקבלת תוצאת בדיקת ה-PCR שתבוצע בנתב"ג. במידה ותוצאת הבדיקה שלילית, הם יחתמו על "הסכמון" ויועברו לבידוד ביתי להשלמת ימי הבידוד ל-7 ימים, שבסופם ידרשו לבצע בדיקת PCR נוספת לפני השחרור. במידה ותוצאת הבדיקה הראשונית תהיה חיובית, הנדבקים יישארו במלונית עד להחלמה.

בנוסף, הוחלט כי משרד הבריאות יגבש המלצה לרשימת המדינות המעודכנת, ואלו ייכנסו לתוקף בכפוף לאישור הממשלה וועדת החוקה של הכנסת. במקביל, רה"מ הנחה לבחון את הרחבת הקריטריונים להגדרת המדינות האדומות, כדי להדק את השמירה על גבולות ישראל מפני התפשטות של זן האומיקרון.

"תנאי הכרחי לסיום הבידוד"

במשרד לביטחון פנים הסבירו בהמשך כי "חתימתו של המבודד על חוזה 'ההסכמון' הינה תנאי מחייב לשם סיום בידוד במלונית מטעם המדינה ומעבר להמשך בידוד בכתובת ובמקום אשר אותו יציין המבודד. תנאי ההסכמון, מחייבים את המבודד לשתף את מיקומו באמצעות מכשיר הנייד\נייח שברשותו בכל זמן נתון בו יתבקש ע"י משטרת ישראל ובכפוף לאישור הודעת סמס הדורשת את שיתוף המקום, כך תוכל המשטרה לוודא כי המבודד שוהה במקום הבידוד עליו הצהיר עם שחרורו ממלון הבידוד".

עוד הבהירו כי "מבודד שיסרב לתנאי פיקוח טכנולוגי ולפרטים המפורטים בחוק, ייאלץ לשהות במלונית מטעם המדינה למשך  כל ימי הבידוד וזאת בהוראת נציג מוסמך לכך. המשרד לבט"פ יחד עם משטרת ישראל נערכים למשימת האכיפה הטכנולוגית, לשם מניעת התפשטות  וריאנט האומיקרון  וביצוע משימת אכיפת המבודדים  אשר משמעותית בקטיעת שרשראות ההדבקה ומנעת התפשטות הווריאנט".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
תסגרו את נתב''ג,...
כ | 14-12-2021 20:42
תסגרו את נתב''ג, זה הפיתרון לקורונה. המחוסנים טסים ומביאים לארץ ווראינטים. זה לא יעזור. אנשים לא יתחסנו בשביל קניות בקניון. הבריאות יותר חשובה.
2
מה יש לחפש...
אופיר רבי | 14-12-2021 20:45
מה יש לחפש בקניון פשוט עושים טובה לציבור שלא יבזבז כסף
3
נגמרה הדמוקרטיה! מחוסנים נדבקים ומדביקים
מ | 15-12-2021 9:19
שלב אחרי שלב הכל קורה בפועל כצפוי!!! ההצגה הזו זה רק הכנה מושכלת ליצור הפנמה ראשונית של הצעדים.. כך שכשיגיע השלב הבא, אז כאילו כבר הפנמתם לא?!!! יש קורונה ובכח הופכים אותה למגיפה כי יש מי שרוצה מאוד שוק של צרכני חיסונים כרוניים שיכניס מאות מיליארדי דולרים, ובשביל זה שווה להשקיע כל הון בכל מי ומה שיעזור לבסס את השוק הזה. והם אכן משקיעים, אפילו על חשבון החופש הבסיסי של כל אחד להחליט אם הוא מעוניין בחיסון או לא...אם מוכח בפועל שמחוסן גם נדבק וגם מדביק אז על מה כל הרעש?! מה רוצים מאלו שבוחרים לא להתחסן. מה הבעיה בכך שהם לוקחים סיכון מול סיכוי לעצמם ?! אלא שיש כאן מניעים אחרים וכל הרשויות שאמורות להגן על הזכות הבסיסית להחליט על גופך, באורח פלא, משתפים פעולה ו/או מחרישים כנגד האישום השקרי שהלא מחוסנים מסכנים את כולנו והם כמו מכונות ירייה שהורגות...עורו ישנים משנתכם...פועלים לשדוד לנו את הזכויות הבסיסיות ביותר מול העיניים, על ידי הפיכת חלק מהציבור לאוייב הציבור, ואנחנו ממשיכים לישון...גם התקשורת, אם יתנערו אנשיה מאנשי השקר, ויתחילו לחקור באמת מתוך רצון כנה לגלות בכל נושא את האמת לאמתה, מהר מאד תתבהר תמונת אמת אחרת לגמרי.
אמת
צודק | 28-12-2021 11:43
וזה הולך ויהיה יותר גרוע. אנשי הממשלה ומשרד הבריאות הם אנשים מושחתים שממומנים או מאויימים עי גורמים המעוניינים להשתלט עלהמדינה
4
שקר שקר ועוד שקר
צודק | 28-12-2021 11:41
מגבלות חדשות שנועדו למנוע את התפשטות הקורונה - זה רק נועד לשלוט באזרחים, לדכא אותם ולהכין אותם לדיקטטורה. זה הכל. אין שום הגיון במהלכי הממשלה, אין סיבה אפידמיולגית להגבלות האלה. המחוסנים מדביקים ונדבקים, איך מתירים להם להיכנס למקום סגור? הכל שקר.