אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חיים שדמי נושא את חיידק השנאה העצמית

ברל קצנלסון כבר אמר בעבר על חיידק השנאה העצמית. אתמול חיים שדמי רצה לקחת לידיו נשק. יהודים החיים בתוכנו, אחים ממש, מזדהים הזדהות מוחלטת עם המרים שבאויבינו

חיים שדמי נושא את חיידק השנאה העצמית
  חיים שדמי בכנסת (מתוך ערוץ הכנסת)

בכנס שהתקיים בכנסת אתמול (שני), שנושאו "אלימות המתנחלים", ניתנה רשות הדיבור לאיש השמאל חיים שדמי אשר אמר בין היתר את המובא לקמן: "מה זה פה כנס דברת, איפה הפתרונות? אז אם אתם לא מסוגלים…..תוך זמן לא רב מאד תהיה התארגנות שלנו שב"מאחז בשטחים", אנחנו נייצר את האבטחה לתושבים……אז אם אתם לא מסוגלים, ואנחנו מכבדים את זה,……אנא תנו לנו את הרשות להפעיל נשק, אנחנו נעשה את העבודה עבור הפלסטינים"

עוד באותו נושא

יו"ר מועצת יש"ע: לחקור את שדמי על הסתה לרצח


3

כאן נשמעו קולות אי הסכמה מהמשתתפים בכנס (אפילו מאנשי השמאל הקיצוני …) ושדמי הוסיף –"לא נפגע באף אחד, לא נפגע. אם אתם לא מסוגלים לעשות את העבודה אנחנו נשמור על חיי אדם" ("הפלסטינים" כמובן – ב.ש).

עד כאן הדברים.

חיים שדמי בדיון בכנסת (ערוץ כנסת)

הייתי אומר שנפל דבר בישראל אלא שלדאבון הלב מדובר בתופעה עתיקת יומין – יהודים החיים בתוכנו, אחים ממש, מזדהים הזדהות מוחלטת עם המרים שבאויבינו, עם הרוצחים הערבים הצמאים לדם יהודי, עם כאלה המבקשים לאורך יותר ממאה שנים להשמיד אותנו ולסלק אותנו מעל אדמתנו נחלת אבותינו.

על זה ממש הלין ברל כצנלסון באמירתו האלמותית שלא נס ליחה: "היש עם בעמים אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו, הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות?… וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו… עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינאים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח. כל עוד ילד יהודי… יכול לבוא לארץ ישראל ולהידבק כאן בחיידק השנאה העצמית… אל דומי למצפוננו".

הדברים נאמרו כבר בשנת 1936 ורלוונטיים, כפי שאנו נוכחים לדעת, גם בימינו אנו, היום ממש.

מקצת האנשים הללו פשוט חצו את הקווים והזדהותם ולבם הם עם האויב הערבי. חלק אחר פשוט חש תיעוב כלפי כל דבר יהודי. אחרים מלאי משטמה כלפי הציונות הדתית וחלוצי הדור המגשימים תוך מסירות נפש בגופם את גאולת הארץ בדרך להגשמת חזון הנביאים.

פרופורציה

כולם ניזונים ממה שמכונה "התקשורת" "הישראלית" (שניהם במירכאות) המלעיטה אותם ב"מידע" שקרי, "עובדות" מסולפות ופרשנות שמאלנית שכל כולה אנטי ציונית ואנטי יהודית. אתן דוגמית אחת על מנת לסבר את האוזן: באחת ממהדורות הבקר ברשת ב שמעתי "פרשנית צבאית" מלהגת על כי "יש לפעול נגד אלימות המתנחלים, נגד זורקי האבנים ובקבוקי התבערה, נגד מי שתוקף ת חיילי צה"ל". בסיום דבריה אמרה את הדברים הבאים, קשה להאמין אך אני מבקש שתאמינו (אזני לא בגדו בי) – "צריך להזכיר כי גם בקרב הפלסטינים יש זורקי אבנים"…..

הטרור הערבי מכה בנו מעל מאה שנים ולאסוננו גבה מאתנו מחיר דמים – אלפי חללים ורבבות פצועים. הפרעות של הערבים ביהודים הם מעשה של ים יום, שגרה ממש ואל מול כל אלה שאינם צריכים ראיה, על מה מלינה ה"פרשנית" והיכן הם דגשיה? על אלימות המתנחלים…..

גם "שר הביטחון" גנץ שותף לתפישות הללו, המעוותות מן היסוד. לפני כשבוע כינס גנץ את ראשי מערכת הביטחון לדיון ממושך שעסק כולו באלימות המתנחלים והמסרים שיצאו מאותה פגישה היא שמדובר בתופעה חמורה בה יש לטפל ואותה יש לגדוע.

