אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"תשפטו אותנו לפי המעשים" - סטרוק בסיכום חצי שנה להקמת הממשלה

ערך השוויון רומס יום יום בממשלה ובכנסת את הערכים הבסיסיים ביותר כמו: התיישבות, רוב יהודי, ואפילו בטחון המדינה. סוס טרויאני נכנס לתוך מסדרונות השלטון, וריחו ניכר בכל מקום. ח"כ אורית סטרוק מסכמת את הקדנציה של הממשלה

תשפטו אותנו לפי המעשים: חצי שנה להקמת הממשלה
  (צילום: מארק ישראל סאלם/פלאש90)

הלילה, מוצאי ד' בטבת – מלאה חצי שנה להקמת ממשלת בנט-לפיד-עבאס. חברתי שרת הפנים איילת שקד, מעמודי התווך של הממשלה המסוכנת הזו, שהותקפה קשות על עצם תמיכתה בהקמתה, ועל הפניית העורף לכל הבטחות-הבחירות של מפלגתה "ימינה", הייתה בכל זאת מלאת-תקווה שהתוצאות לא יהיו כ"כ נוראות, וביקשה מהציבור זמן קצר לאחר מכן: "תשפטו אותנו לפי המעשים".

עוד באותו נושא

שקד אישרה תכנית סגירת חובות למקורבו של עבאס


45

אני אמנם לא מסכימה אתה כלל, לא מסכימה שנכון לשפוט רק לפי המעשים, כי התודעה חשובה לא פחות מהמעשים. התודעה, "הנרטיב" כפי שקורא לזה השותף הבכיר בקואליציה, מנסור עבאס, הנרטיב חשוב לא פחות. הממשלה המסוכנת הזו לא רק שוחקת, אלא ממש רומסת את הנרטיב הציוני ומכפיפה אותו לנרטיב של התנועה האיסלאמית ושל מרצ. ערך השוויון רומס יום יום בממשלה ובכנסת את הערכים הבסיסיים ביותר כמו: התיישבות, רוב יהודי, ואפילו בטחון המדינה. סוס טרויאני נכנס לתוך מסדרונות השלטון, וריחו ניכר בכל מקום.

אבל, לאור בקשתה של איילת, ערכתי כאן רשימת "מעשים" לפיה אפשר "לשפוט" את הממשלה במלאת לה חצי שנה.

עבאס, בנט ולפיד חותמים על ההסכם (קרדיט: מפלגת רע״מ)

תשפטו אתם: אל המעשים של ממשלת בנט-לפיד

משרד האוצר נמסר לישראל ביתנו (ואתו גם כל המערכת השלטונית הנוגעת לאוצר). המשרד נחוש לרוקן את בתי המדרש, ועושה זאת על גבם של תינוקות ופעוטות. עד עכשיו, למרות מאמצים רבים של חברי "ימינה", משפחות אברכים לומדי תורה (שימינה ביקשה את תמיכתן בבחירות) נאלצות לשלם כ 5,000 ש"ח לחודש עבור מעון לילדיהן, והגיעו לפת לחם ממש!

במקביל לאי-הצלחתם של ח"כי ימינה מול האוצר, חברי הכנסת של הרשימה הערבית המשותפת דווקא הצליחו: בשבוע שעבר עברה בכנסת הצעת חוק של המשותפת, להקלה על סטודנטים הלומדים בחו"ל (רובם ערבים), כאשר אחמד טיבי מבהיר שמדובר באתנן לרשימה המשותפת על כך שמשכה את ההסתייגויות שלה נגד חוק התקציב. בכך הובהר שוב, עד כמה ה"משותפת" היא הרגל התותבת של הממשלה, שאינה יכולה לעמוד בלעדיה.

בתקציב שהעביר שר האוצר הוקדשו סכומי עתק לערבים, ללא שום פרופורציה לחלקם באוכלוסיה, משום שחיזוק החברה הערבית הוגדר כ"אינטרס לאומי עליון", ובמקביל, ללא שום הצהרה או גילוי דעת, התקבלה סדרת החלטות שמוכוונות בכינון-ישיר נגד משפחות ברוכות ילדים.

משרד הפנים נמסר לאיילת שקד, שהפכה שבויה בידי ווליד טאהא יו"ר ועדת הפנים. והתוצאות לא אחרו לבוא:

חוק החשמל שקודם בשיטת הפרוטקשן ילבין 70 אלף בתים ערבים בלתי חוקיים, מספר חסר תקדים בכל קנה מידה, וגם ירמוס – לראשונה בתולדות חוקי מדינת ישראל – צווים חלוטים של בתי משפט, ויאפשר – גם לראשונה בתולדות המדינה – גזל קרקעות באישור המדינה.

