אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישיבת ההסדר למד"א: מפסיקים לתרום דם

בישיבת מצפה רמון הודיעו למד"א, כי עד להודעה חדשה אין בכוונתם לתרום דם דרך הארגון, וזאת בשל השינוי בטפסי ההתרמה ל"הורה 1" ו-"הורה 2"

ישיבת ההסדר למד"א: מפסיקים לתרום דם
  (צילום: תומר ניוברג\ פלאש90)

נמשכת הסערה סביב שינוי טפסי התרמות הדם במד"א.

חודש לאחר ישיבה שנערכה בין צוות ישיבת 'מדברה כעדן' במצפה רמון לבין הגורמים הרלוונטים במד"א, הבטיחו במד"א לעדכן את הישיבה בהחלטה של וועדה שהתכנסה לדון בנושא. כעת, משלא הגיעה תשובה בנושא, פנו בישיבה למנכ"ל מד"א, אלי בין, בבקשה לקבלת תשובות בנושא.

עוד באותו נושא

סערת שינוי הטפסים | האם מותר לתרום דם במד"א?


17

בראשית מכתבם מדגישים הרב אודי הראל, ר"מ בישיבה, וכן דביר זלצמן, האחראי על תרומות הדם מטעם הישיבה כי "רוח ההתנדבות וההקרבה של בני הישיבות בכלל ושל בני ישיבתנו, ישיבת מצפה רמון, אינה צריכה להוכחות. רצינו בעבר ונרצה תמיד לתת מעצמנו למען העם ולמען החברה ללא כל תנאים ובכלל זה הרצון לתרום דם באופן עקבי ומאסיבי".

בהמשך המכתב מספרים בישיבת 'מדבר כעדן' בפני מנכ"ל מד"א על הפגישה שנערכה בין הצדדים. לדבריהם, "בתאריך כ"ו חשוון (1.11) קיימנו פגישת זום עם סמנכ"לית שירותי הדם פרופ' שנער וליאור אלטמן ראש מערך תרומות הדם, וזאת מתוך רצון כן שלנו לחזור למעגל התורמים ממנו נאלצנו לצאת בעקבות החלטתכם להחליף את "אב" ו"אם" ל"הורה 1 "ו"הורה 2" בטופס ההתרמה. בפגישה הוסבר לנו ששיניתם את הטופס ע"מ להתחשב באלו שנולדו מתרומת זרע ולהט"בים למרות מה שהשתמע מדברי פרופ' שנער שהאחוז של התורמים הלהטבי"ם ושנולדו מתרומת זרע הוא ממש מזערי".

עוד באותו נושא

הורוביץ מסיר את ההגבלה על תרומות דם מהומואים


3

"אנו", כותבים בישיבה "הבענו את רצוננו הכן והעמוק להמשיך ולתרום, אך אנחנו מאמינים ומחנכים לכך שמשפחה זה אבא ואמא ועל הערך היסודי הזה, לנו ולכל עמ"י, לא נוכל לוותר. לכן ביקשנו מכם להחזיר את הטופס הקודם בו מעוניינים חלק גדול מאוד מהתורמים. בפגישה הובטח לנו שתעדכנו אותנו בהחלטת הועדה, לפני שיצאו הטפסים, ולא כך היה. כעת התברר כי החלטתם החלטה תמוהה- לוותר על הנתון של "אב" ו"אם" ואף על "הורה 1 "ו"הורה 2 ,"וזאת למרות שבמהלך השיחה איתנו הסבירה פרופ' שנער באריכות את הצורך בנתון של ארץ המוצא של האב והאם".

משכך, מציינים בישיבה כי "איננו מבינים מה מונע מכם לחזור לטופס הקודם המייצג את רוב התורמים או לכל הפחות לקיים שני טפסים מקבילים. טופס "אב" ו"אם" וטופס "הורה 1 "ו"הורה 2 "למי שמעוניין בו, ואף אם הצלחתם למצוא פתרון טכנולוגי להשגת הנתון של "ארץ מוצא אב ואם", האם כל כך חשוב לכם להפקיע את המושגים "אב" ו"אם" ולמחוק אותם מחיינו?! מקומם של ה"אב" וה"אם" נגרם גם ע"י טופס זה המייתר לכאורה את הצורך בהם. אנו, לעומת זאת, שמחים ומאושרים שנולדנו לאב ואם ולא מרגישים כל צורך להתנצל או להתבייש בכך", כותבים בישיבה.

