אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מה עובר במחשבות של חברי ימינה בהדלקת הנרות?

כעת מאבק התרבות אינו מול עם אחר אלא מול יהודים מבולבלים: חברי מפלגת 'ימינה', שעד כה כינו את עצמם "ציונות דתית". קבוצה זו המירה את ערכיה בן לילה

מה עובר במחשבות של חברי ימינה בהדלקת הנרות?
  (צילום: בן דורי/פלאש90; תמונה קטנה: ללא קרדיט)

אתמול בערב התחלנו להדליק את נרות החנוכה, החג לזיכרון הניסים שעשה ה' לחשמונאים.

עוד באותו נושא

מתי מדליקים נרות חנוכה? הלכות חנוכה תשפ"ב 2021

בתקופתם שלטו היוונים בעולם והשפעתם חדרה מאוד גם לעם ישראל. "אותה הפעולה הרעה… משכה לבבות רבים עד שהמצב הרוחני של ישראל היה עלול להיות נפגע מכוח היוונות" (עין איה לרב קוק, שבת ח"א פ"ב סע' יג).

הניסים נעשו ע"י "כהניך הקדושים" הנקראים "עוסקי תורתך", שזיהו את הסכנה הרוחנית-תרבותית בחדירת ההשפעות היווניות לישראל. הם בגבורתם העצומה נלחמו נגד היוונים למרות שהיו חלשים ומעטים, וזכו ל"מסרת גיבורים ביד חלשים ורבים ביד מעטים", משום שלא הכמות היא הקובעת את המשך ההיסטוריה אלא האיכות.

הם נלחמו על הטבע הקדוש של ישראל, על התורה הנצחית ש"כל כלי יוצר עליך לא יצלח וכל לשון תקום איתך למשפט תרשיעי", וזכו לסיעתא דשמיא.

האם המאבק על ההשפעות הזרות נגמר?

"ההתנגשות של יוון עם רוח ישראל, זהו פרוצס (תהליך) שאינו פוסק עד אשר יפוח היום הגדול" (מאמרי הראיה, עמ' 150, "נר חנוכה").

עוד באותו נושא

מיכאלי על רכבת קלה בשבת: "לימינה אין וטו"


17

למדנו שהמאבק עם רוחות ותרבויות הזרות ליהדות ולנשמתם של ישראל, והרוצות לחדור אליה, עדיין לא תם, וייגמר רק בגאולה העתידה.

בימים אלה אנו עדים למתקפה פרוגרסיבית בשם ערכים פוסטמודרניים, הרוצים לפרק את עם ישראל מלאומיותו ויהדותו. המתקפה מרוכזת בלומדי התורה הדתיים והחרדים, בקדושת השבת, בגיור האמיתי, בכשרות, בכותל ובכל מה שקדוש לתורה ולאומה.

אך מעל הכול המתקפה מכוונת להפיכת המדינה ממדינה לאומית-יהודית למדינת כל אזרחיה, ממדינה שיש בה הנהגה יהודית ממלכתית ששמה הרבנות הראשית לישראל, למדינה שבה הדת היא פרטית, קהילתית ומופרדת מן המדינה.

עוד באותו נושא

על סף בכי | הרב מיכה הלוי: "איך אנחנו לא בוכים?"


27

לצערנו הרב, מי שעומד כעת בראש מתקפה זו הינה ממשלת ישראל בעצמה, המורכבת ממפלגות שמאל רדיקלי, בשיתוף עם ראש הממשלה ושר הדתות שלו. המתמיה הוא ששותפים למהלכים אלו ואף מובילים אותם, חברי מפלגת 'ימינה' שעד כה כינו את עצמם "ציונות דתית". קבוצה זו המירה את ערכיה בן לילה.

מעניין מאוד מה יעבור במחשבותיהם של חברי המפלגה בהדלקת נרות חנוכה:

מה יעבור על ניר אורבך, המעיד על עצמו שהוא "הציונות הדתית הקלאסית", "האוהבת ומחבקת", האם היה מצטרף אז למאבקם של הכהנים הקדושים, או שהיה מכנה אותם חרד"לים קיצוניים המסכנים את עם ישראל במקום לחבק את אלו שכבר התייוונו למחצה, לשליש ורביע?

מה תרגיש הגב' עידית סילמן כשיברכו בביתה "בימים ההם בזמן הזה"? היא, שלא הכחישה את מגעיה עם מר לפיד שמעיד על עצמו שהינו צאצא של ישו הנוצרי כמשה רבנו היהודי. האם לא מיותר היה להילחם ביוונים שאמונתם אחרת? הרי כל האמונות והדתות שוות?

על מה יברך שר הדתות כהנא שהחיינו וקיימנו? הרמב"ם כותב שהחשמונאים הצליחו להקים מלכות לישראל יתר על 200 שנה. ברוך ה' בדורנו חזרנו ארצה, הקמנו מדינה, תורה, ורבנות ממלכתית. האם מר כהנא יברך "שהחיינו" על הצלחתו לפרק את היהדות הממלכתית?

מעשיהם מוכיחים שאם הם היו חיים בזמן החשמונאים, הם היו מתנגדים לחשמונאים, חוברים למתייוונים, ומנסים לשנות את היהדות שתתאים לרוח הזמן.

ב"ה אנו הרוב הנאמן לעמנו, תורתו וקדושתו, אנו העם הנעשק והנגזל, שבמרמה השתלט מיעוטו על רובו. אנו רובה של הציונות הדתית שרומה ע"י מפלגת ימינה. ממשלה זו תיפול בקרוב או ברחוק, אך קוצו של יוד  מקדושתנו ומתורתנו לא ישתנה, כי "נצח ישראל לא ישקר ולא ינחם כי לא אדם הוא להינחם".

למרות שכעת מאבק התרבות אינו מול עם אחר אלא מול יהודים מבולבלים, נשאב כוחות מימים אלו ונדע שלבסוף הרוב השפוי ינצח את המיעוט ההרסני. נתפלל עליהם שה' יחזירם בתשובה שלמה ונזכה לגאולה שלמה בקרוב.

=======

הרב יעקב דביר הוא ר"מ בישיבת 'מדברה כעדן' במצפה רמון

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
39 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
ימינה מתיוונים על...
ימינה מתויינים של דורנו | 29-11-2021 9:16
ימינה מתיוונים על מלא הציבור בישראל צריך להוקיע אותם לגנות את הנוכלים שעוקרים את היהדות והתורה מעם ישראל ואשר לבושתינו מכנים עצמם דתיים לאומים
2
אחרי הבחירות להעמיד אותם לדין על גניבת השלטון
אוריאל | 29-11-2021 9:22
אחרי הבחירות, לחוקק חוק שיאפשר להעמיד אותם לדין כבוגדים, על גניבת השילטון מהעם היהודי לשילטון יהודי-אסלאמי, על גניבת תקציב המדינה והשלטון בדרכי רמייה וחתימות כוזבות. ועל עקירת היהדות והרבנות הראשיתל. ולהכניס את כל ימינה הבוגדים לכלא עד יום מותם.
3
גועל נפש אחד...
הינדוס תודעה במירמה שאין למעלה הימנה. ממש פשע של אחיזת עיניים. | 29-11-2021 9:25
גועל נפש אחד גדול. היוונים אסרו על קיום מצוות הדת היהודית. האם מישהו בממשלה אוסר קיום מצוות ? השתגעתם לגמרי ? הופכים מאבק פוליטי לגיטימי למלחמת דת מכוערת. הממשלה לא נלחמת נגד היהדות. הממשלה נלחמת בשחיתות ברבנות, בהפסקת המונופול החרדי על כשרות וגיור, במתן אפשרות לכל יהודי לבטא את יהדותו בדרכו. כל כך שונה ממלחמת החשמונאים ביוונים שניסו לכפות על היהודים דת ותרבות אחרת. כל כך חבל שיש מי שמעוות את העובדות ומהנדס לציבור את התודעה באיצטלא של רב, שרואה בעיני רוחו ממשלה שנלחמת ביהדות - כשבפועל אין כזה מצב. במקום להיאבק בדרך לגיטימית יש מי שבוחר להדביק לממשלה מעשים שלא ביצעה - ולהכותה על אותם מעשים שלא קרו כלל. טכניקה פאשיסטית ידועה. חבל.
רפורמים אינם יהודים
אסף | 30-11-2021 21:34
לכן אין לתת שמץ של הכרה ברפורמים. החשש הוא שיתנו להם דריסת רגל בקודשי ישראל
מפקירים את הר הבית ולא בונים מקדש
בנט הוא מתיוון | 29-11-2021 10:10
כן. אסור להקריב קורבנות ואסור אפילו להשתחוות בהר הבית ולכל הביביסטים, גם ביבי היה מתיוון ואין הבדל בין בנט לביבי.
אנחנו עוד נתגעגע
מתתיהו | 29-11-2021 9:35
הם פועלים בתיחכום הרבה יותר מהמתיוונים,הם משתמשים אמנם בכלים מודרניים שנראים לכאורה יותר ידידותיים ,אבל הם מסוכנים ומזיקים הרבה יותר ,זה כמו במלחמות פיזיות ,היום החיילים נמצאים פחות ופחות בשדה הקרב ,אבל הכלים שלהם מסוכנים פי מיליון ,וגורמים להרס שבזמן העתיק לא היה אפשר אפילו לדמיין ,אנחנו עוד נתגעגע לאנטיוכוס
4
אבל
צבי יהודה | 29-11-2021 9:25
אבל גם אנחנו הכיפות הסרוגות כולם ,בעיקר אלו שמתעבים את ההתנהגות של ימינה[רוב מוחץ מחובשי הכיפות הסרוגות]נקראים לעשות חשבון נפש,איך ייתכן שהבוגרים שלנו חלשים כל כך בדתם שבין לילה אחד יכולים לעבור המרת דת,אין עמוד שידרה,מעבר לכך מדוע אנחנו מוצאים לא פעם ולא פעמיים דווקא את החניכים שלנו מובילים את מעשי ההרס והחורבן ,כשהם מגיעם לעמדות מפתח בין ביושר בין בדרכי הונאה ומירמה[כמו הפעם]הם אחוזי אמוק להחריב את הכל ,יותר מלפיד,ואפילו יותר מליברמן ,איפה אנחנו טועים?
, הבעיה...
טוענו בחיטים ועונה לו בשעורים שאינן קיימות... | 29-11-2021 12:10
, הבעיה של הטוקבקיסטים כאן שהם מפריחים סיסמאות לאוויר במנותק מהעובדות. איפה הממשלה ואיפה מלחמה ביהדות ? כמו האיש שאין לו אחות אבל מעלילים עליו שאחותו זונה...האם בנט, כהנא, ואורבך אסרו על קיום מצוות היהדות ? השתגענו לגמרי ? איך אפשר לנהל דיון רציני שכל כולו מנותק מהמציאות ?
רגשי הנחיתות של חלק מהמגזר שלנו...
מזהה תהליכים | 29-11-2021 10:34
הבעיה של בנט ותואמי בנט כמו מתן כהנא וניר אורבך, זה הרצון הנואש להיות אהוב של יהיר לפיד ותואמי לפיד מהשמאל. לעמיחי שיקלי כחילוני ערכי ושורשי, אין את החסכים המובנים האלו, ולא את הצורך הנואש להיות נאהב על ידי האליטה המתנשאת מהשמאל.
באו חשבון
נדב | 29-11-2021 10:12
מעבר למה שציין מתתיהו על חשבון הנפש אותו אמורים אנחנו חובשי הכיפות הסרוגות לעשות,מציקה לי באופן אישי העובדה שדווקא הנציג החילוני של ימינה מר שיקלי כן עמד בניסיון ,כן עמד בפיתוי,זו לא בושה לעשות חשבון נפש ,נכון שהגאוות יחידה שלנו מקשה על התהליך,אבל אנחנו מוכרחים לעשות חשבון נפש,מוכרחים,על כן יאמרו המושלים באו חשבון
5
המראה של ההורים...
עדו | 29-11-2021 9:47
המראה של ההורים אלו הילדים , לא זכור לי שילדיו של בנט רוחניים משהו, וכן על איילת היפה לא נדבר כי היא חילונית גמורה שמקשקשת בזנבה כמו חתולה . על עידית אין מה לומר יש לה פרצוף שאומר הכל .כל השאר בסלע חנוכה שמח
6
עזבו הבלים כשמדליקים אור חושבים גאולה
משה אהרון | 29-11-2021 9:47
מה יפה לקרוא גם בתורה בכל הדלקת נר משה אהרון , (29.11.2021) בסד. בכל נר נוסף קראו בתורה בריאת אותו היום הגו וחישבו על משמעות יום הבריאה המתאים לו וביום השמיני חשבו על הגאולה והיא בא תבוא משה אהרון
7
חישבו על המהות - האור
משה אהרון | 29-11-2021 9:50
אור של היום הראשון [לבריאה] ועד ליום השלישי היה אור האין סוף. אור של שם הוויה. ואשר רק בו הבדיל אלוהים בין האור המוחלט לחושך המוחלט. אור של המאורות שהיה מהיום הרביעי ואילך. נמהל בו אך מעט . שביב מאותו האור האין סופי של שם הוויה. ואותו האור של המאורות . הבדיל אך בין היום ללילה. לימים ישובו האורות כולם לחבור יחדיו לאור אחד. הוא האור של - היום השמיני. וחג החנוכה . הוא מן תרגיל ושחזור שכזה . כך או כך, המאורות נבראו כסמל ומשל . שכשם שצלם אלוהים - האדם כך צלם החמה - הלבנה. ואדם כלבנה רק מקרין - אור שלא משלו מנסה לבור וללכוד את אותו שביב האור האלוקי להמעיט ולמהול מעט את החושך. משה אהרון
8
כל מילה בום...
מיכו | 29-11-2021 10:46
כל מילה בום אין מה להוסיף. בנט הנוכל יחד עם שקד הם היוונים של הדור בסיוע הסמרטוט מתן כהנא .המתבוללת עידית סילמן. והצבוע ניר אורבך. יחד עם המהבטח של ימינה אביר קארה
טיפש! גניבה...
מי להשם אלי | 01-12-2021 6:48
טיפש! גניבה ושוד רוח עם קדוש יש לך גרוע מזה?
, ומה...
טודו בום | 29-11-2021 13:04
, ומה פעולות ההתייוונות שעשו כל אלה שמנית ? גזזו פיאות וזקנים ? אסרו לימוד תורה ? מה ?
9
טוקבק ותו לא
כמה שנאה במאמר אחד | 29-11-2021 11:35
תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. שואל את עצמי, מה הרב המכובד רצה להשיג במאמר הזה? איזה טוב מאמר כזה מוסיף לעולם? מרב מצופה להתעלות מטוקבקיסטיות לשמה.
, לא...
הוצאת דיבה כפשוטה | 29-11-2021 13:03
, לא רק טוקבקיסטיות אלא עלילת דם מנותקת מכל מציאות אמיתית. מי נלחם נגד היהדות ????
10
חשוב לעשות ליעקב דביר היכרות עם המציאות
מוטי | 29-11-2021 11:49
הציונות הדתית מגוונת מאד והיא בודאי לא מורכבת רק מאנשי ישיבת הר המור ומהמגזר החרדלי. חיזוק לכך אפשר לקבל מהעובדה שעל אף טענתו כאילו ימינה המירה את ערכיה בן לילה, לא נראה ש 6-7 המנדטים של בוחריה עברו למפלגת הסמוטריצ'ים. זה מעיד על כך שיש בקרב הציונות הדתית גם מגזר שמבחינתו, לא סמוטריץ' ובטח לא בן גביר מייצגים את היהדות.
אתה פשוט דפוק. מתיון
חנניה | 29-11-2021 13:10
אתה פשוט דפוק. מתיון
ילדיו של איזה...
כמה אפשר ? | 29-11-2021 13:07
ילדיו של איזה ראש ממשלה היו רוחניים ? יאיר הזנאי הוא המודל הרוחני שלך ? מי בדיוק ?
11
נוכלים ורשעים גמורים
גבי | 29-11-2021 14:49
גנבו לי את הקול
12
איזו יומרנות
ציוני דתי | 29-11-2021 19:36
וגאווה. בעלות על היהדות . בושה לקרוא
13
למה להוסיף הסתה...
תוצר | 30-11-2021 3:03
למה להוסיף הסתה ושנאת חינם בימים של אור - וגם אם אתה חושב שהם טועים אתה לא מכיר את המשפט של הרב הצדיקים הטהורים וכו' ...
כן התרוץ...
המיואש | 30-11-2021 6:04
כן התרוץ המיתולוגי, מזל שהחשמונאים ידעו מתי צריך אורות נחיתה