מול 70 אלף הבתים הבלתי חוקיים האלה עומדים מושפלים תושביהם של כ 3,000 בתים של יהודים בהתיישבות הצעירה ביו"ש, הם לא יזכו לחיבור לחשמל, הם נדונו לעוד חורף קשה מנשוא, כי השותפים הערבים והשמאלנים מתעקשים שבהם מותר להמשיך להתעלל.

בכל זה לא די: חוק חריש נקבר בעודו בחיים ע"י אותו ווליד טאהא. העיר חריש, שהוכרזה ע"י טאהא כנטע-זר, התנחלות, בלב אזור ערבי-פלסטיני, נותרה ללא ועדת תכנון, ויודעי-דבר מספרים שמתנהל מו"מ על הכנסת החוק לתהליך החיאה תמורת בקשיש נאה לרע"מ.

משרד הבטחון נמסר לבני גנץ, למרות שהתחננתי בפני חברי שלא תעשו זאת. וגנץ אכן אינו מכזיב: היום כבר הבהיר (בתשובה לשאילתא של ח"כ קטי שטרית) שמבחינתו לא רק הרשות הפלסטינית משתלטת על השטח ביו"ש, גם המתנחלים משתלטים. ולכן, מתוך 50 תקני כח-אדם שהוא קיבל כדי להשיב מלחמה מול תכנית ההשתלטות הפלסטינית: 30 הוא "שתה" לתפקידים אחרים, וה 20 הנותרים יטפלו גם ב"השתלטות" של מתנחלים. גנץ לא מסתפק בהימנעות מהגנה על השטח שלא יכבש ע"י הרש"פ, הוא הולך צעד קדימה והופך את המנהל האזרחי לרגל המסיימת של תכנית ההשתלטות של עבאס (לא מנסור, מחמוד המכונה אבו-מאזן), הוא כבר הלבין 1,000 יח"ד פלסטיניות, וממשיך במרץ לקדם עוד ועוד תכניות הלבנה כאלה.

צוות להגנה על שטחי סי לא הוקם ע"י גנץ, אבל צוות לטיפול ב"אלימות המתנחלים" – כן הוקם, והשר שוסטר תפס את מקומו של שי ניצן במשימה למרר את חיי מתיישבי יו"ש.

רגע, אולי אפשר בכל זאת לשמוח כי אביתר הוקמה? אז זהו, שלא. אביתר תקועה בגלל התנגדות השמאל. תשאלו את דניאלה וייס ואת יוסי דגן.

בני גנץ כשר בטחון פועל ביתר שאת לחיזוק הרשות הפלסטינית הרצחנית. כנגד החוק המחייב קיזוז כספי טרור – הוא יצר פטנט של דלת מסתובבת שמחזירה בכל זאת את הכספים לאבו-מאזן, כדי לוודא שמשכורות המחבלים ישולמו במועד.

ועוד משהו: שמתם לב שאין עדין החלטה להריסת הבית של המחבל הארור אבו שחאדם ימ"ש, שרצח את אלי קיי הי"ד? זה לא רק שעבאס לא מוכן לעמוד דקה דומיה לזכר הנרצח, ולא מוכן לגנות את הרוצח, הוא כנראה גם לא מוכן שבית הרוצח יהרס. איך זה משפיע על ההרתעה, ועל גל הפיגועים שרק מסלים? כולם יודעים.

למשרד לשיתוף פעולה אזורי היתה עדנה: הוא נמסר לעיסאווי פרייג' ממרצ, שמקדיש את כל זמנו ומרצו לעשות "הנשמה" לאוסלו. פרייג' נסע בשם הממשלה לאירופה, למבצע גיוס כספים לרש"פ. זו שמשלמת משכורות למחבלים, שמתקצבת בתקציבי עתק (תקציבים שלנו!) את פרויקט ההשתלטות על השטח ביו"ש, שמגישה נגדנו תביעות בהאג. בשבילה מגייס שר בממשלה תרומות!

משרד החוץ נמסר ליאיר לפיד, שכבר כתב את תכניתו המדינית – תכנית אוסלו ג' – ומסתובב נון-סטופ בבירות העולם כדי לקדם אותה, באין מפריע בכלל.

יותר מזה: היקף, קצב, ואי-הבידוק של חומרים שנכנסים לעזה, תואם לחלוטין את תכנית לפיד, ומוחק יום יום בגלגלי המשאיות את הישגי מבצע "שומר החומות".

2 שרים ממרצ מגיעים לועדת התכנון של ירושלים ומקפיאים במו-ידיהם ובתחפושת של עמדות מקצועיות של משרדיהם את בניית השכונה היהודית בעטרות.

הממשלה כולה הכריזה על מיגור הפשיעה במגזר הערבי כעל משימה לאומית, גייסה לצורך כך תקציבים, כח אדם, ומקדמת סדרה של חוקים לטובת משימת-העל הזו. המשימה אינה כוללת, אני חוזרת: אינה כוללת, מיגור הפשיעה הלאומנית-אנטישמית נגד יהודים. בנושא הזה ימשיכו לטפל בכלים הרגילים, שכבר ראינו איזה תוצאות הם יודעים להניב.

אפשר לכתוב עוד, ועוד, ועוד.

אבל נראה לי שבכך די.

"תשפטו אותנו לפי המעשים" – אמרה איילת שקד.

יש שופטים בירושלים, בנגב, בגליל, בלוד וברמלה, ביהודה ובשומרון, ובכל רחבי הארץ.

הם ישפטו.