עוד באותו נושא

מה יותר חשוב לתרום דם או לצום בתענית ציבור?

לצערנו הרב עולה כאן חשש חמור שבנק הדם ומד"א, ארגונים העסוקים בהצלת חיים, חוטאים לתפקידם ונכנעים לשיח אלים וכוחני המתיימר להיות "מכיל" אך בפועל אין מכתיב "תקינות" וערכים ספציפיים, ממנו. וכי בגלל שאיננו מתביישים בכך שנולדנו לאב ואם, אין לנו זכות לתרום דם? היכן ערכי הסובלנות וקבלת האחר שמד"א כל כך התהדרה בהם? אלפי בחורי ישיבות ומיליוני אזרחים נוספים, אשר שמחים בכך שנולדו לאב ואם אינם רשאים לתרום דם מבלי לחטוא לערכיהם ולאמונתם?!", נשאל במכתב לאלי בין.

עוד כותבים נציגי הישיבה במכתבם כי "אנחנו מעוניינים מאוד לחזור ולתרום דם כפי שתרמנו במשך שנים רבות, אך לא נשלם את המחיר של חינוך מחדש. לכן אנחנו מודיעים לכם בכאב רב(!) לא נוכל לתרום בינתיים ונלחם על זכותנו לתרום דם באופן שאינו מנוגד לאמונתנו וערכינו ואנו בטוחים כי בדברים אלו אנו משמשים פה לרבים.

עוד באותו נושא

חרם מתיישבים: "לא רוצים לתרום דם דרך מד"א"

