אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אולפן סרוגים| ראובן פינסקי: משדרגים את המיונים לשירות הלאומי

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי מסביר בראיון באולפן סרוגים על שיטת המיונים החדשה של השירות הלאומי, ועל התקנים החדשים שנפתחו במנהל האזרחי כדי לסייע במערכה על שטחי C

אולפן סרוגים| משדרגים את המיונים לשירות הלאומי
  ראובן פינסקי באולפן סרוגים

בשבוע הבא יתקיים בבנייני האומה בירושלים יריד חשיפה של השירות הלאומי, בהשתתפות של כ-6,000 בוגרות החמ"ד. מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי ראובן פינסקי התארח באולפן סרוגים כדי לפרט על ההתייעלות בתהליך המיון ועל התקנים החדשים שנוספו.

עוד באותו נושא

"השירות הלאומי-אזרחי הוא מפעל לאומי מפואר"


6

מציין פינסקי כבר בתחילת הראיון, "אנחנו בתוך תהליך של רפורמה מוחלטת בהליך המיונים של השירות הלאומי. ואחד הדברים שעשינו הוא יריד מרכזי שבו מוצגים כל האפשרויות שיש. מנוער בסיכון, דרך חינוך, קומונה ועד בתי חולים ומרפאות. 85 דוכנים של גופים מפעילים, עוד 8 דוכנים של גופים מוכרים. הבנות באות להתרשם, לראות על מה מדובר, הן נרשמות שם וזה נותן להן מושג ראשון".

אני זוכר מאחותי ביטויים כמו יום סיירת ויום ראיונות, יום התרשמות ומיונים ומחכים לתשובה עד הרגע האחרון. איך זה היום?

אנחנו אומרים לבנות: "זה נכון שזו בחירה  וזה נכון שאת מתנדבת, אבל אנחנו רוצים להתאים לך את ההתנדבות המיטבית. אנחנו בונים עכשיו מערך שיתחיל בשאלון העדפות (מנילה) כבר באולפנה, אחרי זה הן תקבלנה סוג של תפקידים מתאימים אפשריים, ואחר כך יום ראיונות וסיירות. מרחב הבחירה יצומצם, אבל איכות ההתאמה תעלה וכך גם שיפור השירות.

יריד החשיפה – מטען של אנרגיות

6,000 הבנות שיגיעו ליריד מתמודדות על כמה תקנים של שירות לאומי?

יש הרבה יותר תקנים ממבקשים, ורבים עליהם. זה טוב לנו.

מישהי עכשיו בפתח תקווה רוצה להיות קומונרית בשדרות, לצורך העניין, איך התהליך הזה עובד מבחינתה?

קומונרית זה יחסית קל, כי בני עקיבא עושים את המיונים וההתאמות. לגבי שדרות, שם זה כבר נתון לתעדוף הפנימי, כי יכול להיות שהרבה רוצות, ואז התנועה תעשה ראיונות ותחלק את הקומונריות לסניפים.

אלה שרוצות, זה טוב לנו. הבעיה היא עם אלה שלא יודעות מה הן רוצות בכלל, ולכן יזמנו את היריד, שהולך להיות אירוע מאוד מושקע, ואני אומר לחבריי הקרובים, מי שצריך מטען של אנרגיות, תבואו ליריד ותקלטו אלפי בנות, שלא חייבות לעשות שירות, והן באות לתת 100%, בשירות הכי קרבי, הכי איכותי. וזה היופי.

שירות לאומי במנהל האזרחי ובמשפחות יתומים ואלמנות

לצד התקנים במוסד ובשב"כ, במשרד החוץ ובחינוך, שנוספו בשנים האחרונות, חושף פינסקי, כי בשנה הבאה יצטרפו בנות השירות הלאומי למנהל האזרחי במאבק על שטחי C.

פרויקט שהקימו חבר הכנסת לשעבר יהודה והדס גליק, שמטפל ביתומים ואלמנות אזרחיים. השניים הקימו עמותה שנקראת 'אמיצים', ליתומים ואלמנות שאינם משפחות שכול של צה"ל או הטרור. הבנות מגיעות לבתים האלה, מסייעים לילדים בשיעורי בית, בימי הולדת, במצב רוח, מייצרים משענת חדשה בבית הזה.

והדבר השני, הוא שירות לאומי במנהל האזרחי. לא מדובר בפקידות או במגישות קפה, אלא צוות במנהלת האזרחי שעוסק במערכה על שטחי C. הבעיה הגדולה שם היא כוח אדם, הן יושבות על הנתונים הגאוגרפיים, מנטרות את המצב של השטח, ושולחות את הצוותים. זה שירות יוצא דופן, שלא נמצא בחזית, אבל תורם תרומה משמעותית עד מכרעת למדינת ישראל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו