אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אתגר לימינה: האם יתמכו בחוק חשמל למען ההתיישבות הצעירה?

לאחר קידום חוק החשמל להתיישבות הערבית הבלתי-חוקית, בליכוד מתכננים להעלות הצעת חוק דומה - הפעם לחיבור ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. לוין פנה לימינה להצטרף עליו

אתגר לימינה: יתמכו בחוק חשמל להתיישבות הצעירה?
  צילומים: יונתן זינדל, תומר נויברג/פלאש 90

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת יריב לוין, פנה לחברי סיעת ימינה בדרישה לתמוך בהצעת החוק שלו לחיבור הבתים בהתיישבות הצעירה לרשת החשמל.

במכתב טוענים בליכוד שעם קידום "חוק החשמל" לטובת הבנייה הבלתי-חוקית בחברה הערבית, "הפיצוי" צריך להיות לפחות השוואת התנאים להתיישבות ביהודה ושומרון.

הנמענים של המכתב הם רק חברי הכנסת ניר אורבך, עידית סילמן, שירלי פינטו ויום טוב כלפון. עם זאת, המכתב לא פונה לחברי הכנסת נפתלי בנט ואביר קארה.

ישיבת סיעת ימינה, ארכיון (צילום: בנצי רובין)

במכתב כותב יריב לוין: "כידוע לכם, הממשלה אינה פועלת להסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון. כתוצאה ממצב זה, היישובים והשכונות בהתיישבות הצעירה סובלים מהיעדר חיבור מוסדר לרשת החשמל ומאספקת חשמל בלתי סדירה ובלתי מספקת."

המכתב של לוין לימינה

"למרות פניות חוזרות ונשנות בעניין זה לממשלה, והתחייבויות מפורשות של ראש הממשלה נפתלי בנט, ערב הבחירות, עד היום לא הוסדרה ההתיישבות הצעירה ולא הוסדר חיבורם של הבתים ומבני הציבור הנכללים בה לרשת החשמל. מאידך, הממשלה פועלת במרץ על מנת לחבר לחשמל עשרות אלפי מבנים בלתי חוקיים שנבנו ביישובים ערביים, תוך שהממשלה תמכה בקריאה הטרומית בהצעת חוק התכנון והבנייה (תיקון – חיבור בתים לחשמל), התשפ"ב-2021 ופועלת להמשך קידום הליכי החקיקה בעניינה."

עוד באותו נושא

תיעוד חדש של אהוביה סנדק ב"גבעת הנערות". צפו


16

"מצב הדברים כפי שתואר לעיל הינו בלתי נסבל, ובלתי מתקבל על הדעת, ויש בו כדי לקפח קיפוח קשה את החלוצים בהתיישבות הצעירה."

"תתחייבו לתמוך, אף אם עמדת הממשלה תהיה להתנגד"

יריב לוין הודיע כי הוא החוק יוגש כבר ביום שישי בשעה 12:00 את הצעת החוק שבנדון, אשר נועדה להסדיר באופן מיידי את חיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל, "ולהבטיח כי החלוצים וילדיהם לא יאלצו להמשיך ולסבול מקור ומהיעדר מים חמים בחורף, ומחום מעיק בקיץ."

לוין פונה לחברי ימינה באופן ישיר: "לאחר שתמכתם בהצעת החוק לחיבורם של הבתים הערביים הבלתי חוקיים לחשמל, הנני פונה אליכם בהצעה להצטרף להצעת חוק זו, ולהתחייב לתמוך בה בכל ההצבעות במליאת הכנסת ובוועדות, אף אם עמדת הממשלה תהיה להתנגד להצעה."

"ככל שהנכם נכונים להצטרף להצעת החוק, ולהתחייב לתמוך בה כאמור, אודה בעד הודעתכם על כך עד למועד בו בכוונתי להגיש את ההצעה, על מנת שאפעל לצירופכם להצעת החוק."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
רק שהליכוד לא יקלקלו
עידית | 25-11-2021 23:03
אין ספק שחברי ימינה יתמכו, כי הדבר עולה בקנה אחד עם המצע. וגם לא ניתן לעשות איפה ואיפה נגד ההתיישבות הצעירה. רק שהאופוזיציה לא תצביע נגד שלא יהיה הישג לממשלה.
האופוזיציה הגישה...
אני | 28-11-2021 5:28
האופוזיציה הגישה את ההצעה למה שתצביע נגד?
2
חחחח יפה שהליכוד...
אהרון דוד | 26-11-2021 2:15
חחחח יפה שהליכוד נזכרו אחרי 12 שנה, צבועים ונצלנים
טוב מאוחר מאשר בכלל לא...
אביתר | 26-11-2021 8:05
גם בנט היה בממשלות ישראל, ואפילו הצליח לסחוט את תפקיד שר הבטחון. ואולם לא נלך בקטנות. עכשיו יש הזדמנות שלא תחזור. שסוף סוף גם הקואלציה 'עשר מעלות ימינה', וגם האופוזיציה יתאחדו להסיר את החרפה.
3
ממשלת האחים המוסלמים...
עופר | 26-11-2021 3:42
ממשלת האחים המוסלמים שהוקמה בנוכחות וגנבת קולות של הימין חייבת לעוף הביתה פינוקיו שקד צמד נוכלים גנבו את קולי מהקלפי והקימו את ממשלת תומכת הטרור המוסלמית
4
מקומכם בגהנום....
עליזה | 26-11-2021 7:55
מקומכם בגהנום. בקרוב משיחחחח כל הרשעים ישמיד אמן
5
אני ממש במתח...
א | 26-11-2021 14:53
אני ממש במתח מה יסביר אדון אורבך על התנגדותו לחוק ועד כמה תכאב הבטן של השרה שקד
6
אפשר לחשוב שהליכוד...
תרגיל של שמאלנים | 26-11-2021 22:09
אפשר לחשוב שהליכוד איי פעם דאג להסדיר דבר וחצי דבר לטובת ההתיישבות