נזכיר כי עם כניסתו לתפקיד שר הבריאות החליט ניצן הורביץ לאפשר ללהט"בים לתרום דם, דבר שלא התאפשר להם לעשות עד כה בשל חשש למחלות. במקביל החליטו במד"א לשנות את הטפסים ובמקום שם האב ושם האם שונה הטופס ל'הורה 1' ו'הורה 2', דבר שעורר את זעמם של תורמי דם קבועים ובהם בני ישיבות המקיימים ימי התרמת דם קבועה למד"א במהלך השנה. כאמור, לאחר ניסיון הידברות שונו הטפסים, אך עם זאת במד"א החליטו שלא להחזיר את שם האב והם כפי שהיה נהוג עד כה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
75 תגובות - 39 דיונים מיין לפי
1
אשריי שלמדתי בישיבה קדושה ובריאה זו!
ת | 06-12-2021 16:43
אשרי הדור שאלו מנהיגיו
2
זה ישן כבר...
בייניש | 06-12-2021 16:45
זה ישן כבר שינו את זה
זה לא נכון לא שינו. כל הכבוד לישיבות לא לוותר
יוני | 06-12-2021 18:13
אסור לתת לשטיפה הפרוגרסיבית להרוס הכל. אשרינו שנשאר לנו שפיות בתורה הקדושה!!
3
בעיניי מגוחך ומיותר....
מ | 06-12-2021 18:05
בעיניי מגוחך ומיותר. אפילו נגיד ואתם לא מזדהים עם הניסוח הנוכחי, להפסיק לתרום דם ובכך להציל נפשות ? בגלל עניין כל כך שולי של טפסים וניירת, מרגיש שפספסתם את הנקודה.
אפשר לתרום למקומות אחרים ולהציל חיים
אני | 07-12-2021 21:40
לאו דווקא דרך מדא.
היקר,...
שירה | 07-12-2021 17:01
היקר, א. מסכימה שיש נסיונית להשתקה מצד גורמים להט״בים , אבל התהליכים והשינויים שמתרחשים בעולם הם לא בגלל זה אלא בגלל שאנשים שהחביאו את נטיותיהם במשך דורות מרגישים סוף סוף בנוח לא לחיות בארון. ב. להט״בים אין יותר מחלות מלכל אדם אחר, אולי רק עצבות וחרדות כתוצאה מכל ההסתרות וההשפלות שעברו בימי חייהם. לפני 30-40 שנה היתה מגיפה של איידס בהסתברות גבוהה בקהילתם. עכשיו אין לזה שחר, זו הוצאת שם רע לאנשים שלא פגעו בך
דוד - כתבת תגובה מחרידה משעידה על בורות
גכע | 07-12-2021 10:15
אתה ניזון ממידע שקרי על להט״בים צר לי מאוד על כך. כתבת דברים שהם אינם האמת ואין להם אחיזה בעובדות ובמציאות. זה צו האופנה לתקוף את האויב המכונה פוסט-מודרניזם והתהליכים שלטענתכם משנים את אופיה של המדינה, כמובן שאתם עושים זאת כאשר אתם ספונים בישיבות, במוסדות וביישובים שלכם ורחוקים מאוד מהשטח. לצערי אתם מאשימים את האנשים והלא נכונים ומשיגים בכך את התוצאות ההפוכות.
כנראה שאתה...
דוד | 06-12-2021 21:03
כנראה שאתה פיספסת את הנקודה ואתה לא מבין את התהליכים שקוראים במדינה ושלאט לאט הופכים את המדינה הזאת ללא יהודית וכולם פוחדים ומיישירם קו עם הטרור הלהטבי אפילו מדא פוחדת ולכן היא משנה את הטפסים. כידוע שהומוהים נשאים של הרבה מחלות ובניהם איידס ובגלל זה עד היום אסרו עליהם לתרום דם, אבל סר הבריאות החליט שאם הוא חושב שהם יכולים לתרום דם אז המחלות יעלמו, מסכנים חיי אדם בגלל אגנדות של מפגרים סוטים.
4
ח
ח | 06-12-2021 18:06
איבדנו את דרכנו. חושבים שמי שמחרים יותר וקנאי יותר הוא צדיק יותר. תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם לא פילוג. אנו צריכים להתרכז בטוב שלנו ולא ברע של אחרים כך נביא את הברכה והתיקון לעולם. לא סתם יפה תורה עם דרך ארץ. להילחם על הוספת אבא אמא אחרי שהורידו הורה 1/2 טפל, לא עקרוני ומחלוקת נוספת מיותרת. כמובן שהרצון להוסיף אמת וצדק לעולם משמחים מאוד וחשובים אך לדעתי אנחנו צריכים יותר להתמקד בהפצת התורה ולימוד התורה שלנו. הווי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה
תלמידי חכמים מרבים שלום, אז נאשר גיור רפורמי
משה כבו | 07-12-2021 21:41
וניתן להם רחבה בכותל. למה לריב? שיהיה שלום.
צזל שלא...
שלמה | 06-12-2021 21:01
צזל שלא הייתה בתקופת מתיתיהו והחשמונאים, כי אם היית אז כנראה שהיית מתנגד גם אליהם.
5
לא מבין, זה...
די להקצנה | 06-12-2021 18:14
לא מבין, זה מציל חיים, לא? פיקוח נפש דוחה שבת אבל לא מחלוקת פוליטיות?!
זה לא...
זלמן | 06-12-2021 21:00
זה לא מחלוקת פוליטית, זה מלחמה על הזהות היהודית של המדינה ושל עם ישראל וחבל שאתה קצר רואי ולא מבין דבר כל כך פשוט.
6
איזה קרציות, מה...
א | 06-12-2021 18:15
איזה קרציות, מה מפריע לכם? הורידו לגמרי את השאלה מי ההורים. זה שאלה מיותרת והם מושכים את הנתונים ממשרד הפנים בכל מקרה, אתם סתם נהנים להציק. לא רוצים לתרום דם, הפסד שלכם, שכר מצווה מצווה. אני בטוח שאת אלוהים אתם לא מרשימים עם המלחמה להשפיל ילדים של להטבים.
@הם לא קרציות...
חנה | 06-12-2021 18:50
@הם לא קרציות הם אנשים נורמאליים במדינה שהרבה בה כבר הפכו ללא כאלה.חכמי חלם. בוודאי שלא צריך לתת ללהטבים שום פריבילגיה. שיחיו את חייהם בארון. הנטיה שלהם היא לא נורמה אלא חריגה. ולכן אין כאן צורך להכיר בהם באופן יוצא דופן כניסה היום. מה השטות הזו? סדום ועמורה. אני חוזרת בתשובה חילונית לשעבר ולא מקבלת את ההתנהגות הבעייתית שלהם לערער את התא המשפחתי. אמא ואבא זה בן ובת. הם הולכים נגד הטבע והאנושות. שיעשו מה שהם רוצים בחדריהם.אבל למה מצעדים? דגלים? ועוד כל מיני הכרזות למינהם. אני לא צועדת במצעד בכלל שאני רגילה אזלמה הם צריכים מצעד- בכלל שהםיודעים שהם לא רגילים. בגלל זה הם צריכים את כל הפומביות.הם נלחמים בכלל שהם יודעים שהם חריגים. עובדה. משפחות רגילות לא צריכות את הפומביות הזאת. יאלללה תתנרמלו. עם ישראל מה קורה איבדתם כיוון. על לבן אומרים שחור ועל שחור לבן?!
7
הם צודקים בישיבה....
חנה | 06-12-2021 18:53
הם צודקים בישיבה. מרבית העם איתכם. הלהטבים הם החריגים לא אנחנו. המדינה לא צריכה להשתנות עבורם הם צריכים להתאים את עצמם לכלל.
יפה מאוד...
בועז | 07-12-2021 15:58
יפה מאוד אבל הבעיה לא בישיבות, כיוון שלהם יש עניין עקרוני שזה לא יהיה רשום כך. הבעיה היא במדא שללא שום אינטרס/הסבר הגיוני החליטו לשנות כדי להראות את נאורותם מי שאחראי להציל חיים זה מדא ולכן הם צריכים לפעול בחוכמה ובהתאם לאינטרסים שבאמת יצילו חיים!
, אם...
דאעש היהודי | 06-12-2021 20:32
, אם בטופס יירשמו אב ואם - זה ישנה את אחוז המתבוללים ??? אתה רציני ? אין שום קשר. כל הנושא הוא הורדת ידיים כוחנית, שלא משנה כלום בעניין התבוללות או שמירת כשרות או טבילה במקווה או כל דבר אחר. היהדות, כמו כל דת אחרת, היא אלמנט כוחני ששואף לשלוט בחיי הציבור. לכן יש מלחמות דת ולכן כל הקצנה דתית מביאה שפיכות דמים. הדת, שנועדה להביא שלום וטוב לעולם - תמיד מביאה מלחמות ורוע.
זה עקרון...
מאיר | 06-12-2021 19:53
זה עקרון שחשוב לשמור אותו כמו רבים אחרים. לאן נגיע עם כל השטויות האלה שממציאים, זה מה שגורם לאבדן יהודים רבים אל התוהו הזה של התבוללות וכיו''ב. ולעצור את זה, זו הצלת הנפשות, שהיא חשובה אפילו יותר מהצלת הגוף. מבינה..?
, אתם...
שרלי הבדו | 06-12-2021 19:26
, אתם נורמלים ? לא להציל חיים משום שבטופס לא רשומים כלל פרטי אב ואם ? לאנוס את מדא לרשום אב ואם זה תקין ? אם לא ירשמו - לא תצילו חיים על ידי תרומת דם ? השתגענו לגמרי...כדי להציל חיים מותר לחלל שבת, לאכול ביום כיפור - אבל לא לחתום על טופס שאין בו פרטי אב ואם ? על 3 דברים יש ייהרג ובל יעבור. לא זכור לי שאחד מהם הוא ניסוח טופס תרומת דם.
יש איסור דאורייתא...
כיפה עליזה | 06-12-2021 19:04
יש איסור דאורייתא לקבל דם מפשיסטים הומופוביים.
8
הרבה הרבה הרבה יותר מדי פרווה ומתנצל
צבי | 06-12-2021 19:32
הישיבות צריכות לומר למדא באופן פשוט: או שאתם מחזירים את אב ואם לכל הטפסים, כווווולם, או שתשכחו מהתרומות שלנו. זה לא יקח הרבה זמן, ומדא יבוא על ארבע לומר שינינו את כל הטפסים לכולם ואנא תחזרו לתרום. בני הישיבות תורמים אלפי מנות דם כל כמה חודשים. בבקשה, הפעילו את הכוח בלי להתנצל.
9
צריך להתאחד ולהחרים...
יהודי מלא מלא | 06-12-2021 19:33
צריך להתאחד ולהחרים את ההתרמות עד שיבינו שציבור שומרי תורה ומצוות קצת יותר חזק וחשוב !נמאס מהכת הזאת כבר
10
לא ניכנע לסוטים...
דוד | 06-12-2021 19:34
לא ניכנע לסוטים ההומואים.
11
מדא כתבו בטופס...
אמת | 06-12-2021 22:20
מדא כתבו בטופס המקורי מוצא אב ומוצא אם, כי חשוב לדעת את המבנה הגנטי מפני ההשלכות הביולוגיות. בשינוי להורה 1 ו 2 יש פגיעה מקצועית בעניין וגם במחירה של הנתון הזה. כלומר: מדא בחרו לותר על מידע מקצועי חשוב רק בגלל אג'נדה של השר ותומכיו בתקשורת לשבש את כל תפיסת המשפחה בישראל וכיוון שמדובר על עניין עקרוני ומשמעותי מאוד ואף בפגיעה בעצם תרומת הדם טוב מאוד עושים רבני ובחורי הישיבות שעומדים על דעתם! יתעשתו אנשי מדא ויחזרו לטופס הישן והנכון מקצועית וכך יוכלו התורמים לחזור ולתרום. חשוב לדעת כי בחורי הישיבות מהווים מעל 70% מכלל התורמים במדינה ולכן ראוי שיכבדו את הערכים והאמונות שלהם!!!
12
צודקים מאוד!!! השאלה שנוסחה...
גם אני חושב כך | 06-12-2021 22:21
צודקים מאוד!!! השאלה שנוסחה בטופס המקורים - ארץ מוצא אב וארץ מוצא אם נועדה כדי לקבל מידע גנטי משמעותי! בשינוי להורה 1 ו 2 וגם במחיקה של השאלה לגמרי פוגעים במידע המקצועי שאמור להגיע לבנק הדם!!! כלומר: מדא מוכנים לותר על המקצועיות (ואולי אף להזיק לבריאות...) רק כדי לקדם אג'נדה של השר - להשפיע על השיח בפגיעה במושג המשפחה בישראל! כל הכבוד לרבנים ובחורי הישיבות שלא מוכנים להתקפל ועומדים על הערכים והאמונות של בית ישראל!!! חשוב לדעת שבחורי הישיבות מהווים מעל ל70% מכלל התורמים לכן ראוי שמדא יכבדו את ערכיהם ואמונתם! לכו בכוחם זה והושעתם את ישראל!
13
כמה תלמידים בישיבה הזו?
אזרחי | 06-12-2021 22:27
האם ידוע כמה תלמידים לומדים בישיבה הזו?
כ 600...
תשובה | 06-12-2021 22:45
כ 600 (עם הרבנים והאברכים)
14
הם תמיד היו...
מבין | 06-12-2021 22:45
הם תמיד היו גוף בדלני שלא רוצה חלק בחברה הישראלית. את הילדים שלהם הם לא שולחים לחינוך הממלכתי כדי שהילדים החילוניים לא יקלקלו אותם. עכשיו לא יתרמו דם כדי שהטופס שכתוב בו הורה אחד הורה שתיים לא יהפוך אותם ללהטב. חולשה רוחנית גדולה.
הם שולחים...