14
עוברת להם בראש...
משה | 30-11-2021 11:17
עוברת להם בראש ההתנתקות- שביבי וישראל כץ תמכו בה, עוברת להם בראש העברת מליוני הדולרים במזומן לחמאס- פרוייקט של הליכוד, עובר להן בראש הסכמי חברון, עוברת להם בראש מדינה שבמשך שנתיים הייתה ללא תקציב- אין תקנים חדשים בבתי חולים, סלילת כבישים, בניית כיתות, שכונות מגורים.... ובעיקר עובר להם בראש שהליכוד היא מפלגה, שלא היססה בעבר, ולא מהססת בהווה לקחת את כל המדינה כבת ערובה לגחמות האישיות של יו'ר התנועה. ההתמתקות של אריק שרון זהה לחלוטין ל4 מערכות הבחירות של נתניהו.
אתה כל כך צודק .חבל שלביביזים יש גם בוט וגם.
משה אהרון | 30-11-2021 11:55
בוק.
15
מה שעובר לכל...
עמי שמוע | 30-11-2021 14:46
מה שעובר לכל הממשלה הלוזרית הזאת ?, זה שהם ישלמו בדיוק כמו היוונים, כמו המצרים, כמו המן הרשע, בנט הבוגד השקרן הכופר, איילת הבוגדת השקרנית, אפרת רייטן הסתומה, ליברמן החזיר הגרמני הנאצי השמן, גנץ השפן האפס, סער הנוכל האפס, מתן כהנא הכופר, מירב מיכאלי הכלבה,יאיר לפיד הפח אשפה, מנסור עבאס תומך טרור כל הממשלה הזאת ישלמו ביוקר, בורא עולם לא מקפח אף בריה
עוד בוט או בוק
מנקה הביבים | 30-11-2021 16:06
מליבת הביביזים.
עוד בוט או בוק
מנקה הביבים | 30-11-2021 16:03
מליבת הביביזים
16
זה בדיוק הזמן...
משה | 30-11-2021 23:19
זה בדיוק הזמן לדרוש משרד הדתות להעביר גם בחינה פסיכומטרית במבחני הרבנות. מסתבר שגם מבינים עניין בינוניים בלבד מסוגלים לעבור את הבחינות הללו.
17
יברכו ..על הבגידות...
על החרפות ועל הבושות.. | 01-12-2021 6:45
יברכו ..על הבגידות שבגדנו ועל מעשה הגזול שגזלנו את עם קודשך. ויענה עם קדוש ויאמר ארורים הנוכלים! ארורים הבוגדים!
18
מה שהם קידמו...
עזר עמית | 01-12-2021 7:07
מה שהם קידמו ביבי עוד 100 שנה לא היה עושה הרפורמות בחקלאות שיא בשיווקי קרקע עוד 500 שנה שס והליכוד לא היו עושים את זה
19
פוסט של שנאה...
יואב | 01-12-2021 7:31
פוסט של שנאה שאין שום קשר בינו לבין העובדות. חטאם היחיד של אנשי ימינה הוא בדעה שונה משלך.
20
הזהרו נר האתחלתא מהבהב
משה אהרון | 01-12-2021 10:21
משה אהרון <[email protected]‏> כשאתם מדליקים נרות זכרו את נר האתחלתא ועשו הכל למען אחדות כלל ישראל שחלילה נר מהבהב זה, לא יכבה. נר האתחלתא - ואפילו הוצת בזנבו של החזיר ==================================== פעם היה ויכוח בפמאליה של מעלה. היו מי שאמרו שאין ישראל נגאלין אלא לאורו של המלך המשיח. ומנגד היו מי שאמרו לעומתם ובהפוך. שתחילת גאולתם של ישראל והמשכה גם על ידי מלכים שונים ומשונים. החל מאחאב וכלה בחזקיה. נמנו וגמרו כי דווקא בזה זכותה של ארץ ישראל להכריע . שהיא כאם מכורה, אם מקבלת בניה, ויהיו מי שיהיו , כי אז חול תחל הגאולה בנר מהבהב של האתחלתא ואפילו הוצת נר זה בזנבו של החזיר..
21
חברי ימינה יודעים...
בוגרת בני עקיבא | 01-12-2021 10:33
חברי ימינה יודעים שהם הצילו וממשיכים להציל את מדינת ישראל. הם מצילים גם את כל היהודים והדתיים השפוים. סוף סוף רואים דתיים אמיתיים, לא קיצונים, מכובדים ומכבדים. יישר כוח לחברי ימינה המצויינים! בושה לכל המקטרגים ומפיצי השנאה המתהדרים בתואר רב!
לדמיין זה...
יוחנן | 01-12-2021 11:03
לדמיין זה טוב.אבל כדאי בשבילך שתנחתי ותפסקי לרחף.המציאות שונה לגמרי ממה שאת מתארת.ובבחירות הבאות לכנסת תראי את גודלם האמיתי של ימינה#שמאלה.
22
ימינה ירשמו בהסטוריה...
אלי | 01-12-2021 12:09
ימינה ירשמו בהסטוריה של עם ישראל שהם התחילו את חורבן מדינת ישראל ואת מלחמות האחים בין ימין לשמאל ובין חרדים לחילונים ובין ערבים ליהודים מי יודע לאן תוביל השינאה התהומית שימינה זרעה במדינתנו הערבים והרפורמים והשמאל הרימו את ראשם בזכות ימינה הצוררים
23
חזק מאוד ...
אבי | 02-12-2021 7:59
חזק מאוד