שר הביטחון גנץ (צילום: נעם רבקין פאנטון / פלאש 90)

כאמור, כל זה מתרחש כאשר השגרה בישו"ב (יהודה שומרון ובנימין) היא של טרור קבוע ומתמשך על בסיס יום יומי נגד יהודים. אלה  המתנחלים בערש מולדתנו תוך גילוי מסירות נפש ונכונות לשאת בעול עבור עם ישראל כולו.

דע עקא שתאוות הרצח של הערבים אינה נעצרת בישו"ב אלא באה לידי ביטוי בכל רחבי ארצנו – בירושלים, בערים המעורבות, בנגב ובגליל, כך אז פרעות תרפ"ט ועד ימים אלה ממש בהם אנו קוברים יהודי צדיק שעלה לכאן כדי להיות בארצו ועם אחיו היהודים.

מעמידים שני נרטיבים אחד מול השני

לא פעם הרהרתי בתופעה המתוארת לעיל תוך ניסיון להבין אותה. תהיתי שמא מדובר ב"ראייה אובייקטיבית" של מציאות, ראייה ללא פניות . חשבתי שאולי ההשפעה החברתית גורמת להתקרנפות ויישור קו.

הבנתי את כוחה של "התקשורת הישראלית" להרע וראיתי את התוצאות. הבאתי בחשבון גם חינוך קלוקל, כזה שהעמיד שני "נרטיבים" אחד מול השני, בלא לספר את הסיפור היהודי והישראלי כסיפור מכונן זהות. אפילו את הרצון להיראות "נאור" "ליברלי" ו"אוהב כל אדם באשר הוא" לקחתי לתשומת לבי שכן יש אנשים (גם יהודים וגם דתיים) החושבים בכנות שאין הבדל בין יהודי לגוי. סוד גלוי הוא שחיים בינינו  יהודים שאינם מבחינים בין אח לבין אויב.

אם יהודי לא מרגיש קרבה יתרה  לאחיו היהודים, אם יהודי אינו רואה עצמו כחוליה בשרשרת הדורות מאז ימי אברהם אבינו, אם יהודי איננו מחובר להיסטוריה של עמנו המפורטת בספר הספרים התנ"ך, אם יהודי אינו חש סבל, צער ואבלות על אסונות שהתרגשו על עמנו בעבר, אם יהודי אינו מרגיש קרבה ושותפות גורל עם כל יהודי בעולם – אם יהודי אינו חש גאווה לאומית והתפעמות מהנסים שקרו לעמנו – אם כל אלה אינם, כי אז אין מה שיחבר אותו באופן אמתי, בכל  הווייתו , בערכיו, דעותיו, אמונותיו והשקפותיו  – אל הדבר המופלא הזה, אל הנס אותו אנו חווים בדורות האחרונים עם הקמת מדינת היהודים היא ראשית צמיחת גאולתנו.

ועדיין קשה להסביר כיצד יהודים מתוכנו, אחים בני ישראל, מבקשים נשק על מנת "לעשות את העבודה" עבור מי שמכונים בשקר ומרמה "פלסטינים".

 

בעז שפירא, יליד תשי"ח, נשוי ואב לחמישה. תושב קרית ארבע היא חברון

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לאחי לשעבר המתנחלים
אחד העם | 23-11-2021 15:08
אתם בחרתם ללכת עם הזבל הזה לקואליציה אחת,זה לא מתאים לכם ללכת עם הפאנטים החרדים והצחצחים של הליכוד ,אתם מלאים ברגשי נחיתות מול תנועות הסטיה והזימה של השמאל הישראלי ,תאכלו את החרה שבישלתם ,אותנו החרדים והיהודים התמימים[צחצחים]שמאמינם במעמד הר סיני ,בהשגחה פרטית, בשכר ועונש, ובמשפחה היהודית המסורתית ,איבדתם לנצח
2
קארמה איז אה...
תולון | 23-11-2021 22:54
קארמה איז אה ביץ'.השנאה לחרדים מתהפכת עליכם.
3
חיים שדמי מוזמן...
משה | 24-11-2021 9:43
חיים שדמי מוזמן להגיע ולנסות לירות בנו. רק כדאי שיביא איתו שמן כי מחכה לו חמור שייזיין אותו בתחת
4
אל תתכחשו יפיופים...
יוספה. | 24-11-2021 14:19
אל תתכחשו יפיופים ,אתם השמאל הבורגני החזירים, לימדתם אותנו ברצח רבין, ש מילים הורגות . נא לפעול בהתאם לעצור את שדמי ולמנוע את הרצח הבא. זה לא יקרה כי כולכם עיוורים מול אלימות החזירים.