מבינה | 07-12-2021 15:54
הם שולחים לממד שהוא לחוסר הבנתך בפיקוח משרד החינוך.אז אם אתה בור בנושא עדיף שתשתוק.סייג לחוכמה שתיקה
גדול, התחושה...
מתי | 07-12-2021 8:57
גדול, התחושה איתך שלא משנה איך יסובבו אותך תגיד 'כשר'... תנסה להתחבר קצת להגיון של המלחמה אותה הם מנסים לנהל מול הפרוגרסיביות. היום בקליפורניה מתנהלים כבר משפטים של חיות נגד בני אדם על הזכות להחזקתם... באמצעות נציגי ארגוני זכויות החיות. גם על זה תגיד את הילדים שלהם הם לא שולחים לחינוך הממלכתי?
15
אני תורם תרומבוציטים...
שמעון פרינטה | 07-12-2021 0:19
אני תורם תרומבוציטים קבוע מוחק את הקשקוק של הורה 1 ו2 וכותב כמו שצריך אבא ואמא
16
לא מבין לכל אדם יש אבא ואמא
אני | 07-12-2021 9:10
השאלון של מדא זה שאלון בריאות ולא שאלון הכר את התורם . לכן גם ילד שגדל אצל שני אבות צריך לרשום את שם האמא שלו כלומר מי ילדה אותו ואיפה נולדה . מדא לא מתעניין מי עושה לך ביבי סטר . מדא בודק איזה גנים יש לך .
17
}}} די לטפילות...
יהודי חרד | 07-12-2021 9:23
}}} די לטפילות מי צריך את כל הישיבות האלה שילכו לעבוד.
@יהודי הסר דאג...
אילנה | 07-12-2021 18:31
@יהודי הסר דאג מליבך ישיבת מצפה רמון. לומגים,עובדים,מתגייסים לצהל. לפני שאתה זורק רפש בדוק את העובדות
...
אילנה | 07-12-2021 18:29
אין לך מושג עד כמה את טועה. תבדקי את הנתונים,רוב מנות הדם מגיעות מתרומות שנעשות בימי התרמה בישיבות. וזה בדוק אצל עובד מדא.
אלו ישיבות...
אחת שיודעת | 07-12-2021 15:52
אלו ישיבות הסדר שגם מתגייסים וגם עובדים אחכ.יש לך הרבה מה ללמוד מהם בכל תחום
.אתה הטפיל...
יוספה | 07-12-2021 10:24
.אתה הטפיל הגדול מכולם. כל המחאה הזו היא על הנדוס התודעה .לאן עוד נגיע עם הפרוגרסיבים האלה שאין אבא ואמא, האויב הרוצח הוא קורבן ,כל ימני הוא בבון ,כל מזרחי סתום. שמאלנים נמאסתם .ואם מדברים על ישיבות הסדר ,הם הם משרתים בקרבי ונותנים את הנשמה עבור המדינה .ובמה תורם השמאל ? תשאלו את יאיר לפיד ודומיו.
18
כל מי שהמסורת...
סא"ל מיל. | 07-12-2021 9:34
כל מי שהמסורת והנורמליות יקרות לו, צריך להחרים את מדא. כנל את אויבי המסורת בכנסת שרוצים להנדס באופן מלאכותי את היהדות ואת השפה העברית.
19
סיקריקים, אינפנטילים
דגכ | 07-12-2021 10:21
מדהים שאנשים מלומדים, שמקדישים חלק ניכר מזמנם ללימוד, השכלה והעמקה - מתנהגים כמו אספסוף. מכל הצרות והבעיות שקיימות ושאנו מתמודדים איתם, מצאו להם בפינצטה עניין של מה בכך, ומייחסים לו חשיבות רבה. הבעיה היא שלגורל יש חוש הומור ציני והמעשה שלכם עוד עלול להתהפך עליכם. שלא חס וחלילה תצטרכו בעצמכם את המנות דם שאתם כרגע מסרבים לתרום.
כנראה שהאספסוף...
דוד | 07-12-2021 19:15
כנראה שהאספסוף שנותן ךגיטימציה למשכב זכור זה אתה. אם אכפת לך שהם יתרמו אז תפנה למדא שיחזירו את טופס למה שהוא היה מאז ומתמיד. תלמידי הישיבה במצפה רמון תורמים דם 3 פעמים בשנה יותר מכל אחד אחר במדינה, אל תלמד אותם מה זה פיקוח נפש. תלמד את מדא מה זה מדינה יהודית.
ממש לא...
אני | 07-12-2021 11:16
ממש לא עניין של מה בכך. יש כאן ניסיון לחינוך מחדש של כולנו. אם לא נתעקש על זה היום, נשכח שיש אבא ואמא בעולם.
20
כל הכבוד! גאווה יהודית
אסתי | 07-12-2021 12:31
