אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב הדרי הגיע לגבורות: "הציל את אופיו של הרובע היהודי"

מאות רבות מאוהביו ותלמידיו של הרב ישעיהו הדרי, נשיא ישיבת הכותל ומייסדה. באו לשמוח עם הרב עם הגיעו לגבורות ולהודות לו על עשרות שנים של עמידה בראש ישיבת הכותל והרבצת תורה בדרכו היחודית

הרב הדרי הגיע לגבורות: "הציל את אופיו של הרובע היהודי"
  חוגגים לרב הדרי 80. (סרג' לוי)

מאות רבות מאוהביו ותלמידיו של הרב ישעיהו הדרי, נשיא ישיבת הכותל ומייסדה הגיעו אתמול (ה') לכבדו לרגל הגיעו לגיל גבורות. רבנים ודיינים, אישי ציבור ואנשי חינוך , ראשי ישיבות וקצינים בצה"ל באו לשמוח עם הרב ולהודות לו על עשרות שנים של עמידה בראש ישיבת הכותל והרבצת תורה בדרכו היחודית.

צפו בסרט הברכה שהכינו תלמידיו

(עריכה: שי אייזנברג S-media הפקות)

ראש הישיבה הרב ברוך וידר אמר כי ארוע זה נולד באופן טבעי מהדרך של הכרת הטוב וראיית הטוב שבה חינך הרב הדרי את תלמידיו "להיות טוב לכל הוא הגרעין הפנימי של כל העולם ולזה חונכנו כאן בישיבה ע"י הרב הדרי, מכוחו של הרב צמחה הישיבה שבה היום מאות בחורים שעמלים בתורה מהארץ ומחו"ל. הרב וידר הכריז על שיעור שבועי חדש שיחל השבוע הרב הדרי לתת לאלפי בוגרי הישיבה באמצעות אתר הישיבה באינטרנט.

רבו של הרובע היהודי, הרב אביגדור נבנצל המלמד בישיבה בירך את הרב הדרי תוך חריזת הלכות החנוכה בברכה.

את בוגרי הישיבה ייצג בדבריו הרב חיים סבתו, מראשי ישיבת מעלה אדומים אמר כי הרב הדרי שילב חזון ומעש ובימים שאחרי מלחמת ששת הימים כשהרובע היהודי היה חורבות ועפר, ראה בחזונו את הישיבה וזירז אברכים לקנות בתים ברובע כדי לשמור את אופיו "אין ספק שהרב הוא שהציל את אופיו של הרובע היהודי – שבמקום להיות רובע אומנים זכינו שיהיה רובע של תורה." הרב סבתו הוסיף כי הרב הדרי השכיל לקשור את בני ישיבות ההסדר החדשות לעולם התורה הישיבתי הותיק על ידי הבאה של תלמידי חכמים מהישיבות הותיקות, ללמד בישיבה וביניהם: הרב יעקב כץ, הרב אביגדור נבנצל, הרב זלמן נחמיה גולדברג ועוד.

גדולתו של הרב היא באינטואיציה שהיתה לו שהמוסר הישיבתי הרגיל לא יספיק לבני ישיבת ההסדר והוא פתח בפניהם פתח לשערי הרב קוק, הרב הוטנר ובעיקר הבחין שהנוער זקוק לקשר לתורת גדולי החסידות ולעומק שבה בעיקר לשפת אמת, למי השילוח ולפרי צדיק. "ללא הרב הדרי – מי היה מגיע לספרים הללו – הוא גם הראשון שפתח את המסלול ללימוד התנ"ך – שכל עולם ישיבות ההסדר לומד בעמקות ומצטיין בו "

הרב אריה הנדלר, מראשי ישיבת שעלבים וחתנו של הרב הדרי – דיבר על יכולתו של הרב למצוא הקשרים מדור לדור ולמצוא את דבר ה' המדבר אלינו מן ההיסטוריה.

ברכה מלפני 67 שנה

הרב יעקב כץ, ראש כולל נתיב אריה ומי שעמד לצידו של הרב הדרי שנים רבות בראש הישיבה בירך בהתרגשות את הרב הדרי ואמר כי זה 67 שנים של חברות ורעות של תורה מחברות ביניהם. "מכוחה של הנשמה הגדולה שיש לרב הדרי, הוא הצליח לבנות את המפעל החינוכי והתורני של בית הישיבה". הרב הקריא מכתב מיוחד ומרגש ששלח לו הרב הדרי לפני 67 שנים לקראת בר המצווה שלו ובו דאגה ותפילה מיוחדת.

הרב הדרי בירך את מאות הבאים והודה למי שיזמו את המפגש שכל מהותו היא "טוב להודות לה'"

הוא סיפר על ההתרגשות שאחזה בו להפגש עם מאות הבוגרים שהגיעו מעשרות שנות הישיבה, ואמר כי הוא חש שהתלמידים שנפלו במלחמות ישראל ש"חקוקים בליבנו" נמצאים ונזכרים גם הם במעמד זה" וסיים בדבר תורה מיוחד ל"זאת חנוכה" ובזכרונות ראשונים מימי הקמת הישיבה.

מאות התלמידים ירדו בסיום הערב בריקודים לכותל המערבי בשירת הניגון המיוחד לישיבת הכותל "עומדות היו רגלינו בשערייך ירושלים – ירושלים הבנויה כעיר שחוברה לה יחדיו"

את הארוע ערך הרב טוביה ליפשיץ והנחה ידידיה מאיר כשבשירה הנעים יצחק מאיר, שניהם בנים לרב אליאב מאיר, בוגר הישיבה. ובשיאו הוקרן סרט מיוחד כמחווה לרב ובו צולמו בוגרים מרכזיים שסיפרו על הרב ועל אישיותו ומה שקיבלו ממנו".

תמונות מהאירוע לציון גבורות לרב הדרי (סרג' לוי)

SLS_6569 (Small) SLS_6582 (Small) SLS_6620 (Small) SLS_6369 (Small) SLS_6514 (Small)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
היה מרגש מאוד, תודה לכל העוסקים במלאכה
א | 07-12-2013 23:46