אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זקני הרבנים הסרוגים: "רפורמת הגיור תחריב את היהדות"

רבני 'הארץ הטובה' התכנסו אתמול בבית הכנסת במוצא, לדון ברפורמת הכשרות ובחוק הגיור. הם רמזו כי לא מן הנמנע שיהיה צורך בפעילות מרחיקת לכת בתחום רישום הנישואין והיהדות

הרבנים הסרוגים: "רפורמת הגיור תחריב את היהדות"
  רבני הארץ הטובה (רפי פריימן)

זקני הרבנים הסרוגים התכנסו אתמול בבית הכנסת העתיק במוצא ודנו ברפורמת הכשרות וברפורמת הגיור שמקדמת הממשלה. הרבנים הסכימו כי הרפורמה בנושא הגיור מסוכנת: "הגיור המוצע הינו פתח שיחריב לא רק את יהדות הארץ אלא אף את יהדות אירופה".

עוד באותו נושא

הסערה הבאה? דיון ראשון על שינוי במערך הגיור


22

זהו כינוס פיזי ראשון של "רבני הארץ הטובה" אחרי כשנה וחצי של מפגשים בזום. בכינוס השתתפו רבני הציונות הדתית החברים בוועד, תלמידי הרב צבי יהודה קוק זצ"ל: הרב דוב ליאור, הרב יעקב אריאל, הרב זלמן מלמד, הרב שמואל אליהו, הרב יעקב שפירא, הרב איסר קלונסקי, הרב חיים שטיינר, הרב אליקים לבנון, הרב אורי כהן, הרב יעקב פילבר, הרב דוד חי הכהן והרב איתן איזמן.

הרב דוב ליאור נושא דברים (רפי פריימן)

רבני הארץ הטובה בבית הכנסת העתיק במוצא (רפי פריימן)

הרב יעקב אריאל שנשא דברים ציטט את הרב קוק "הברק האלוקי שבנשמת החשמונאים נתפוצץ לניצוצות כשיתקבצו לאבוקה אחת – ישוב להגלות." מול כל הפרטים החשובים והנכונים, אל נשכח את הכלל הגדול. המדינה הזו, מדינת ישראל תהיה מדינת יהודית!".

הרב דב ליאור אמר בדבריו: "נלחמים כאן בצורה חוקית כדי לטשטש את זהותה היהודית של מדינת ישראל. זוהי המדינה של העם היהודי. רוצים לפגוע ברבנות הראשית. ולהכיר בזרמים אחרים. חשוב לזכור, אלו אינם זרמים ביהדות, אלה זרמים נגד היהדות. עלינו לעמוד בתוקף ולא להיכנע. כוונתנו לשם שמים, ולכן תהיה לנו סייעתא דשמיא לבלום את המגמה המסוכנת הזו.

חלק ניכר מהרבנים הביעו זעזוע ממהלכי החקיקה ופעולות הממשלה בתחום הגיור והכשרות וטענו כי הגיור המוצע הינו פתח שיחריב לא רק את יהדות הארץ אלא אף את יהדות אירופה. הרבנים אף רמזו כי יהיה צורך בפעילות מרחיקת לכת בתחום רישום הנישואין והיהדות.

לטענתם, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ראה אף הוא את מיתווה הגיור המוצע וטען כי זהו שבר ותקלה חמורה שיגרום נזק לדורות. הרבנים הדגישו כי הם רואים ברבנות הראשית גוף מרכזי בלעדי שבכל הסדר ובכל ארגון מעשי של תחום יהדותי במדינת ישראל צריך להיות הגוף החותם והמאשר.

מנהל איחוד הרבנים הרב יוסף ארציאל מסר: "נחיצות המפגש לאחר שנה משמעותית וגדושה בפעילות של איחוד הרבנים ולנוכח שורה ארוכה של התמודדויות ציבוריות בתחום החקיקה היהודית וזהותה היהודית של המדינה."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
למה לא מתארים...
אריה כהן | 30-11-2021 10:52
למה לא מתארים מניין יצאו הרפורמים
2
שימו לב רבנים!...
גילגול אבי אבות החוזרים והמחזירים בתשובה. לא הצלחתי להחזיר את הבל בתשובה. כי היה עקשן חסר בינה(= 345) אני גם גילגול של גדול המחזירים בתשובה בישראל ובעולם | 30-11-2021 12:01
שימו לב רבנים! האות שאחרי ר' של רב היא ש' במקום רב החליפו לשב או שתשימו שופר קטן לאות ר' והיא תהפוך לת' ואז תב בארמית שב
3
וזאת רק ההתחלה...
דן | 30-11-2021 12:11
וזאת רק ההתחלה .בנט בעצמו עובר תהליך וביחד איתו אורבך סילמאן כהנא שהכסא העביר עליהם את הדעת.הרבה חילוניים שאוהבים את הדת בהלם מהם.בושה
, מה...
הכל עניין של כסף | 30-11-2021 15:52
, מה הפגיעה בדת ? כופים על מישהו לאכול חזיר ? גוזזים פיאות וזקנים ? מדובר ברבנים אורתודוקסים שייתנו תעודות כשרות ויגיירו, לא בפקיד של משרד התחבורה. איפה כאן הבעיה ? זה שלוקחים לחרדים ג'ובים - שייכנסו למכרז ויתחרו באחרים.
4
אבל מלינובסקי כהנה...
קובי | 30-11-2021 12:46
אבל מלינובסקי כהנה אמר שהיא בסדר .אתם מבינים לאן הגענו אין בושה להציג אישה שאפילו המסורת רחוקה ממנה מעידה שהיא לא אוכלת כשר בראש ועדה חשובה .פה כבר נגמרו המילים.
5
שר הדתות פועל...
ראם | 30-11-2021 12:59
שר הדתות פועל נכון המשך כך
6
חלק מהרבנים האלה גרמו לכל מה שקורה עכשיו
אוריאל | 30-11-2021 13:05
בכאב גדול אני אומר: 1. הכנס הזה והחלטותיו ודאי חשובים מאוד מאוד. ישר כוח עצום. 2. רבנים שאמרו לבחור בבנט גם אחרי שכבר הקים את העזרה הרפורמית באישון לילה, גם אחרי שכבר לחץ ידיים לדינה וייס ואמר עכשיו אין כבר רבנים (משהו כזה), גם אחרי שהכניס מחללת שבת עם בקיני לרשימה שלו, וזאת נוסף לשקד שחוץ מהתמונות היפות שלו והבושם החוצות הארץ היא מחללת שבת בפרהסיא. ובפרט מי שתמך בהם כשהיה אלטרנטיבה של הציונות הדתית. כל אלה תמימים מידי ונכשלו פעם אחר פעם אחר פעם, ובעבר תמכו גם בממשלת האחים עוקרי הדת, ועכליהם לפרוש מהנהגת הציבור. 3. אני אוהב מאוד את כל הרבנים האלה, אבל אי אפשר לקרור לציבור לבחור במחללת שבת בפרהסיא שוב ושוב, ולהמשיך להנהיג את הציבור בלי אפילו להגיד טעינו ולבקש סליחה. הגיע הזמנן להגיד את האמת גם אם היא כואבת.
7
יוליה תגידי היית...
עמי שמוע | 30-11-2021 14:41
יוליה תגידי היית נערת לווי לפניי שהגעת לכנסת ?, בטח הלקוח הראשון שלך היה מתן כהנא הכופר לא ?, גם גויה וגם נערת ליווי כמו ליברמן החזיר הגרמני הנאצי השמן מתגאה שהיה סבל הגיע לכנסת, גם גוי וגם חבר כנסת,הבעיה שכחתם את פשוטי העם את את חברותייך נערות הליווי, וליברמן החזיר הגרמני הנאצי השמן את פשוטי העם, עוד דבר שליברמן החזיר הגרמני הנאצי השמן לא זוכר, הגרמנים שרצחו יהודים, את כולם רדפו, חיסלו, ואלה שנשארו רודפים אותם עד היום, שיקח בחשבון בורא עולם ידאג שהוא לא ישאר בחיים עוד הרבה זמן ובקשר למתן כהנא הטייס הכופר בורא עולם יפגע בו חזק מאוד כי יש סיכוי שהוא יהודי והוא הולך נגד התורה הקדושה, בנוסף הוא חובש כיפה בדיוק כמו החזיר שמפריס פרסה מראה את הטלפיים שלו כאילו הוא כשר, זרע עמלק, ערב רב, יש סיכוי מאוד גדול שאחד מההורים שלו גוי, לכל אלה שהולכים נגד בורא עולם בשביל מה אתם מדליקים נרות חנוכה ?, לא למדתם שבורא עולם מחסל את כל מי שהולך נגד העם שלו נגד התורה הקדושה שלו ונגד ארץ ישראל ? יש המון דוגמאות לאורך כל ההיסטוריה של עם ישראל, למה חוגגים פסח ? בגלל המצרים, למה חוגגים פורים ?, בגלל המן , למה חוגגים חנוכה ? בגלל היוונים, למה קורח ועדתו נקברו באדמה בחייהם ?כי היו נגד משה רבנו, והם היו יהודים, וקורח להבדיל אלף אלפי הבדלות היה תלמיד חכם גדול לא כמו מתן כהנא הכופר, ובנט הבוגד השקרן הכופר שהם רפורמים,
. חולה...
כל המוסיף גורע | 30-11-2021 15:41
. חולה נפש. אתה פשוט חולה נפש.
8
בגלל שאתם החרדים...
מוטי | 30-11-2021 15:02
בגלל שאתם החרדים כל כך מסודרים מוסלמי התחתן עם חרדית. תפסיקו לספר סיפורים ותמשיכו לעבוד אלילים תנו לחילונים להמשיך לחיות ביושר ואמת ולא בשקר שלכם.
9
מה מעניין רפורמת...
ממה בדיוק אתם מודאגים , לא הבנתי ... | 30-11-2021 18:58
מה מעניין רפורמת הגיור ? הרי אתם המצאתם את הפרדה , והגזענות , חסיד גור לא ינשא לחסידת הרבי מלובביץ ... וחרדי אשכנזי/ה לא ינשא למזרחי/ת ... אפילו בבית הספר אתם לא רוצים אותם ... ואף חרדי לא ילך עם כפה סרוגה ... אז מה בכל משנה לכם הגיור ?
10
שינאת חינם תהרוס את ישראל - שוב ושוב.
יוסי | 01-12-2021 0:38
אנו לא לומדים. רק באהבת ישראל ננצח.
11
אל תגעו בציפור נפשם של הרבנים, כוח, כוח, כוח.
אורח | 01-12-2021 9:08
הרבנים זיהו מצב שבו מחזירים הפוליטיקאים עטרה ליושנה, שלוקחים מהרבנים את היכולת להתנהל פוליטית?
12
כאנה הרדע לגהנוםםםםם...
מיכאל | 01-12-2021 11:54
כאנה הרדע לגהנוםםםםם ים בנט לפיד שקד ליבגמן סער. ממשלה של רשעיים
13
כאנה הרשע ...
מיכאל | 01-12-2021 12:08
כאנה הרשע
שנאת חינם...
אוהב | 02-12-2021 9:41
שנאת חינם
את הכלב שלי...
רפורמי | 01-12-2021 22:18
את הכלב שלי לא הייתי מחתן עם בת של טינופת רבנית סרוגה
14
יישר כוח עיני...
גיא איזור תל אביב | 01-12-2021 22:45
יישר כוח עיני הדור נשואות אליכם ונעשה כל שביכולתנו להפיל הממשלה בצורה חוקית