==

ח"כ אורית סטרוק היא יו"ר סיעת הציונות הדתית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
צודקת בכל מילה...
עמית | 08-12-2021 21:14
צודקת בכל מילה ותנחשו מה בחרתי?בנט אבל לא עוד לעולם לא אפול למילים חזקות וריקות מתוכן.
לא יעזור כלום... תסמונת המהמר הכרוני...
אסור להמר | 09-12-2021 14:12
כמה שתוכיחו לו שהוא הולך ומפסיד, הולך ומתדרדר, הוא יענה לכם: אני רק עושה עוד 'מכה' אחת ומשלם את כל החובות, ועוד אהיה מיליונר... ואת הסוף כולם יודעים. אלו פני 'ימינה'...
2
איילת מתייסרת אבל...
אבי | 08-12-2021 21:43
איילת מתייסרת אבל לא עושה כלום! צאי כבר מממשלת השנאה! למה את עוד מחכה??
3
בנט לפיד ושקדיה...
טפו | 08-12-2021 23:38
בנט לפיד ושקדיה ארורים תהיו כל ימי חייכם מנוולים הרסתם הכל בשביל החליפה והכיסא טפו עלכם זבלות
4
בנט ולפיד ועבאס ככל...
שלום על ישראל | 09-12-2021 2:42
בנט ולפיד ועבאס ככל שתתפטרו מהר יותר.ייטב לעם היהודי בארץ היהודים.
5
איילת שקד
אליהו הנביא | 09-12-2021 6:04
יש לה כבר מושבה שלמה של גלמי פרפרים בבטן
6
לא צריך להרוס...
אי | 09-12-2021 6:19
לא צריך להרוס את בית המחבל צריך לגרש את הגרים בו להחרים אותו וליישב בו יהודים , חברי נוער הגבעות,
7
הנזק שגורם בנט...
שוקי | 09-12-2021 6:53
הנזק שגורם בנט לא יודע אם יתוקן אני לא סובל את המגלומן הזה ששיקר ורימה ציבורשלם הוא ושקד נוכלים רק רע אד רע מאוד יצא מהממשלה הזו
8
דת וציונות
שירה | 09-12-2021 8:23
בסד אורית היקרה, אני מאוד מעריכה אותך ואת בצלאל ומאוד מזדהה עם הביקורת שלכם, אבל למה כמעט תמיד נראה שהציונות תופסת הרבה יותר מקום מהיהדות, למה אין בכתבה שום אזכור של רפורמות הכשרות והגיור, של התחבורה הציבורית בשבת ושל רדיפת לומדי התורה?
כי זה לא קשור. ענייני דת ומדינה לא במצע שלה
זאב | 09-12-2021 14:41
זו מפלגה של דתיים לייט וחילונים ימנים שהיו אמורים להיות ימנים יותר מהליכוד שזה בסדר גמור. המעשים של ימינה נבחנ ים בתחומי ארץ ישראל ועם ישראל ולא בענייני תורת ישראל
קושיה טובה
א | 09-12-2021 9:39
קושיה טובה
9
כי תעביר ממשלת...
שילטון בנט מביא לחיסול מדינת היהודים | 09-12-2021 8:38
כי תעביר ממשלת זדון מן הארץ
10
כול מילה נכונה...
שימי | 09-12-2021 9:27
כול מילה נכונה ,זו ממשלה רעה ,זו ממשלה שהוקמה על בסיס של נקמה ,שנאה על חשבון עקרונות של שלוש מפלגות ימין שרימו את ציבור בוחריהם ,ממשלת שינוי קוראים לה ,שינוי לרעה ,עליות מחירים ,רמיסת יהודים ,חוקים לטובת ערבים על חשבון יהודים ,חוק נורבגי שהם נשבעו לעשות שינוי ,בקיצור שקרנים ,רמאים ,תחמנים
11
רשימה כנגד....
דוד | 09-12-2021 10:26
מול הרשימה הזאת: 1. תקיפת חמאס על בלונים 2. הפסקת מזוודות כסף לחמאס 3. המשך תקיפות ביתר שאת על סוריה 4. מצעד דגלים יום ירושלים (נדחה פעמיים אצל ביבי) 5. העברת תקציב (גם עם יש מחלוקת על 20% -ואני מגזים-יש עדיין את כל השאר) 6. מניעת בחירות אין סופיות ומניעת הקמת ממשלות שמאל מלא מלא בסבירות גבוה 7. יותר מ- 1000 יחידות דיור ביוש 8. תשתיות מתקדמות ביוש 9. תקציב ישיבות לחרדיות וציוניות כבר התקבל והם כתבו מכתב רשמי להודות על כך 10. אביתר- אי אפשר להביא כדגומה כי טרם סופי אבל בגלל שאורית הביאה אז אביא גם בתקווה שיסתדר 11. לחימה בפשיעה הערבית ביתר שאת 12. הסדרת הפקרות הבדואים בנגב שנזנחה לאורך השנים 13. רפורמת כשרות בתמיכת מורינו ורבינו הרב מלמד 14. בתקווה- רפורמת הגיור בתמיכה של הרב מלמד וכרגע גם הרב דרוקמן ורב אייתן אייזמן והרב מדן... 15. יציאה מזן הדלתא, בוסטר שלישי, הצלחת פיילוט הבית ספר 16. בנט מצליח היטב עם מנהיגי עולם לראש ממשלה מתחיל וגם מתייעצים איתו על קורונה (חיפוש קטן בגוגל) - זה רק ב-5 חודשים הראשונים ומגוחך לנסות להשוות 12 שנים ל-5 חודשים אבל הפוטנצייאל אדיר כמו אורית- אפשר להמשיך את הרשימה עם עוד הרבה דברים.........
זה פרטים...
אודי | 09-12-2021 22:11
זה פרטים קטנים למול התנועה הכללית שרצה לבניה מסיבית ערבית בכל הארץ וקביעת עובדות שיהיה קשה מאוד לשנות. תקציבים כדי להשתיק זה נחמד אך בעצם מסוכן מאוד לעתיד שלנו... ולכן השמאל והערבים שמחים גם לתת אותם ולהשתיק אותנו.
12
סבא שלי ואבא...
משה | 09-12-2021 10:37
סבא שלי ואבא שלי הקימו התנחלויות. אני מרחיב את הקיימות. בחצי השנה הצלחתי להתקדם פי 8 ממה שהצלחתי בשנות הליכוד. אינני יודע על מה הגוברת מדברת. אטתו ליכוד שיקר את קטיף, לא סייע דבר בקידום התנחלויות, אלא אם זה קידם את המפלגה.
שקרן שקרן...
א. | 10-12-2021 13:41
שקרן שקרן משקר לי בפנים מכיר ??? נדבקת מראש הממשלה יותר גרוע מאמיקרון
תרשום את...
אודי | 09-12-2021 22:08
תרשום את שימך ואת שם ההתנחלות שפיתחת שנדע אם זה אמת או שקר. למה אתה כותב שם עלום...
13
משה למה אתה...
אודי | 09-12-2021 22:13
משה למה אתה לא מזדהה וכותב את שמך המלא ושם ההתנחלות אולי אתה משקר??
14
באמת אין הרבה...
א. | 10-12-2021 13:39
באמת אין הרבה מה לומר מעשי סדום
15
בנט ושקד ליברמן...
שי | 14-12-2021 5:14
בנט ושקד ליברמן ימכרו את אמא שלהם לערבים בשביל כיסא שמאלנים ארורים