די להיות סמרטוטים של הפוליטיקל קורקט. יישר כח על עמידה גאה על ערכי היהדות.
21
כל הכבוד! הגיע...
אסי לוי | 07-12-2021 12:36
כל הכבוד! הגיע הזמן להרים את הכפפה כל מי שינסה לעצב חינוך מחדש ברוח הדת החדשה פשיט לא יזכה לקבל כלום מאיתנו. וכן, אנחנו רוב עם ישראל, אולי 90% המתנגדים לתועבות השונות והדוחות..
22
דרישה צודקת .שנים...
מכלוף | 07-12-2021 13:35
דרישה צודקת .שנים אני תורם דם לא תורם יותר מזדהה עם הכתבה.
23
כל הכבוד.שישנו את...
יחזקאל | 07-12-2021 13:44
כל הכבוד.שישנו את הטפסים כפי שהיו עד כה . בגלל כמה אנשים חולים בנפשם ונטיות מיניות צריך לשנות למדינה שלמה . שישנו את את בתל אביב בירת הלהטבים
24
נסתדר בלי לא...
דינה | 07-12-2021 14:21
נסתדר בלי לא צריך טובות
לא בטוח. אנחנו...
מוטי | 08-12-2021 4:15
לא בטוח. אנחנו בקושי תורמים.
25
אין דבר יותר...
יקי | 07-12-2021 15:43
אין דבר יותר מעוות מהורה 1 ו 2 בהקשר של בריאות ותורשה. הרי אין אדם אחד שנולד לשני הורים מאותו מין למה צריך את הנתון הזה אם לא לענייני תורשה ? ובתורשה אין שני אבות או שתי אמהות גם אם מי שגידל היו צמד סוטים היחד נוצר מזכר ונקבה
עדיין, מה...
בועז ב | 07-12-2021 16:00
עדיין, מה אשמים הילדים שיש להם הורים סוטים? כל אחד מאיתנו יכל להיולד לכאלה הורים.
26
כל הכבוד לישיבת...
יוני | 07-12-2021 16:18
כל הכבוד לישיבת מצפה רמון! מזדהה לחלוטין אתכם. גם אני לא אתרום דם עד שהעניין יטופל. יישר כח!
27
לראשי הישיבה יש זיכרון קצר מאוד...
דוד | 07-12-2021 16:46
לפני שנים בודדות מנכל מדא הכריז קבל עם ועדה שבמקרה של פיגוע צוותי מדא יטפלו קודם במחבל ולא בקורבן, אם המחבל פצוע קשה יותר. משמע שכבר אז היה ידוע שמדא פועלים באופן הסותר את תורת ישראל. אז מה קרה עכשיו שלא קרה אז? או שראשי הישיבה החליטו לתלוש חלק מדפי התורה חס ושלום?
מסתבר שיש אג'נדות גם בתורה...
אוי ואבוי | 07-12-2021 23:58
בישיבת מצפה רמון החליטו לקחת את האג'נדה של המשפחה היהודית ולזרוק את האג'נדה של המציל נפש אחת בישראל. כשמחליטים להביע עמדה - יש לכך הרבה משמעות במסרים שהציבור קולט.
טיפש, בחורי...
אבי | 07-12-2021 20:59
טיפש, בחורי הישיבה תורמים דם, לא מתנדבים במדא. מה ההקשר בין המשפטים שלך חוץ מלטנף את פיך על תלמידי חכמים
28
אם אתם לא...
ארד | 07-12-2021 17:52
אם אתם לא רוצים לתרום בגלל מה שכתוב בדף, אז אתם לא מבינים את משמעות התרומה.פיקוח נפש דוחה שבת
וגועל נפש...
אפרתית | 08-12-2021 4:25
וגועל נפש דוחה תרומה
ולכן מדא...
אודי | 07-12-2021 23:36
ולכן מדא שאחראים על פיקוח נפש צריכים להתבייש ולחזור בהם.
אם אתה...
זלמן | 07-12-2021 19:03
אם אתה לא מבין למה הם לא תורמים דם אז אתה לא מבין מה זה איסור משכב זכור שהוא יהרג ואל יעבור ושצריך להילחם בהינדוס תודעה שמנסים לעשות. אם כל כך חשוב לך שיתרמו דם אז תפנה למדא שיחזירו את הטופס למה שהיוא היה מאז ומעולם ובא לציון גואל, במקום זה אתה תוקף את מי שמנסה לשמור על ערכי היהדות במדינת היהודים.
29
מה זה קשור...
שמעון | 07-12-2021 18:04
מה זה קשור למסורת או דת,זה קשור לגועל נפש וכל אדם נורמטיבי צריך להתנגד לנוהל החדש הזה.
30
לא מבין אתכם....
אכפת לי | 07-12-2021 21:20
לא מבין אתכם. מדא הורידו את הנתון הזה, זאת אומרת שניצחתם במאבקכם הצודק. עכשיו אתם גם מנסים להחזיר אותם בתשובה?. מעניין אם חלילה מישהו מכן יהיה זקוק למנת דם תסרבו לקבל מבנק הדם. כל מאבק צריך שיקול ופה נראה לי שמישהו איבד את זה. החרמות זה לא בהכרח מדד ליראת שמיים. הגיע הזמן שמישהו יאמר את זה.
אם אכפת...
זלמן | 07-12-2021 23:44
אם אכפת לך אז תגיד למדא שיחזירו את המצב לקדמותו כדי שאנשים ימשיכו לתרום. התורמים לא חייבים לך שום דבר ואתה צריך להגיד תודה שהם מוכנים לתרום ובמקום לבוא אליהם בתלונות תלך למדא ותתלונן. עולם הפוך, אף אחד לא חייב לך שום דבר.
31
שנאת חינם ...
אלי החילוני | 07-12-2021 21:26
שנאת חינם וחילול השם. זה הכל. אם שואלים למה יש סלידה מהציבור התורני, אז בגלל דברים כאלה. את הדירה שלי, שאני משכיר בדרך כלל, כבר לא אשכיר לדתיים, וגם לא אקח יותר דתיים בטרמפים. אם ישאלו למה, זאת הסיבה. בכוונתי לעודד לכך את כל מכריי. (כשיהיה כתוב בעיתון שהפסקתם את החרם המטופש, אפסיק גם אני להחרים).
הכל בסדר,...
זלמן | 07-12-2021 23:43
הכל בסדר, תזכיר לי כמה חילונים מעלים טרמפים לעומת כמה דתיים מעלים טרמפים. כמה דתיים תורמים דם וכמה חילונים. כמה דתיים תורמים כליה וכמה חילונים. במילים אחרות אתה מנופף באקדח ריק.
אני זוהר...
זוהר | 07-12-2021 22:51
אני זוהר החילוני, ואני בדיוק ההיפך ממך. אני חושב שהם צודקים. אבל תמשיך לשנוא אלי, זה יביא אותך רחוק.
אני בטוח
משה דודקוביץ | 07-12-2021 21:42
בכל מילה שלך
32
הניסוח של הישיבה עדין מדי,
אני | 07-12-2021 21:45
נשארו תסמיני ילדי הכאפות. לא זה לא, לא צריך את כל ההתפתלויות האלה. כשהחרדים/שמאל רוצים משהו הם פשוט אומרים לא והעולם משתחווה אפיים ארצה. צריך ללמוד להגיד לא מבלי להתנצל.
33
המדינה הופכת להיות ליותר ויותר מטורללת
משוגעים | 08-12-2021 2:09
חולים
34
אדם תורמים לאנשים...
איתי | 08-12-2021 7:22
אדם תורמים לאנשים שנזקקים למוצרי דם. לא תורמים דם למדא
35
באמת נמאס שמנסים...
חיפה לחיפאים | 08-12-2021 13:15
באמת נמאס שמנסים לעקם לנו כל הזמן את החשיבה הטבעית הפשוטה והמדעית . משפחה זה זכר לנקבה בלי קשר לתנך או דת . שחררו אותנו מהשיח האלים הזה שכופה על כולנו את האגדה העקומה והלא מבוססת שלכם.
36
טוב מאוד. לא...
ריאלי | 08-12-2021 14:25
טוב מאוד. לא לתת לעקמימות הזאת לגיטימציה
37
מה הם חושבים...
את אתם מענישים ? סתומים ... | 08-12-2021 20:33
מה הם חושבים ? שתרומות הדם הם להומואים ? או למגן דוד ... ? סתומים , תורמות הדם הן לנפגעי תאונות דרכים , לפצועי אירועי חבלה , לחולים קשים ... אז את מי הם מענישים ?
התורמים של דם...
נדב | 16-12-2021 22:53
התורמים של דם הגדולים בארץ זה התלמידים מהישיבות והם גם הרוב בלוחמי קרבי בצהל, לפעמים עדיף לפתוח את גוגל לפני שפותחים את הג'ורה ????
38
ישיבת מצפה רמון...
עמית חיים | 09-12-2021 8:36
ישיבת מצפה רמון היא אינה ישיבת הסדר.
39
איזה באסה !!!...
יורם | 10-12-2021 14:40
איזה באסה !!! האם בני הישיבות האלה ממשיכים לקבל את הכסף של הורה 1. הורה. 2 .איך זה יתכן יאה רבנים הזויים וחשוכים ..אני מציע שמדא לא יעביר מנות דם לאברכים ובני משפחתם אם הם זקוקים להן ..שילכו ימצצו את הדם של הרבנים שלהם ..!!!! אמן !!!!
מסכן.הקנאה מדברת...
דוד | 04-01-2022 19:46
מסכן.הקנאה מדברת מגרונך